Şimdi Ara

//HP PAVILION DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ \\ (395. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.098
Cevap
26
Favori
928.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hochimin_55

arkadaşlar laptobuma format atcam recovery dvd si de var harddiskin icinde recovery bölümüde var.. foruma 1 saattir arıyorum kimse nasıl vista formatı recovery dvd si yada verisiyle atılır anlatmamış.. benmşi gözden kacırıdım yoksa.. recovey ile format nasıl atılır biri yardımcı olabilirmi şimdiden saolun..

bilgisayr açılırken ya f11 ya da f12 ye sürekli bas olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: type-r

Ya beyler benim ekranda bişeyler olmaya başladı kırmızı çizgiler oluyor ara sıra üst taraflarda renkleri yeşile falanda dönüyor bazen sık sık olmuyor ama , Ne yapacok

Hoop. altta bırakmayın sorun ciddi beyler
  • quote:

quote:

Ya beyler benim ekranda bişeyler olmaya başladı kırmızı çizgiler oluyor ara sıra üst taraflarda renkleri yeşile falanda dönüyor bazen sık sık olmuyor ama , Ne yapacok

Hoop. altta bırakmayın sorun ciddi beyler

ne ciddisi lan işin düştü mü gel anca yiğit efendiyok sna yardım mardımartık sarmıodu burası bırakk
    la wer servise gitsn bu arada dememiş mydm bn sna orda iğne war die abdülhey ölmicek die gördn müü

• Vay demek öyle olduk , Tamam gelmem daha çöplüğünüze. Konu dışı bölümünde takılırım artık
  • quote:

Vay demek öyle olduk , Tamam gelmem daha çöplüğünüze. Konu dışı bölümünde takılırım artık

takıl lann gerksiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: xsw

HP'yi aradım sordum yeni DV6-2100 serisi Corei3 ve Corei5 işlemcili HP'ler 2-3 hafta sonra satışa çıkacakmış

Vayy güzel haber, sınav yüzünden uzak kaldım piyasadan şu sınavı aradna çıkartsamda kurtulsam gerçi ondan sonrada final var

Core i7 düşünmüyorlar mı acaba dv6 için. Hadi core i7 yok bari ekran kartını güçlendirsinler artık

quote:

Orijinalden alıntı: net_katil

Vallahi bizim konu süper. Zaten Bilgisayar konusunda körü körüne fanatiklik yapan adama ben çaylak gözü ile bile bakmam. Her daim piyasa araştırıcısı olacaksın. Ve asla bir markaya bağımlı kalmıyacaksın. İlk Bilgisayarım Toshiba, ikincisi Acer, üçüncüsü HP, Dördüncü bilgisayarın ne olacağını şuan için kimse tahmin edemez belki macbook air bile olabilir

Baştada söylediğim gibi odanın loş olması ayrıca benim gözlerin güneş ışığından bile ( İstanbuldayım ve Mevsim kış siz düşünün) rahatsız olması mevcut parlaklağın yetmesini sağlıyor. Şu yazıları yazarken bile ekran baya bir kısık. Ama bilgisayarını üniversitede kızlarla çimlerin üstünde kullanmak isteyen falan olursa yetersiz kalabilir

Fanatiklilik başa bela zaten. Ben HP alamayacak olanlara başka çok alternatif önerdim. HP nin reklam işlerini yapmıyorz bize parada vermiyor bana 2 laptop almama rağmen konuştum 1 tane çanta bile vermediler. Ben nelerini koruyacam onların Ama gel görki kaliyede hizmetede nankörlük edemem. Elbette araştıran adama öveceğiz makineyi.

Fanatiklilik diyince aklıma hep apple geliyor ama o konuya girersem şimdi çok kavga çıkar gelen falan olur apple fanatiklerinden o yüzden açmıyorum hiç onuda

emre vaioları iyice araştırmak lazım. Ses konusunda bende tatmin olmadım. 2500 milyarlık aletin ses kalitesi HP den kötüydü Lenevo y550 de de öyle JBL yazıyor ama bi şarkı açtım zort zort etti hoparlorler. Altec lansig bir numara

Yahu gidip mac book pro mu alsam napsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

emre vaioları iyice araştırmak lazım. Ses konusunda bende tatmin olmadım. 2500 milyarlık aletin ses kalitesi HP den kötüydü Lenevo y550 de de öyle JBL yazıyor ama bi şarkı açtım zort zort etti hoparlorler. Altec lansig bir numara

Yahu gidip mac book pro mu alsam napsam.

ya ses rezil derecede harbi vaio da.ne alsak anneme bilemedk.ama kadın müzik fln da açar yni arada.bnm altec lansing değil artık ama olsn beats war laptop tan bir ses geliyor aman allahm
    ama hp nin hoparlörler 1 numara ya

• Benim ekran kapanıyor yine , Recovery yaptıktan sonra sonra driverlar tam vistada takılıyorum ama sorunlar var , Servis yolları gözüküyor sanırım
  • quote:

Benim ekran kapanıyor yine , Recovery yaptıktan sonra sonra driverlar tam vistada takılıyorum ama sorunlar var , Servis yolları gözüküyor sanırım

hadi göznaydın para iadesi performansı bekliyorz senden

• arkadaşlar bir sorunum var.
    bilgisayar son zamanlarda saçma sapan donmalar yaşıyor görev yöneticisinden kaynak izleyiciden baktığımda cpu yu sürekli sömüren bir programın olduğunu gördüm : wmpnetwk.exe işlemi sonlandırıyorum bilgisayar rahatlıyor ama sonra tekrar açılıyor. bu exe dosyası win media playerin nete bağlanmak ve paylaşım yapmak için kullandığı parça. ama bir türlü sonlanmıyor . bir de wmp'nin kendi exe dosyası war. bunu da kapatıroyum ama sürekli tekrrarlayarak açılmaya devam ediyor. ve cpu yu be belleği tümüyle emiyor. anlamadım gitti. gerekirse win media playeri kaldıracağım. yardımlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

quote:

Benim ekran kapanıyor yine , Recovery yaptıktan sonra sonra driverlar tam vistada takılıyorum ama sorunlar var , Servis yolları gözüküyor sanırım

hadi göznaydın para iadesi performansı bekliyorz senden

İyi bişey teklif ederlerse para falan almam sonuçta ya Hp yada Vaio benim için gerisi yalan. Gerçi para iadesi alsam bile Vaio için 500 lira daha koymam lazım ki şu aralar param yok

• quote:

Orijinalden alıntı: DJquzen

arkadaşlar bir sorunum var.
    bilgisayar son zamanlarda saçma sapan donmalar yaşıyor görev yöneticisinden kaynak izleyiciden baktığımda cpu yu sürekli sömüren bir programın olduğunu gördüm : wmpnetwk.exe işlemi sonlandırıyorum bilgisayar rahatlıyor ama sonra tekrar açılıyor. bu exe dosyası win media playerin nete bağlanmak ve paylaşım yapmak için kullandığı parça. ama bir türlü sonlanmıyor . bir de wmp'nin kendi exe dosyası war. bunu da kapatıroyum ama sürekli tekrrarlayarak açılmaya devam ediyor. ve cpu yu be belleği tümüyle emiyor. anlamadım gitti. gerekirse win media playeri kaldıracağım. yardımlarınızı bekliyorum

bir dönem bende de aynı sorun vardı. şimdi yok ama.
    hizmerlerden çalışmayı durdur yap. kanımca olacaktır

• çalışmayı durdurmak 2 dakikalığına işe yarıyor. sonra yıne aynı. tekrar çalışıyor. bazen de ekran donuyor fare dışında herşey çalışıyor. sonra 3 4 dakika sonra yeniden açılıyor. anlamıyorum . virüs felan mı
  • quote:

çalışmayı durdurmak 2 dakikalığına işe yarıyor. sonra yıne aynı. tekrar çalışıyor. bazen de ekran donuyor fare dışında herşey çalışıyor. sonra 3 4 dakika sonra yeniden açılıyor. anlamıyorum . virüs felan mı

oladabilir. bende şuan çalışıyor ama kasmıyor öyle.
    combofix windows 7 uyumu çıkmış dene istersen bi.
    http://forum.donanimhaber.com/m_38466681/tm.htm
  • ekran parlaklığı konusunda fikirlerimi söyleyim: bence gayet normalç led ekran olması çok hoşuma gitmişti. hd filmler indiirp izliyorum görüntü kalitesi falan gayet güzel geldi bana. hatta bazen ekran parlaklığını geceleri kıstığım bile oluyor. birazcık göz yoruyor
  • Bu hp hala kasaları yenilemediNeyi bekliyorlar hala anlamadım
  • Merhaba arkadaşlar, kendime yeni bir dizüstü bilgisayar almak istiyorum. DV6-2160et modelini beğendim.

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06b/321957-321957-3329744-64354-64354-4041735-4107012.html?lang=tr&jumpid=oc_R1002_TRTRC-001_HP%20Pavilion%20dv6-2160et%20Entertainment%20Notebook%20PC&cc=tr

DV6 kasasında ısınma sorunu var diyorlar, siz kullanıcıları olarak ne diyorsunuz?
    Ayrıca servisi ve işçiliği nasıl? Umarım 30 iş günü dolmasına yakın eski parçaları onarıp idarelik göndermiyorlardır! (Acer'den para iadesi almak için 4 ay bekledim, inanın yok böyle bir rezalet)
    Servis konusunda aşağıda verdiğim istatistik bilgilerini incelerseniz göreceksiniz, sizce DV6 servis müdavimi bir cihaz mı?

Amerikada ki bir servis tarafından tutulan istatistiğe göre her yüz laptoptan 2 yada 3 yıl içinde kaç tanesinin servise giriş yaptığını gösteren bir grafik.

Birde şu uzaktan kumandayı gerçekten kullanıyor musunuz yoksa oyle süs eşyası gibi duruyor mu? Mesela PC uzakta iken yerimizden kalkmadan PC'yi açıp/kapama, uzaktan müzik dinleme, film izleme gibi fonksiyonları var mı? yoksa kablosuz fare varken gereksiz mi kalıyor?

Çok fazla oyun meraklısı birisi değilim, arada bir PES oynarım, daha çok işlerim ve medya ortamı için kullanacağım. Sizce fiyat/performans durumu nasıl?

Yorumlarınız önemli, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurgrbz -- 21 Mart 2010; 13:18:57 >

• Evet beyler , Ciddi ciddi laptop iflas çizgisine geldi sanırım. Biraz önce soğutucuyu bağladım oyuna girdim (Test Drive unlimited) 5 dk olmadı mavi ekran hatası geldi phsysical dump memory gibi bir hata ve mavi ekranla beraber makina reset attı. Detaylı bir bilgilendime ile yarın hp'yi arayacağım ve laptop'u çok büyük bi ihtimal elllerine teslim edicem. İnşallah değişim yada para iadesi alırım.

Fikriniz nelerdir sorun donanımsal anladığım kadarıyla ama sizlerde bi söyleyin bakalım ne yapayım ?
  • quote:

arkadaşlar bir sorunum var.

Hocam startup manager diye bir program var, onu kur windows açılışından sil bunu. Bakalım yine açılacak mı?

Ayrıca onun wmp açıkken çalışması lazım kapalıyken çalışmaması gerekiyor. :S

quote:

Orijinalden alıntı: Deathßlue

Bu hp hala kasaları yenilemediNeyi bekliyorlar hala anlamadım

Vallaha ya, mayıs ayında ilk çıktığında aldım kimsede yoktu Her yerde aynı kasa oldu kızılay dağıtmış gibi oturuyorduk cafede

• quote:

Evet beyler , Ciddi ciddi laptop iflas çizgisine geldi sanırım. Biraz önce soğutucuyu bağladım oyuna girdim (Test Drive unlimited) 5 dk olmadı mavi ekran hatası geldi phsysical dump memory gibi bir hata ve mavi ekranla beraber makina reset attı. Detaylı bir bilgilendime ile yarın hp'yi arayacağım ve laptop'u çok büyük bi ihtimal elllerine teslim edicem. İnşallah değişim yada para iadesi alırım.

Fikriniz nelerdir sorun donanımsal anladığım kadarıyla ama sizlerde bi söyleyin bakalım ne yapayım ?

ram lerle ilgili bir sorn war büyük ihtimal yani donanımsalekran a da sorn wardı o da ya ekran kartı ya da ekrandandır.anakartta da sorn olabilr ama
    sen biostan memory test ypalım bi ne dicek

• 
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.