Şimdi Ara

HP Pavilion DV5 1010ET (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
2
Favori
20.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

gpu max: 84

cpu max: 64 bu sıcaklık gayet memnun etti fakat şöle bişey gözlemledim arkadaşlar laptopun altı yere çok yakın olduğu için hava akışı çok iyi bir şekilde sağlanamıyor bunu laptopun arkasına silgi koyarak laptopun 10 derecelik bi açı ile sağladım

HP Pavilion DV5 1010ET

sıcaklıkdan rahatsız olan arkadaşların soğutucu almaları veya havalandırma yerlerinin birazdaha açık olmasına dikkat etmeleri lazım.

• quote:

Orjinalden alıntı: Tasher

Arkadaşlar şimdi ben bu laptopu(hp dv5-1010) alayımı kullananlar pek memnun değil gibi duruo.Yoksa hp yerine acer veya asus un verdiğim linklerdeki modellerinden birinimi alayım?
    Acil cevap verirseniz sevinirim.

Acer==>http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.001.1177.0204
    Asus==>http://www.pcdepo.com/asp/show_stock.asp?product=NTBASUAN-30833

Arkadaşlar fikir verecek olan yok mu ya

• quote:

quote:

Arkadaşlar şimdi ben bu laptopu(hp dv5-1010) alayımı kullananlar pek memnun değil gibi duruo.Yoksa hp yerine acer veya asus un verdiğim linklerdeki modellerinden birinimi alayım?
    Acil cevap verirseniz sevinirim.

Acer==>http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.001.1177.0204
    Asus==>http://www.pcdepo.com/asp/show_stock.asp?product=NTBASUAN-30833

Arkadaşlar fikir verecek olan yok mu ya

senin yerinde olsam teknosa gibi bi alışverişine gidip bu bilgisayarlara yakından bakman ısılarını elini koyarak bakman, her durumda memnun olmasan bile belli bi zaman diliminde laptopunu değiştirip veya iade edebilirsin dv 1010 et gayet hoş bi makina hızlı özellikleri çok işde ısınma problemi oluyor ama yukardaki cevabımda crysisdenememde çok iyi sonuç aldım oyun oynıcaksan soğutucu lazım çünkü altındaki fan kanalları yere çok yakın laptopun ısınmasına neden oluyor karar senin kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ponch -- 20 Eylül 2008; 12:11:14 >

• abiler 4 gundur bir notebook seruvenıdır gıdıyor 5 tane toshıba a300d 127 ve a300 15b olmak uzere latop denememden sonra bende bu maıkınadan aldım umarım dogru bır tercıh yapmısımdır kımse toshıbaya yeltenmesın gercekten suan kullandıgınız ondan cok daha ıyı bır makına besının ılk ıkısı olu megapıksel dıger ucude kasa ve en sonuncusu bu ucunden cd drıver arzası yuzunden ıade ettım suan bunu onerdıler ve bende aldım sızce a300 15 b den ıslemcı ve ekran kartı olarak eksıgı var mı bu aletın
  • Bende dv 1010 -et almayı planlaranım. Hatta bir ara tamamen vazgecmiştim ısınma problemi yüzünden. Peki bu düşüncemi terkrar değiştirip dv 1010-et alayımmı ısınma sorunun ortadan kalktıgına emin olabilirmiyiz..
  • birde cd den bır ses gelıyor ıcıne dısk yerlestırınce kasaya dokunuca fılan gecıyor sızdede mevcutmu
  • cd den ince ses gelmiyor ama hdd de arada geliyor o kadar önemsemiyorum şahsen :d
  • sımdıde cd dekı ses gıttı :) babalar makına super a300 15b ve a300d 127 deneyımımden sonra bu makına bana super geldı...........dusunmeden alın
  • bende dv5 1010et almayi düşünenlerdenim ama birkaç sorum olacak;
    1)nova bilgisayardan almayi düşünüyorum(ankara) ama 5 ay ertelemeli 9 taksite çok vade farkı bindiriyorlar ankarada erteleme yapan başka bir bilgisayarcı bilen varmıdır?orijinal link:''http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3732''
    2)Aletin world of warcraft performansi nasil?
    3)uzun süreler oyun oynayinca ısınması nasıl oluyor?
    Cevaplar için teşekkürler
    özellikle birinci sorunun cevabini alabilirsem çok memnun olacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Myrica -- 20 Eylül 2008; 21:42:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Myrica

bende dv5 1010et almayi düşünenlerdenim ama birkaç sorum olacak;
    1)nova bilgisayardan almayi düşünüyorum(ankara) ama 5 ay ertelemeli 9 taksite çok vade farkı bindiriyorlar ankarada erteleme yapan başka bir bilgisayarcı bilen varmıdır?orijinal link:''http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3732''
    2)Aletin world of warcraft performansi nasil?
    3)uzun süreler oyun oynayinca ısınması nasıl oluyor?
    Cevaplar için teşekkürler

2- rahat bi şekilde oynarsın
    3- crysis oynarsan biraz ısınma oluyor wow oynıcaksan o kadar ısınma olucağını sanmıyorum
  • bios update icin biri linki kopyalayabilir mi

onemli bir bulgu bu fan sesi olayi icin benim basima gelmedi simdiye kadar ama yine de update etmekte fayda var

Bu arada quickplay kisminda ses acma kapama icin patch i yukledim fakat
    yine ara ara bu sorunu yasiyorum ben .... malesef
    ama cok cok nadir bi sekilde karsima cikiyor
  • Hp Bios F.09 A (8-2008) :ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp40001-40500/sp40453.exe

HP Quick Launch Buttons 6.40.8.2 H (08-2008) :ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp40001-40500/sp40139.exe
  • abiler bu dv1010et ıle dv1020et arasında cok fazla performns farkı varmıdır ? bırde hp dayanaklılık olarak nasıldır?
  • gözle göreceğin bi fark yoktur , dayanıklıdır tabiki
  • http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=34026

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3744

şu 2 ürünü her yönden karşilaştirabilirmisiniz acaba?
    MSI da klavye problemi,HPdede ısınma problemi oldugunu duymuştum dogru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Myrica -- 23 Eylül 2008; 2:22:09 >
  • Arkadaşlar bu hp c++ ve autocad gibi programları çalıştırırmı,işlemcisi(2.0ghz) yeterli olurmu?Bi de bu centrino2 işlemciler nasıl bişi,tek çekirdeklimi??
  • abiler ben biosu guncellerken makına cıldırdı fan son suraqt calıstı ve dondu gıbı oldu ses tuslarına dokununca kendını kapattı ..sımdı bıos guncellendımı ?

bırde su ses tusu takılması olayı guncellemeyı yapmama ragmen az once basıma geldı?bunu guncelledıkten sonra sız hıc yasadınızmı???
  • --------------------------------------------------------------------------------
    Arkadaşlar bu hp c++ ve autocad gibi programları çalıştırırmı,işlemcisi(2.0ghz) yeterli olurmu?Bi de bu centrino2 işlemciler nasıl bişi,tek çekirdeklimi??
    kenanmorbulut
    Teğmen
    --------------------------------------------------------------------------------

CEVAP.......Merka etmeyin bu işlemci, iyi işlemcilerden ve her türlü programı çalıştırır hatta uçurur...

--------------------------------------------------------------------------------

abiler ben biosu guncellerken makına cıldırdı fan son suraqt calıstı ve dondu gıbı oldu ses tuslarına dokununca kendını kapattı ..sımdı bıos guncellendımı ?

bırde su ses tusu takılması olayı guncellemeyı yapmama ragmen az once basıma geldı?bunu guncelledıkten sonra sız hıc yasadınızmı???

CEVAP.......bios güncellemesi yaptıktan sonra biosa girin...orda f 09 yazıyorsa işlem tamam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archerborn -- 23 Eylül 2008; 13:00:07 >

• evet suanda f,09 yazıyor.

Kardeslerım cd roma dvd taktıgım zaman bır ara en yuksek hızda donerken bır bızırtı yapıyor elımle fılan dokununca gecıyor bazen olmuyor bazen oluyor ? sanırım cdrom kapagı ust tarafa cok hafıf temas edıyor ve sarsılınca cızırtı yapıyor !ama dedıgım gıbı en yuksek hızda oluyor genelde oyun cd sını takınca ılk cdyı okurken kı gıbı...sızde de mevcutmu bu yada ben bunu servıse gondermeden nasıl mudahale edebılırım cd drıverı bunun manuel olarak cıkıyormu ? yada normalse hıc ellemıyeyım mı?
  • Kenan kardeş bişi sorcam sen bios update yapınca sıcaklıkta herhangi bi değişme oldumu?Bi rivayete göre bios update yapınca ısınma sorunu geçiyomuşta ondan sordum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.