Şimdi Ara

HTC DESİRE kullanıcıları yorumları (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.534
Cevap
3
Favori
201.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cinekop

quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

Orijinalden alıntı: cinekop

Arkadaşlar 2 hafta önce vodafone dan almış bulunduğum htc desire 'ımı satıyorum. Cihaz sıfırdır. yani sizinde takdir edeceğiniz gibi 2 haftalık cihaz. faturasını bile henüz vodafone dan çıkmış değil. ilgilenen arkadaşlar bana pm atsınlar.

kaça satıyorsun?

1000 lira düşünüyorum kardeş...

o fiyata hayatta satamazsın,
    ben de aynı senin gibi vodafone'dan aldım, 825'e alıcı buldum ama vermedim, iyi ki vermedim.. Android mükemml bir olaymış..

• quote:

Orijinalden alıntı: muco555555

Bi bilsem bi program yukledim adini unuttum bi ayar yaptim sonra uyduruk geldi siliyim dedim sildim pil bole gidiyo 4.gun sabahi sarja yeni koycam kirmizi yaniyo

bize yalan borcunuz yok tabi,
    herkes de ister inanır ister inanmaz,
    fakat ben o işe pek inanmadım.. ben sense'i kapatayım ekran parlaıklığnı en düşüğe indireyim, hiç konuşmayayım 3.5 gün gi,tmez...
  • Hocam bu ilk kez oluyo bugun saj ettim bi daha olursa yazcam tek hatirladigim pil tasaruf modu vardi 7 yaptim ust sinir hepsi bu acaba bumu etki etti bilmiyom bide nete girdim oyun oynadim bi ton kurcaladim sasirmasam uazmazdim inan
  • ufo gören çocuk durumu oluşmuş:) ama hakkaten inanması güç
  • Su an itibariyle %89 sabah 7 gibi sarjdan aldim yahu ne yalan borcum var ki bu arada programi buldum android optimizerkurmustum amaturkce ceviri olani ama bazen hata veriyo ondan silmistim gerisi size kalmis
  • peki telefonda bir yavaşlama var miydi,

sonuçlarını yazarsınız tekrar....
  • Yavaslama yoktu ama bazen zorla kapatildi diye uyari veriyodu kizdim sildim sanirim pil omrude ondan yadigar kaldi pil su an 76 da
  • Arkadaşlar merhaba.Dün itibariyle bende htc desire kullanmaktayım.Lakin sizlere 6 tane sorum olacak.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1-Mesaj hafızasını nokiadaki gibi hafıza kartına alıcağımız bir bölüm var mı?Yoksa otomatik hafıza kartına mı atıyor?
    2-Mesaj yazarken çok zorlandım.Q klavyeden başka bir seçenek var mı yazmak için,mesala 5800daki gibi tuşlara basarak eski yöntem gibi yani:) mesaj yazamıyormuyuz?Birde sürekli kendi kelimeler buluyor onları kaydediyor sürekli silip yeniden yazıyorum.1 mesaj 5 dakka mı alıyor,var mı bunun da bir çözümü?
    3-Gönderdiğim mesajlar için ayrı bir klasör yok sanırım,direk gönderdiğim kişiyle aramdaki konuşmalar var.doğrumudur?
    4-Herhangi bir uygulamadan uygulamayı direk kapatarak çıkmak için bir tuş var mı?Nokialardaki kırmızı tuş gibi.Yoksa bu teleskop tuşunun yanındaki geri tuşuna basıp çıkmamız bütün uygulamaları kapatarak çıkmamıza yarar mı?Yani arka planda çalışmaz değil mi uygulamalar?
    5-Arka planda çalışan uygulama varsa bunları nasıl görüp kapatabilirim?
    6-Son olarak android sürümüm 2.2 Bu sürümden daha güncel bir sürüm var mı.Varsa güncellemem bana birşey katar mı?

Arkadaşlar biraz uzun oldu.Fakat kendim çözemedim yazdıklarımı.Yıllardır nokia kullanıcı olarak baya karışık geldi htc.Ama mutsuzmuyum kesinlikle hayır:)

• quote:

Orijinalden alıntı: emrtgb

Arkadaşlar merhaba.Dün itibariyle bende htc desire kullanmaktayım.Lakin sizlere 6 tane sorum olacak.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1-Mesaj hafızasını nokiadaki gibi hafıza kartına alıcağımız bir bölüm var mı?Yoksa otomatik hafıza kartına mı atıyor?
    2-Mesaj yazarken çok zorlandım.Q klavyeden başka bir seçenek var mı yazmak için,mesala 5800daki gibi tuşlara basarak eski yöntem gibi yani:) mesaj yazamıyormuyuz?Birde sürekli kendi kelimeler buluyor onları kaydediyor sürekli silip yeniden yazıyorum.1 mesaj 5 dakka mı alıyor,var mı bunun da bir çözümü?
    3-Gönderdiğim mesajlar için ayrı bir klasör yok sanırım,direk gönderdiğim kişiyle aramdaki konuşmalar var.doğrumudur?
    4-Herhangi bir uygulamadan uygulamayı direk kapatarak çıkmak için bir tuş var mı?Nokialardaki kırmızı tuş gibi.Yoksa bu teleskop tuşunun yanındaki geri tuşuna basıp çıkmamız bütün uygulamaları kapatarak çıkmamıza yarar mı?Yani arka planda çalışmaz değil mi uygulamalar?
    6-Son olarak android sürümüm 2.2 Bu sürümden daha güncel bir sürüm var mı.Varsa güncellemem bana birşey katar mı?

Arkadaşlar biraz uzun oldu.Fakat kendim çözemedim yazdıklarımı.Yıllardır nokia kullanıcı olarak baya karışık geldi htc.Ama mutsuzmuyum kesinlikle hayır:)

1- böyle bir hafıza yok, ama zaten yazı şeklindeki mesajlar pek hafıza kaplamaz, dosya alırsan da kart hafızasına alır.
    2-ben de çok zorlandım yazarken, dedim tüh.. fakat sonradan ayarladım ve müthiş hızlı yazıyorum şu an. q klayye ile değil de nokia'daki gibi klavye ile yazıyorum. yani alfasayısal tuş takımı ile. onun için de: menu tuşu/ayarlar/dil ve klayve/touch input/klavye türleri/telefon tuş takımı. buradan ayarlıyorsun. sonra da yazarken t9 ile yazacaksın. tahminler yukarda çıkar onlar da çok faydalı, seçmek istediğin sözcük yukarda çıkar. senin kendine özgü bir keline varsa, mesela "napıyon" gibi, onu da sözcük ekle'den yazarsın, tahmin çıkınca kenarda bir artı işareti çıkar oraya kaydedersin kelimeni. sonra da sen napıyon yazmak için her tuşa bir defa bastığında kelimen karşına çıkar.
    veyahut yazarken sağ üstte XT9 ve ABC var. oraya bastığında hemen t9u kapatıp tek tek yazarsın , sonra t9u gene açabilirsin oradan.
    3-öyle bir klasör yok. konuşma şeklinde görüyorsun. fakat bilgisayara bağlayıp gönderdiklerini görebilrsin. bunun için my phone explorer indir marketten. sonra pc'den de pc için olanı indir, hem telefona hem pc'ye kur. daha sonra mesajlarını oradan yönetebileceksin.
    4-nokia'daki kırmızı tuşunun görevini desire'da ev tuşu yapıyor. ona basarsan en başa gelir. fakat uygulamaları kapatmaz. androidte uygulamalar arka planda çalışır. uygulamalar kapanmıyor android'te. advanced task killer programını indir istediğin programı onunla kapatacaksın. ev tuşuna uzun basarsan nokia'daki menu tuşuna uzun basmış gibi olursun.
    5- bkz.4. cevap
    6-desire'a resmi olarak yükleyebileceğin en güncel sürüm o'dur.

• *XhsyPhoiDeus* öncelikle erinmeyip tüm sorularımı cevapladığın için çok teşekkür ediyorum.
    Mesela şöyle birşey diyeyim.Ben facebook'a girdim ve o geri tuşuna basa basa ana ekrana geldim.Şu anda bu facebook arka planda çalışıyor dimi?Aynı şekilde navigasyona da girip bu şekilde geriye basa basa çıktım.Ben söylediğin programı indirmeden bunlar hep arka planda çalışacak yani?
    Birde bu market olayı nedir.Nerden giricem.Uygulamalar ücretlimidir?5800 kullanırken ovide ücretsizdi.Bu da öyle mi?
  • quote:

*XhsyPhoiDeus* öncelikle erinmeyip tüm sorularımı cevapladığın için çok teşekkür ediyorum.
    Mesela şöyle birşey diyeyim.Ben facebook'a girdim ve o geri tuşuna basa basa ana ekrana geldim.Şu anda bu facebook arka planda çalışıyor dimi?Aynı şekilde navigasyona da girip bu şekilde geriye basa basa çıktım.Ben söylediğin programı indirmeden bunlar hep arka planda çalışacak yani?
    Birde bu market olayı nedir.Nerden giricem.Uygulamalar ücretlimidir?5800 kullanırken ovide ücretsizdi.Bu da öyle mi?

mesela facebook'a girdin ilk ekranda profil, haber yayını, arkadaşlar falan filan var . sen haber yayınına girdin, profile girdin bi hayli dolaştın. sonra ev tuşuna basarsan face'ten çıkmaz, arka planda çalışır. tekrar ev tuşuna basılı tutup face'e girdiğinde hangi ekranda kaldıysan ona götürür seni.
    mesela bir hayli face'de dolaştın sonra geri geri geri geri yaptın ilk sayfaya geldi sonraki geri tuşuna basman ile de face'ten çıktı menü'ye geldi. gene face arka planda çalışır, sen tekrar face'e girdiğinde en son nerde kalmışsan ona getirir seni.
    tabi android onu ayarlıyor, kulnanmadığın programlara fazla işlemci harcamıyor, ama gene de tamamen kapatmıyor programları.

market ovi mağaza gibi. çoğu ücretsiz program deryası.
    menu tuşu/ayarlar/telefon hakkında/yazılım güncellemeleri kısmından telefonunu güncelle, market gelecektir. menüde bulabilirsin simgesini

• Beyler pek yeri olmaya bilir. Htc desire 24.01.2011 vodafone alınma sıfırdan farksız. Kutu ve icerigi alındığı gibi. Fiyat 750tl.ilgilenler pm atsın.
  • Tamam şimdi bi güncelleme buldu indiriyor.Bu güncellemeler herhangi bir sorun yaratmaz değil mi?Telefonu vodafondan aldım marketten veya bilgisayardan program yüklerken herhangi bi kısıtlama yada buna benzer birşeyle karşılaşabilirmiyim.Yoksa nokiadaki gibi hack falan yapmam gerekir mi?Birde sol üst köşede ünlem işaretli bir simge var,bu ne anlama geliyor?Son olarak ROOT olayı nedir acaba?
    Biliyorum çok soru sordum,umarım kızmıyorsunuzdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrtgb -- 20 Nisan 2011; 15:59:04 >
  • quote:

Tamam şimdi bi güncelleme buldu indiriyor.Bu güncellemeler herhangi bir sorun yaratmaz değil mi?Peki ben şimdi çeşitli uygulamar buldum.Bunları hafıza kartına atıp direk yükleyebilirmiyim,yoksa değişik bir yöntem var mı?Telefonu vodafondan aldım marketten veya bilgisayardan program yüklerken herhangi bi kısıtlama yada buna benzer birşeyle karşılaşabilirmiyim.Yoksa nokiadaki gibi hack falan yapmam gerekir mi?Birde arada sırada sol üst köşede ünlem işaretli bir simge çıkıyor.bu ne anlama geliyor?Son olarak ROOT olayı nedir acaba?
    Biliyorum çok soru sordum,umarım kızmıyorsunuzdur

-yaratmaz tabi
    -markete gir istediğini indir kur bi sıkıntı yok
    -çıkan işaretlerin ne olduğunu kullanım klavuzunda görebilirsin
    -daha dur root rom olayına 3-5 ay sonra greriz ben de bilmiyoprum

• Azcık yavaş gidiyim dimi

*XhsyPhoiDeus* çoook teşekür ediyorum yardımlarından dolayı,kafamdaki çoğu şey cevaplandı.Allah razı olsun
  • quote:

Azcık yavaş gidiyim dimi

*XhsyPhoiDeus* çoook teşekür ediyorum yardımlarından dolayı,kafamdaki çoğu şey cevaplandı.Allah razı olsun

bu yeterliydi, önemli değil

• quote:

Arkadaşlar merhaba.Dün itibariyle bende htc desire kullanmaktayım.Lakin sizlere 6 tane sorum olacak.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

"backup to gmail" diye bi program kullanıyorum. mesajları ve arama kayıtlarını gmail hesabına yedekliyor otomatik olarak. telefondan mesajları silsen bile gmail hesabında duruyorlar, iyi oluyor :)

klavye olarak bana da ilk başta zor gelmişti ama alıştıktan sonra güzel oluyor :) yürürken falan yazıyorum zorlanmadan :) markette türkçe klavye de var. bilgisayar q klavyesi gibi aynen, türkçe karakterler de var. ve kelime tamamlama özelliği yok. onu da deneyebilirsin.

marketin yanında applanet uygulamasını da kullanabilirsin. oyunların, programların ücretli versiyonlarını ücretsiz indirip kullanabilirsin ordan :)

root olayı içinse, ben mesela telefonu ilk aldığımda kesinlikle root ve custom rom yüklemem diyordum garantisi hemen gitmesin diye. ama bi süre sonra uygulamalar yükledim sürekli, gereksiz de olsa denemek için yükledim. çok nadir kullandığım uygulamalar da olsa silmedim falan. sonra telefon hafızası dolmaya başladı, yeni şeyler yükleyemeyecek duruma geldim. dayanamadım root attım, rom yükledim :) şu ana kadar bi pişmanlık da yaşatmadı :) sen de kullanadur bakalım orjinal haliyle. ilerde sorun yaşarşan düşünürsün. gerçi ben açılıştaki vodafone yazısına da sinir oluyordum nedense :D o yüzden bile orjinal rom yerine başka rom yükleyebilirdim :D

• Iphone 4 ile HTC desire'ı birlikte kullanmış olup ta karşılaştırma yapabilecek arkadaş var mıdır?
    HTC desire oldukça iyi bir telefon (ötesi) ancak Iphone 4'ü de merak ediyorum. Görüşleri olanlar yazarlarsa memnun olurum.
    Desire'ı Vodafone'dan aldım ve 65 tl taksitle Iphone 4 kampanyası olduğunu bilmiyordum, ayrıca Iphone 4'ü HTC desire HD ebatlarında (büyük) sanıyordum ancak desire ile aynı boyutlarda imiş. (hatta ekranı desire'den biraz daha küçük). Bu nedenle 53 tl 24 ay yerine 65 tl/24 aya Iphnone 4 mü alsaydım diye açıkçası merak ediyorum. Artıları eksileri nelerdir?
  • Pil %58 de arkadaslar bayagida kurcaladim teli.sanirim 3.gunu rahat bitirir gibi.bide bugun r saat kadar wifi acik kalmis durum bu arkadaslar saat sabah 7 itibari ile 3.gune gircek telefon.
  • Pil %30 oldu arkadaslar ve aktif kullanmaktayim iki gunu devirdim 3.gundeyim bilginize
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.