Şimdi Ara

//HP PAVILION DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ \\ (393. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.098
Cevap
26
Favori
928.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: idris-tolar

yazılımcı@ bu linkten bakabilirsin kasanın rengine...tr ye de gelip gelmediğini bilmiyorum saygılarr....

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/product?product=3938785&lc=tr&cc=tr&dlc=tr&lang=tr&tmp_track_link=ot_we/prodlink/tr_tr/3938785/loc:0&cc=tr

o metalik kasa dv6 nın değil dv5 in kasası sadece ön resmde dv5 inkini gösterio.yoksa kasa bildiğiniz siyah plastik dv6 kasa.öyle metal kasa fln yok dv6 da

• quote:

Orijinalden alıntı: jackal061

yazılımcı arkadaşım bende bunu anlatmaya çalışıyorum ama kimse anlamıyo biri güldürme beni diyo, diğeri yok o öyle değil böyle diyo da diyo gereksiz şeyler. bi sen böyle dedin valla anladın beni. ya bu sony vaio un yeni i5 modelini nasıl buldun bana biraz kalitesiz geldi kasası filan metalik sony ile yan yana koydum bariz fark etti ekran netliğini ise söylememe gerek yok zaten. hani sende sony alacam dediğin için sordum belki inceleme fırsatın olmuştur.

Sen kdv indirminden mi aldın bilmiyorum ama ben 2180 liraya almıştım %18 kdv ile de 2400 civarında yapıyor 1115et.

Şimdi yarıya bölersek 1200 lira. Laptopun genel durumu ve piyasaya bakarak. Ederi 1650 1700 civarı oluyor. Sen 1800 den başlatırsın. Pazarlık falan olur ortada buluşulur zaten. He adam illa 1800e alacam diyorsada sat gitsin mis gibi

Hocam yeni corei5 lik metalik kasayı inceledim ben GT330 ekran kartı olanı. full hd ekranı var ve diğer metalik kasalı FW miydi ne numpad 'i olmayan işte ona göre ekran parlaklığı daha iyi. Görnümüde bildiğin sony . Hoşuma gitti alabilirim ama fiyatı yüksek geliyor işte.

Siyah sony den hiç bahsetmiyorum bile o sonylikten çıkmış beğenmedim hiç

quote:

Orijinalden alıntı: Seferhasdemir

bir ay sonra filan bende askere gidecem servise versem bana da para iadesi verirlermiki

Bİlmemki sorun varsa git ver Vallaha askerlikte yaklaştıkça biraz korkar oldum ya birden yaşlandığımı hisssettim öf öf Adam gibi hayatımı düzene sokamadım daha , yaş geldi geçiyor. Aslında fena bunalımdayım ya

quote:

Orijinalden alıntı: idris-tolar

yazılımcı@ bu linkten bakabilirsin kasanın rengine...tr ye de gelip gelmediğini bilmiyorum saygılarr....

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/product?product=3938785&lc=tr&cc=tr&dlc=tr&lang=tr&tmp_track_link=ot_we/prodlink/tr_tr/3938785/loc:0&cc=tr

Ben zaten yok demedim ki DV6 siyah ve metalik renk seçeneği ile çıktı. Video bile var konumuzun ilk sayfasında fakat TR ye gelmedi hiç. Sadece kendi şehrimde değil, ankara , konya , mersin çoğu yerde inceledim hiç bir yerde yoktu metalik renkli kasası.

• hımm hocam ben siyah olanı demiştim ati 5650 kartı olan bana da diğer sonylere göre kalitesiz geldi bakalım şöyle adam gibi bi i7 li laptop çıksada ( tabi ekran kartıda directx 11 destekli olan ati 5000 serisi) alsak yavv:))
  • arkadaşlar bişey sorucam;
    bende 1245et modeli var. ekranı çok karanlık ve cansız geliyor bana. herkeste mi var bu yoksa bana özel
    bir sorun mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harflour -- 18 Mart 2010; 0:21:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: harflour

arkadaşlar bişey sorucam;
    bende 1245et modeli var. ekranı çok karanlık ve cansız geliyor bana. herkeste mi var bu yoksa bana özel
    bir sorun mu?

Kendi bilgisayarım için konuşayım ekranın çokta ahım şahım parlak olduğu söylenemez ama benim için bu parlaklık seviyesi yetiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: net_katil

quote:

Orijinalden alıntı: harflour

arkadaşlar bişey sorucam;
    bir sorun mu?

Kendi bilgisayarım için konuşayım ekranın çokta ahım şahım parlak olduğu söylenemez ama benim için bu parlaklık seviyesi yetiyor.

normal günlük kullanımda yeterli evet. ama film izlerken ve oyunlarda sıkıntı oluyor. hatta bazen ekran ışığı kısık sanıyorum ve açmaya çalışıyorum. o derece..

• walla bnm led ekran öyle bir parlak ki masaüstünün 19 inc samsung lcd yanında sönük kalıyor.
  • Bende şu anda 13 serisi kullanıyorum led ekran olan. Diğer 1115et me göre bayağı parlak. Ama uzun kullanımda çok göz yoruyor ve beyazlar parlak gerçekci gelmiyor. 1115et office için çok iyiydi LCD si.

Ama 1360et de filmler müthiş oluyor daha net ve canlı Kısacası led ekran forever

Hele bide sony full hd yi görün yeni çıkan. core i5 limodeli. Mükemmel ya. O sony 'i düşünüyorum ama kalitesi ve ısınması nasıldır çok kararsızım. Hatta laptop almakta bile kararsızım diyebilirim. Acaba almasam kardemişiminkini mi kullansam diyorum. Ama bunda da göçebe gibiyim. İnternet cafedeki bilgisayarı kullanıyor gibi kullanıyorum. Özel bilgiler falan hiç bişey yok falan filan yerleşemiyorum kardeşimin olunca

• Benim ki Gariban işi ne yapalım. HP benim 3. Bilgisayarım bu zamana kadar ne Batarya ömründen nede ekran parlaklığından yüzüm gülmedi. Benim Ev arkadaşına aldığımız AMD işlemcili modelini bile hatırlayamadığım 870 TL aldığımız hp nin ekranı benimkinden daha parlak.
  • Arkadaşlar bir problemim var lütfen yardım. Laptopu 1 yıldır kullanıyorum. İlk aldığımda yazmıştım buraya da ayaklarından biri şekilsiz gelmişti. Yani laptopun altında bulunan 4 yumuşak ayaktan biri şekilsiz duruyordu. Geçen toplantımız vardı iş yerinde toplantıdan geldim baktım laptop çat çut sağa sola düşüyor. Baktım o ayak düşmüş kaybolmuş.

Bir ayak için laptopu göndermeyi düşünmğyorum ne yapabilirim acaba?
  • Ya beyler benim ekranda bişeyler olmaya başladı kırmızı çizgiler oluyor ara sıra üst taraflarda renkleri yeşile falanda dönüyor bazen sık sık olmuyor ama , Ne yapacok
  • ya bende dv2999et vardı ondan sonra bu bayağı soluk geldi. şimdi bunu kardeşime vereceğim. dell xps 1340 almayı düşünüyorum.

ekran çok fark ediyor. olacaksa led olsun. arkadaşın da dediği gibi FOREVER LED
  • Arkadaşlar bence ekran bu kadar abartılacak kadar çok farketmiyor. Tamam parlaklık film seyrederken çok iyi olabilir ama uzun süreler çalışırken pc başında sıkıntı yaratıyor. Ayrıca ben 1241et nin ekranından oldukça memnunum bu ekranda bile uzun süre çalışacağım zaman ekran parlaklığını düşürüyorum. Renklerde de herhangi bir solukluk yok gayet canlı bence. Ama tüm bunların yanında sonuçta kişiden kişiye değişebilcek bir algıdır bu parlaklık. Benim gözüm için yeterli olan bir parlaklık diğeri için yeterli olmayabilir.
  • ekran çok parlak olunca kısabilme imkanı da oluyor;
    fakat ekran özelliği genlerden gelen az ışığa sahipse onu çoğaltmam namümkün.
    bu yüzden çok olsun da az olmasın

hepsini geçtim gece yatağımda yazarken klavyeyi göremiyorum
  • Söylediğiniz de hakılısınız ama dediğim gibi kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor durum. Bana yetiyor bu parlaklık sonuç olarak. Ama eğer bu parlaklığı yeterli bulmayıp diğer ürünlere yönelebilir insanlar.

Klavye konusuna gelince ilginç bir yaklaşım olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: br@yn

Söylediğiniz de hakılısınız ama dediğim gibi kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor durum. Bana yetiyor bu parlaklık sonuç olarak. Ama eğer bu parlaklığı yeterli bulmayıp diğer ürünlere yönelebilir insanlar.

sony ekranda 1 numara fln diolarda bn hp mden gayet memnunum.sony le de karşlaştrdk sony den gayet net we parlaktı hp forever ya
    rüyamda envy nin ekran kırılıodu nası gözlerm doluodu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoNneCtinG_04 -- 18 Mart 2010; 13:19:56 >

• HP'yi aradım sordum yeni DV6-2100 serisi Corei3 ve Corei5 işlemcili HP'ler 2-3 hafta sonra satışa çıkacakmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xsw -- 18 Mart 2010; 13:30:29 >
  • Korkma kardeşim gözün gibi bakıyorsun envy'e. Hiç birşey olmaz.

quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

quote:

Söylediğiniz de hakılısınız ama dediğim gibi kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor durum. Bana yetiyor bu parlaklık sonuç olarak. Ama eğer bu parlaklığı yeterli bulmayıp diğer ürünlere yönelebilir insanlar.

sony ekranda 1 numara fln diolarda bn hp mden gayet memnunum.sony le de karşlaştrdk sony den gayet net we parlaktı hp forever ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi br@yn -- 18 Mart 2010; 13:55:38 >

• quote:

Korkma kardeşim gözün gibi bakıyorsun envy'e. Hiç birşey olmaz.

quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

quote:

dün gece parlaklıklardan konu açlmştı gece cwp yazmştım.rüyada yatakta düşüo çatt nasıl üzülüorm ama kabustu kabuss hpimizin hp sine bol sağlıklı günler
    ya bi de anneme laptop alıcaktık öle oyun fln oynamıcak tabiki.kendisi doktor işyerne götürcek ewde fln kullanır.aslnda ağır işleri olmıcak yni.ama bn vaio alalm dedim.i5 + 5650 dedim güzeldir.işyerne bn gittiğimde kndi laptopumu tşımıyım gittim mi orda da oyun oynayabiliym ama onda da bir sorun warmş bilgisayarı başlattan her kapat dediğinde % 5 batrya gidiyomş.20 kere pc yi açtk kapttk batrya bitti nası iş anlamadm.1-2 saat açmaynca %20 fln kafadan batrya gidiomş.fan gürültülüymş.ses kalitesi hp gibi değilmiş.ne diyorsnz bu vaio mu yoksa yine hp nn önerebilceğinz bir modeli warmı.başkasına yardım etmeye gelnce ediyorz da insan kendi almaya gelince kafası çok karışıo ya.
    ya waio forumunda biri asus ta incele demiş adamı dövmedikleri kalmş git asus formnda konuş burası sony bölümü sony si olmayan sussun fln nası kıl oldm bizim form öyle mi ya biz ihtiyaca göre acer da önerdik packard da asus ta öle hp si olmayan yormlarını kndine saklasın da demiodk.harbi hp formu gibi yok muhabbeti yetiyr.sewiorm sizi dv6 kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoNneCtinG_04 -- 18 Mart 2010; 14:16:31 >

• Vallahi bizim konu süper. Zaten Bilgisayar konusunda körü körüne fanatiklik yapan adama ben çaylak gözü ile bile bakmam. Her daim piyasa araştırıcısı olacaksın. Ve asla bir markaya bağımlı kalmıyacaksın. İlk Bilgisayarım Toshiba, ikincisi Acer, üçüncüsü HP, Dördüncü bilgisayarın ne olacağını şuan için kimse tahmin edemez belki macbook air bile olabilir

Baştada söylediğim gibi odanın loş olması ayrıca benim gözlerin güneş ışığından bile ( İstanbuldayım ve Mevsim kış siz düşünün) rahatsız olması mevcut parlaklağın yetmesini sağlıyor. Şu yazıları yazarken bile ekran baya bir kısık. Ama bilgisayarını üniversitede kızlarla çimlerin üstünde kullanmak isteyen falan olursa yetersiz kalabilir

• 
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.