Şimdi Ara

HP Pavilion TX2000 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
13.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sofokles2000

Yeni bir başlık açıp konu kirliliği yaratmamak için buradan yazayım dedim.

tx2550:

HP sitesindeki ürün sayfası

hepsiburada

teknosa

1-Bu cihazı kullananlar var mı?
    2-Kalemin ekrandaki imleci ile dokunulan yer arasında 2 milimlik fark oluyor mu? (teknosadaki öyleydi ayar mı yapılmamıştı acaba)
    3-Yanında yedek pili veriliyor mu?
    4-Dvd yazıcısısı çıkarılıp takılabiliyor mu?
    5-İnternet explorerda adres satırına kalemle nasıl yazılıyor? (teknosadakinde ufak bir q klavye çıkıyordu harfleri seçiyordunuz, başka yolu yok mu?)
    6-Yukardaki cihazın fiyat performans oranı nasıl?
    7-Sanırım hp nin çıkardığı 3. jenerasyon tablet pc oluyor bu. 1. tx1000 serisi, 2. tx2100 serisi, 3.tx2500 serisi. Hal böyle olunca varsa eğer sorunlar düzelmiştir diye düşünüyorum. Sorun yaşayan var mı?
    8-Yukarıdaki cihazın tx2130 den işlemci haricinde ne farkı var?
    9-Klavye gereken her yerde kalemle el yazısıyla formları falan doldurabiliyor muyuz?

Tablet pc hala gelişmekte olan bir teknoloji olduğu için insan korkuyor alırken. Yorum, görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Forumda başka cevap verebilecek olan yok mu?

• Cevaplanmış bir çok soruyu tekrar sorduğun için cevap alamıyorsun. Sorunların cevabını biraz okuyarak bulabilir, bulamadıklarını sorarsın. Cevabı hemen alırsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lvthsgm

Cevaplanmış bir çok soruyu tekrar sorduğun için cevap alamıyorsun. Sorunların cevabını biraz okuyarak bulabilir, bulamadıklarını sorarsın. Cevabı hemen alırsın.

Sayın lvthsgm,

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Forumun arama özelliğini kullanarak arama yaptım. Ama tatmin edici cevaplara maalesef rastlayamadım. Bu konu da HP'nin tablet laptoplarının sayfası yolunda ilerlediği için burda sorma gereği duydum. Sorduğum soruların cevaplarının nerede olduğu konusunda yardımcı olursanız memnun olurum. Ayrıca sorduğum sorulara cevap verebilirseniz şimdiden teşekkür ederim.
  • Peki, ben senin sorularını cevaplamaya çalışayım.

1. Ben tx1250 modelini kullandım,
    2. Bilgisayar ilk açılışta bir doğrulama istiyor, ekranın her köşesinde bir artı oluyor ve onlara kalemle dokunman gerkiyor, eğer doğru yaparsan imleç ile kalem arasında bir fark olmuyor,
    3. Evet veriliyor,(yedek pil boyut açısından diğer pilden daha büyük, arkada çıkıntılı olarak duruyor)
    4. Evet çıkarıp takılıyor, çıkardığında orda bir boşluk olmaması açısından, kutudan kapakta çıkıyor,
    5. Ben başka bir yola rastlamadım. Zaten yeterince kullanışlı bir özellik,
    6. Bence gayet iyi. Malzeme kalitesi harika. Bir tablette ki en önemli unsur ekranın döndüğü yerdir. Hp orayı gayet kaliteli yapmış,
    7. Son çıkan modelleri kullanmadım ancak okuduğum kadarıyla bazı sournlar çözülmüş. Bunlardan aklıma gelen Tx1000 serisinde kalemi kullanmak için ekrana bastırman gerekiyordu ki bu oldukça yazımı zorlaştırıyordu. Yeni çıkan modellerde ekrana birkaç milimetre varken yazı yazmak mümkünmüş. Sana tavsiyem kendin bunu dikkatlice incelemen, bu çok önemli bir unsur,
    8. Ekran kartları farklı,
    9. El yazısıyla olmasa da ekran klavyesini kullanarak kalemle doldurabiliyorsun.

Umarım işine yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lvthsgm -- 20 Ağustos 2008; 18:38:54 >

• Çok teşekkürler. Gerçekten merak ettiğim konulardı.

quote:

Peki, ben senin sorularını cevaplamaya çalışayım.

1. Ben tx1250 modelini kullandım,
    2. Bilgisayar ilk açılışta bir doğrulama istiyor, ekranın her köşesinde bir artı oluyor ve onlara kalemle dokunman gerkiyor, eğer doğru yaparsan imleç ile kalem arasında bir fark olmuyor,
    3. Evet veriliyor,(yedek pil boyut açısından diğer pilden daha büyük, arkada çıkıntılı olarak duruyor)
    4. Evet çıkarıp takılıyor, çıkardığında orda bir boşluk olmaması açısından, kutudan kapakta çıkıyor,
    5. Ben başka bir yola rastlamadım. Zaten yeterince kullanışlı bir özellik,
    6. Bence gayet iyi. Malzeme kalitesi harika. Bir tablette ki en önemli unsur ekranın döndüğü yerdir. Hp orayı gayet kaliteli yapmış,
    7. Son çıkan modelleri kullanmadım ancak okuduğum kadarıyla bazı sournlar çözülmüş. Bunlardan aklıma gelen Tx1000 serisinde kalemi kullanmak için ekrana bastırman gerekiyordu ki bu oldukça yazımı zorlaştırıyordu. Yeni çıkan modellerde ekrana birkaç milimetre varken yazı yazmak mümkünmüş. Sana tavsiyem kendin bunu dikkatlice incelemen, bu çok önemli bir unsur,
    8. Ekran kartları farklı,
    9. El yazısıyla olmasa da ekran klavyesini kullanarak kalemle doldurabiliyorsun.

Umarım işine yarar.

• @lvthsgm
    Ben de tx2550tr ürününü almayı düşünüyorum. El yazısıyla olmasa da ekran klavyesini kullanabildiğimizi söylemişsiniz. Nerelerde el yazısını kullanabiliyoruz acaba? Wordde, msnde, internette(mesela bu foruma yazarken) kullanabiliyor muyuz? Bir de belki devre çizimi amacıyla kullanabilirim, yani klasik photoshop benzeri programlardan farklı programlarda çizim yapmam gerekir. Bunlarla da uyumlu mu?

Şimdiden teşekkürler.
  • sofokles2000, Rica ederim.

selindag, Her türlü Photoshop, Paint vb. yazılımlarda kullanabilirsin. Msn' de elyazısı bölümünde kullanabilirsin, Word' de ve forumda malesef elyazısını kullanamazsın, kalemle sadece ekran klavyesini kullanabilirsin. İşletim sistemiyle brlikte bir not programı geliyor, onunla da rahatlıkla el yazını kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lvthsgm -- 20 Ağustos 2008; 21:36:23 >
  • quote:

sofokles2000, Rica ederim.

selindag, Her türlü Photoshop, Paint vb. yazılımlarda kullanabilirsin. Msn' de elyazısı bölümünde kullanabilirsin, Word' de ve forumda malesef elyazısını kullanamazsın, kalemle sadece ekran klavyesini kullanabilirsin. İşletim sistemiyle brlikte bir not programı geliyor, onunla da rahatlıkla el yazını kullanabilirsin.

Word de ekrana kalemle yazılan harfleri tanısa süper olurdu. Yani ben kalemle ekrandaki bir alana yazı yazarken, program otomatik olarak yazdığım yazıları ariel 11 puntoya çevirse süper olurdu. Tabi aynı şekilde forumlarda da...
  • Aslında var ancak bizim dilimiz için uygun değil. İngilizce kelimeleri tanıyarak el yazısını bilgisayar yazısınıa çevirebiliyor.
  • quote:

Aslında var ancak bizim dilimiz için uygun değil. İngilizce kelimeleri tanıyarak el yazısını bilgisayar yazısınıa çevirebiliyor.

tx 2550'de bu özellik/program yüklü geliyor mu acaba?
  • quote:

quote:

Aslında var ancak bizim dilimiz için uygun değil. İngilizce kelimeleri tanıyarak el yazısını bilgisayar yazısınıa çevirebiliyor.

Bilgim yok, kusura bakma.
  • quote:

quote:

quote:

OK. Teknosa ya da HP'ye sorayım. Bilgi alabilirsem buraya da yazarım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

OK. Teknosa ya da HP'ye sorayım. Bilgi alabilirsem buraya da yazarım.

bekliyoruz

• bilgiler için çok teşekkürler. tablet özelliği beni tatmin edicek gibi. notebook özelliğiyle ilgili: msn, bikaç ofis ve pdf dosyası, itunes, firefox(çok sayıda sayfa) ve limewire programlarını birlikte kaldırabilir mi?? çok şey istemiyorumdur umarım aletten, bunları yapabiliyorsa gayet yeterli olacak benim için

eğer bunları yapıcak performansı yok hp dv2899 artist edition almayı düşünüyorum. oyunuz hangisinden yana?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selindag -- 21 Ağustos 2008; 11:33:30 >
  • İhtiyacına göre seçim yapmalısın. Tablet özelliği gerekiyorsa kesinlikle Tx2550. Ben 1.8 Ghz işlemci olanı kullanmıştım, dediklerinin hepsini yaptığında herhangi bir sorunu olmuyordu, ısınma dışında. Tx2550' de hiç sorun olmaz.
  • teşekkürler cevap için fakat her araştırmamda farklı bi sorun duyuyorum. bu sefer de wireless sorununun yaygın olduğunu duydum. sizin bu konuda bi tecrübeniz var mı?
  • Hayır Wireless ile ilgili hiç bir sorunum olmadı. Benim sorunlarım çok ısınması ve Webcam' in bazen çalışıp bazen çalışmamasıydı ki buda driver güncellemesiyle çözlüyordu. Tx2550' de bildiğim tek sorun ısınma.
  • Tekrar teşekkürler.

"The the display is swiveled and closed (put into what I like to call "tablet mode"), it seems like my wireless adapter (Broadcom 4322AG 802.11a/b/g/draft-n Wi-Fi Adapter) disconnects from my network and refuses to reconnect (Stating that it cannot receive any signal from the router) until I bring it back into "Laptop mode.""
    Burda söylenen şikayete göre tablet modunda wireless kopuyormuş. Belki birinin işine yarar bu bilgi diye koyuyorum.
  • Garip bir sorun. Tablet modunda kopuyor, normal hale gelince yeniden bağlanıyor. İlk defa böyle bir soruna rastladım. Genel bir sorun olduğunu sanmıyorum.
  • bu sorunun nedeni tablet moduna getirince antenlerin yeri nedeniyle wireless bağlantı kalitesinin düşmesi diye yazmışlar. ne kadar doğrudur, ne kadar sık rastlanıyodur bilemiyorum...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.