Şimdi Ara

***HTC 10 REHBER (ROOT-RECOVERY-BL UL-SOFF-CUSTOM ROM)*** (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.274
Cevap
18
Favori
43.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S-OFF işlemini team ile yapıyorum artık. Yaptırmak isteyen olursa pm atsın
  • Merhaba

Cihaz S off mid 8 tane bir super cid yani bu cihaza us unlocked rom indirdim zipli olan sü rüm hafiza kartinda ama hata veriyor yuklemiyor nasil yuklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enginesin_55 -- 1 Temmuz 2017; 21:41:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu klavyenin

• quote:

Orijinalden alıntı: Enginesin_55

Merhaba

Cihaz S off mid 8 tane bir super cid yani bu cihaza us unlocked rom indirdim zipli olan sü rüm hafiza kartinda ama hata veriyor yuklemiyor nasil yuklerim

fastboot oem writemid 2PS65000 kodu ile cihazın mid no sunu değiştirmeniz lazım. Eğer ota güncelleme almak istiyorsanız süper cid i de us cid e çevirin. fastboot oem writecid BS_US001 kodu ile önce cid değiştirin sonra ilk yazdığım kod ile mid değiştirin. Bunları yaptıktan sonra indirdiğiniz us romu 2PS6IMG.zip olarak adlandırıp hafıza kartına atın. Telefonu download modunda başlatın. Volume artı tuşuyla yüklemeyi başlatın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawyer25 -- 2 Temmuz 2017; 2:33:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawyer25

quote:

Orijinalden alıntı: Enginesin_55

Merhaba

fastboot oem writemid 2PS65000 kodu ile cihazın mid no sunu değiştirmeniz lazım. Eğer ota güncelleme almak istiyorsanız süper cid i de us cid e çevirin. fastboot oem writecid BS_US001 kodu ile önce cid değiştirin sonra ilk yazdığım kod ile mid değiştirin. Bunları yaptıktan sonra indirdiğiniz us romu 2PS6IMG.zip olarak adlandırıp hafıza kartına atın. Telefonu download modunda başlatın. Volume artı tuşuyla yüklemeyi başlatın...

Teşekkürler hocam

Ordeniz hocamla hallettik sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum şuan.

• Merhaba arkadaşlar. Ben telefonu rootladim, twrp yükledim ve bootloaderi açtım. Şimdi rom yüklemek istiyorum. Ne yapmam lazım? 2.41.401.3 sürüm. Htc-J15 cid, 2PS620000 mid. Bunlarla ilgili bişey yapmam lazım mi

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmedyavuz

Merhaba arkadaşlar. Ben telefonu rootladim, twrp yükledim ve bootloaderi açtım. Şimdi rom yüklemek istiyorum. Ne yapmam lazım? 2.41.401.3 sürüm. Htc-J15 cid, 2PS620000 mid. Bunlarla ilgili bişey yapmam lazım mi

Lazım değil.Ama hazır yapmışken s-off da yapılması tavsiye olunur.
    İstediğiniz roma göre hareket etmeniz lazım. Yani şu demek,eğer rom diyorsa ki "bu romu yüklemek için yazılım tabanınız ..... olmalı" ve sizin romunuzunki ....... ile uyuşmuyorsa o tabana geçmeniz lazım.
    Kafa karıştırmadan söyleyeyim,siz şu anda s-off yapmadan 2.41.401.3 ve 2.41.401.4 ruu.exe/zip kullanarak orjinal sürüme dönebilirsiniz (2.41.401.4 kullanırsanız s-off olmadığınız için tekrar 2.41.401.3 sürümüne dönemezsiniz.)
    Bunu şunun için anlatıyorum;MaximusHD,Viper10 gibi romlar taban olarak .4 istiyor,sizin de .4 sürümüne geçmeniz mümkün,sadece ruu.exe/zip kullanmanız yeterli (telefon sıfırlanır).Ancak dediğim gibi .3 sürüme dönüş olmaz s-off yapmadıkça.
    AOSP/LOS/CAF romlarda böyle bir sıkıntı yok direk kurabilirsiniz TWRP'den format+wipe işlerini yaptıktan sonra.
    Yani diyorsanız ki ben s-off yapmıycam,tavsiyem 2.41.401.4 sürümüne geçin (.3 ile aynı şekilde güncellenecek zaten),dönüşünüz de bu roma olur fabrika ayarı isterseniz.Bu sürüm ile birçok custom rom s-off olmadan kullanılabilir (taban olarak bu sürümü istiyorlar).
    Ama s-off candır.Konumu inceleyin,ilk mesajda açıklamalar var.

• Teşekkür ederim. Peki 4 tabana tam olarak nasıl geçebilirim? Zıp olarak İndirdim onu ama nasıl flashliyoruz? O kısmı net anlayamadım ben.

• quote:

Teşekkür ederim. Peki 4 tabana tam olarak nasıl geçebilirim? Zıp olarak İndirdim onu ama nasıl flashliyoruz? O kısmı net anlayamadım ben.

2.41.404.4 no lu romu zip olarak indirdiyseniz hafıza kartına atın ve ismini 2PS6IMG.zip olarak değiştirin. Sonra telefonu download modda başlatın. Ekranda bi uyarı çıkacaktır. Ses açma tuşuna basın kuruluma geçin.

• lawyer25 kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğinizi yaptım ama olmadı nedense

• quote:

Hocam dediğinizi yaptım ama olmadı nedense

Ne yaptınız tam olarak?

Edit:

Cihazı "Download Mode" da açma :

Cihaz kapalı iken Ses kısma - ve Güç tuşlarına aynı anda basın
    Cihazda yazı görür görmez güç tuşundan parmağınızı çekin,ses kısmaya basmaya devam edin
    Yazılar çıkınca tamamdır.

Alternatif şekilde “Download Mode”a geçme yolu

Cihaz açıkken Açma kapama tuşuna basılı tutun. Seçenekler çıkınca bırakın. Ardından yeniden başlat seçeneğine basın. Ekrana yeşil htc logosu gelince sadece ses kısma tuşuna basılı tutun (yeşil htc gidip ekran kararana kadar herhangi bir aralıkta basabilirsiniz). Yeşil htc gidip beyaz htc gelince tuşu bırakın.

Sorun anında “Download mode”a geçme

Diyelim ki romu yüklerken birşeyler yanlış gitti ve cihaz yeşil htc logosunda takılı kaldı. Bu durumda aynı anda ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun. Alttaki kapasitif tuşların sinyal verir gibi yanıp söndüğünü göreceksiniz. Tuşlar birkaç defa yanıp söndükten sonra ekrandaki yeşil htc gittiği anda güç tuşundaki parmağınızı kaldırın ama ses kısmaya biraz daha basılı tutun. Beyaz htc logosunu görünce parmağınızı kaldırabilirsiniz. Artık downloaddasınız.

Stock Rom Yükleme :

Stock rom'a dönerken konumdaki uyarılara dikkat edin.
    Cihazınızın CID ve MID'ine uygun olan stock rom ruu.zip ya da ruu.exe sini indirin.
    zip ise adını 2PS6IMG olarak değiştirip microSD carda atın.
    Telefonu download mode da başlatın ses açma tuşu ile kurun ya da kısma ile pas geçin.
    Telefon sıfırlanır,temizlenir,tam stock olur ona göre.

Yalnız KESİNLİKLE S-OFF OLMAYANLAR SÜRÜM DÜŞÜRMEYE ÇALIŞMASIN VE KENDİ CID VE MID İNİZE UYGUN ROMU SEÇİN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 5 Temmuz 2017; 0:13:8 >

• Hocam dosyayı indirdim, img yaptım, sd karta attım, download moda geçtim ama her hangi bişey yüklemiyor. Hani siz dediniz ya img dosyasını otomatik görür, ses açmaya basın yükler diye, o olmuyor işte

• Dosya adı 2PS6IMG.zip olması lazım, uzantı doğruysa görmesi gerek.
  • quote:

Hocam dosyayı indirdim, img yaptım, sd karta attım, download moda geçtim ama her hangi bişey yüklemiyor. Hani siz dediniz ya img dosyasını otomatik görür, ses açmaya basın yükler diye, o olmuyor işte

Bak adam yazmış tam adını.... Sd kart ana dizine atacaksın adı aynen söyle olacak. 2PS6IMG.zip olacak tam olarak.

• denizci535 kullanıcısına yanıt
    Her ikisini de denedim. Yani hem zip şeklinde hem de zipsiz, Ama olmadı. Nerde hata var acaba

• gördü ama dosya hatalı diyor bu defa da

• Arkadaşlar kusura bakmayın 14 RU_ZIP_INFO_ERROR android-info missing or malformed uyarısı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Kusura bakmayin

• quote:

Arkadaşlar kusura bakmayın 14 RU_ZIP_INFO_ERROR android-info missing or malformed uyarısı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Kusura bakmayin

İndirdiğin dosya ruu.exe mi ruu.zip mi? Exe ise pc den yapacaksın. Zip ise hafıza kartından flashlayin...

• quote:

Orijinalden alıntı: lawyer25

quote:

Arkadaşlar kusura bakmayın 14 RU_ZIP_INFO_ERROR android-info missing or malformed uyarısı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Kusura bakmayin

İndirdiğin dosya ruu.exe mi ruu.zip mi? Exe ise pc den yapacaksın. Zip ise hafıza kartından flashlayin...

Cihazı download moda alınca ekranda yazan bilgileri söylerseniz daha kolay halledilir?

• lawyer25 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hallettim. indirdiğim sürüm dosyası hatalıymış. ondan dolayı olmuyormuş. yardımlarınız için sağolun.
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.