Şimdi Ara

HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.253
Cevap
12
Favori
143.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • firozat kardesim sanırım hard disc den geliyo ses,su sesiyle karısık bi cızır cızır bişeyler sanki bişey biyere surtuyo orayı çiziyomus gibi offffff allahım yaaa bilmemekte ne kotuymuş yaa:))derdimi anlatamıyorum valla..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ny46

firozat kardesim sanırım hard disc den geliyo ses,su sesiyle karısık bi cızır cızır bişeyler sanki bişey biyere surtuyo orayı çiziyomus gibi offffff allahım yaaa bilmemekte ne kotuymuş yaa:))derdimi anlatamıyorum valla..

Sanırım duyduğun ses HP lerdeki klasik tizz sesi diye tabir edilen ses.. Eski 6000 serilerindeki klasik bir problemdi benim eski cihazımdada vardı Biostan CPU4 disable yapınca sesi kesiliyordu.. Bu cihazdada hafif o sesten var gibi yaklaşınca duyuyorum ama eskisindeki gibi rahatsız edici derecede değil.. Pilde çalışırken daha çok geliyordu bu ses; İşlemci tam hızında çalışmıyor, gerektiği zaman en üst hızına çıkıyor gerektiğinde bataryadan tasarruf etmek için yavaş çalışıyor ani hız değişiminden bu ses çıkıyordu bunu disable yaparak gideriyorlardı
    Sendeki seste belki bu olabilir.. cihazın içinden gelen hafif seslere pek fazla kulak asmayın içinde bir çok elekronik parça var elbet ses olacaktır taki rahatsız edici seviyeye ulaşana kadar..

• valla cok sagol kardesim en azından içim rahatladı,sanırım senin dediğin gibi bişey bu cunku tarifinle uyusuyo..tekrar cok sagol ilgin ve alakan için.
  • HP PAVILION DV5-1130 aldım....bunla diğital tv seyredebilirmiyim... paylaşımla hd yayın seyretmek istiyorum...
  • merahaba arkadaslar bende dun dv5 1050ed aldim. cok guzel grafikleri hizi fln. ama oyun oyanrken cok isiniyor sanki yoksa banami oyle geliyor. bundan once asus vardi onda boyle bir problem yasamadim ama bu yeni laptopda cok isinma var gibime geliyor.
    bunun cozumu varmi acaba?
    ne yaapbilirim bu sorunu cozmek icin, isinmisken oyun oynamaya devam etsem sorun olurmu?

simdiden tskler
  • quote:

Orjinalden alıntı: argo88

merahaba arkadaslar bende dun dv5 1050ed aldim. cok guzel grafikleri hizi fln. ama oyun oyanrken cok isiniyor sanki yoksa banami oyle geliyor. bundan once asus vardi onda boyle bir problem yasamadim ama bu yeni laptopda cok isinma var gibime geliyor.
    bunun cozumu varmi acaba?
    ne yaapbilirim bu sorunu cozmek icin, isinmisken oyun oynamaya devam etsem sorun olurmu?

simdiden tskler

böyle bir cihazın ısınması normal.. hepimizinki ısınıyor ama oyun oynamaya devam notebook soğutucu al sende benim gibi.. ben iki adet aldım uygun fiyata birisini satmak için aldım toptancıdan baya faydası oluyor özellikle hardisk ve ekran kartının ısısını düşürmede...

@asman; dijital TV kartı alarak tabiki izleyebilirsin.. paylaşımla HD ile ne demek istediğini anlamadım.. dijital HD kart alırsan HD yayınları izlerin ama laptopun ekranda Full HD görüntü alamazsın ama HDMI ile Full HD TV ye bağlayarak o görüntüyüde alabilirsin

• Firozat ne tür bir şey aldın soğutucu olarak ? Ben adam gibi bir şey almak istiyorum. Pcdepo'da 74 USD'lik bir tane var mesela...
  • ben baya uyguna aldım fiyatıda çok uygun aldımhttp://www.rexpo.com.tr/asp/show_stock.asp?product=FD-709 tabi burdaki fiyattan almadım çok sessiz çalışıyor ve gece ışıklarından dolayıda güzel bir görüntü oluyor.. Boyutu biraz küçük aslında 14" likler için daha uygun olur gibi ama rahatsız edici bir görüntü vermiyor gözle görmüyorsun bile.. 74 dolarda vermem bir soğutucuya şahsen çok pahalı.. üzerinde 3 adet fan var zaten yeterli oluyor bir soğutma için

• arkadaşlar Hp Pavilion DV5-1130et FW687EA modelini eski laptopum tamir olmayınca bana isteğim üzerine yolladılar fakat 3 gün sonra dokunmatik tuşu ile ses açıp kapatırken hp ses ikonu takılıyor sesi biraz açıp biraz kapatıyor bununla ilgili ne yapabilirim hp'nin sitesinden sürücüleri kaldırıp yükledim ama sorun yine devam ediyor yada yanlış sürücüleri mi yükledim onunda farkında değilim yardımcı olursanız sevinirim
  • saolasin kardes bakim bi yurt disina gonderiyolarmi.. saolasin tekrardan fiyatida uygunmus baya.
    ilk hp kullanisim ve inanilmaz hizli bi rlaptopmus herkese oneririm:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: halazkar

arkadaşlar Hp Pavilion DV5-1130et FW687EA modelini eski laptopum tamir olmayınca bana isteğim üzerine yolladılar fakat 3 gün sonra dokunmatik tuşu ile ses açıp kapatırken hp ses ikonu takılıyor sesi biraz açıp biraz kapatıyor bununla ilgili ne yapabilirim hp'nin sitesinden sürücüleri kaldırıp yükledim ama sorun yine devam ediyor yada yanlış sürücüleri mi yükledim onunda farkında değilim yardımcı olursanız sevinirim

buda gayet normal bir durum herkeste oluyor bu drivermış falanmış hikaye ben bir çok driver denedim ama düzelmedi takılıyor arada bir.. oda ordaki tuşların yapısındna kaynaklanıyor. takıldığı zaman stop, ileri tuşlarına falanda dokun ondan sonra düzeliyor..
  • hp pavilion laptopum 30 iş gününü gecti yeni cihaz verecekler dv5-1130et serisi elime gectigi gun buraya yazacam
  • hımm teşekkürler yani sürekli sorun çıkarcak başka bir çözüm yolu yok mu:(
  • arkadaşlar

benim bir arkadaşım şu bilgisayarı almayı düşünüyor, fiyat olarak 1922 YTL demişler, sizce nasıl uygun mu?

Pavilion DV5-1021 (4 GB)

Intel Core 2 Duo P8400 2.26 Ghz.3 MB L2 Cache işlemci
    4 GB DDR2 800 MHz Ram (Max 8 GB)
    320 GB SATA (5400rpm) HDD
    Microsoft Windows® Vista Home Premium İng-Tr.
    LightScribe Super Multi 8X DVD±R/RW with Double Layer Support
    Stereo- Altec Lansing speakers
    Batarya 6-cell Lithium-Ion (Li-Ion)
    Batarya Ömrü 2-4 Saat
    Entegre Kamera HP Pavilion WebCam with stereo Integrated Microphones
    NVIDIA GeForce 9600M GT 512 Mb.(Max.1791)
    Ekran WXGA High-Definition BrightView Widescreen
    Ekran Boyutu 15.4''
    Ekran Çözünürlüğü (1280 x 800)
    HP PAVILION DV5-1021
    NETWORK

Integrated Wireless LAN Var
    Wireless LAN Max. Date Rate (Mbps) 54
    Wireless LAN Type 802.11b/g
    Ethernet network 10Base-T/100BASE-TX/1000BASE-T
    Integrated Bluetooth(Version) Integrated Stereo A2DP Bluetooth Technology
    ÖLÇÜLER VE AGIRLIK

Derinlik 2.9-3.7 cm
    Yükseklik 26.1 cm
    Ağırlık 2.65 Kg
    Genişlik 38.4 cm
    arayüzler

DC in 1
    Microphone Jack 1
    RJ-11 Direct Port (Modem) 1
    RJ-45 Direct Port (Network) 1
    USB Speed Yüksek/Tam/Düşük
    USB Port 4
    USB Version 2.0
    USB Connector Type A
    Connector for Monitor VGA
    TV out 1
    Audio out 1
    Hdmı 1
    Express Card Slot Type 1
    Express Card Slot
    1
    HDMI 1
    PROGRAMLAR

Bundle Yazılım HP Help & Support Center,HP PC Recovery (SoftThinks Restore Solution)
    HP Wireless Home Network Setup,HP Total Care Advisor,HP PhotoSmart Essentials,Vongo,HP Quick Play,Muvee AutoProducer,Cyberlink DVD Suite
    HP Games Powered by Wild Tangent,Serif WebPlus 10,Adobe Acrobat Reader,Microsoft Works,Microsoft Office 2007 Student and Teacher Edition: 60 Day Trial Version,HP Smart Web Printing

• kardeş dv5 1021 i o fiyata bulduysa hemn alsın bence hiç dusunmesin...saygılar
  • o fiyata bulduysa kaçırmasın ben geçen hafta 2290 gibi bir fiyata almıştım kaçırmasın çok memnunum
  • arkadaşlar HP Pavilion dv5-1110 notebook sahibi oldum, pes 2009 full çözünürlük ve tatmin edici performans.tavsiyeleri okumuştum ısınma ve fan sesi diye şikayetler vardı 3 gündür kullanıyorum, fan sesi ve ısınma var fakat açabildiği oyunları oynadıktan sonra fiyat=performans adına bence iyi bir makina...
  • quote:

Orjinalden alıntı: crkoglu

arkadaşlar

benim bir arkadaşım şu bilgisayarı almayı düşünüyor, fiyat olarak 1922 YTL demişler, sizce nasıl uygun mu?

Pavilion DV5-1021 (4 GB)

Intel Core 2 Duo P8400 2.26 Ghz.3 MB L2 Cache işlemci
    4 GB DDR2 800 MHz Ram (Max 8 GB)
    320 GB SATA (5400rpm) HDD
    Microsoft Windows® Vista Home Premium İng-Tr.
    LightScribe Super Multi 8X DVD±R/RW with Double Layer Support
    Stereo- Altec Lansing speakers
    Batarya 6-cell Lithium-Ion (Li-Ion)
    Batarya Ömrü 2-4 Saat
    Entegre Kamera HP Pavilion WebCam with stereo Integrated Microphones
    NVIDIA GeForce 9600M GT 512 Mb.(Max.1791)
    Ekran WXGA High-Definition BrightView Widescreen
    Ekran Boyutu 15.4''
    Ekran Çözünürlüğü (1280 x 800)
    HP PAVILION DV5-1021
    NETWORK

Integrated Wireless LAN Var
    Wireless LAN Max. Date Rate (Mbps) 54
    Wireless LAN Type 802.11b/g
    Ethernet network 10Base-T/100BASE-TX/1000BASE-T
    Integrated Bluetooth(Version) Integrated Stereo A2DP Bluetooth Technology
    ÖLÇÜLER VE AGIRLIK

Derinlik 2.9-3.7 cm
    Yükseklik 26.1 cm
    Ağırlık 2.65 Kg
    Genişlik 38.4 cm
    arayüzler

DC in 1
    Microphone Jack 1
    RJ-11 Direct Port (Modem) 1
    RJ-45 Direct Port (Network) 1
    USB Speed Yüksek/Tam/Düşük
    USB Port 4
    USB Version 2.0
    USB Connector Type A
    Connector for Monitor VGA
    TV out 1
    Audio out 1
    Hdmı 1
    Express Card Slot Type 1
    Express Card Slot
    1
    HDMI 1
    PROGRAMLAR

Bundle Yazılım HP Help & Support Center,HP PC Recovery (SoftThinks Restore Solution)
    HP Wireless Home Network Setup,HP Total Care ****or,HP PhotoSmart Essentials,Vongo,HP Quick Play,Muvee AutoProducer,Cyberlink DVD Suite
    HP Games Powered by Wild Tangent,Serif WebPlus 10,Adobe Acrobat Reader,Microsoft Works,Microsoft Office 2007 Student and Teacher Edition: 60 Day Trial Version,HP Smart Web Printing

ben bugün aldım daha tam olarak deneme şansım olmadı şimdilik güzel görünüyor ama vista çok yavaş çalışıyor

• HP nin kendi Vistası gerçekten çok yavaş. Kendi ekstra programlarından dolayı olabilir.. Gerekli gereksiz bir sürü program var.. Sizde formatı atın Kendiniz Vista Ultimate kurun.. Hatta benim gibi 64 bit kurabilirsiniz Windowsun kullanımı hız olarak çok farkediyor; mesela orjinal vistadayken denetim masasını açtığım zaman simgelerin gelmesi biraz zaman alıyordu.. Şu an kendi yüklediğim Vistada denetim masaını açar açmaz bütün simgeler anında karşımda
  • quote:

Orjinalden alıntı: firozat

HP nin kendi Vistası gerçekten çok yavaş. Kendi ekstra programlarından dolayı olabilir.. Gerekli gereksiz bir sürü program var.. Sizde formatı atın Kendiniz Vista Ultimate kurun.. Hatta benim gibi 64 bit kurabilirsiniz Windowsun kullanımı hız olarak çok farkediyor; mesela orjinal vistadayken denetim masasını açtığım zaman simgelerin gelmesi biraz zaman alıyordu.. Şu an kendi yüklediğim Vistada denetim masaını açar açmaz bütün simgeler anında karşımda

ben bugün aldım dv5 1021 ultimate 64 bit yüklesem kaldırırmı yada herhangi bir donanım sorunu çıkarmı? birde sürekli fanı çalışıyor anlamadım gitti

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.