Şimdi Ara

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ (1268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
25.589
Cevap
101
Favori
777.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12661267126812691270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tam olarak hangi kablo hocam, önceki sayfada resimdeki gibi işaretleyip gösterirseniz nokta atış olacak.. kabloları söküp takmaktan yuvaları aşınacak diye korkuyorum.
  • wntln kullanıcısına yanıt
    ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler cevaplarınız için valla anakartı
    tüm kabloları söktüm çıkardım sonuç değişmedi, neyse onu halledeceğim su andan iyi kötü çalışsın. başka şeyler aklıma takıldı.

#Fotoda kırmızı çizdiğim yüzeylere navigasyon tuşları gelecek sanırım ama ışığı nerden nasıl alacaklar onu anlamadım, ekranı üstüne tam kapattıgımda hiçbir fiziksel tuş işe yaramıyor şuanda bu normalmi ?
    #taktıgım ekranda üzerinden çıkan orjinalde olmayan ucu iletken şerit var(Mavi çizgili) bu boşta mı kalacak?

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

• quote:

Orijinalden alıntı: wntln

Teşekkürler cevaplarınız için valla anakartı
    tüm kabloları söktüm çıkardım sonuç değişmedi, neyse onu halledeceğim su andan iyi kötü çalışsın. başka şeyler aklıma takıldı.

#Fotoda kırmızı çizdiğim yüzeylere navigasyon tuşları gelecek sanırım ama ışığı nerden nasıl alacaklar onu anlamadım, ekranı üstüne tam kapattıgımda hiçbir fiziksel tuş işe yaramıyor şuanda bu normalmi ?
    #taktıgım ekranda üzerinden çıkan orjinalde olmayan ucu iletken şerit var(Mavi çizgili) bu boşta mı kalacak?

hocam o alttaki tuşlar ekranı takmadan bile dokununca çalışıyor. eğer çalışmıyor ise, yukarıdaki arkadaşın işaretlediği kabloda veya o boradın kendisinde sorun vardır. iceview açılması da buna işaret.
    soruya cevap: mavi işaretli boşta kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi command_4 -- 18 Şubat 2020; 15:30:53 >

• Arkadaşlar htc 10 bu kulaklıktan kullanan varmı aranızda almayı düşünüyorum acaba iyi bir ses alabilirmiyiz merakı içindeyim.
    ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

• command_4 kullanıcısına yanıt
    kırmızı işaretli kablodan diyorsanız söktüm taktım yine bakacağım. Teşekkür ederim.
    ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

• Merhaba tekrar. İlk anakartı sökerken Şarj soketinden gelen kabloya zarar veemişim, yarısı kopuktu, o yüzden ışıklar yanmıyormuş, neyse bir de yeni şarj kartı aldım taktım bu seferde açılışta htc yazısında sürekli loop reset oluyor. Recovery menüye girdim wipe data cache vs hepsini denedim ama durum aynı. Şarj 100%. Yeşil logolu yükleme ekranına geçmiyor. 2 sene önceki sövmeli siğmeli moda geri döndüm Kafayı yicem durduk yere 300 tl bayıldım üstüne.
    Yani htc firması şu kronik sorunlar için kılını kıpırdatmadı, 1 tl harcama yapmayacaktım şu telefona döndü kaşıntı tuttu.

Denemek istediğim tek şey kaldı. sd kart üzerinden oreo 8 yüklemek. Cihazda root yok, tüm güncellemeleri ota ile yükledim. Sorun yaratmayacak stock rom linki atarsanız sevinirim. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wntln -- 21 Şubat 2020; 21:25:17 >
    Kardeş bootloop olayı çoğunlukla mmc sorunu oluyor. Ve malesef düzeltilemiyor. Ama senin telefon öncesinde çalışıyordu. En son ne şekilde çalışıyorduysa o parçaları takıp öyle dene. Bir ihtimal batarya kaynaklı bootloop olayı da olabiliyor. Cihazı şarja takılı vaziyette açmayı dene. Eski batarya duruyorsa anakart ı sökmeden sadece pilin soketini çıkarıp eski bataryayı takıp deneyebilirsin.

Download Mode tan yazılım numarasını yazarsan gerekli rom dosyası bulunabilir.

• blkgl B kullanıcısına yanıt
    Şarj & navigasyon tuşu soketini değiştirmeden yeni pille cihaz açılıyordu ama önceki mesajlarımda belirttiğim gibiydi ekranı, arkadaşlar doğru tahimn etmiş, sebebi de kablonun kopmasıymış.
    Yeni Şarj soketinden de pil şarj oluyor, navigasyon tuşları geldi ama htc yazısını geçemiyorum. Pilin gücünü kestim yeniden taktım ama değişen yok. Işimize yarayacaksa aşağıdaki bilgiler var.
    ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

https://androidfilehost.com/?fid=673956719939830809

Bu dosyayı indirip sd kart yöntemi ile stok rom u tekrar yükleyebilirsin.

• Nerede yanlış yapıyorum, sd carda fat32 format attım indirdiğim zip dosyasını içine attım, biraz araştırdım htc10 için cid noyu zip dosyaaının ismi yapmam gerekiyor sanırım ama cid noyu naaıl öğrenebilirim.
    edit1: indirdiğim zip dosyasının adını 2PS6IMG.zip yapınca oldu, yükleme tamamlandı ama reset devam ediyor.
    edit2: eski şarj soketini taktım,cihaz açılıyor eskisi gibi iceview ekranda. yeni aldığım şarj soketinde sorun var sanırım yada orjinal olmadığı için uyum sorunu oluyor. soketi geri iade edip başka bir tanesiyle deneyeceğim.

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wntln -- 22 Şubat 2020; 18:52:42 >

Şarjınız %50den fazla olsun ve öyle deneyin eğer şarjla ilgili değilse başka bir dosya indirip deneyin bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Batarya değişimi yapan arkadaşlar kaça yaptınız? 220 lira fiyat aldim çok geldi

• Ankara kvk ya batarya değişimine götürdüm telefonu, yurtdışı cihaz diye parasıyla batarya değişimi işlemini yapmadılar. Ankarada orjinal batarya taktırabileceğimiz yer tavsiye edecek varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TexasRanger -- 27 Şubat 2020; 9:46:27 >
  • htc'ye kimse bakmak istemiyor bakan da çok para istiyor. kendim aldım internetten yaptım ben. inanılmaz zor yerde ama bataryası işkence çektim resmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dexter Morgan

Batarya değişimi yapan arkadaşlar kaça yaptınız? 220 lira fiyat aldim çok geldi
    güncel
  • değerli arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler, geçen haftaki iceview sorunum şarj-navigasyon tuşu bordunda gösterdiğiniz kablonun demontaj sırasında yarım koparmış olmamdan kaynaklıymış, yeni şarj boardu aldım düzeldi, ekran batarya navigasyon tuşları çalışma herşey çok iyi, ekranı yapıştırabilirim diye düşünürken hattı takıp arama yapayım dedim, mikrofondan karşı tarafa hiç sesim gitmiyor, sadece hoparlöre alınca konuşabiliyoruz.
    mikrofon hangi kablo veya soketle alakalı olabilir? bilginiz varsa yardımınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wntln

değerli arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler, geçen haftaki iceview sorunum şarj-navigasyon tuşu bordunda gösterdiğiniz kablonun demontaj sırasında yarım koparmış olmamdan kaynaklıymış, yeni şarj boardu aldım düzeldi, ekran batarya navigasyon tuşları çalışma herşey çok iyi, ekranı yapıştırabilirim diye düşünürken hattı takıp arama yapayım dedim, mikrofondan karşı tarafa hiç sesim gitmiyor, sadece hoparlöre alınca konuşabiliyoruz.
    mikrofon hangi kablo veya soketle alakalı olabilir? bilginiz varsa yardımınızı bekliyorum.
    kaptan, alt mikrofonda şarj borduna bağlıdır. aldığın board arızalı olabilir.
    Kardeş iyiki kontrol etmişsin. Mikrofon şarj soketinin olduğu bord üzerinde. Yani muhtemelen yeni aldığın parçanın üzerindeki mikrofon arızalı. İade yada değişim yapın.
    Bu arada mikrofon deliğini de kontrol edin. İşlemler sırasında tıkanmış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blkgl -- 29 Şubat 2020; 21:29:8 >
  • Bu batarya değişimi sıkıntılı anladığım kadarıyla. En iyisi hiç kurcalamadan gittiği yere kadar kullanmak sonra telefonu değiştirmek.

• 
Sayfa: önceki 12661267126812691270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.