Şimdi Ara

HP Pavilion Dv7-6000st (LC750EA) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
813
Cevap
7
Favori
61.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıkçası bende 120GB ssd almak istiyordum. Fakat fiyatlar çok uçuk olduğundan vazgeçtim. Sanırım raid0 kurmak en mantıklısı.
  • şu anda hepsiburada.com da 2017 tl cihaz BURDAN
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrounD_ZerO

quote:

Orijinalden alıntı: b@d0

ben de dinlemedim hp'nin sesini ama toshibanın bir ara kullandığı harman kardon mükemmel diyebilirim.
    bu arada bu ürünün dv6-6030dan farkı nedir ekran boyutunun dışında

tam olarak hangi model olduğunu söylerseniz size aradaki farkları açıklayabilirim.. ama genel bilgi olarak şunu söyleyebilirim.. 6000 serisi dış görünüş olarak aynıdır sadece donanımsal değişiklikler vardır.. model hakkındaki en iyi bilgiyiwww.hp.com.tr den alabilirsiniz..

dedeğim gibi dv6-6030 ile dv7-6000.. ikiside 8gbramli ikiside 2tb. yani bir ekran boyutumu farklı demek istiyorum

• dv6 da 1 tb hdd var... dv7 2 tb.. dv6 da dvd-rom var.. dv7 de blueray.. dv7 nin ekran çözünürlüğü ve boyutu daha yuksek dv6 dan... ikisinde de beats audio ses sistemi var fakat dv7 de subwoofer ile güçlendirilmiş şekilde sunulmakta size.. diğer kısımlar aynı..
  • Arkadaşlar, hepsiburada'dan almayı düşünüyorum bu aleti.

Alternatifleri nelerdir sizce?
    Aldıktan sonra tüh demeyelim diyorum..: )
  • bu aleti aldıktan sonra hangi özelliği görüp tüh diyeceksin meraklandım şahsen :)
  • Özellik değil ya..: )

Başka markalarda, benzer özelliklerde ama daha uygun fiyatlı alternatifler var mıdır? ondan bahsediyorum.

Yoksa bu alette benim görebildiğim sadece 2 eksik var ışıklı klavye ve HD dönüş hızı. Bunlar dışında süper bi alete benziyor. Bakalım...
    Bunlar da olsaydı hiç düşünmezdim bile..: )
  • hdd dönüş hızını anlarımda ben klavyede ışık olayı neden bu kadar popüler oldu anlamıyorum :) bana göre çok gereksiz bir özellik ben yazarken klavyeye baktığımda hepten karıştırıyorum.. :) birde şu var.. bilgisayarınızın ekranından gelen ışık bence aydınlatmada yeterli.. hdd dönüş hızınada bence çok takılmayın notebook için yeterli diye düşünüyorum.. bu alette 2 adet 1 tb hdd var.. raid yapan arkadaslar başarılı sonuclar almış.. raid önermeyende var... hdd nin birini çıkarıp fiyatları düşünce ssd diske de geçebilirsiniz.. benim düşüncelerim bunlar..

SaygıLar..
  • Bende klavye ışığı için aynını düşünüyordum ama alışınca değiştirdim fikrimi.: )

Raid düşünmüyorum. SSD'lerin fiyatının düşmesine de daha çok var gibi geliyor.

Seagate'in hybrid modeli ne kadar performans sağlar acaba?
    Değer mi bu değişime?
  • bence değmez..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrounD_ZerO

dv6 da 1 tb hdd var... dv7 2 tb.. dv6 da dvd-rom var.. dv7 de blueray.. dv7 nin ekran çözünürlüğü ve boyutu daha yuksek dv6 dan... ikisinde de beats audio ses sistemi var fakat dv7 de subwoofer ile güçlendirilmiş şekilde sunulmakta size.. diğer kısımlar aynı..

çok teşekkür ederim. ben olsam 2tb hard diski satar yerine 1tb 7200lük alırım dengeler sanırım fiyat olarak :D
  • notebook için 1 TB 7200 HD var mı?
  • rastlamadım ama harici 2,5 disklere bakmak lazım.. ben duymadım doğrusu..
  • ürün hepsiburada.com'da %25 indirimde 2,101,56 tl. kampanya süresi hakkında bilgi verilmemiş almak isteyen arkadaşlara duyurulur. HP DV7 6000st
  • ben bu pcyi almayı düşünüyorum çoğunlukla oyun oynayacağım için ısnma, grafik ve ekranla ilgili bir sorun varsa incelyen arkadaşlar yardımcı olabilirmi
  • merhaba.

Birkaç sorum olacaktı.

öncelikle bu modelde ısınma sorunu var mıdır ? eski modellerde birçok insan dert yanıyordu bu konu hakkında.
    bir başka sorum ise işlemcide 2630qm ile 2720qm arasında ciddi fark olacak mıdır sizce ? Bu model hoşuma gitti ancak ekranı keşke full hd olsaydı. sanırım modelde usb 3.0 var ve bluray yok değil mi ?

Teşekkür ederim
  • merhaba.

Birkaç sorum olacaktı.

öncelikle bu modelde ısınma sorunu var mıdır ? eski modellerde birçok insan dert yanıyordu bu konu hakkında.
    bir başka sorum ise işlemcide 2630qm ile 2720qm arasında ciddi fark olacak mıdır sizce ? Bu model hoşuma gitti ancak ekranı keşke full hd olsaydı. sanırım modelde usb 3.0 var ve bluray yok değil mi ?

Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cembu1991

merhaba.

Birkaç sorum olacaktı.

Teşekkür ederim

iki işlemci modeli arasında ciddi bir fark yok.. ekranı full hd olan modeller çok gereksiz paralara satılıyor bence ekran çözünürlüğü yeterli 1600*900 olması lazım.. full hd 1920*1080 tür.. bence pişman olmazsınız.. kullanan arkadaslar zaten önceki sayfalarda yorumlarını yazmış.. yorumları okursanız size yeterince yardımcı olacaktır yorumlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: cembu1991

merhaba.

Birkaç sorum olacaktı.

Teşekkür ederim

Ürünün resmi sitesinde yazanlar.

Optik sürücüler: SuperMulti DVD±R/RW Çift Katmanlı LightScribe Blu-ray ROM
    Bağlantı Noktaları: 1 VGA; 1 HDMI; 2 kulaklık çıkışı; 1 mikrofon girişi; 2 USB 2.0; 2 USB 3.0; 1 RJ45

• Şuanda hdd'lerle haşır neşir olanlar çok iyi bilirlerki; bu aletlerde 1 TB'den fazlasına pek güven olmuyor. O yüzden, laptop üreticileri kullanıcılardan çok fazla hdd şikayeti almamak için, hdd seviyesini düşük tutuyorlar.

HP bu ürününde akıllıklık yaparak 2 tane 1 TB hdd kullanmış, bunun yerine tek 2 TB'lik bir hdd kullansaydı kullanıcılarından çok fazla şikayet gelirdi. HP'nin yaptığı bir diğer akıllıklıksa 5400 rpm kullanması. 1 TB gibi yüksek veri deposuna sahip bir hdd'nin 7200 rpm hızında dönmesi demek aletin sorun çıkarma olasılığının yükselmesi demek. Aletin sorun çıkarma olasılığının yükselmesi de daha fazla müşterinin HP'ye şikayete gelmesi demek.

Sonuç olarak: 2x1 TB ve 5400 rpm hdd, HP firmasının izlediği bir politikadır ve biz kullanıcı sorunlarının en aza indirgenilmesi hedeflenmiştir.

Ayrıca makinanın zaten 17,3 inçlik ekranı bataryayı yerken aynı zamanda 7200rpm'lik bir hdd kullanmak bataryayı yer bitirir.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.