Şimdi Ara

HP PAVILION POWER KULLANICI KULÜBÜ (YENİ SERİ) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
834
Cevap
18
Favori
51.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benden bahsediyorsan ben daha almadım alma arefesindeyim ama müşteri hizmetleri. ne baglanamadim birturlu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gael

benden bahsediyorsan ben daha almadım alma arefesindeyim ama müşteri hizmetleri. ne baglanamadim birturlu

Pardon hocam, o mesajı farklı bir arkadaş yazmış :)

Kampanya konusunda müşteri hizmetlerine kolay bağlanmanın bir yöntemi yazıyordu, eğer gözden kaçırdıysan tekrar bak.
  • Sıcaklık değerleri paylaşır mısınız 005nt modeli için ve klavyedeki sıcaklığın rahatsız etme düzeyini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu cb008nt modeli yorumlarına baktım teknosa sitesinde

hdd de cızırtı sesi var diye iki kişi servise yollamış bu doğrumu

ayrıca bu nedir ya yılbaşı geldi hiçbir yerde indirim yok herifler indirim adı altında normal fiyata satıyorlar teknosa da media markt da aynı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cb005nt modelini iki hafta önce 3.300₺'ye alarak aranıza katılmış oldum,bilgisayardan oldukça memnunum özellikle ısısından (casper kullananlar iyi bilir) fakat bilgisayarın bir sorunu var galiba bilgisayarın pili en fazla 6 saat dayanıyor (sadece İnternet,sosyal medya,youtube) ve ayrıca şarjdan çıkardıktan bir süre sonra %100'den %93'e düşüyor durum sizlerde demi böyle eğer değilse ara tatilde bilgisayarı garantiye vermeyi planlıyorum.
    HP PAVILION POWER KULLANICI KULÜBÜ (YENİ SERİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elitekdr17 -- 1 Ocak 2018; 13:6:50 >

• fanın rahatsız etme durumu nasıl ? diğer bilgisayarlardan fazla mı az düzeyde mi?
    sıcaklık konusuna bir açıklık getirebilir misiniz
  • Elitekdr17 E kullanıcısına yanıt
    hq işlemcili gtx ekran kartlı bir ürün için 6 saat batarya süresi gayet iyi aslında, bir sorun yok bence. Pil ile ilgili bir sorun olup olmadığını test edebilirsin bu arada. başlata "support" yaz support assistant programı açılacak. bu programda sorun giderme kısmında pil denetimi var.

batarya ve şarj aleti 2 yıl garanti kapsamında zaten. bu testten bir sorun çıkarsa servis batarya değişimini yapabilir. yapabilir diyorum çünkü pil performansının kötü olması bazen bios'tan da kaynaklanabiliyor. Bios'U güncelleyince sorun ortadan kalkabiliyor. Notebook'un tüm donanım ve windows güncellemelerini yap mutlaka.

Support assistant'ta destek kısmından hafta içi servis ile de iletişime geçebilirsin. gerekirse uzaktan bağlanıp cihaza müdahale de edebiliyorlar.
    Pili normal

• Naples N kullanıcısına yanıt
    Fx503 alin asus

• expressimo kullanıcısına yanıt
    Neden
    *Pil olarak daha kötü
    *Tasarım daha kötü
    *Daha kalın
    *Daha ağır
    *Daha pahalı

Eğer isteyen varsa alsın tabiki de
  • jeffreak J kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz hp support uygulamasını kurdum pilde bir sorun olmadığını gösterdi ardından hp ile iletişime geçtim onlarda bir sorun olmadığını 6 saatin gayet normal olduğunu belirttiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elitekdr17

Neden
    *Pil olarak daha kötü
    *Tasarım daha kötü
    *Daha kalın
    *Daha ağır
    *Daha pahalı

Eğer isteyen varsa alsın tabiki de

hocam 2np52ea olan modeli düşünüyorum m2 nvme ssd 2000mb okuma 1000küsür yazmaya sahip (256gb) bu ve 7200rpm oldukça önemli benim için.
    Isınma konusu nasıl hocam klavyeye dokunulmayacak kadar ısınıyor mu?
    Eğer çok aşırı yükte (çeşitli iş uygulamaları) kullandığımda cpu tam güçte çalıştığı durumda soğutucu kullanarak cihaz ısısı ne durumda olur bu şekilde kullandın mı hiç?

Çoğu zaman linux kullanacağım için (bir sorun çıkacağını düşünmüyorum kurulumunda) oldukça serin olur gibime geliyor.

Şöyle ifade edeyim arkadaşimda moster abra a5 v12.1.2 var ikimizde gta 5,witcher 3 vb.oyunlarda nerdeyse ayni fps leri alıyoruz onun bilgisayarının fan dizlimi ayrı olmasına karşın işlemci ve ekran kartı daha çok ısınıyor(monsterin fanlari turbo ayarda) ve çok fazla ses çıkartıyor ama klavye tarafı yani ust kasa daha az ısınıyor hp ise ekran kartı 72 dereceye ulaşinca fanlar hızlanıyor 69 dereceye düşünce yavaşlıyor yani her 5-8 dk da bir fanlar hızlanıyor 1 dakika çalısıp yavaşlıyor sonuç olarak bu fiyata monster da alabilirdim ikisi de 3.299tl ama moster;
    *Daha kalın
    *Şarjı en fazla 3 saat gidiyor
    *Tasarımı fena değil asus dan daha iyi
    *Monsterda Cihazin içini açma garanti dışı birakmiyor ama hp de sorun çikarmiyor (musteri hizmetleri ile konustum acabilirsiniz dediler)asusuda bilemem artik onuda asusu savunan arkadaş desin

Bilgisayar alacaksanız kesinlikle içinde ssd yoksa sizin almanız gerekir ssd`siz bilgisayar bu devirde satılmamalı ama maliyet kaygısı işte ama 7200rpm hdd ise fena degil en azından 5400rpm ye göre mükemmel zaten içinde olan hard disk wd firmasinin 150mb ye 100mb okuma-yazması var tasarımdan dolayı numerik tus takiminin oldugu yer normal kullanımda ısınmıyor ama işlemci yük altına girdiğinde oyun açtiğınızda gerçekten ısınıyor ama buna soğutucu ile çözüm bulur musunuz bilemem size tavsiyem bu bilgisayarı alacaksanız ek olarak alacağınız soğutucuyu fanların olduğu bölüme gelecek şekilde bir soğutucu bulmanızı tavsiye ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Tasarim daha iyi

Sogutma cok daha iyi en azindan fanlarin ikisi birden devreye girebiliyor bios ayarli iskence yok

Daha erisilebilir secenekli bios

Daha iyi hoparlor belki

Cok daha iyi klavye ve isigi

Daha agir olmasi ve daha oturakli olusu

Kalite hissi...

Evet monster konusunda katiliyorum.

Ben fx503 oneriyorum o paraya sahane. Hp de bios yuzunden cift fan kullandiginizi zannedeceksiniz ama tek fanda turbo fan calisacak 2. Fan bosta kalacak aala sogutmanin hakkini veremeyeck iyi dusunun.

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Ben fx503 oneriyorum o paraya sahane. Hp de bios yuzunden cift fan kullandiginizi zannedeceksiniz ama tek fanda turbo fan calisacak 2. Fan bosta kalacak aala sogutmanin hakkini veremeyeck iyi dusunun.

Disk hızları çok önemli benim için , işlemciler aynı ve vatan indirimiyle aşırı indirimli geliyor hp.

2000mb okuma/1000mb yazma 256gb ssd dahil bu fiyata özellikle.

Ayrıca tasarımda önemli. Oyuncu bilgisayarı gibi durmasını istemiyorum açıkçası.

Aşırı yük altında kullanacağım durumlarda soğutucu düşünüyorum. Bunun dışında kod yazarken 30 sekme açıkken ısınmasın yeterli benim için.

Hp müh hizmetleri normal kullanımda 50C aşırıda 90C civarı görülür dedi.

Linux içerisinde çeşitli güç yönetim uyglamalarıyla(tlp...) hem daha uzun(6 saat gören arkadaşlar var konuda ) hem daha serin bekliyorum

Edit:
    2.fan için kullanmadan net konuşamam ancak anladığım kadarıyla ekran kartı belli bi sıcaklığından sonra devreye giriyormuş. Kasa soğuduğu sürece ve ses rahatsız etmediği sürece bir sorun olmaz gibi geliyor.

Edit 2:
    Ssd için
    http://www.hepsiburada.com/adata-256gb-pcie-m2-3d-1370810-ssd-p-HBV000009JNHQ
    Linktekinden daha hızlı ssdye sahip bu model hem de .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naples -- 2 Ocak 2018; 15:2:25 >

Size tavsiyem samsung 960 evo veya pro serisi bir ssd almanız daha uzun ömürlü oluyor zaten kullandiğım bilgisayar oyun bilgisayari degil öyle olsaydi adı hp omen veya pavilion gaming olurdu ama pavilion power oyun bilgisayarlarindan daha ince tasarımı daha güzel yeşil rengi gayet güzel bir şekilde yansıtıyor en azından dell 7567 ve monster abra a5 v12.1 den daha güzel bir klavye tasarımı, ışığı,ve hissiyatı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elitekdr17 -- 2 Ocak 2018; 17:25:6 >
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    lenovo oyuncu bilgisayarı olmasina rağmen(lenovo legion y520) fan tasarımı hp ile aynı veya xiaomi mi notebook air asus vivobook daha bir çok örnek verebilirim bu mühendislerin bir bildiği var heralde fanları benzer konumlandırılmış

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.