Şimdi Ara

*** HP Pavilion dv6-6b06et ANA KONU *** Tüm DV6 model soruları cevaplanır. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
5
Favori
27.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • byram63 ; hiçbir eksiği yok diyebiliriz aslında ben şuana kadar hiçbir eksiğini görmedim. bu makine süper bir şey . aslında bi eksiği var, o da 5400 rpm harddisk kullanılmış olması . ama çok hissettirmiyor. artıları olarak beats audio ses kalitesi tartışılmaz, hd6770m ekran kartı ve turbo boost lu i7 2670 qm işlemcisi olabilir. 8gb ddr 3 ram kullanılmış.

bu arada arkadaşın konuda açıklamadığı bi özellik buldum konuda:

aslında beats audio ses sistemi pc alınınca aktif halde gelmiyor . ekran kartı gibi onuda ikincil bir şekilde aktif etmemiz gerekiyor.

>başlat > beats audio yazalım. > beats audio kontrol paneli diye birşey çıkacak.>ona tıklayalım> dinleme sekmesi > BEATS AUDİO kutucuğuna tik koyalım.> oradaki ses,müzik,film seçeneklerinden oynayarak istediğiniz ayarı bulabilirsiniz. fakat oynamadan önce ayarları bir yere kaydedin ;). sağ tarafında ekolayzer var. orayıda kurcalarsınız işte :D. bunları yapınca bilgisayarın alttaki hoparlörleri devreye giriyor.

• Merhabalar
    6b06et modelinde klavye ışığı var mı? Bunda yoksa hangi modelinde var?
    Klavye ışığı benim için epey önemli. Sitelerden baktım ama net bi bilgiye ulaşamadım.
  • Arkadaşlar Merhaba benim Simplepass artık sitelere girdiğimde kendiliğinden çalışmıyor, elimle şifre yazmak durumunda kalıyorum ne yapsam düzelir ?
  • drıverlarda upgrade edılmesı gerekenler var mı.
    aldıgımda yapmıstım(wın score lar yukselmıstı)
    son durum nedır
    lınk atarmısınız
  • Bu bilgisayara hiç Mac OS X Snow Leopard kuran oldu mu ?
    iatkos kurmaya çalışıyorum ancak Bios'tan SATA ayarını IDE olarak çeviremediğim için kurulum gerçekleşmiyor.. Diğer eski dv6 serilerine kuranları gördüm ama buna kuranı göremedim :/
  • arakadaşalar HP Pavilion dv6-6c01et almayı düşünüorum.

Oyun oynamayı severim.

Isınma sorun hangi düzeyde? Ekranda oyun oynarken veya flim izlerken yansıma oluyor mu?

Bu ürünün artıları eksileri nelerdir?

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the-music

arakadaşalar HP Pavilion dv6-6c01et almayı düşünüorum.

Oyun oynamayı severim.

Isınma sorun hangi düzeyde? Ekranda oyun oynarken veya flim izlerken yansıma oluyor mu?

Teşekkür ederim.

Pek oyun oynamam ama oyunlarda bir problem yaşamadım...(battlefield 3,pes2013, assassin's creed,vb, sorunsuz)

Isınma eğer ati ekran kartını devreye sokarsanız ozaman oyunda ısınıyor, intelgpu aktif iken sıcaklık normal

Şuana kadar yansıma problemi yaşamadım... (en azından ekran görülmeyecek kadar)

Sonuç: tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amon35 -- 12 Ekim 2012; 13:23:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: amon35

quote:

Orijinalden alıntı: the-music

arakadaşalar HP Pavilion dv6-6c01et almayı düşünüorum.

Oyun oynamayı severim.

Teşekkür ederim.

Pek oyun oynamam ama oyunlarda bir problem yaşamadım...(battlefield 3,pes2013, assassin's creed,vb, sorunsuz)

Isınma eğer ati ekran kartını devreye sokarsanız ozaman oyunda ısınıyor, intelgpu aktif iken sıcaklık normal

Şuana kadar yansıma problemi yaşamadım... (en azından ekran görülmeyecek kadar)

Sonuç: tavsiye ederim

teşekkür ederim.

• Merhaba Arkadaşlar...

Hepsiburada da
    http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=98&Productid=bd301133 (DV6-6C05ST Intel Core i5 2450M 2.5GHZ 6GB 750GB 15.6" Taşınabilir Bilgisayar A7N18EA)

Vatan'da
    http://www.vatanbilgisayar.com/hp-a8k14ea-dv6-6c51et-quad-core-a8-3550mx-19ghz-8gb-1tb-dvdrw-1gb-hd7670m+hd6620g-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=61446 (HP DV6-6C51ET QUAD CORE A8-3550MX-1.9GHZ-8GB-1TB-DVDRW-1GB HD7670M+HD6620G-W7PRE)

ürünler var.

Bu ürünleri genel olarak nasıl yorumlarsınız.

Teşekkürler.

• Bütün cevaplara baktımda gene beceremedim bende yeni aldım bu hp 6b06et zımbırtısını cod world at warda bile sürekli masaüstüne atıyo filan kasıyo bi kaç oyundada baya bi kasma yaptı çözemedim olayını biosu güncelledim az öncede fixed tam olarak nasıl nerden yapılıyo bilmiyorum o f10 olayına giriyorumda ordan nereden yapılacak tam olarak bilmiyorum bide çoğu oyunda sürekli masaüstüne git-gel yapıyo. ekran kartı driverını sildim filan catalyst filan vardı sildim hepsini hp nin sitesinden grafik sürücülerinde boyutu 338 mblık dosya var onu indirdim catalystde otomatik yklendi

Özet:
    Bu kasma sorununu nasıl halledicem
    Başka yüklemem gerek bişey var mı
    Biosu nasıl fixed tapıcam

şimdiden teşekkürler
  • arkadaşlar bende bu pc yi kullanıyorum vatandan almıştım şuan 1.5 seneyi geçiyor alalı....pcde hiç sorunum yoktu ama son zamanlarda hard diski baya doldurdum ve bazen arada pencereler arasında dolaşırken program yanıt vermiyor tarzında hata veriyor ve pc ilk açılışta parmak okuyucudan sonra masa üstü çok geç geliyor....bu sorunları aşmak için ne yapmalıyım acaba recovery mi yapsam??

birde amd nin catalyst control center ve bizim ekran kartının son sürümlerini link olarak verirmisiniz ben amdnin sitesinden bulamıyorum ve bu eski sürüm sürücüleri nasıl sistemden kaldırabilirim??
  • Arkadaşlar Resimde daire icine aldıgım yerde düşük olması sorun olurmu geçen Need For speed 2 yükledim nedense oyunda Kasıyodu Sebebini anlamadım Sonra fifa 2007 yükledim ondada kasma vardı biraz acaba sebebi ne olabilir ? Elimde bu oyunlar vardı :) bilen arkadaslar yardım ederse cok iyi olur SAYGILAR ...

*** HP Pavilion dv6-6b06et ANA KONU *** Tüm DV6 model soruları cevaplanır.
  • arkadaşlar windows 8 yükledim bilgisayara.

hp sitesinden bütün driverları indirip yeniden kurdum bios güncellemesi dahil.
    burdan (http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4132&lc=tr&cc=tr&dlc=tr&sw_lang=&product=5178466#N193 )

ama hiçbr şekilde bluetoothu açıp kapatamıyorum, connection manager da yok windows8 de. çalışır belki diye windows 7 uyumlu kurdum olmadı açmadı.

bluetooth aygıtı ekle kısmına geldiğimde arıyor ama hiç bir şey bulamıyor, zaten telefondan da bilgisayar gözükmüyor.

nasıl halledebilirim bu işi?
    aygıt yöneticisinde BLUETOOTH yazan hiç bir yer yok bu arada hepsine bakmama rağmen, normalde sizde var mı?

• arkadaslar selam
    bende hp dv6 3120et i7 ati hd5650 ekran karti vs vs var.Son zamanlarda bir problem ile karsi karsiyayim ve acaip sinir olmus durumdayim :) yurtdisinda yasadigim icin digiweb kullaniyorum fakat son zamanlarda tv izlerken 5-10 dakkidada bir yayin donuyor tekrar digiweb sayfasini acip yayin baslatiyorum,internet baglantisindan degil ondan eminim cunku baglanti hizim 20mbit,dedim acaba virusmu var?eset nod satin aldim yukledim tarattim viruste cikmadi.fakat ertesi gun tv izlerken eset ekran geldi ve digiwebtv link uzantili sonunda ''.user'' bilmemne yada ''bat.''bilmemne hatalari cikartti,birde eset ilk taramayi yaparken km player li bir hata daha cikartmisti onu simdi hatirladim :) digiturk oldugu icin yayinda virus olacagini tahmin etmiyorum. isinmadan dolayi acaba otomatik olarak kesiyormu dedim sogutucu aldim ama nafile yine takiliyor.
    bu problemin sebebi ne olabilir? ekran kartimi yoksa fanmi wireless kartimi?
    tesekkurler

• Arkadaşlar 1080p de torrent olarak indirdiğim flimi bsplayer ile açıyorum.Şimdi ilk sorum şu olucak izlediğim bu flimi hangi ekran kartı çalıştırıyor intelmi yoksa 2gb olan amd mi

makinadan hdmi kablosu ile led tv ye bağlıyorum ama görüntü akıcı diğil sanki yani saniyenin 0.2 0.5 i gibi çok ufak takılmalar oluyor bunu 1 senedir çözemedim

sonuçta bu aletin üzerinde 2gb ekran kartı var ama anlamadım bu işi bir çözende çıkmadı varsa bilen valla çok memnun olurum
  • Arkadaşlar yazın bu vilgisayarı aldım çokbgüzel fakat ısınıyoe onuda geçtim neyse olur ama fanı deli gibi ses çıkarıyor felsket derecede servise yolladım değiştrdik dediler raporda fakat hala aynı sanırım 3-4 kez düzeltemezlerse para iadesi yapıyorlarmış doğrumu yaşamış olan var mı hiç ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya bu modelin tek sıkıntısı ekran kartını güncellenmemesi HP güncellemiyor . Boşuna drıver indirmeyin arkadaşlar ama yarın arayıp bilgi alıcam bu konu ile ilgili.
  • Ekran kartı için sadece AMD Catalyst Control Center güncellemesinde sorun olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.Ç.Y.

Ekran kartı için sadece AMD Catalyst Control Center güncellemesinde sorun olmuyor.

evet. ekran kartı driver ı sıkıntılı.
  • Arkadaşlar aradım HP yi dedim ekran kartı güncellemeniz çok eski ama ATI nın sitesine girince daha yeni sürüm var dedim. Oda bana HP nin ATI ile anlaşması lazım dedi ama biz bu istekleri merkeze iletiyoruz dedi. Sizde arayıp baskı yapın HP ye
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.