Şimdi Ara

HP Pavilion DV2000 Şarj Işık Yanıyor LAPTOP AÇILMIYOR ACİL YARDIM (SS'Lİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Hp Pavilion Dv2000 eski bir laptop var 10 senelik . 10 senedir çalışıyordu fakat hiçbir termal macun, temizlik ve bios pili değiştirilmedi . Şarj ışıkları yanıyor bir ara açıldı fakat kapatınca bir daha açılmadı .

Sorun ne olabilir ?

HP Pavilion DV2000 Şarj Işık Yanıyor LAPTOP AÇILMIYOR ACİL YARDIM (SS'Lİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bagcesmeli41 -- 2 Aralık 2018; 0:36:55 >

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uppppppp

• Bazen aciliyor sorun ne up .

• bataryasını söküp direk şarjdan açmayı denediniz mi? bir de bu seri kronik olarak gpu yakıyordu. sorun o da olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz298

bataryasını söküp direk şarjdan açmayı denediniz mi? bir de bu seri kronik olarak gpu yakıyordu. sorun o da olabilir
    deneyim hocam 10 senelik laptop çözemedim neden
  • Hocam sürekli şarjda kullanıyorsanız bazen statik elektrikten dolayı böyle açılmamalar mümkün oluyor. Pili ve fişi söküp açma tuşuna 30 saniye kadar basılı tutun ardından pili takmadan şarja takıp açmayı deneyin. Daha önceden benim başıma 2 kez geldi. Birisinde böyle çözdüm diğerinde de wlan kartına gelen siyah ve beyaz kabloyu çıkartıp taktığımda düzeldi. Bazen bir yerlerde statik elektrik olabiliyor ve bunu boşaltmak gerekiyor.
  • Olmadi hocam sagolasin.

Ne kadar masraf cikar buna arkadaslar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bagcesmeli41

Olmadi hocam sagolasin.

Ne kadar masraf cikar buna arkadaslar ?
    Hocam tekrardan merhaba. Şarj soketinde problem olabilir, soketten kaynaklı kısa devre olup anakartına zarar vermiş olabilir veya sadece işlemcin zarar görmüş olabilir. Power tuşuna bastığınızda 1 saniyede olsa ışık yanıyor mu ?

Arıza tam net olmadığı için açıkçası bir şey diyemem. Gerçi işlemci de olsa anakartla tümleşik sonuçta. Gerçi değişmesine değiştirilir fakat parçasının ülkemizde satıldığını düşünmüyorum.
  • Tepki yok hocam bazen aciliyordu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.