Şimdi Ara

HTC DESİRE kullanıcıları yorumları (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.533
Cevap
3
Favori
201.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Platinium

quote:

Orijinalden alıntı: immortal_plt

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: halbarad

quote:

bugün yaklaşık 2 saat süren uğraşım sonucu telefonu önce root yaptım, class 6 bellek kartımı linux ile 2 ye bölüp telefon hafızası için 1 gb yer ayırdım, sonrada data 2 sd destekli ve işlemci hızını 1100 mhz'ye çıkaran StarBurst rom yükledim, ardından da data 2 sd' yi yükleyince telefon kusursuz oldu diyebilirim.

HTC DESİRE kullanıcıları yorumları

starburst ben de denedim, ne güzel 2gb telefon hafızası olmuştu :) ama bi ara bişey oldu tüm uygulamalari sırayla kapattı zorla kapat seçeneği ile. telefonu yeniden başlattım telefon düzeldi ama ertesi gün tekrar aynısı olunca leedroide geri döndüm. sende bi sorun çıkacak mı haber ver hocam. bi de versiyonu kaç, ben yanlış hatırlamıyorsam 1.3.3.5ti versiyonu.

evet versiyon 1.3.3.5. şimdilik bir sıkıntı yok ama çok yeni yükledim. bir sıkıntı olursa yazarım.

bende starbust romu bir ara yukleyip kullanmıstım. ilk baslarda cok basarılı gelmişti ama daha sonra telefonda f/c olmaya basladı. en sonunda telefonu kapatıp actıgım bir gün icindeki kurulu uygulamalar kendi kendine silinmişti.

suan kullandıgım romdan ise gayet memnunum ve kesinlikle tavsiye ederim. cok stabil rom.
    romun adı RCMIxHD_v3.5.1_ROT_D2EXT(http://rom.tat.tw/desire/RCMixHD/v3.5/RCMIxHD_v3.5.1_ROT_D2EXT.zip)

telefona kurulum icin kartı su sekilde bölümlendirmeniz lazım: Fat + Ext4 + Ext4 + Swap (fat+1GB+0.3GB+0.1GB)
    kurulumdan sonra 1gb dahili hafızaya sahip oluyorsunuz ve yer sıkıntısı kalmıyor.
    ayrıca bircok gameloft oyunu kurup denedim ve gayet basarılı sonuclar aldım.

dediğim gibi bu romdan ben cok memnunum. kişisel tavsiyemdir...

swap nedir? nasıl oluştururuz? bunları açıklarsan bahsettiin romu denemek isterim.

bu arada bu htc'nin kendi programlarından nasıl kurtuluruz?

mesela hisseler, facebook, twiter uygulamarı benim için gereksiz uygulamalar ve bunlar kendi kendilerine çalışıp duruyorlar. bunları nasıl sileriz?

arkadasım "gparted live cd" ile ext4 ve swap bölümü rahatca oluşturabilirsin. gparted linux sürümü olan bir işletim sistemi. live cd sayesinde indirdiğin isoyu cdye yazarak bilgisayarı bununla acabilirsin. takiben biraz bilgisayar bilgisiyle sd kartını rahatça biçimlendirebilirsin.
    kusura bakma anlatımım cok iyi değil ama google da gparted kullanımını ararsan daha güzel anlatan yerler olabilir.

htc nin kendi programlarının nasıl kaldırılacagını ise bilmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

bugün yaklaşık 2 saat süren uğraşım sonucu telefonu önce root yaptım, class 6 bellek kartımı linux ile 2 ye bölüp telefon hafızası için 1 gb yer ayırdım, sonrada data 2 sd destekli ve işlemci hızını 1100 mhz'ye çıkaran StarBurst rom yükledim, ardından da data 2 sd' yi yükleyince telefon kusursuz oldu diyebilirim.

starburst ben de denedim, ne güzel 2gb telefon hafızası olmuştu :) ama bi ara bişey oldu tüm uygulamalari sırayla kapattı zorla kapat seçeneği ile. telefonu yeniden başlattım telefon düzeldi ama ertesi gün tekrar aynısı olunca leedroide geri döndüm. sende bi sorun çıkacak mı haber ver hocam. bi de versiyonu kaç, ben yanlış hatırlamıyorsam 1.3.3.5ti versiyonu.

evet versiyon 1.3.3.5. şimdilik bir sıkıntı yok ama çok yeni yükledim. bir sıkıntı olursa yazarım.

bende starbust romu bir ara yukleyip kullanmıstım. ilk baslarda cok basarılı gelmişti ama daha sonra telefonda f/c olmaya basladı. en sonunda telefonu kapatıp actıgım bir gün icindeki kurulu uygulamalar kendi kendine silinmişti.

suan kullandıgım romdan ise gayet memnunum ve kesinlikle tavsiye ederim. cok stabil rom.
    romun adı RCMIxHD_v3.5.1_ROT_D2EXT(http://rom.tat.tw/desire/RCMixHD/v3.5/RCMIxHD_v3.5.1_ROT_D2EXT.zip)

telefona kurulum icin kartı su sekilde bölümlendirmeniz lazım: Fat + Ext4 + Ext4 + Swap (fat+1GB+0.3GB+0.1GB)
    kurulumdan sonra 1gb dahili hafızaya sahip oluyorsunuz ve yer sıkıntısı kalmıyor.

bu ROMun xda'da bi başlığı var mı biliyor musun hocam? ben bulamadım da. sen nerden bulmuştun?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

swap nedir? nasıl oluştururuz? bunları açıklarsan bahsettiin romu denemek isterim.

bu arada bu htc'nin kendi programlarından nasıl kurtuluruz?

mesela hisseler, facebook, twiter uygulamarı benim için gereksiz uygulamalar ve bunlar kendi kendilerine çalışıp duruyorlar. bunları nasıl sileriz?

telefon orjinal olarak kullanıldığı sürece silinmez o uygulamalar.

• quote:

bu ROMun xda'da bi başlığı var mı biliyor musun hocam? ben bulamadım da. sen nerden bulmuştun?

XDA linki: (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=789830)
  • Selam, HTC Desire cihazımı bellek sorununu aşacak şekilde İzmir'de olup, sd card format ve iyi bir rom yükleme konusunda yardımcı olabilecek bir arkadaş aranıyor. (Makul bir ücret verilebilir).
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitt73

Selam, HTC Desire cihazımı bellek sorununu aşacak şekilde İzmir'de olup, sd card format ve iyi bir rom yükleme konusunda yardımcı olabilecek bir arkadaş aranıyor. (Makul bir ücret verilebilir).

arkadasım bence bu riske kimse girmek istemez. sonucta custom rom yükleme az da olsa riskli bir iş.
    ayrıca custom rom yüklediğin zaman olay bitmiyor. bazı custom romlar ilk yüklendiğinde cok basarılı geliyor ama daha sonra sorunlar olmaya baslıyor.
    yada bir zaman sonra o romdan sıkılıp baska bir rom yüklemek istiyorsun.

yani tavsiyem eger orta seviyede bilgisayar bilgin varsa biraz araştırıp işlemleri kendinin yapman hem daha cok zevk alacaksın hemde ilerde oluşabilecek problemlerde kendin müdahele edebileceksin.

ben ve diğer arkadaşlar buradan elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışacaklardır.

• www.vodafone.com Anasayfa ve HTC Desire

• 1.. peki arkadaşlar hafıza iyi diye kamera 8 mp diye ve ekran 4.3 diye desire hd ye 400 lira daha fazla verilir mi sizce ?

2.. bir de bu root olayında ve rom olayinda risk var mı? yani en büyük yaşayacağım sorun garantinin gitmesinden başka ne olabilir ?

3 .. telefonum daha 15 günlük, vodafonedan aldım. sizce 2. el fiyatı nedir ?

4.. swype tarzı yazma şekli yok değil mi htc'de? yani elimizi kaldırmadan yazabilme özelliği? pnu harici bir programla sağlayabilir miyiz?
  • desire hd ye o para verılmez,dhd yerıne ılla cok ıyı tel alınacaksa yenı htc beklenır 1-2 ay ve cıft ıslemcılımolan o fıyata alınır.htc desıre f/p telefonudur.
  • Biraz kullanayım sonra tel hafızasini arttıran bir ROM yüklediğim zaman tadından yenmeyecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuksek

Bir sitede bu cihazın ekranına toz girdiğine dair yorumlar okumuştum. Böyle bir sorun yaşayan var mı? Ayrıyeten bu cihazın bilinen kronik sorunları var mı arkadaşlar?

Ben şuan böyle bir sorunla karşı karşıyayım. ekranın sağ alt kısmından toz girdi ve gittikçe tozlar çoğalıyor. Bir çözüm yolu bulamadım hanüz.
    (ekran koruyucu yok fakat kılıf kullanıyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _HYPNOTIC_

quote:

Orijinalden alıntı: yuksek

Bir sitede bu cihazın ekranına toz girdiğine dair yorumlar okumuştum. Böyle bir sorun yaşayan var mı? Ayrıyeten bu cihazın bilinen kronik sorunları var mı arkadaşlar?

Ben şuan böyle bir sorunla karşı karşıyayım. ekranın sağ alt kısmından toz girdi ve gittikçe tozlar çoğalıyor. Bir çözüm yolu bulamadım hanüz.
    (ekran koruyucu yok fakat kılıf kullanıyorum)

ben alalı 15 günü geçti, ekrandan toz gireceğe benzemiyor, hadi ekranın kenarına toz yerleşir ama içine girmez diye düşünüyorum yahu tabi olabilir de , bilmediğim konuda konuşmayayım, bu arada valla isindim hatice,me şimdiye kadar nokia kullanmak tam bi eziyetmis

• MiniTool Partition Wizard Home Edition bu programla particion olayını rahatça halledebilirsin .
    Bu linkteki videoda nasıl yapacağını gösteriyor.http://www.youtube.com/watch?v=D6vVLbtXJdg&feature=player_embedded

Eğer rcmix hd romunu yüklemek istiyorsan,burada verdiğim bilgiler sana yeterli olacaktır.
  • selamlar arkadaslar, yurtdisinda (viyana) media markta htc desire hd 299 euro ya buldum. gümrükte vergi indirimi ile birlikte 260 euroya düsüyor. sizce nasil? yani yurtdisindan almanin dezavantaji olur mu pasaporta kayit disinda? (sanirim garantisi olmuyor)
  • pardon arkadaslar, desire hd degilmis, sadece desire mis...
  • sense 3 ün ne gibi özellikleri var biraz açıklayabilir misiniz ?

ve custom ROM larla desire lara da yuklenme şansı Yok mu ?

teşekkürler....

ekleme: Desire telefonumuza android 2.3 yükleyebilir miyiz? bendeki 2.2 froyo sanırım

cahillik başa bela

gelişmeleri takip edeyim diyorum da olmuyor yahu sense 3.0 geliyormuş o da 3d scrooling özelliği dışında önceki modellere yüklenebiliyormuş sanırım???

ne demek bunlar yawwww

HTC DESIRE (BRAVO) forumuna da yazdım, hangi forumdan devam ediyoruz , hangisinde hangilerini konuşuyoruz anlayamadım...

• @*XhsyPhoiDeus*
    custom romlarla android 2.3 yükleyebilirsin. oxygen ,redux ,cm gibi bir sürü rom var. ama bu romlarda sense arayüzü yok.
    sense 3.0ı xda sitesinde bazı özelliklerini çıkartarak bizlere sunabilir. bunu büyük ihtimalle yaparlar zaten android honeycomb 3.0 sürümünü bile desireye yüklediler
  • Telefon rehberinde kişiye ait birincil telefon, ikinci numara ile değiştirilebiliyor mu?
  • Telefonla çektiğim fotoğrafları bulamıyorum telefonun içinde deli olucam...
    hangi klasörün içinde bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_ecdad

@*XhsyPhoiDeus*
    custom romlarla android 2.3 yükleyebilirsin. oxygen ,redux ,cm gibi bir sürü rom var. ama bu romlarda sense arayüzü yok.
    sense 3.0ı xda sitesinde bazı özelliklerini çıkartarak bizlere sunabilir. bunu büyük ihtimalle yaparlar zaten android honeycomb 3.0 sürümünü bile desireye yüklediler

yani orijinal rom yüklü ise 2.3 ü yükleyemiyoruz?
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.