Şimdi Ara

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ (633. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
25.588
Cevap
101
Favori
777.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 631632633634635
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: heavenforeveryone

Arkadaşlar HTC'nin Türkiye'den çekildiği yönünde birtakım iddialar var, daha önce forumda yazan arkadaşlar da teknoloji market çalışanlarından kendilerine bu yönde bir telkinde bulunulduğundan bahsetmişlerdi. Ayrıca teknoseyir'de 2 hafta önce eklenen bir görsele rastladım, HTC Türkiye çalışanlarının iş akdinin feshedildiğine dair.
    ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

Bunun dışında da konuyu ciddiye alıp internette arattığımda tıpkı teknoseyir'deki gibi doğruluğu tartışmalı olan başka bir kaynağa rastladım:
    https://guncelleme.org/htc-turkiyeden-buyuk-bir-krizle-cekildi/

Aranızda bu konu hakkında daha detaylı bir bilgisi veya duyumu olan var mı acaba?

Mesut beye soralım belki bi bilgisi vardır.. İyice dillenmeye başladı çünkü bu aralar bi htc sever olarak Türkiye'den çekilmeleri beni üzer açıkcası..

• Resmi bir açıklama gelmeden elbette yalanlayacaklardır. Yani telefondaki müşteri hizmetleri görevlisinin öyle bir şey yok demesi pek bir şey ifade etmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ekran koruyucu olarak ne önerirsiniz? Piyasada farklı ürünler var. Dafoni, spigen gibi. İkisini de öven de var yeren de. Bunlardan kullanan arkadaşlar varsa foto gönderip yorum yapabilir mi? Yani parmak izi bırakıyor mu, ekranı tamamen kaplıyor mu?

• lansker kullanıcısına yanıt
    Ne kadar sürede sarj ediyor.
  • koagulant kullanıcısına yanıt
    Sıfırdan yüze denemedim. Ancak bugün belli değerler arası ölçüm yapar, akşam yazarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Taiwan dan bir arkadas htc 10 getirdi cihaz mukemmel ama bir sorum var nfc ile dosya yollanmiyor nfc acilmiyor tiklayinca on konumuna gelip kapaniyor htc sitesinde bazi telefonlarda kullanilamayabilir diyor nedenki birde htc 10 teknomarketlerde koselerde kuytulara atilmis bakan yok calisan elemanlar da anca samsung u oneriyorlar gelen teknolojiden anlamayan insanlara yazik olmus bu. Cihaza iphone se ve htc 10kullaniyorum ikisini aktif sekilde kullaniyorum gercekten fark yok android kasiyor diyenlerin cogu demekki htc kulkanmamis ve kafalar duz mantik degismiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: abooo01

Taiwan dan bir arkadas htc 10 getirdi cihaz mukemmel ama bir sorum var nfc ile dosya yollanmiyor nfc acilmiyor tiklayinca on konumuna gelip kapaniyor htc sitesinde bazi telefonlarda kullanilamayabilir diyor nedenki birde htc 10 teknomarketlerde koselerde kuytulara atilmis bakan yok calisan elemanlar da anca samsung u oneriyorlar gelen teknolojiden anlamayan insanlara yazik olmus bu. Cihaza iphone se ve htc 10kullaniyorum ikisini aktif sekilde kullaniyorum gercekten fark yok android kasiyor diyenlerin cogu demekki htc kulkanmamis ve kafalar duz mantik degismiyor

Benim cihazda ilk çıkan zamanlarda taiwan/tayland dan gelme, nfc si düzgün çalışmıyor, arada sırada zorla dosya gönderip alıyor ama her denememde değil, telde sanal otobüs kartı yüklü nfc gerekiyor bugüne kadar 1kere bile otobüslerde tanıtamadım.

• lansker kullanıcısına yanıt
    quick charge 3 desteği var mı? Destekleyen şarj aleti arıyorum fakat Türkiyede maşallah en az iki kat fiyata satıyorlar. Aliexpress yolu görünüyor.
    Öyle Bir desteği yok. Dediğiniz şekilde olanı sizden duydum. Varsa da, çok pahalıdır türkiyede. İyi bir markanın araç şarh aleti 40 lira civarı.

Quickcharge 3.0 için güvenilir marka kablo ve şarj aleti alın, ben Anker marka aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alirizabaki

Arkadaşlar ekran koruyucu olarak ne önerirsiniz? Piyasada farklı ürünler var. Dafoni, spigen gibi. İkisini de öven de var yeren de. Bunlardan kullanan arkadaşlar varsa foto gönderip yorum yapabilir mi? Yani parmak izi bırakıyor mu, ekranı tamamen kaplıyor mu?

Spigen her zaman en iyisidir. Amacım reklam değildir ve hiçbir çıkarım yoktur. Kullandığım için biliyorum
  • Enayilik bende üçüncü kez htc aldım, ve artık kızamıyorum.

Ama gerçekten taş gibi telefon.
    At, tut, fırlat banamısın demiyor. Tam anlamıyla bir TAŞ!. Başka da bir işe yaramıyor.

Ne e-mail, ne fotoğraf, ne NFC, ne takvim, ne widget, ne not.. İşe yarar adam gibi bir uygulama yok, dümdüz bildiğin TAŞ. :)

Beş taş oynamayı sevenler varsa, süper telefon. Hiç düşünmeyin alın.

Ama iş için kullanmayı düşünüyorsanız HTC'den uzak durun. Ya da 4-5 yıl önceki modellerine bakın. Çünkü her model, bir öncekini aratıyor.

(Ses güzel, mp3 player olarak kullanmak isteyenlere bire bir, ama widgetleri unutun)

Başka da birşey demiyeceğim.
  • 17 dk da %16 artış

Yüzde elli şarj 30 dk sürüyor. Ancak geri kalan %50 70 dk. Şarj %50 iken taktım. 1 Dk da %1 ortalama. Şarj daha azken daha Hızlı ediyor haliyle.

Şarj sırasında 4g ve konum açık. Ekran kapalı. Eşitleme, veri bağlantısı filan hepsi açık.

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

• Selamın aleyküm arkadaşlar elimde kendi kullanmış olduğum htc 10 arka kasa cizilmelerini önleyecek 2 ad. şeffaf karbon kaplama mevcuttur resimlerde kendi telefonumda göründüğü gibidir. ince ve hemen kalkacak bi malzeme değildir. İsteyen arkadaşlar mesaj yoluyla ulaşabilir.

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★★★★ HTC 10 Kulübü ★★★★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uqurcalar -- 11 Kasım 2016; 12:38:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: utopicman

Enayilik bende üçüncü kez htc aldım, ve artık kızamıyorum.

At, tut, fırlat banamısın demiyor. Tam anlamıyla bir TAŞ!. Başka da bir işe yaramıyor.

Ne e-mail, ne fotoğraf, ne NFC, ne takvim, ne widget, ne not.. İşe yarar adam gibi bir uygulama yok, dümdüz bildiğin TAŞ. :)

Ama iş için kullanmayı düşünüyorsanız HTC'den uzak durun. Ya da 4-5 yıl önceki modellerine bakın. Çünkü her model, bir öncekini aratıyor.

(Ses güzel, mp3 player olarak kullanmak isteyenlere bire bir, ama widgetleri unutun)

Android market Google Play Store'u tavsiye ederim.Zevkinize göre uygulama çok.Ayrıca custom rom denerseniz sadece "taş" olmadığını görürsünüz. Zaten HTC alan çoğu kişi Samsung vb. markalardaki "bloatware" denilen gereksiz yazılımları sevmediği için alıyor.

Tavsiyem bootloader unlock + s-off + custom rom + Google Play Store

Bunlardan anlamam diyorsanız da Iphone tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: utopicman

Enayilik bende üçüncü kez htc aldım, ve artık kızamıyorum.

Niçin böyle bir yazı yazdınız bilmiyorum ama ben sadece iş için Iphone yerine HTC 10 ( şirket telefonu ) tercih ettim. Email uygulaması ( şirkette exchange var )ayarları yapınca gayet iyi çalışıyor, yoğun gün ve saatleri istediğiniz gibi ayarlıyorsunuz.
    Not için yıllardır Colornote kullanırım, cihazda yüklü bir uygulama olmaması gayet iyi, istediğmi yüklüyorum ve beğenmediğim bir uygulama için yer kaybetmiyorum.
    Gene galeri için Quickpic kullanıyorum, Google Fotoğraflar uygulamasını Drive'a yedekleme için kullanıyorum ( HTC 10 için 100 GB iki yıl alan hediyesi de çok iyi olmuş ).
    Google Takvim gayet iyi. Uygulamaların kendi widgetları oluyor zaten.
    NFC kullanmıyorum, bununla ilgili şikayet var, Xda'da bir kişi kameraya yakın bir yerde diğer cihaza burayı yaklaştırarak tanıtın yorumu yapmış.
    Bu benim orjinal Desire ve M7 sonrası üçüncü HTC cihazım, arada iş için Note3 kullandım, eşim ise benim ile beraber uygulama dolu 3 adet Galaxy serisi kullandı ve bu sene sonuncu da şişince ona da HTC One A9 aldım, şimdi çok memnun.

• Nfc konusuna bir şey diyemem ama Google'ın mail, not, takvim vs uygulamaları telefonların içinde gelen uygulamalardan çok daha başarılı. Yani bence Htc doğrusunu yapmış. Google'da olan uygulamaları kullanmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: lansker

17 dk da %16 artış

Yüzde elli şarj 30 dk sürüyor. Ancak geri kalan %50 70 dk. Şarj %50 iken taktım. 1 Dk da %1 ortalama. Şarj daha azken daha Hızlı ediyor haliyle.

Şarj sırasında 4g ve konum açık. Ekran kapalı. Eşitleme, veri bağlantısı filan hepsi açık.

Bu temayı nasıl edinebiliriz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tomeri

quote:

Orijinalden alıntı: lansker

17 dk da %16 artış

Bu temayı nasıl edinebiliriz?

Htc nin kendi temasında olacaktı diye biliyorum.

• Yüzde elliden yüzde yüze 86 dakika. Arada ekran açılmıştır. Telefon kullanılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lansker -- 27 Ekim 2016; 20:9:58 >

• 
Sayfa: önceki 631632633634635
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.