Şimdi Ara

HP PAVILION15-BC200NT CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB-1TB+256SSD-15.6-GTX1050 4GB-W10 ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
3
Favori
6.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lediz

Dell 7567 alacaktım.Düne kadar vatan da stoklara girmesini bekledim.Gelmedi.Hp nin ekranı ips ssd si(hp yi aradım samsung pm961 okuma3200 yazma 1800 dediler).Üstelik dell den 250 tl daha ucuz.Aldım geçtim.Bu gün dell stoklara girdi ama şimdilik pişman değilim.

Harikasın hocam çarşamba günü bende alacağım inşallah laptop un eline ulastimi? Eğer SSD hızı dediğin gibiyse bomba olur. Bu arada resim ve yapa bilirsen video bekliyorum ilk mesaja ilk izlenim diye koyalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi headhunter -- 23 Haziran 2017; 23:47:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dell 7567 alacaktım.Düne kadar vatan da stoklara girmesini bekledim.Gelmedi.Hp nin ekranı ips ssd si(hp yi aradım samsung pm961 okuma3200 yazma 1800 dediler).Üstelik dell den 250 tl daha ucuz.Aldım geçtim.Bu gün dell stoklara girdi ama şimdilik pişman değilim.

Hayırlı olsun hocam kullandıktan sonra gözlemlerinizi yazabilirseniz çok memnun olurum. SSD hızı gayet iyiymiş bu arada.

Dell Vatanda stoğa girmiş fakat şuan fiyatı 4.500 lira sanki 150 lira pahalandırmışlar.
  • lediz L kullanıcısına yanıt
    Gelince ssd yi kendiniz bakma olasılıgınız var mı? Okumanın o kadar yüksek olması beni şaşırttı. Bende dell 7567 veya hp nin bu modelini düşünüyorum fakat gtx 1050ti den vazgeçebilir miyim bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kevin De Bruyne

Gelince ssd yi kendiniz bakma olasılıgınız var mı? Okumanın o kadar yüksek olması beni şaşırttı. Bende dell 7567 veya hp nin bu modelini düşünüyorum fakat gtx 1050ti den vazgeçebilir miyim bilmiyorum.

Genel olarak bakarsak

HP nin + yönleri

ips ekran

256 GB SSD çok iyi yazma okuma hızı

Windows lisans

- yönleri 1050 ekran kartı

Fiyat HP indirimi ile 3750

Dell 7567

128 SSD - hızını bilmiyorum -

1050 ti ekran kartı +

Widows yok -

Tn panel -

4500 TL -

• Ben bu makineyi almak istiyorum konuyu görünce çok sevindim. Açıkçası bu alet benim gözümde keşfedilmemiş bir maden. Çünkü tip, performans ve ısı anlamında piyasanın en iyi cihazı bu. O çok övülen dell 7567 de birşeyler eksik geliyor bana. Bizzat inceledim ve bu alet kadar oturaklı değildi. Önceki seriye göre bu alettte inanılmaz geliştirmeler var.Tip aynı ama hızı ve verimi çok farklı 150w adaptörün katkısı büyük. Dell e nazaran bu da bir avantaj. 17 inç ile bunun arasında kaldım. Umarim 5 sene gider. Macbook pro yerine almayı düşündüm.

Yalnız pc mark 8 de cuvalladigi bir kısım var orası düşündürücü.

Overall system performance according to PCMark 8 is on par with the larger HP Pavilion 17t-ab200 and only differs by a maximum of one percent. Perceived performance is snappy with fast boot times and next to no lag when starting applications. The MSI PE60 6QE-056XUS with previous-generation i7-6700HQ and GeForce GTX 960M as well as the Dell XPS 15 2017 9560 with quad-core i5 processor and GTX 1050 are roughly 10 - 12 % slower depending on the subtest.

As mentioned in our intro, we had issues with the system stability. PCMark 8 terminated repeatedly and a BOD with the system rebooting immediately afterwards - which is also the reason why the PCMark 8 Work Score is missing from the table below. Update 03/27/2017: as indicated in our intro, a firmware update fixed the stability issues. Unfortunately, the PCMark Work Score is - at only 2880 points - uncharacteristically low given the powerful hardware . Since several reruns provided near-identical results, we've decided to include the result in the table below.

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Ben bu makineyi almak istiyorum konuyu görünce çok sevindim. Açıkçası bu alet benim gözümde keşfedilmemiş bir maden. Çünkü tip, performans ve ısı anlamında piyasanın en iyi cihazı bu. O çok övülen dell 7567 de birşeyler eksik geliyor bana. Bizzat inceledim ve bu alet kadar oturaklı değildi. Önceki seriye göre bu alettte inanılmaz geliştirmeler var.Tip aynı ama hızı ve verimi çok farklı 150w adaptörün katkısı büyük. Dell e nazaran bu da bir avantaj. 17 inç ile bunun arasında kaldım. Umarim 5 sene gider. Macbook pro yerine almayı düşündüm.

Yalnız pc mark 8 de cuvalladigi bir kısım var orası düşündürücü.

Overall system performance according to PCMark 8 is on par with the larger HP Pavilion 17t-ab200 and only differs by a maximum of one percent. Perceived performance is snappy with fast boot times and next to no lag when starting applications. The MSI PE60 6QE-056XUS with previous-generation i7-6700HQ and GeForce GTX 960M as well as the Dell XPS 15 2017 9560 with quad-core i5 processor and GTX 1050 are roughly 10 - 12 % slower depending on the subtest.

As mentioned in our intro, we had issues with the system stability. PCMark 8 terminated repeatedly and a BOD with the system rebooting immediately afterwards - which is also the reason why the PCMark 8 Work Score is missing from the table below. Update 03/27/2017: as indicated in our intro, a firmware update fixed the stability issues. Unfortunately, the PCMark Work Score is - at only 2880 points - uncharacteristically low given the powerful hardware . Since several reruns provided near-identical results, we've decided to include the result in the table below.

Yabancı bir sürede bunun incelemesini okumuştum ama bulamıyorum hatta bu serinin adları bir birine çok yakın 2 modeli vardı. Bir bios dan kaynaklı bir işlemci tarafından performans scoru hatası vardı ama F.35 REV A bios ile. Şuan sever güncelleştirmesi ne baktığımda f36 olmuş bios donanım olarak sıkıntısı yok ama yazılımsal güncelleştirme ile giderilmiş veya giderilebilir bilecek bir şey gibi.

Bunu en iyi yukarıda ki arkadaşın laptop u gelince veya ben alinca anlaya bilecegiz.

• headhunter kullanıcısına yanıt
    Dell in ssd si hp nin ki kadar iyi.

Windows 45 50tl ye orjinal alınıyor.

4000 liraya bulunabiliyor hocam

Yani 300 lira fark var. 128gb ekstra ssd alani ve ips ekrandan vazgeçip Gtx1050ti icin 300tl ekstra vermek mantıklı mi yine büyük soru işareti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin De Bruyne -- 24 Haziran 2017; 11:11:27 >
    Teşekkür ederim.Giderilebilecek bir şey olduğunu bilmek güzel. Umuyorum ki vatan pc deki model sorunsuzdur. Merakla beklemedeyim.
    Hocam dell 7567 nin ssd si o kadar iyi değilmiş forumdaki kullanıcılardan öğrendime göre 500 okuma ya sahip. Ben artık hpye daha yakin olmaya başladım. Hp yerine dell msi yazılı olsaydı direk alirdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bence ekran kartı, monitör gibi bileşenler daha kritik değiştirilemediği için. Fakat dell'in soğutması hakkında review dalan varsa bakmak lazım. Soğutma da kritik bir konu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Doğru diyorsunuz ama fiyat farkida ciddi derece olunca Gtx1050 li model mantıklı gelmeye başlıyor.

Soğutmasi çok ovuluyor fakat yük binince yüksek fan sesi şikayetleri var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Yükte Yüksek Fan sesi olmayan oyun bilgisayarı görmedim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Notebook elime ulaştı.Sadece 30dk civarında zaman geçirdim.İlk açılış yönergeler devam devam...Ssd için program indirmek istedim test edip paylaşacaktım gerçekten okuma yazma hızı bana söyledikleri gibi mi diye,malum bayram önü daha fazlasını yapamadım.Öğrendikçe paylaşacağım

• quote:

Notebook elime ulaştı.Sadece 30dk civarında zaman geçirdim.İlk açılış yönergeler devam devam...Ssd için program indirmek istedim test edip paylaşacaktım gerçekten okuma yazma hızı bana söyledikleri gibi mi diye,malum bayram önü daha fazlasını yapamadım.Öğrendikçe paylaşacağım

Deneyimlerini bekliyoruz hocam müsait olduğunuz bir zamanda. Hayırlı olsun umarım sizi üzmez.
  • quote:

Notebook elime ulaştı.Sadece 30dk civarında zaman geçirdim.İlk açılış yönergeler devam devam...Ssd için program indirmek istedim test edip paylaşacaktım gerçekten okuma yazma hızı bana söyledikleri gibi mi diye,malum bayram önü daha fazlasını yapamadım.Öğrendikçe paylaşacağım

Azar azar da olsa haberlerini deneyimlerini bekliyoruz. Ozellikle kasası nasıl onu merak ediyorum açıkçası.

• Beyler vatanda son 7 gündür KDV indirimi var her gece. Zaman bol, alternatifler arasına ekledim bilgisayarı takipteyim.
  • Vatan daki kdv indirimi başka ürünlere gecmis inşallah çarşamba günü laptoplara geri gelir ve bende alırım.

• Kampanya başladı yine

• Eski HP cihaz indirimi bitti mi?

-Bir de alanlara bir şey sorucam:
    Sol Shift`in sağında "Z" harfi mi var, yoksa "<" tuşu mu var? Teşekkürler.
    Ram hızı 2133 MHz mü, 2400 MHz mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killershield -- 27 Haziran 2017; 3:58:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: killershield

Eski HP cihaz indirimi bitti mi?

-Bir de alanlara bir şey sorucam:
    Sol Shift`in sağında "Z" harfi mi var, yoksa "<" tuşu mu var? Teşekkürler.
    Ram hızı 2133 MHz mü, 2400 MHz mü?

Hp indirimi bitmedi

Tam hızı 2400

Klavye olayını bilmiyorum // klavye nin orasında sadece Z var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi headhunter -- 27 Haziran 2017; 15:44:46 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.