Şimdi Ara

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ (1267. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.588
Cevap
101
Favori
777.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12651266126712681269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tabii ki var. 1.5 yıldır orijinal Kore malı Spigen siyah kılıf kullanıyorum. Tam uyuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 5 Şubat 2020; 1:37:11 >
  • command_4 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ekranı taktım dokunmatiği aynı orijinali gibi oldu çok teşekkür ederim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: xraited

Ekranı taktım dokunmatiği aynı orijinali gibi oldu çok teşekkür ederim hocam
    eyv :) bi foto alırız artık.
    Eski hali kırmızıydı bu sefer gümüş kasayı taktım :)

• xraited X kullanıcısına yanıt
    hocam yağ gibi olmuş :) eline sağlık.
    Teşekkür ederim hocam :)

• xraited X kullanıcısına yanıt
    Merhaba, benim htc 10 nun ekranı kırık ve batarya bitikti, 1 senedir kullanmıyorum, babama akıllı telefon aradığım şu günlerde mesajınızı gördüm, toplamda 200 TLye mal olan pil ve ekranı alsam mantıklı hareket olacak sanırım, ancak ekran sökme işi zor gibi görünüyor yotube videolarına, açmak için köşeleri ısıtıyorlar, en kolay en iyi işçilik tavsiyelerinizi almak isterim. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wntln

Merhaba, benim htc 10 nun ekranı kırık ve batarya bitikti, 1 senedir kullanmıyorum, babama akıllı telefon aradığım şu günlerde mesajınızı gördüm, toplamda 200 TLye mal olan pil ve ekranı alsam mantıklı hareket olacak sanırım, ancak ekran sökme işi zor gibi görünüyor yotube videolarına, açmak için köşeleri ısıtıyorlar, en kolay en iyi işçilik tavsiyelerinizi almak isterim. Teşekkürler
    ekran zaten kırık olduğu için korkmana gerek yok. saç kurutma makinesi ile kenarları ince ince ısıtıp, kasa ile ekran arasına gitar penası sokarak açabilirsin. youtube'da bol bol video var.

geri toplarken dikkat et, kasa ile ekranı b7000 yapıştırıcı ile yapıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi command_4 -- 9 Şubat 2020; 23:49:31 >
  • wntln kullanıcısına yanıt
    Ekran kırık olduğu için sökerken korkmanıza gerek yok aynen, orta kasayı sökerken kırmamaya çalışın ben ilk seferimde kırmıştım sonra çinden sipariş vermek zorunda kalmıştım. Orta kasayı metal kasadan ayırmak biraz uğraştırıyor güç uygulamadan olmuyor ben şarj soketinin oradan ayırıcıyla biraz kaldırdıktan sonra gitar penalarıyla aralanan yerden alt köşelere doğru açtırıyordum. Orta kasanın alt tarafında mikrofonun etrafında bir plastik oluyor onu kaybetmeyin yoksa telefonunuzu toplayınca konuşurken yankı sorununuz olur.
    Pil maalesef anakartın altında kalıyor. Aşağıda gösterdiğim gibi orta kasayı ayırdıktan sonra önce kırmızıyla işaretledim yıldız vidaları sökerek batarya bağlantısını kesin. Sonra t5 anakart vidalarını ve diğer anten kablolarıyla tüm film kablo soketlerini ayırın. Ben alt şarj boardunu ayırdım titreşim motoruyla ve kısacık kablolar la uğraştım o yüzden size tavsiyem yeşil işaretlediğim kabloları sökmeyin anakartı tamamen ayırmayın alt tarafı sabitmiş gibi düşünüp üstten yukarı kaldırınca bataryayı göreceksiniz. Linkini ekleyeceğim videonun 4:30-4:40 arasındaki gibi yapın fazlası gereksiz olur bataryanızı rahatlıkla değiştirirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=T5uLJJnEHMk&feature=youtu.be

• quote:

Orijinalden alıntı: xraited

Ekran kırık olduğu için sökerken korkmanıza gerek yok aynen, orta kasayı sökerken kırmamaya çalışın ben ilk seferimde kırmıştım sonra çinden sipariş vermek zorunda kalmıştım. Orta kasayı metal kasadan ayırmak biraz uğraştırıyor güç uygulamadan olmuyor ben şarj soketinin oradan ayırıcıyla biraz kaldırdıktan sonra gitar penalarıyla aralanan yerden alt köşelere doğru açtırıyordum. Orta kasanın alt tarafında mikrofonun etrafında bir plastik oluyor onu kaybetmeyin yoksa telefonunuzu toplayınca konuşurken yankı sorununuz olur.
    Pil maalesef anakartın altında kalıyor. Aşağıda gösterdiğim gibi orta kasayı ayırdıktan sonra önce kırmızıyla işaretledim yıldız vidaları sökerek batarya bağlantısını kesin. Sonra t5 anakart vidalarını ve diğer anten kablolarıyla tüm film kablo soketlerini ayırın. Ben alt şarj boardunu ayırdım titreşim motoruyla ve kısacık kablolar la uğraştım o yüzden size tavsiyem yeşil işaretlediğim kabloları sökmeyin anakartı tamamen ayırmayın alt tarafı sabitmiş gibi düşünüp üstten yukarı kaldırınca bataryayı göreceksiniz. Linkini ekleyeceğim videonun 4:30-4:40 arasındaki gibi yapın fazlası gereksiz olur bataryanızı rahatlıkla değiştirirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=T5uLJJnEHMk&feature=youtu.be
    Hocam bu yanki sorununu halletmek çok zor bir işlem mi? Telefoncu bataryayı değiştirdi ama yanki sorunu var şimdi de. Mikrofonun değişmesi mi gerekiyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• QRX kullanıcısına yanıt
    Ben orta kasamı bataryamı ve üst hoparlörü değiştirdim yankı sorunum oldu eski orta kasadaki mikrofonun etrafındaki plastiği yenisine aktardım yankı falan kalmadı bende hocam. Mikrofon da değiştirseniz o plastik düştüyse yankı probleminiz düzelmez bence.

• Yankı sorunumu nasıl çözdüğümü önceki mesajlarda belirttim. Şimdi en ufak bir yankı yok. Rahatça konuşabiliyorum.
  • Ekran değişimini İstanbul içinde yapabilecek düzgün bir yer var mı bildiğiniz? (Ekranı, yukarıdaki mesajlarda geçen n11 linkinden kendim aldım)

• |RS|

quote:

CEM0KA @ 28 Ocak 2019 10:45:31

HTC10 BATARYA değişimi yaptırmak isteyen arkadaşlar

İstanbul kadıköy'den TUFAN İLETİŞİM cep hastanesinde 240 liraya değişim titizlikle yapılabiliyor. Olası ekran camı kırılması da onların garanti kapsamında. Üstelik; 6 ay gibi garanti veriyorlar..

Ayrıca_ Telefonda ses yankı problemi için 200 liraya hoparlörü değiştiriyorlar..
  • Çok teşekkürler.

• Arsenal2013 A kullanıcısına yanıt
    Bataryayı yaklaşık bir buçuk ay önce taktırdım. Şu anki veri:

Batarya % 50
    Tam şarj sonrası ekran kullanımı: 1s 56d

Tabi bu ekran süresi genel standart bir veri değildir sanırım. Ben genellikle wifi kullanıyorum. Oyun hiç yok. Genel kullanımım mail, takvim, whatsapp ve sosyal medya ağırlıklı.
  • ettu E kullanıcısına yanıt
    Üst hoparlörü ben kendim değiştirdim o da çözmedi yankıyı. Mikrofonun etrafındaki plastiği takınca düzeldi bende.

teşekkür ederim yardımlarınız için...
    telefonu söktüm hatasız hasarsız, yeni pil ve ekran montajını yaptım, sadece ekran yapıştırma işlemi kaldı b7000 bulamadım Edirnede, netten sipariş ettim onu bekliyorum.
    Bu süreçte pili şarj edip cihazı test edeyim dedim ama telefon aşağıda resimde görüldüğü üzere pencereli kılıf varmış gibi açılıyor, arama vs yapılıyor.
    kılıfın olayı nedir? hangi sensörü kapatarak bu ekranın çıkmasını sağlıyor acaba? yada ekranı tamamen yapıştırsam bu ekrandan kurtulur muyum?

• quote:

Orijinalden alıntı: wntln

teşekkür ederim yardımlarınız için...
    telefonu söktüm hatasız hasarsız, yeni pil ve ekran montajını yaptım, sadece ekran yapıştırma işlemi kaldı b7000 bulamadım Edirnede, netten sipariş ettim onu bekliyorum.
    Bu süreçte pili şarj edip cihazı test edeyim dedim ama telefon aşağıda resimde görüldüğü üzere pencereli kılıf varmış gibi açılıyor, arama vs yapılıyor.
    kılıfın olayı nedir? hangi sensörü kapatarak bu ekranın çıkmasını sağlıyor acaba? yada ekranı tamamen yapıştırsam bu ekrandan kurtulur muyum?
    şarj soketi bordunun kablosu tam oturmamıştır oraya bi daha bak. düzelir. onu düzeltmeden ekranı takma sorun oluyor.

• 
Sayfa: önceki 12651266126712681269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.