Şimdi Ara

HP Pavilion DV6-6020ET (LL045EA) (245. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.055
Cevap
19
Favori
298.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 yıldır 6020et kullanmaktayım sorunsuz bir şekilde, geçen günlerde bilgisayar kapandı açılmadı bunun üzerine format attım herşey normaldi taki ekran kartı driver ı yükleyene kadar sonra, tekrar açılmadı. bir kaç deneme farklı işletim sistemlerinde ve driverlarda da sonuç aynı oldu. araştırdığım kadarıyla anakart yada ekran kartının çipi zarar görmüş olabilir diyenler var, başına gelen yada tavsiyesi olan varmı. şuan da hiçbir şekilde açılmıyor bilgisayar. şimdiden teşekkürler
  • arkadaşlar pc nin ramini yükseltme niyetim var güncel ve uyumlu ram tavsiyesi verebilecek olan var mı?...
  • arkadaşın biride benle aynı sorunu yaşıyor. çözümü bilen varsa yardımcı olan olursa cok sevinicem
    Arkadaşlar benim laptop'um HP pavillion dv6 6020 sorunum şu ekran kartı driverimi yüklediğim zaman bilgisayar geç açılıyor ekran kartım ati Whistler hd 6770m ben 3 haftadır uğraşıyorum yapamadım yüklemediğim sürüm kalmadı ama şunları belirteyim Windows 10 ile alakalı bir durum Windows xp Vista 7 8 hiç birinde sıkıntı yok Windows 10 da sıkıntı yapıyor bilgisayarimda ssd var 128 gb daha 2 gün önce aldım sandisk ssd olmasına rahmen 1.5 dakıka da falan açılıyor ekran kartı drıverını kaldırıp bılgısayarı calıstırdıgımda 10 sanıyeyi geçmiyor açılması yardımcı olun lütfen şu sorunu çözen dilesin benden ne dilerse şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diabl0

arkadaşın biride benle aynı sorunu yaşıyor. çözümü bilen varsa yardımcı olan olursa cok sevinicem
    Arkadaşlar benim laptop'um HP pavillion dv6 6020 sorunum şu ekran kartı driverimi yüklediğim zaman bilgisayar geç açılıyor ekran kartım ati Whistler hd 6770m ben 3 haftadır uğraşıyorum yapamadım yüklemediğim sürüm kalmadı ama şunları belirteyim Windows 10 ile alakalı bir durum Windows xp Vista 7 8 hiç birinde sıkıntı yok Windows 10 da sıkıntı yapıyor bilgisayarimda ssd var 128 gb daha 2 gün önce aldım sandisk ssd olmasına rahmen 1.5 dakıka da falan açılıyor ekran kartı drıverını kaldırıp bılgısayarı calıstırdıgımda 10 sanıyeyi geçmiyor açılması yardımcı olun lütfen şu sorunu çözen dilesin benden ne dilerse şimdiden teşekkür ederim.

8 tane mesaj yukarda zaten soruda , çözümde vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ColdStrom

Arkadaşlar malum bilgisayar 4 yılı devirdi daha hiç elden geçmedi, fanında çok sorun var bilgisayar açılırken fanda problem olduğunu söylüyor enter ile devam ediyorum ve yavaşlama çok fazla, win 10 ile daha hızlanır diye tahmin ediyorum ama öncesinde ssd ve ram takviyesi yapmak istiyorum tabi birde fanı değiştirmek istiyorum bu konularda öneri verebilir misiniz? Hdd yerine ssd mi taksam? yoksa cd yerine mi ssd taksam? ve ram 4 gb 1066 mhz sanırım, onu 8 gb 1333 mhz mi yapsam? Max 1333 desteği var sanırım işlemcinin, bu konularda yardımcı olabilir misiniz? Sizce bu değişiklikleri ve eklemeleri yapmam gerekli mi?

fan tozlanmış söküp temizleyip yağlamak gerek aynı sorun bende vardı düzeldi artı sökünce işlemci macununu temizletip yenilet

• körüklüotobüs kullanıcısına yanıt
    Arkadaş foruma önceden baksam çözecekmişim derdimi
    Dün akşam youtube'dan bakınca aynı bu yönergeleri buldum uyarladım düzeldi.

En son driver ile sıkıntısız 15sn civarında açılıyor.

Mutlu son.
  • arkadaşlar son güncel ati driver link vereirmisiniz aradım bi ton driver denk geldi karasız kaldım
    windows7 64 bit
    Şimdiden saolsun
  • win10 1511e geçtim tüm sorunlar çözülmüş (3 saattir kullanıyorum sorun yok)

Edit1:Direk win7 keyi ile etkinleşiyor, win7 kur sonra win10a geç olayı bitmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi körüklüotobüs -- 15 Kasım 2015; 1:55:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: körüklüotobüs

win10 1511e geçtim tüm sorunlar çözülmüş (3 saattir kullanıyorum sorun yok)

Hoparlörlerin tümünden ses geliyor mu acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zebani

quote:

evet, sanırım ıdt yi kurmadınız.
  • Elinizde düzgün çalışan IDT Win10 sürücüsü var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byspayn -- 16 Kasım 2015; 0:43:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byspayn

Elinizde düzgün çalışan IDT Win10 sürücüsü var mı?

http://support.hp.com/tr-tr/drivers/selfservice/HP-Pavilion-dv6-6000-Entertainment-Notebook-PC-series/5048664/model/5059863

buradakini kurun altta beats audio sembolü çıkarsa tamamdır.

sp55094.exe
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zebani

quote:

evet, sanırım ıdt yi kurmadınız.

Uygun sürücü varsa w10 a gecerim diye sormuştum. Teşekkür ederim.

• uyumlu batarya nereden temin edebiliriz? alan arkadaşlar var mı nereden aldılar uygun fiyatlı, bilgi verebilir misiniz?

• arkadaşlar bilgisayar için UEFİ mevcutmu 2 gündür araştırıyorum nafile gelişmiş menü BİOS kurdum sorun yok ama uefi konusunu çözemedim bir türlü
    yardımcı olursanız çok makbule geçer
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALySmith

arkadaşlar bilgisayar için UEFİ mevcutmu 2 gündür araştırıyorum nafile gelişmiş menü BİOS kurdum sorun yok ama uefi konusunu çözemedim bir türlü
    yardımcı olursanız çok makbule geçer

hp'nin sitesinde 6020et uefi bios var.
    uefi kurulum için denemedim. onu yüklediyseniz uefi usb yi aşağıdaki anlatımdan oluşturup yüklemeyi deneyebilirsiniz. boot kısmında usb belleğide uefi olarak başlatmanız lazım.

http://10.enpedi.com/2015/02/windows-10-uefi-veya-klasik-kurulum.html

• Hp nin sitesinden indirdim fakat Hptools diye bolum yapti yuklenen birsey yok acaba uefi destekli isoyu direk mi kurmak gerekli bios ile yapilacak bir ayar felan yok mu acayip cikmazdayim bu konuda

• İndirdiğiniz yazılım (UEFI arayüzü) UEFI'yi simüle ediyor. Bu bilgisayarlar ne yazıkki UEFI modern arayüzüne sahip değil(Biraz ilkel bir UEFI sürümüne sahibiz). Bu nedenle standart BIOS kurulumunu MBR bölüm düzeni ile yapmanız gerekli.

Aynı zamanda şöyle de bir sıkıntı var yalnız: UEFI'yi kurmazsanız Windows 10 (8.1 ya da 8 farketmez) kurulumun belli bir bölümünde takılıyor ve ilerlemiyor. UEFI arayüz yazılımının muhakkak olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byspayn -- 20 Kasım 2015; 13:46:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byspayn

İndirdiğiniz yazılım (UEFI arayüzü) UEFI'yi simüle ediyor. Bu bilgisayarlar ne yazıkki UEFI modern arayüzüne sahip değil(Biraz ilkel bir UEFI sürümüne sahibiz). Bu nedenle standart BIOS kurulumunu MBR bölüm düzeni ile yapmanız gerekli.

Aynı zamanda şöyle de bir sıkıntı var yalnız: UEFI'yi kurmazsanız Windows 10 (8.1 ya da 8 farketmez) kurulumun belli bir bölümünde takılıyor ve ilerlemiyor. UEFI arayüz yazılımının muhakkak olması gerekiyor.

normal modda ve uefi olmayan biosta w8.1 kurdum, sorun yaşamadım.
  • 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.