Şimdi Ara

HP Pavilion TX2000 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
13.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeş çok teşekkürler verdiğin bilgiler için bayağı aydınlatıcı oldu. Bende şimdi getirtmenin yollarını arıyorum:) malesef amerika' da tanıdık yok, başka bir ülke üzerinden getircem zanediyorum. Birde hp' nin sitesindenmi satın aldın Amerika' da, ve ne kadara mağloldu sana.
  • Ben bunu 1525$ a aldım arkadaşım vasıtasıyla 25$ Fazladan verdim 8 Cell Bataryası için
    $1,425.00
    Sold by: Hpshopping.com
    Shipping & Handling:
    $29.00
    $0.00
    Total:
    $1,454.00

Faturasındaki fiyat bu tam olarak. 1.454$

Benim içinde tek sorun. Vista'nın ingilizce olması Vista kurdum çakma dvd ile ama cracklerin hiç biri tutmadı olmazsa bi ultimate siparişi geçicem kendime dükkandan yada HP ile görüşücem Türkçe Recovery yaparlarmı diye gerçi yaparlarda para istiycekler

• Yaw arkadşlar harbiden forunda yazılanları görünce midem bulanmıştı.Ama sizin burda yazdıklarınız içimi serinletti çok sağolun ya.Ben bunun 2500z serisine talibimde bunda 3dsmax ,photosop vs. kullanacam zorlayabilirmiyim sizce kullanan varmı yada.
    Ençok merak ettiğimde ısınma olayıydı iyi oldu öğrenmem walla.
  • Dayım Amerikada ve bitane almış bu modelden.Satıp başka bişey almak istiyo.
    Satınalmak isteyen varsa irtibata geçebilirmi benimle??
  • Temmuz basında tx2550 stoklarda olacak..
    AMD ZM-82 işlemci olacak uzerinde
  • Ülkemize gelen amd pumalı ilk bilgisayar olacak

Bunlarda ekran led li mi?

quote:

Orjinalden alıntı: prom

Temmuz basında tx2550 stoklarda olacak..
    AMD ZM-82 işlemci olacak uzerinde
  • arkadaşlar bende 9780 et leptop varda çabuk bozulurmu forumdan okudum çok bozzuluyomuş özellikleri;
    İşlemci, işletim sistemi ve bellek
    İşlemci türü
    Intel® Centrino® işlemci teknolojisi
    • Intel® Core™ 2 Duo işlemci T8300
    • 2,40 GHz , Düzey 2 önbellek 3 MB
    • Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı

Yüklü işletim sistemi
    Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit

Standart bellek
    2048 MB

Bellek düzeni
    (2 x 1024 MB)

Dahili sürücüler
    Dahili sabit disk sürücüsü
    250 GB

Sabit disk denetleyicisi
    SATA Sabit Disk Sürücüsü

Sabit disk sürücüsü hızı
    5400 rpm

Optik sürücü türü
    Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)

Sistem özellikleri
    Bellek kartı aygıtı
    Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu

Modem
    Yüksek hızlı 56K modem

Ağ arabirimi
    Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN

Kablosuz teknolojileri
    Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı

Kablosuz yeteneği
    Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi

Harici G/Ç bağlantı noktaları
    3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü

Video yakalama arabirimi
    IEEE 1394 Firewire® Arabirimi

Genişletme yuvaları
    1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)

Ekran boyutu
    17" WXGA+ High Definition BrightView Widescreen

Ekran çözünürlüğü
    1440 x 900

Video adaptörü
    NVIDIA® GeForce™ 8600M GS

Video RAM
    512 MB atanan olmak üzere en çok 1279 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği

Kontrol paneli
    HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri

Ergonomik özellikler
    Tümleşik parmak izi okuyucusu

Web kamerası
    Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam

Uzaktan kumanda
    HP Mobile Uzaktan Kumanda

Dahili ses
    3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik

Hoparlörler ve mikrofon
    Altec Lansing® hoparlörler

Klavye
    Tam boyutlu masaüstü klavyesi (+ ayrı sayısal tuş takımı düzeni)

İşaret aygıtı
    Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey

Güç kaynağı türü
    90 W AC Güç Adaptörü

Yazılım
    Yazılım - Verimlilik ve finans
    Microsoft® Works

Önceden kurulu yazılımlar
    Microsoft® Internet Explorer 7.0; Windows Mail; Adobe® Reader 8.0

Optik sürücü yazılımı
    Windows Media Player ; Windows Fotoğraf Galerisi ; DVD Play ; Windows Movie Maker ; Cyberlink DVD Suite ; QuickPlay for Windows; Digital Persona Parmak İzi okuyucusu yazılımı

Ürünle gelen yazılım
    Kurtarma bölümü (sistem, uygulamalar ve sürücüleri ayrı ayrı kurtarma olanağı dahil); Kurtarma bölümünün isteğe bağlı yeniden dağıtımı; Kurtarma CD/DVD'si oluşturma aracı; Symantec™ Norton Internet Security™ 2008 (60 günlük canlı güncelleştirme); Dizüstü Bilgisayar Yardımı ve Desteği

Boyutlar / ağırlık / garanti
    Ağırlık
    3,55 kg (7,8 lbs)

Paket ağırlığı
    5,10 kg

Boyutlar (G x D x Y)
    28,50 cm (U) x 39,60 cm (G) x 3,16 cm (min) Y / 4,18 cm (maks) Y

Paket boyutları (G x D x Y)
    480 x 170 x 350 mm

Garanti bildirimi
    2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik

HP Pavilion TX2000

HP Pavilion TX2000

HP Pavilion TX2000

• Niye bozulsun güzel kardeşim:)
    Hp nin tek dezavantajı cok adetli satıs yaptıgından cokta arızalı mal gibi gozukuyor;
    baska bir marka 100 adet satıpta 3 bozuk cıkarken ve goze batmıyorken;
    hp de bu rakam ornegın 1000 oluyor da 30 adet bozuk cıkıyor; dolayısıyla daha cok goze batıyor; kısacası oransal bakmak lazım buna..
  • tamam
  • quote:

Orjinalden alıntı: 2developed

"Msserin" arkadaşım, özel bi durum için değil amacı aştığı için meşgul etmeyelim diye istedim forumu.

O zaman burdan sorayım hem başkalarınada yardımcı oluruz.

1. Ekran Tx1000 gibi biraz soluk mu.
    2. Ekran kartı Geforce 6150'nin performansı nasıl en fazla hangi oyunu destekler (Oyun için almıyorum ama performansı önemli)
    3. Tablet özelliği geliştirilmiş mi? TX1000'e göre acaba. Çizim yapıcam Photoshop'ta ve Grafik çalışıcam ihtiyacı fazlasıyla karşılarmı?
    4. Vista'daki performansı nasıl Dükkana TX1000 gelmişti. Masaüstünü görmemiz uzun sürmüştü.
    5. AMD TL68 işlemci performansı 2 GB Ram ile nasıldır?
    6. Maksimum 4 GB ram takılıyormuş. Gerek varmı buna sizce ve 4 GB takarsak Ekran kartı için bir + 'sı olurmu?

Kusura bakma biraz uzun oldu ama :) Görüpte veya inceleyerek alamıycağım için kafama takılanları sormak istedim.Sende bu ürünün bir kullanıcısı olarak bana vericeğin cevaplar çok önem taşıycak benim için. Şimdiden çok teşekkürler

aslında arkadaş sorulara güzel cevap vermiş ben bir iki konuya değinecem
    benim pc tx 1410us idi şimdi tx 2500Z ile değiştirdim ben daha çok size tx 1410us deki sorunların cözümleri hakkında bilgiyi vereyim
    öncelikle biraz modifiye ettim hdd yi segeate 160 GB 7200 rpm ile değiştirdim gözle görülür bir değişim var
    daha sonra 2 gb olan ramleri attım yerine ocz nin 800 mhz lik 2 adet 2 gb yani 4 gb ram taktım,bu ramleri bulmak zor ama mükemmel bir iş çıkarıyorlar
    gelgelelim hizbirinizin cevap bulamayacağı şans eseri sorunu çözdüğüm masa üstünün gec gözükmesi problemine
    bu sorunu 2 şekilde çöze bilirsiniz
    1)vistanın derecelendirilmesi işlemini devre dışı bırakırsanız masaüstünüz hiç beklemeden hemen gözükür-tabi bunu kayıplarıda var-nedir kayıpları vistanın şeffaf 3 boyutlu özelliği kayboluyor
    gel gelelim esas çözüme
    2)masa üstünün gecgelmesi şu nedenden dolayı oluyor yurt dışından aldığınız hp tx tablet pcler ingilizce siz alıp bunu turkçe yapıyorsunuz ve guncel sürücüleri yukluyorsunuz,ve işte sorun güncel nvidia ekran kartı sürücüsü ve chipseti sorunlu butun problem bu sorunlıuu chipsetinde şu anakadar sorunu çözecek sürücü yayınlamadılkar ,belkide bilmiyorlardır,
    neyse biz problemimizi nasıl çözeceğiz kalkıp nvidiayı mı bekleyeceğiz tabiki hayır
    yine 2 yol var sorunu çözmek için
    a)recoryden eski hp fabrika ayarlarını yukleyebilirs,eniz ingilizce olanını orada C sürücüsünün altında SW......5 rakamlı bir klasör bulaacaksınız bu kılasör içindeki eski ekran kartı sürücüsü sizin derdinize derman olacak setup ını yukleyin ve vista güncellemelerinde güncel olan nvidia yı yuklemeyin sakın çünkü sorunlu
    b)çözümünm ikinci seçeneği ise şu sürücülerinden birini yukleyin sp34620---yada sp3747-yadasp77635-bu sürücülerin hepside derdinize derman olacak
    BUNLAR ALTIN DEĞERİNDE BİLGİLER HP TX TABLET KULLANICILARI İÇİN
    hangi oyunları oynadığıma gelince 6150 ekran kartı basit bir eklran kartyı fakat ram lerdenmi bilmem ama benim ekrankartı şuan 1GB olarak çalışıyor
    calofdutty 4 dü sorunsuz problemsiz oynuyorum
    nfs prostreet sorunsuz
    bende oyunlardan anlamam ama zevk aldım bu oyunlardan sanırım nedeni bu ocz
    standart bir kullanıcı iseniz 2 GB ile 4 gb arasında fazla bir performans farkı göremeyeceksiniz

• tabi benim bu tx 2500Z ekran kartı ati hd 3200 işlemcisi ise 84 henüz detaylı incelemedim ama yakında onları yazarım
  • yazişmalarım neden engellendi anlaya bilmiş değilim,moderator acıklayabilirmi acaba saygılar
  • HP Pavilion tx2500z Notebook (Laptop), AMD Turion X2 Dual-Core 2.1GHz, 12.1" WXGA w/Integrated Touch-screen, 3GB DDR2, 250GB, LightScribe DL DVD±RW/±R/CD-RW, Vista Home Premium w/SP1, MS Office Home and Student 2007, 802.11a/b/g/n WLAN & Bluetooth, Built-In Webcam and Fingerprint Reader

$903.99

Laptopa asik oldum ama ben cok fazla dizi-film izledigim icin ekranin kalitesinden korkuyorum. Bir storeda incelemistim ve ekrani cok cok cok soluk duruyordu. Acaba karsidan gelen gunes isigindan dolayi mi oyle gorundu
    Yanimda tasiyacagim icin 12" ekran olmasi buyuk nimet ama ufak ekran olmasina ragmen cok agir oldugunu soyleyenler de gordum.
    Dokunmatik ekranli urunleri cok seviyorum ama acaba benim icin kullanisli olur mu? Grafiker falan degilim ama mesela msn in handwriting ozelligi kullaniliyor mu kalemiyle birlikte? Veya windows`u kalemle kullanmak kullanisli oluyor mu?
    Yorumlarinizi bekliyorum cunku bu model yuzunden baska modellere bakamiyorum. Eger 1000$ harcarsam masaustu pc icin fazla para kalmayacak. Video encoding yaptigim icin onu da yenilemem gerekiyor aslinda.

• Kalemle Windows kullanmak acayip zevkli birşey. Özellikle Vista' da olan bir oyun var, onu oynaması çok güzel oluyor. Msn' da el yazını kalemi kullanarak gönderebiliyorsun ancak bu pek kullanışlı değil. Çünkü kalemle yazıları küçük yazmak çok zor. Ben tx1250 kullanmıştım. Almadan Vatan bilgisayarda incelemiştim ekran soluktu ancak anladım ki sorun orda ki bilgisayardaydı, çünkü gayet parlak bir ekrana sahip. Bu arada ağırlık sorun oluyorsa kutudan bir de optik sürücü kapağı çıkıyor, alttaki ufak bir tuşla sürücüyü çıkarıp yerine kapağı takabiliyorsun, böylece çok daha hafifi olabiliyor.
  • Yeni bir başlık açıp konu kirliliği yaratmamak için buradan yazayım dedim.

tx2550:

HP sitesindeki ürün sayfası

hepsiburada

teknosa

1-Bu cihazı kullananlar var mı?
    2-Kalemin ekrandaki imleci ile dokunulan yer arasında 2 milimlik fark oluyor mu? (teknosadaki öyleydi ayar mı yapılmamıştı acaba)
    3-Yanında yedek pili veriliyor mu?
    4-Dvd yazıcısısı çıkarılıp takılabiliyor mu?
    5-İnternet explorerda adres satırına kalemle nasıl yazılıyor? (teknosadakinde ufak bir q klavye çıkıyordu harfleri seçiyordunuz, başka yolu yok mu?)
    6-Yukardaki cihazın fiyat performans oranı nasıl?
    7-Sanırım hp nin çıkardığı 3. jenerasyon tablet pc oluyor bu. 1. tx1000 serisi, 2. tx2100 serisi, 3.tx2500 serisi. Hal böyle olunca varsa eğer sorunlar düzelmiştir diye düşünüyorum. Sorun yaşayan var mı?
    8-Yukarıdaki cihazın tx2130 den işlemci haricinde ne farkı var?
    9-Klavye gereken her yerde kalemle el yazısıyla formları falan doldurabiliyor muyuz?

Tablet pc hala gelişmekte olan bir teknoloji olduğu için insan korkuyor alırken. Yorum, görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 17 Ağustos 2008; 18:57:21 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

Yeni bir başlık açıp konu kirliliği yaratmamak için buradan yazayım dedim.

tx2550:

HP sitesindeki ürün sayfası

hepsiburada

teknosa

1-Bu cihazı kullananlar var mı?
    2-Kalemin ekrandaki imleci ile dokunulan yer arasında 2 milimlik fark oluyor mu? (teknosadaki öyleydi ayar mı yapılmamıştı acaba)
    3-Yanında yedek pili veriliyor mu?
    4-Dvd yazıcısısı çıkarılıp takılabiliyor mu?
    5-İnternet explorerda adres satırına kalemle nasıl yazılıyor? (teknosadakinde ufak bir q klavye çıkıyordu harfleri seçiyordunuz, başka yolu yok mu?)
    6-Yukardaki cihazın fiyat performans oranı nasıl?
    7-Sanırım hp nin çıkardığı 3. jenerasyon tablet pc oluyor bu. 1. tx1000 serisi, 2. tx2100 serisi, 3.tx2500 serisi. Hal böyle olunca varsa eğer sorunlar düzelmiştir diye düşünüyorum. Sorun yaşayan var mı?
    8-Yukarıdaki cihazın tx2130 den işlemci haricinde ne farkı var?
    9-Klavye gereken her yerde kalemle el yazısıyla formları falan doldurabiliyor muyuz?

Tablet pc hala gelişmekte olan bir teknoloji olduğu için insan korkuyor alırken. Yorum, görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Sadece şunu söyleyebilirim, bugün vatan bilgisayarda incelediğimde oldukça fazla ısındığını gördüm, caper'ın tableti biraz daha az sıcaktı.. piyasada casper ve hp den başka alternatif de denk gelmedi..

• evet tablet olarak çok seçenek yok.
  • Beyler bu sistem nasıl cpu Montavia fiyat 1397+kdv fiyat biraz yüksek ama fiyatın düşmesini beklemek lazım

HP Pavilion dv5-1010et (FM530EA)
    İşlemci Hızı : 2,00 GHz
    Ön Bellek (L2 Cache) : 3 MB
    İşletim Sistemi : Windows Vista Home Premium
    Bellek : 3072 MB
    Bellek Türü : DDR2
    Ekran Boyutu : 15,4"
    Ekran Çözünürlüğü : 1280 x 800 px
    Parlak Ekran : Evet/Var
    Geniş Ekran : Evet/Var
    Paylaşımlı Ekran Belleği : Evet/Var
    Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 9600M GT
    Ekran Kartı Belleği : 512 MB
    Sabit Disk Kapasitesi : 250 GB
    Sabit Disk Dönüş Hızı : 5400 rpm
    Sabit Disk Arabirimi : SATA
    Hoparlör Türü : Altec Lansing®
    Optik Sürücü : DVD+RW DL
    Modem : 56K Fax/Modem
    Kablolu Ağ : Ethernet 10/100/1000
    Kablosuz Ağ : 802.11a,802.11g,802.11n
    Uzaktan Kumanda : Evet/Var
    Klavye : Türkçe Q
    USB Sayısı : 4
    Dahili Web Kamera : Evet/Var
    İşlemci Modeli : Intel® Core™2 Duo
    Kablosuz Bağlantı Noktaları : Bluetooth 2.0 + EDR
    İşlemci Numarası : P7350

• Tablet mi bu cihaz?

quote:

Orjinalden alıntı: ChelseaFC

Beyler bu sistem nasıl cpu Montavia fiyat 1397+kdv fiyat biraz yüksek ama fiyatın düşmesini beklemek lazım

HP Pavilion dv5-1010et (FM530EA)
    İşlemci Hızı : 2,00 GHz
    Ön Bellek (L2 Cache) : 3 MB
    İşletim Sistemi : Windows Vista Home Premium
    Bellek : 3072 MB
    Bellek Türü : DDR2
    Ekran Boyutu : 15,4"
    Ekran Çözünürlüğü : 1280 x 800 px
    Parlak Ekran : Evet/Var
    Geniş Ekran : Evet/Var
    Paylaşımlı Ekran Belleği : Evet/Var
    Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 9600M GT
    Ekran Kartı Belleği : 512 MB
    Sabit Disk Kapasitesi : 250 GB
    Sabit Disk Dönüş Hızı : 5400 rpm
    Sabit Disk Arabirimi : SATA
    Hoparlör Türü : Altec Lansing®
    Optik Sürücü : DVD+RW DL
    Modem : 56K Fax/Modem
    Kablolu Ağ : Ethernet 10/100/1000
    Kablosuz Ağ : 802.11a,802.11g,802.11n
    Uzaktan Kumanda : Evet/Var
    Klavye : Türkçe Q
    USB Sayısı : 4
    Dahili Web Kamera : Evet/Var
    İşlemci Modeli : Intel® Core™2 Duo
    Kablosuz Bağlantı Noktaları : Bluetooth 2.0 + EDR
    İşlemci Numarası : P7350

• Hayır değil. sofokles2000
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.