Şimdi Ara

HP Pavilion Dv7-6000st (LC750EA) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
814
Cevap
7
Favori
61.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkürler...
  • Recover DVD si yazanlar kısaca nasıl yaptınız?
    Kaç Adet DVD gerekli.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasar2004

Arkadaşlar halen laptopu incelemedeyim yarın size detaylı bilgi veririm. Fakat ilk izlenimlerin ses kalitesinin pek iyi olmadığı. Youtubeden birkaç video izledim fakat istediğim kaliteli sesi alamadım. Belkide ayarlarını yapamadım. Hatalı çip konusundada cihazın seri nusu 113 ile devam edior. HP nin 108 yukarısı sorunsuz ifadesini baz alırsak bu modellerde sorun. yok. Laptop gayet hızlı ve sessiz. Şuan yedek alıyorum. Yarın fifa 2011 crysis 2 kurup performansını ölçeceğim.

6020et de Beatst Audio var bunda yok mu acaba ?
  • ses kalitesi olarak hp en iyisidir bence yeni modelleri bilmiyorum ama kullandıgım modelin ses kalitesi harika diyebilirim
  • Beats Audio mevcut ayrıca 3 hoperlör ve 1 subwoofer var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thror
    Beats Audio mevcut ayrıca 3 hoperlör ve 1 subwoofer var

aslinda ses sistemi guzel ancak istedigim bas sesini alamadim.
  • web kamerası HD diye geçiyor sanırım. gerçekten görüntüyü geniş ekran mı gönderiyor karşı tarafa deneyen oldu mu? kamera yorumlarını da bekliyorum.

@yasar2004 hocam 5.1 ses sistemindeki gibi bass beklemiyorsunuzdur umarım.. Su an eski DV6000 model hp'imden yazıyorum altec lansing marka hoparlör var. Bugüne kadar sesi net ve tizleri iyi veren başka notebook görmedim. EQ ayarlarını da yapmak lazım tabi... mesela youtube da video izledim beğenmedim demişin ama nasıl bir video izledin, 360p mi yoksa 1080p mi izledin? bunlar önemli hem görüntü de hem seste... demem o ki; hp beats audio ses sistemi koyduysa vardır bir bildiği, hp nin ses sisteminde yamuk-cızırtı olmaz. (ASuS N53 serisi alanlar yansın haline)
  • Arkadaşlar laptopu 2 gün boyunca bayağı inceledim. Yanlız HP nin kutulmasa sistemini hiç beğenmedim. Kargo şirketi biraz daha kötü davransa laptop kutudan fırlayacak gibi duruyordu. Daha önce Toshiba a300 laptop almlıştım. Laptop iki kutu içinde geldi. Dış kutu hasar görsede içteki bayağı sağlam.
    1- Ekran kartı çok kaliteli Fifa2011, Crysis 2, PES 2011 i denedim ve full ayarlarad oynadım banamısın demedi.
    2-Cihaz kullanışlı birçok programla geliyor. Fakat ben kullanmadığım bir kaç tanesini kaldırdım.
    3- İşletim sistemi Win7 Home Premium 64 Bit. Dayanamadım akşam formatsız Win7 Ultimate 64 Bite yükselttim.
    4- Cihazı alır almaz 4 DVD ye recovery yedeği aldım. 2 Saate yakın sürdü.
    5-Ses kalitesi çok güzel fakat benim kullandığım logitech s120 (2Wat) hoperlör kadar kaliteli ses vermiyor.
    6-Klavye kullanışlı ve ENTER büyük tuşlu. Fakat aydınlatması yok. Bu kadar güzel bir laptopa hiç yakıştıramadım.
    7-Kamare kaliteli fakat logitech in 1.3 MP webcam kadar güzel ve keskin görüntü alamadım.
    8-Ekran parlak ve renk tonları soluk gibi. Bir türlü istediğim renk düzeyine getimeremedim. Ekran kartı ayarları ile düzeltemeye çalıştım fakat ya ekran köşeleri kararıyor yada ekran çok parlıyor. Oyun oynarken ekran beni hiçmiç hiç memnun etmedi. Sanırım extra 22-23" monitör alıp oyunları onunla oynayacağım. Bence bu laptopun en vasat parçası EKRANI.
    9-Bataryası 6 cell. Oyun oynarken bayağı hızlı tükeniyor. :) Fakat nette gezerken ortalama 3-4 saat kadar dayanabiliyor.
    10-Sandy Bridge yonga setlerindeki hata bizim laptoplarda olasılığı hakkında HP açıklamasını baz alırsak sorun yok. Fakat bizim çipsetler halen hm65 B2 olarak görünüyor. Belki bir bios güncellemesi ile B3 görünür. Açıkçası ben HP ye güvenmiyorum.
    11-Parmak izi okuyucusu var. Ben bir türlü faaliyete geçiremedim. Tanıtım işlemlerini yaptım. Fakat icraata gelince bir türlü daha önce tanıttığım parmak izlerimi tanımadı. :)
    12-Soğutma ve ses olarak gayet memnunum. Nette sürf yaparken fan sanki hiç dönmüyor. SAdece CRYSİS 2 yada fifa 2011 i full ayarda oynarken 15-20 dakika fan bayağı bir hızlanıyor. Açıkçası normal masaüstü kullanan biri olarak hiç yadırgamadım.

Şimdilik bukadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasar2004 -- 9 Mayıs 2011; 13:59:58 >
  • @yasar2004 teşekkürler bilgiler için, kasa sağlam mı peki, 6020et sayfasında sabah sabah son mesajdaki fotoları gördüm, moralim bozuldu
  • ben iade ediyorum. Geldikten sonra kurulum yaptım, bir iki program yükledikten sonra, ben eski bilgisayarda çalışırken, fanından sesler gelmeye başladı, hiç bir program çalışmıyordu, ses fana bir kablonun sürtünmesi gibi bir şeydi, böyle olunca değiştirmeyle uğraşmayıp, iade'ye karar verdim.
    güzel, sağlam, işçiliği de iyi görünüyor, ama piyango bana çıktı, bende soğudum bu üründen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jugglor

@yasar2004 teşekkürler bilgiler için, kasa sağlam mı peki, 6020et sayfasında sabah sabah son mesajdaki fotoları gördüm, moralim bozuldu

Kasası kaliteli. Kullandığım DELL Toshiba kasası kadar kaliteli. ASUS CASPER ACER VS kasalardan kat ve kat kaliteli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazimdikenli

ben iade ediyorum. Geldikten sonra kurulum yaptım, bir iki program yükledikten sonra, ben eski bilgisayarda çalışırken, fanından sesler gelmeye başladı, hiç bir program çalışmıyordu, ses fana bir kablonun sürtünmesi gibi bir şeydi, böyle olunca değiştirmeyle uğraşmayıp, iade'ye karar verdim.
    güzel, sağlam, işçiliği de iyi görünüyor, ama piyango bana çıktı, bende soğudum bu üründen.

Dostum kötü olmuş. Acaba aldığın mağaza para iadesini kabul edecek mi?
  • Ben de bugün gidip kargodan kendim aldım, adamların haberi bile yok.Adama soruyorum kargom burda mı diye, adam bana dağıtıma çıktı dedi.Getirmeniz gereken ürünü getirmediğiniz gibi birde kullanıcı kendisi alacak diye not düşüyorsunuz şimdi de dağıtıma çıktı diyorsunuz dedim Sonra bi daha baktı haaa budaymış dedi, bakıyoruz tabi kolilere bulamıyor eleman(ben gördüm kutuyu, üzerinde hp yazıyor) fazla uğraştırmadım artık, abi şu kutu dedim ve ordan bi daha dönmemek üzere uzaklaştım.
    Yahu bi bilgisayar alalım dedik içine ettiler.
    İlk izlenimlerim hoş bir bilgisayar, inşallah bir problem çıkmaz.
    Üstteki arkadaşta sorun çıkmış, hayırlısı olur inşallah.
  • şu an recovery yapıyorum gayet hoş bir notebook. özellikle dv9620 den sonra çok soğuk geldi bana :D yazı yazarken ellerin temas ettiği yerler alüminyum galiba, geyet soğuk. seri numarası xxx113 le başlıyor hp ye göre chipset hatasından etkilenmemiş ürün. ancak rev b2 görünüyor malesef. çift hdd olduğu için baktım portlar 0 ve 1 olarak ayarlanmış. bluray okuyucu da 2. konumda görünüyor. şayet chipset hatası varsa intelin dediğine göre etkilenen portlar 2.3.4. ve 5. diye okumuştum bir yerde. hp nin sitesinde xxx108xxxx altı etkilendi ve üst seride sorun yok diye bi açıklama var. iade etmeyi düşünmüyorum çok hoşuma gitti makina. ses çok güzel. klavyede çok güzel. oyun vs. deneme fırsatım olmadı.
  • nereden aldınız 2.000 lira hiçbirşey bu alet için keşke bizede bilgi verseydiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GitarxtanbuL -- 11 Mayıs 2011; 15:32:20 >
  • bimeks kampanyalarını takip edebilirsin günübirlik %25 kampanya yapıldı 4 mayısta
  • cidden tam aradığım bilgisayar zaten dv7 kullanıyorum Q9000 işlemcisi var ekran kartı 4650 artık yavaş yavaş bitiyor ölüyor yinede çok iyi 4gb ddr2 ram i var söylemiş olduğunuz gibi devamlı takip ederim ve burayada bakarım

çok dehşet bilgisayarmış özelliklede 2tb. olan disc kapasitesine ve 8 gb ddr3 ramına yazacaktım ama gddr5 ekran kartı var bide üstünde
    2.000 lira hiçbirşey disc'lerin birisini söküp ssd takılırsa bu alet canavar olur

windows 7 puanlarını buraya atarmısınız
  • http://www.hepsiburada.com/Liste/hp-pavilion-dv7-6000st-intel-core-i7-2630qm-2ghz-8gb-2tb-173-tasinabilir-bilgisayar-lc750ea/ProductDetails.aspx?productId=bd760584&categoryId=98

Fiyat
    :
    1.499,00 USD +KDV
    KDV Dahil
    : 2.797,39 TL
    | Peşin fiyatına 12 x 233,12 TL

hepsiburadaya bakın bu ne böyleeeeeeeeeeeeee
  • hwinfo32 bench puanları ve win 7 puanları ekte ve evet makinenin hp tarafından önerilen fiyatı 1499$ bimeksten alan arkadaşlar da farketmişlerdir faturada cihazın asıl fiyatı ve yapılan indirim yazıyor.

HP Pavilion Dv7-6000st (LC750EA)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thror -- 12 Mayıs 2011; 1:09:31 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.