Şimdi Ara

*** HP Pavilion dv6-6b06et ANA KONU *** Tüm DV6 model soruları cevaplanır.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
5
Favori
27.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yüksek performans için. Gerçek eğlence için.
    Devasa depolama alanı ile yapmak istediğiniz tüm depolama, paylaşma ve aktarma işlemleri.
    Özellikler
    Orijinal Windows 7 Home Premium ve/veya başka işletim sistemleri içerir
    Beats Audio™ (yalnızca metal görünümlü modellerde)
    Beats ile özel bir ortaklık gerçekleştiren HP, müzisyenlerin ve yapımcıların stüdyoda oluşturduğu tüm sesleri ortaya çıkaran bir ses sistemi oluşturmuştur (yalnızca metal görünümlü modellerde)
    HP CoolSense
    Malzemeleri, bileşenlerin ve havalandırma deliklerinin yerleşimi yeniden tasarlayan HP, ısınmayı önemli oranda azaltan ürünler sunmaktadır. Dizüstü bilgisayarınızı ister bir masada isterse seyahat halindeyken kullanın, HP CoolSense optimum rahatlık seviyesini sağlamak üzere otomatik olarak ayarlanır.
    HP TrueVision HD Web Kamerası
    Ayrıca HP TrueVision web kamerası, her tür ışıkta iyi görünmenizi sağlar. İsterseniz HD görüntülü arama gerçekleştirin isterse HD blog gönderisi için film çekiyor olun, en iyi şekilde görüneceksiniz.
    HP ProtectSmart
    Bilgisayarınızı yanlışlıkla düşürürseniz, HP ProtectSmart’ın hız ölçeri fotoğraflarınızı, müziğinizi ve anılarınızı korumak üzere sabit sürücünüzü korur.
    Bir defalık parolaya sahip HP SimplePass (yalnızca metal görünümlü modellerde)
    Sizin yerinize parolalarınızı hatırlar. HP SimplePass kullanım kolaylığı sağlayan arabirimi ile tüm parolalarınızı tek bir yerde saklar, üstelik istediğiniz kadar parola saklayabilirsiniz. Bir defalığına girilen parola ek güvenlik katmanı sağlar

Aile HP Pavilion
    İşlemci Cinsi Intel Core i7-2670QM ( 2,2 GHz; 3,1 GHz Turbo; 6MB Düzey ) Benimkinde Intel® Core™ i7-2720QM çıktı şansa (:( 2,2 GHz; 3,3 GHz Turbo; 6MB Düzey )
    Ön Bellek 6MB
    Bellek 8 GB DDR3
    Maksimum Bellek ( MB) 8 GB DDR3
    Bellek Slot Sayısı 2
    Sabit Disk 1 TB SATA (5400 rpm)
    Ekran Boyutu 15.6"
    Ekran Tipi HP LED BrightView
    Ekran Çözünürlüğü 1366 X 768
    Optik Sürücü DVD±R/RW
    Ekran Kartı AMD Radeon HD 6770M (2 GB DDR5)
    Ses Kartı var
    Faks Modem Yok
    Network Kartı Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000
    I/O Port 2 USB 3.0, 2 USB 2.0, VGA, HDMI, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, RJ45
    Klavye Q Türkçe
    Mouse TOUCH PAD
    Pil Tipi - Ömrü 6 Hücreli
    Ağırlık (kg) 2,91
    Wireless 802.11b/g/n
    Bluetooth var
    İşletim Sistemi Windows 7 Home Premium
    Web Adresiwww.hp.com.tr
    Garanti ( Yıl, Açıklama) 2 yıl garanti
    Kamera var
    Renk Çelik Grisi, Metal Kaplama
    Uzun (Internet) Açıklama HP PAVILION DV6-6B06ET i7-2670QM 8GB 1TB 15.6" VGA 2GB W7PRE

1-Merhaba ben Fatih Yılmaz , 13 senedir ps3 ,xbox 360 , masaüstü vs vs hepsini kullanmış , teknoloji sevdalısı bir şahısım , bu pcyi almamın nedeni ise ps3 artık yeni oyunlara yetişememesi ( battlefield 3 ) ve mobil oyun oynama keyfi , bana ulabileşeceğiniz mail adresleri :
    Fatih.Yilmaz@ozyegin.edu.tr
    yilmazfatih@me.com
    2-Bilgisayarı ilk aldığımızda ,http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4063&lc=tr&cc=tr&dlc=tr&sw_lang=&product=5178466#N637 , buradan bios güncelleştirmesi yapın , yok usb lazımmış , yok disket lazımmış , yok cd lazımmış yok , programı kuruyorsunuz reset atıyor ve kendi kuruyor , kurulumda biraz ses çıkartabilir dogaldır , sıkıntı yapmayın.

3-Oyun odaklı aldıysanız veyahut hem office hemde oyun oynamak istiyorsanız , bilgisayarda görünüm olarak aksesuar olarak , kalite olarak bana hitap etsin , hızlı olsun , diyorsanız bu size göre bir bilgisayar , parmak okuyucu programıyla , internet sitelerine ( facebook , donanımhaber ) bu sitelere girerken şifreyi defalarca yazmanıza gerek kalmaz , sadece parmagınızı okutursunuz o zaten kullanıcı adı ve parolayı girer , şarjı güç tasarrufu , intel ekran kartı seçili bende 4,5 saat gitti arkadaşlar , ayrıca touchpadide açma kapama gibi bir özelligi kendi üzerinde var , direk web tuşu var saliseler içinde google chrome ya da internet explorer çıkar , yani multimedia bilgisayarı ,

4-oyun için ilk önce biostan dynamic modedan fixed mode geçicegiz bilgisayarı açarken f10 basarsanız hemen zaten çıkar ordanda dynamic bulun fixed yapın yeter , sonra gelin arkadaşlarhttp://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4063&lc=tr&cc=tr&dlc=tr&sw_lang=&product=5178466#N637 , bu siteden sürücü grafik bölümünden amd high-definition grafik sürücüsünü indirin , güzelcene bir kurun , bu bizim hpnin driveri , sonra gidin arkadaşlarhttp://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx#2 buradan amdnin sitesinden indirin güzelcene Catalyst Control Center sonra bunuda kurun sonrada windows puanını güncelleyin , 7.0 olucaktır , oyunlarda gerçekten büyük bir iyileştirme olucaktır , crysis 2, assassin creed 1,2 brotherhood , battlefield 3 oynamış biri olarak çok memnunum .

5- diyeceksinizki grafikler süperleşti ama çok ısınıyor be hacı , o zaman masaüstünüze sag tıklayın değişebilir grafikleri yapılandır bölümünden oyun oynarken yüksek ekran kartını internette gezinirken normal ekran kartını seçin , seçtiginiz anda ekran kararıcak 1 saniye sonra diğer ekran kartındasınız bu kadar kolay , ayrıca yok ben hep yüksekte kalmak istiyorum diyorsan hp coolsense adlı program var içinde , sonra hp power manager var sonra HP SimplePass 2011 falan var bunların hepsi güzel programlardan hp cool sense açın sessiz mode seçin , işlemcinin turboboost özelligini kapatır böylelikte sessiz çalışır , sesi çıkmaz makinenin , yok çok ısındı pc biraz sogusun diyorsanız soguk mode seçin , yine turbo boost kapatır fanı hızlandırır sogutur

http://www.youtube.com/watch?v=fytNU7p3Z1g&feature=relmfu videoda , bizimkisinin i7 2630 olanını gösteriyor ayrıca 750 gb , 4gb ram vs vs , düşük modeli ama kasa aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greenleafffff -- 6 Mart 2012; 21:45:45 >

• Bilgisayar kağıt üzerimde iyi gözüküyor ama bazı sorunlarla karşılaşan arkadaşlar var birde gt555m ile hd6770m arasında öyle aşırı bir fark yok.Bu makinayı y570 den ayıranen büyük farkı 2670qm olması.Son olarak y670 ile sanırsam y570 kastettiniz.
  • evet 570 demiştim pardon , şöyleki sorun bendede çıktı diyebilirim bir baktım bildigin intel hd 3000 serisinden başka hiç bir şey görmüyor cihaz ama biosu update etmek düzeltti , şöyleki ben buradan yardımcı olabilirim belki sorun yaşayanlara , gerçekten kasası çok güzel ve eline aldığın zaman bir macbook hissi veriyor , ekranıda çok güzel diyebilirim ama bilmiyorum bende bu dediklerim dahil sorun yaşayabilirim ,
  • Ayrıca ürün tüm vatan bilgisayarlarda bitti malesef , 2254 lira ile süper fiyata satılıyordu
  • Bazıları ekranın sağ alt köşesinde bir fluluktan bahsetmiş sizdede varmı?Bitmesine çok üzüldüm bak şimdi 2198 iken almamıştım
    Birde makina elindeyse 3dmark06 vs gibi testleri ekleyebilirmisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u.f.u.k_XVI -- 12 Kasım 2011; 23:45:53 >
  • bitmiş daha bu pc için bostancıya sonrada topkapıya gittim , Allaha şükür bende olmadı ama inan pcnin bence bir kasasını görmen gerekli , içindeki programlarıda ilk defa bir pcde yararlı buldum , mesela cool sense , mesela HP SimplePass 2011 mesela hp support assist , yani bende toshiba sony asus kullandım daha önce hepside iyi ekran kartlarına sahipti 5730 5650 4850 , ilk defa bir pc bu kadar tad verdi , işlemci bir kere süper 2670 , 2.2 ghz , ekran kartıda güzel , 1 tb harddisk , 8 gb ram , ısınma sorunu yok , parmak okuyucu zevkli , hp truevision hd kamera güzel , beats audioda güzel , yani hpye antipatimi kırdı açıkcası yoksa yine gidip 2240 lira veriyim.
  • Ne güzel o kadar ballandırarak anlattınki....Umarım bir sorunla karşılaşmazsın en kısa sürede 3dmark testlerini bekliyorum.
  • inşallah , sanada alalım ya? bu parmak okuyucuyla mesela browserda gezerken diyorki facebooka girdigin zaman parolaların kayıtlı elini okuttur diyor parmagını okutuyorsun kullanıcı adı ve parolayı dolduruyor direk açıyor , güzel ya , en kısa sürede yapıcagım
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenleafffff

inşallah , sanada alalım ya? bu parmak okuyucuyla mesela browserda gezerken diyorki facebooka girdigin zaman parolaların kayıtlı elini okuttur diyor parmagını okutuyorsun kullanıcı adı ve parolayı dolduruyor direk açıyor , güzel ya , en kısa sürede yapıcagım

Evet bende arkadaşın 6020sinde görmüştüm bu özelliği ve benide çok etkilemişti hoşuma gitmişti eğer 3dmark(umduğum gibi y570 ten 1000 puana yakın fazla çıkarsa) sonuçlarını paylaşabilirsen ve herhangi bir sorunla karşılaşmazsan direk stoklara girdiğinde almayı düşünüyorum tabi 2200 civarı bulabilirsem.
  • quote:

inşallah , sanada alalım ya? bu parmak okuyucuyla mesela browserda gezerken diyorki facebooka girdigin zaman parolaların kayıtlı elini okuttur diyor parmagını okutuyorsun kullanıcı adı ve parolayı dolduruyor direk açıyor , güzel ya , en kısa sürede yapıcagım

mrb.
    gecen hafta almıstım bılg.ekranın sağ alt kosesındekı flue luktan ben bahsetmıstım.
    bılg.dıyecek laf yok
    bu fıayata şaka gıbı.
    ekranımdakı sorunumu sıze de anlatayım sız de bır dıkkatlı bakıp donersenız sevınırım.
    bılg actıgınızda wındows acılıyor yazısı cıkmadan once sağ alt koseye dıkkatlıce bakın degısık bır parlaklık goruyormusunuz
    aynı sekılde kapatılırken kapatalıyor, mavı ekran gıttıkten sonra sıyah ekrana gecerken sağ alt kosede flue luk oluptamı sıyah ekrana gecıyor.
    bendekı sıkıntı buydu
    vatana gerı gonderdım ben 2.185 almıstım world 2 ay ertelemelı 10 taksıtle
    vatanda hp ye gonderdı dun haber beklıyorum bakalım

sızın ekran hakkında bılgı verırsenız sevınırım

• şimdi bakıyorum evren bey , ama çok büyük bir sorun gibi durmuyor , en azından çok dikkat ettiginiz gibi birşey duruyor şimdi y570 konusuna baktım millet hoporlörden gelen sesten şikayetçi , ürün metal olması , en son sistemi bulundurması güzel , 3dmark hangisini yapiyim? 11 mi vantage mi 6 mı?
  • quote:

Ayrıca ürün tüm vatan bilgisayarlarda bitti malesef , 2254 lira ile süper fiyata satılıyordu

tam alıyordum vatan ürünü kaldırdı
  • quote:

şimdi bakıyorum evren bey , ama çok büyük bir sorun gibi durmuyor , en azından çok dikkat ettiginiz gibi birşey duruyor şimdi y570 konusuna baktım millet hoporlörden gelen sesten şikayetçi , ürün metal olması , en son sistemi bulundurması güzel , 3dmark hangisini yapiyim? 11 mi vantage mi 6 mı?

hocam son windows puanlamasını buraya ekleyebilirmisiniz?

bu arada yeni multi media canavarınız hayırlı olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amon35 -- 13 Kasım 2011; 1:21:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amon35

quote:

Ayrıca ürün tüm vatan bilgisayarlarda bitti malesef , 2254 lira ile süper fiyata satılıyordu

tam alıyordum vatan ürünü kaldırdı

ürün mü bıttı yoksa urunde bır sıkıntı var dıye gerı mı cekıldı
  • inş sıkıntı var diye geri çekilmiştir.. yoksa

evren hocam 2100den pcyi satın alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amon35 -- 13 Kasım 2011; 1:52:45 >
  • 3dmark06 ve ve 3dmark11 süper olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u.f.u.k_XVI -- 13 Kasım 2011; 8:31:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: u.f.u.k_XVI

3dmark06 ve ve 3dmark11 süper olurdu

11 puanında gt555mi geçecektir fakat 06 testinde geçemeyebilir, Ayrıca 06 testinde işlemcinin önemi büyük 2670 modelinin 200-300 point avantajı var

@greenleafffff

Sizden oyun testleri bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

quote:

Orijinalden alıntı: u.f.u.k_XVI

3dmark06 ve ve 3dmark11 süper olurdu

11 puanında gt555mi geçecektir fakat 06 testinde geçemeyebilir, Ayrıca 06 testinde işlemcinin önemi büyük 2670 modelinin 200-300 point avantajı var

@greenleafffff

Sizden oyun testleri bekliyorum

Şeytan yavaştan kafama girmeye başladı boşuna bekleme al y570 bak rahatına almadım 1800 ken şimdi oldu 1890

• Şeytana uy derim 400 liralık bir fark ilede güzel bir sırt çantası ve performanslı bir soğutucu alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Şeytana uy derim 400 liralık bir fark ilede güzel bir sırt çantası ve performanslı bir soğutucu alırsın

Dediğin çok mantıklı gerçekten y570 gerçekten güzel makina ve kendini ıspatladı.Zaten çantam var iyi bir soğutucu alırım 60 70 liralık miss bf3 ümüde çoktan almıştım vizeler biter uykusuz geceler başlar
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.