Şimdi Ara

HP PAVILION POWER KULLANICI KULÜBÜ (YENİ SERİ) (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
835
Cevap
18
Favori
51.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 3. seneye yaklaşırken HP cb009nt modelli pc'min ekran kapaını oynatınca ya da oynatmadığım durumlarda da görüntü gidip geliyor sanırım flex kablodan kaynaklı bi problem. zaten son zamanda baya masrafa girdim bi de bunun masrafı çıktı. güncel tamir bedeli nedir bunların bilmiyorum ama bu problem daha da artarak gider mi böyle beni bi süre idare edebilir mi yoksa?
  • Aeronautical Engineering A kullanıcısına yanıt
    Ben bir 7-8 ay öyle kullandım. Arada bir yapıyordu sonra kendiliğinden düzeliyordu. Garantiye verdim. Ekranı değiştirdiler. Ücreti ne kadardır bilmiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mihrali Bey M kullanıcısına yanıt
    Anladım benim tabii garanti de bittiği için artık bakalım duruma göre... 7 8 ay içinde sıklaşma gibi durumlar oldu mu acaba?

• Aeronautical Engineering A kullanıcısına yanıt
    Sıklaşmıştı hocam. Garanti biterken götürürüm diye bekletmiştim.

Hadi ya.. Tamam teşekkürler

• Arkadaşlar merhaba bende dk 0013nt modelini alarak aranıza katıldım. Hangi Windows sürümünü kurmamı tavsiye edersiniz ve nasıl kurabileceğim hakkında bilgi verebilir misiniz. Ayrıca Baska tavsiyeleriniz varsa onları da alabilirim. bu arada bu hp iade işi nasıl oluyor acaba eski bir hp laptobum yok ama sanırım donanımhaber makul fiyatlara kodu satanlar oluyor şimdiden teşekkürler

Sanırım iade alamıyorum 😶 almadan önce kayıt yaptırmak gerekiyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Circassian81 -- 23 Mart 2020; 1:28:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim cihazda Rdr2 oynayan oldu mu? 16 GB ram ile 900p'de rahat oynanır gibi.

• Merhaba arkadaşlar,

Hp Pavilion 15-cb008nt kullanıcısıyım. Batarya şişmesi nedeni ile laptopcıda içini açtığımızda tehlikeli olacağını düşünerek bataryayı söktük iç temizliğini yaptık bataryayı geri taktırmadım 3-4 aydır sorunsuz kullandığım makinamı eve getirdim bataryasız direk fişte kullanmaya başladım. Makinamda hiç ısınma sorunu yokken ve de sabit internet işlemlerinde 50 lerde çalışıyorken ısı şimdi 60 70 80 lere çıktığı oluyor boşta bile ve de acayip fan gürültüsü oluyor sürekli aç kapat yapıyor sistem fanı ve de anlamsız ani işlemci ısı yükselmesi oluyor hw mobitor ile takip ediyorum. Kasayı az çok biliyorum sağ altta ısı yokken bile hiç 80 gösterip sürekli fan açıyor kafam gitti artık fan sesinden. Tekrar götürdüm ve de en iyi noctua termal macun vs. sürdürdüm iyice tekrar temizlettim ama durum yine aynı. Batarya takılı olmadığı için %90 bundandır diyorum artık. Acaba cmos kayıt yaptığından bataryaya cpu frekans ayarlarını vs. alamıyorda böyle bir sapıtıklık mı oluyor bataryasız kullandığım için tecrübeli arkadaşlar yorumlarsa sevinirim. Bir de meretin bataryasını hiçbir yerde bulamıyoru sr04xl. Nasıl temin edebilirim acaba?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ak-r

Merhaba arkadaşlar,

Hp Pavilion 15-cb008nt kullanıcısıyım. Batarya şişmesi nedeni ile laptopcıda içini açtığımızda tehlikeli olacağını düşünerek bataryayı söktük iç temizliğini yaptık bataryayı geri taktırmadım 3-4 aydır sorunsuz kullandığım makinamı eve getirdim bataryasız direk fişte kullanmaya başladım. Makinamda hiç ısınma sorunu yokken ve de sabit internet işlemlerinde 50 lerde çalışıyorken ısı şimdi 60 70 80 lere çıktığı oluyor boşta bile ve de acayip fan gürültüsü oluyor sürekli aç kapat yapıyor sistem fanı ve de anlamsız ani işlemci ısı yükselmesi oluyor hw mobitor ile takip ediyorum. Kasayı az çok biliyorum sağ altta ısı yokken bile hiç 80 gösterip sürekli fan açıyor kafam gitti artık fan sesinden. Tekrar götürdüm ve de en iyi noctua termal macun vs. sürdürdüm iyice tekrar temizlettim ama durum yine aynı. Batarya takılı olmadığı için %90 bundandır diyorum artık. Acaba cmos kayıt yaptığından bataryaya cpu frekans ayarlarını vs. alamıyorda böyle bir sapıtıklık mı oluyor bataryasız kullandığım için tecrübeli arkadaşlar yorumlarsa sevinirim. Bir de meretin bataryasını hiçbir yerde bulamıyoru sr04xl. Nasıl temin edebilirim acaba?

Teşekkürler.
    Bios mu güncellediniz ? Evet ise sebebi o. Ama pil sökülü diye isinmaz aksine daha iyi olur

• expressimo kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de son sürüm bios'u yükledim. Geri mi alayım?

Evet hocam F.19 Rev A sitesindeki 2020 en son biosa güncelledim. Nasıl geri alacağım peki? Eski bios sürümü nedir default versiyonu? Hangi versiyonu kararlıdır onu kuralım. Belleğe atıp f2 ile önyükleme kısmından eski bios bin dosyasını seçip biosu eski sürüme almaya çalışıyorum ama hatalı diyor hep sitesinden rev 17 ve rev18 i indirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ak-r -- 5 Nisan 2020; 14:35:3 >
  • çok zor. hatta imkansız sayılır. ben yapbileni görmedim henüz
    imkansız gibi bir şey.
    ısılarınız iyiyse gerek yok
  • Sorun şurada gtx1050 ekran kartı devrede olunca boşta bile olsa ekran kartının 2.fan çalışıp ses yapıyor devre dışı bırakıp intel ile kullanıyım hem hw monitördeki cpu ısısı düşüyor hemde ses komple kesiliyor.
    Hocam bios'ta eski sürüm de mevcut sürüm de aynı (F19). Mesela 2018'de çıkan sürümü nasıl bulabilirim? Hp sitesinde de bir tek son sürüm var.
  • bende de bios f19a var ve şu sıcak günlerde maşallah alet coşuyor. sağ alt kısım cayır cayır. aleti aldım alalı ssd takmak dışında bir şey yapmadım. macun yeniletme ve fan temizliğini nasıl yapabilir ya da yaptırabilirim acaba? bilgilendirir misiniz?
  • Circassian81 kullanıcısına yanıt
    Hocam memnun musunuz? Isınma problemi Vs var mı? Size göre eksileri ve artıları nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: JesterKafa

Hocam memnun musunuz? Isınma problemi Vs var mı? Size göre eksileri ve artıları nedir?
    Hocam açıkçası laptopu ben pek kullanamadım daha çok babam ve ablam online dersleri vermek için kullandı herhangi bir problem çıkmadı günlük performansı çok yeterli hızlı açılıp kapanıyor kasma donma tekleme olmuyor günlük kullanımda ısınma sorunu yok 50 dereceden düşük ben de çoğu zaman ama yazın gelmesiyle tabii bun bir miktar artacaktır oyun konusuna gelirsek ben çok fazla oyun oynayan bir insan değilim oynadığım oyunlar ise eu4, civilization VI, Fm 20 tarzı bu oyunları full de oynadım eu4 hariç sabit 60 fps rahat alınıyor eu4de de alınıyor aslında ama oyunu çok hızlandırmamak gerekiyor onun haricinde witcher 3 oynadım fullde 40 45 fps alıyor çift kanal yapıp rami 16 gb yaparsak daha da performanslı olur diye düşünüyorum onun dışında ses kalitesi gayet güzel ekran sürekli evde kullandığım için parlaklık sorunu çekmedim zaten fhd ve ips ama güneş ışığında parlaklık biraz düşük kalabilir gibi geliyor bana bataryaya gelecek olursak performans modunda ve pil tasarrufu kapalı kullanırsak 1.5 2 saat civarı gidiyor ama ben genellikle pil tasarrufu açık ve güç tasarrufu modunda kullanıyorum böylelikle 4 5 saat civari gidiyor herhangi bir performans sorunu da çekmedim böylelikle ısınma da olmuyor tabii oyunlara girerken sarja takıp performans moduna alıyorum fan ise günlük kullanımda hiç çalışmıyor bazen ilk açılışta biraz çalışıyor sonra duruyor uygulama yüklerken de bazen aynı şekilde oyun oynarken ise ısındığı için fan rahatsız ediyor biraz ama ben soğutucu falan hiç bir şey kullanmıyorum henüz belli onlarla kullanınca oyun oynarken fan daha sessiz olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Circassian81 -- 26 Mayıs 2020; 21:20:54 >

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.