Şimdi Ara

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ (1256. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.588
Cevap
101
Favori
777.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12541255125612571258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim ekran parlaklığı %30 civarı pil tasarruf sağlayıcı açık 4 saat alıyorum siz nasıl kullanıyorsunuz. Oyun çok oynarmısınız bilmiyorum ona göre karar verin. Kendi kendine kapanma varmı. Garanti ne zaman bitecek eğer çok sıkıntı yoksa bu durumları göz önüne alarak. Garanti bitmesine 1 ay kala verin servise

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

Ben telefonu denize dusurdum arkadaslar
    . Ekrani calisiyor fakat dokunmatik tuslar calismiyor parmak okuyucu haric calismiyo .ekrani saglam fakat asiri hasas eskisine gore.istanbulda nerede ucuza yaptirabilirim ekran degisimi ve batarya degisimi htc10 dan vaz gecemiyorum cok guzel p30pro da var amqa 2. Telefonum htc hep
    3 senedir 10 kullanıyorum telefon sapıttı artık kendi kendine kapanıyor açılıyor vs. p30pro geçeyim diyorum da sen memnun musun hocam 10'dan geçen biri olarak. kamerası videoda çamur diyorlar gerçek mi kolpa mı. htc 10 la karşılaştırınca iyi kötü yanları neler bilgi verebilirsen makbule geçer.
  • kloveangel kullanıcısına yanıt
    Kardeş batarya değişimi için çok para vermişsin. Bataryası piyasada 50 60tl. Orijinal batarya sadece HTC yetkili servisinde olur. Başka orijinal diyen yalan söylüyordur.

Ekran süresine gelince Wifi deyken az gibi geldi bana. Bende test amacıyla elimdeki HTC 10 un ekran süresini test ettim. Pcmark programı ile sende test edip karşılaştırabilirsin. Pcmark work 2 battery life testinde 4saat 6dakika sonuç çıktı. Testi Wifi deyken yaptım. Ekran parlaklığı yüzde 100 ve otomatik ekran parlaklığı kapalıydı. Bu arada batarya sağlığı yüzde 92. Sende biraz daha fazla vermesi lazım. Şarjı yüzde 100 yapıp testi başlatmalısın. Test üç saati geçer. Telefonu kullanmayacağın için boş zamanda yapmalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blkgl -- 6 Ağustos 2019; 11:11:51 >
  • Teşekkür ederim hocam bugün dediğinizi yapayim ben de. bataryayı aldığım yer 6 ay garanti verdi 2.kez götürdüm şimdi 3.kez götürcem istanbuldan tedarik yapcaklarmış.
  • blkgl B kullanıcısına yanıt
    Hocam pilin üretim tarihini adb ile görebiliyor muyuz ya da nasıl görebilirim üretim tarihini biliyor musunuz?
    Üretim tarihi üzerinde yazar sadece. Sistemde gözükmez. İstanbul'dan tedarik yapması farketmez. Zaten yedek parçanın yeri burası. Buradan tedarik ediyor herkes. Telefonu bir test edin bakalım. Ekran parlaklığını yüzde 100 ve otomatik parlaklığı kapatmayı unutmayın.

• dediğiniz testi yapıyorum hocam devam ediyor.. teşekkür ederim.
  • blkgl B kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz testi yaptım. ekranı full hd yapmıştım daha öncesinden şu an crdroid pie kullanıyorum. ekran full parlak bir şekilde 3 saat 20 dakika çıktı gelen sonuçda.baya baya düşük işin üzücü kısmı firmanın yorumları hep iyi. en kötü olacak durum ki olursa firmadan paramı geri isteyeceğim problem yaratırlarsa da elimde 6 aylık garanti verdiklerine dair bir sayfa var tüketici hakem heyetine giderim orjinal pil iddaa ettikleri için hem onu sorgulatırım hem de paramı o şekilde belki alabilirim.
    Evet düşük çıkmış. Halbuki biraz daha yüksek çıkması gerekirdi veya en kötü benzer sonuç. Bu arada kullandığın custom rom da ekran süresini etkileyebilir. Bazıları fazla pil tüketiyor. Bence en iyisi stok HTC. Oreo ile pie arasında pek fark ta yok.

• Merhaba. Ben android 6 kullanıyorum hala. 7 ye güncellemedim. Güncelleme yaparsam performans daha kötü olır mu? Bir de telefonu rootlasam mı daha iyi? Root hiç yaomadım adım adım anlatan bir site var mı?

• Benim batarya ölmüş gibi %80de. Az daha ölsün degistireyim. Önerdiginiz yer var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Merküt

Merhaba. Ben android 6 kullanıyorum hala. 7 ye güncellemedim. Güncelleme yaparsam performans daha kötü olır mu? Bir de telefonu rootlasam mı daha iyi? Root hiç yaomadım adım adım anlatan bir site var mı?
    Roota gerek yok. 7ye güncelle ama 8e güncelleme sakın

• Merküt M kullanıcısına yanıt
    Sakın güncelleme güncelledikçe batarya çabuk bitmeye başladı bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeyesCC3 -- 8 Ağustos 2019; 0:18:25 >
  • Dexter Morgan kullanıcısına yanıt
    Ben N11 den 25 adet satışı/yorumu olan bataryadan aldım, konuda eski sayfalarda link vardı sanırım. Cihaz 78 ken kapanıyordu, şuan herhangi bir kapanma vs olmadı ama gece 45 te bıraktım sabahleyin 16 ya düşmüştü şarjı, üstelik güç tasarrufu modundaydı...

Ayrıca takarken mi bir hata yaptım bilmiyorum ama ekran tam olarak kasanın üzerine oturmuyor, ekranı da değiştirdim gerçi ama onun etkisi olacağını sanmıyorum, cihazın orta iskelet kasası dış metal kapağa zor oturdu takarken yani batarya biraz daha şişkin sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #ŞARBAY# -- 8 Ağustos 2019; 8:33:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: #ŞARBAY#

Ben N11 den 25 adet satışı/yorumu olan bataryadan aldım, konuda eski sayfalarda link vardı sanırım. Cihaz 78 ken kapanıyordu, şuan herhangi bir kapanma vs olmadı ama gece 45 te bıraktım sabahleyin 16 ya düşmüştü şarjı, üstelik güç tasarrufu modundaydı...

Ayrıca takarken mi bir hata yaptım bilmiyorum ama ekran tam olarak kasanın üzerine oturmuyor, ekranı da değiştirdim gerçi ama onun etkisi olacağını sanmıyorum, cihazın orta iskelet kasası dış metal kapağa zor oturdu takarken yani batarya biraz daha şişkin sanırım...
    Batarya değişimi çok zor hocam ben serviste değişirim zaten

• HTC 10 hayatımın en kısa zaman geçirdiğim cep telefonuydu.

Telefonu aldıktan 6 ay sonra yere düştü ilk once on kamera sonra arka kamera çalışmadı.
    daha sonra mikrafonu calısmadi.

Yurt disinda oldugumdan servisede veremedim vodofone dan almıstım turkiyede

sonra ne mi oldu youtube dan bir video actım baktım uyguladım. Olmadi gittim çöpe attım telefonu

sonra Sony xz2 aldım mutluyum.
  • er1710, bicer79
    Ben de bir yıldır stock 8.0 kullanıyorum. Bataryayı geceleyin şarj edince ertesi gün akşamına kadar yetiyor. Konuşurken karşı tarafın "sesim neden geri geliyor, yankılanma var" demesinden bıktım. Sesi kıstığımda yankılanma yok oluyor. Bu sefer de karşı tarafın sesi az geliyor.
    Sizde de böyle oluyor mu? Oluyorsa çözümü nasıl buldunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ettu

er1710, bicer79
    Ben de bir yıldır stock 8.0 kullanıyorum. Bataryayı geceleyin şarj edince ertesi gün akşamına kadar yetiyor. Konuşurken karşı tarafın "sesim neden geri geliyor, yankılanma var" demesinden bıktım. Sesi kıstığımda yankılanma yok oluyor. Bu sefer de karşı tarafın sesi az geliyor.
    Sizde de böyle oluyor mu? Oluyorsa çözümü nasıl buldunuz?
    Normal kullanımda akşama kadar yetiyor 4 saat civarı ekran süresi oluyor tabi bi sürü ayar var daha fazla da aldığım oldu.. Ses sorunu olmadı bende

• Merküt M kullanıcısına yanıt
    Kimileri niye 9 vermedi diye HTC yi eleştirir kimileride hala 6 kullanır. Kardeş direkt 8 e geç keyfine bak. Hiçbir sorun yok. Telefon yağ gibi.

• Dostlar merak ettiğim bir durum var başına gelen var mı? Telefonun pilini güya orjinaliyle değiştirdim oreo ve pie da en fazla 3.30 ekran süresi alıyordum %1 kalıyordu ve %1 i de sonuna kadar kullandığımda en fazla 4 saat 15 dakika almıştım bir defaya mahsus.! dün itibariyle marshmallow stock rom'a geçiş sağladım yine aynı durum mevcut fakat bugün itibariyle %1 de 45 dak extradan ekran süresi alıyorum.. şu an 4 saat 50 dakika. ben bu pili custom romlarda kalibrasyon yapmama rağmen neden bu durum mevcut pilde mi bir problem var yoksa normal bir durum mudur?
  • 
Sayfa: önceki 12541255125612571258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.