Şimdi Ara

Hp pavilion dv6000 siyah ekran

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
5.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hp dv6000 serisi ff732EA laptobumu açtığımda siyah ekran çıkıyor klavye üzerindeki ışıklar vs yanıyor ses geliyor ancak windows açılmıyor ekran sürekli siyah kalıyor.Geçen sene de aynı problemi yaşamıştım laptobu gözden çıkarmıştım bir ay kadar el sürmedim sonra tekrar açayım dedim ekran gayet normal şekilde açıldı sorunsuz çalıştı.Şimdi de aynı sorunu yaşamaktayım,simsiyah ekrandan başka birşey yok laptopta.Önerilerinizi beklemekteyim NOT:Daha önceki hp laptobumun 4 defa ana kartı yandı ve bu makinayı verdiler telafi olarak,laptop mühendislik faciası soğutma tasarımıyla illahlah ettirdi bana inanılmaz ısınıyordu ve fanları uçak motoru gibi çalışıyordu.Sıcaklık yüzünden sürekli kendi kendine kapanıyordu. Neler yapabilirim değerli görüşlerinizi bekliyorum.

• Dostum öncelikle geçmiş olsun. BGA sorunun var yani ısıdan dolayı CHIPSET'in gitmiş.
    Anakart tamire gidecek tamir olursa ısıtma ile 80 lira civarında yaparlar. Ama chipset değişirse 130 liradan başlar.
    Pavilion Kronik sorunudur. Maalesef temizlemeden kullanımlarda bunları yapabiliyor.

muhtar5 arkadaşıma PM atarsan sana düzgün bir fiyat vereceğinden eminim.
    İşlerim yoğun olmasaydı gönder ısıtıp deniyelim ayaklarını değiştireyim derdim ama malum yoğunluk.
  • Çok saol dostum ilgin için teşekkürler.
  • Şu aşamalrı deneyın ekran sıyah kalıyor leptop açılıyorsa elınızde normal monitör varsa onu takıp çıkışlarıan leptopun o şekilde deneyın eğer goruntu gelıyorsa leptopun lcd veya anakrtla lcd ekran gıden kabloda sorun olabilir eeğr o şekildede gelmıyors sorun ekran kartı çipinde aynı marka dv 2000 var bende de benımkınde çizikler atıyor ekran karışıyor yani ekran kartı çipi değişmesi lazım temzileyip temizleyim ara aar getiriyoru mekranı ama yinede çipi değişmesi lazım dediklerimi deneyin sorununuz ara kabloda veya lcd ekranda ise boşa ısıtmasınalr leptopunuzu

iyi forumlar
  • Masa üstü ekranına bağladım leptobu ama ne yazık ki sonuç aynı, ekran simsiyah.
  • arkadasım chipset sorunu ne yaparsan yap görüntü gelmez. @muhtar5 ile iletişime geç
  • değişik sebebi var ortalama maliyet 100 ve 150 arası
  • Nurili N kullanıcısına yanıt
    Isıdan dolayı ekran kartını görmüyor makinan.http://www.youtube.com/watch?v=Ll5epeBDo0s bu linkteki gibi anakartına kadar sök ayır parçala laptobunu. daha sonra saç kurutma makinesiyle ekran kartını ısıt. işlemcinin hemen sağında olması lazım. birleştir ve keyfini çıkar :)
  • bu muhtar5 olayına sakın girme, laptop ta önemli bir sorun olabilirde, olmayabilirde fakat yaklaşım tarzından kesinlikle iyiniyetli olmadığını söyleyebilirim. o kadar yüzeysel bir yazı yazılmış ki, kimse cihazı görmeden kesin şudur, budur diyemez, sorun ekran kartı da olabilir yada basit birşeyde acemiysen servise götürebilirsin fakat kötü niyetli insanlardan uzak dur. belli yaştaysan zaten anlamışsındır.
  • Bkz:http://h10010.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01958814&lc=tr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yine bir dv6000 vakası (:
  • Kusura bakmayin konu hort ama tekrar ediyorum hp almayin almayin abi boyle markalar batsin iyi markalarin önü acilsin bak arastiriyorum adamlar casperada almayin yazmis niye aliyim abi salakmiyim adamlarin dili yanmis niye aliyim almayin diyorum da dilim yandi almayin

• Bende de aynı sıkıntı oldu 4 defa fırına attım anakartı şuan kullanmaya devam . Evvet tam 8.5 yıl oldu. DV6922-et 4GB Ram ------ 64Bit --------

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.