Şimdi Ara

HP Pavilion DM1 1010st/et inceleme / Kullanıcılar Kulübü (219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.450
Cevap
30
Favori
456.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yalnızca 3g driver yüklenmemiş ancak win7 sürücüsünü derseniz belki o da çalışır.
  • supersonicbluepearl S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Bugün almış olduğum ram ile bilgisayar açılmadı (siyah ekrandan başka bir şey gelmiyor). Rami değiştireceğim ve SSD alarak bugün yükleyeceğim ben de..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Win10 sorunsuz kuruldu. Yalnız sanırım Microsoft artık lisans vermeyi sonlandırmış! Ben de Klasik usul ile hallettim :)

SSD ve ram takviyesi ile win10 gayet hızlı şekilde çalışıyor. Düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TR_001

Win10 sorunsuz kuruldu. Yalnız sanırım Microsoft artık lisans vermeyi sonlandırmış! Ben de Klasik usul ile hallettim :)

SSD ve ram takviyesi ile win10 gayet hızlı şekilde çalışıyor. Düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.

win10 Bluetooth çalışıyor mu...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

quote:

Win10 sorunsuz kuruldu. Yalnız sanırım Microsoft artık lisans vermeyi sonlandırmış! Ben de Klasik usul ile hallettim :)

Bluetooth denemedim ama bu cihazda wifi ve bt tümleşik, çalıştığını varsayıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supersonicbluepearl

quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

quote:

Bluetooth denemedim ama bu cihazda wifi ve bt tümleşik, çalıştığını varsayıyorum.

geçen sene dm1 win10 kurdum buletooth calismadi hp mh aradim sizin cihaz win10 uyumlu değil buletooth calismaz degince sildim win7 geri döndüm biliyorsun 3g modem calismiyor onemli degil artik vin wifiler kullaniyorum ayrica 4g geçtik ama buletooth kullanıyorum ara sira lazım oluyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• TR_001 kullanıcısına yanıt
    uyumlu ram ve ssd için model verebilirmisin. Bende yükseltme yapmayı düşünüyorum.
  • ExpeLLee kullanıcısına yanıt
    efem-35 kullanıcısına yanıt
    @efem-35

Bluetooth aktif edip pasif edebiliyorum ama tam olarak kontrol ettiğimde (akşam gibi) net bilgi veririm.

Edit: nasıl kontrol edebileceğimi de anlatırsanız daha hızlı yanıt verebilirim.

@expellee

SSD olarak Sandisk 120 gb. (mediamarkt'den aldım)

Ram olarak ise hynix DDR3 1333mhz. 4gb. (Not:yeni olarak kingston ram aldım uyum sağlamadı ama ikinci el hynix ile problemsiz çalışıyor yani büyük olasılıkla yeni üretimlerdeki voltaj yada cl değerleri uyum sağlamıyor diye tahmin ediyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TR_001 -- 7 Ekim 2016; 14:09:49 >
    aldığınız ssd şu mudur?

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sand%C4%B1sk-sdssda-120g-g25-2-5-in%C3%A7-120-gb-520-mb-s-okuma-180-mb-s-yazma-sata-3-0-ssd-sabit-disk-1144061.html

önceki konularda ssd 3.0 uygun değil denmişti, yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?

Ayrıca fandan, bilgisayar ilk açılışta inanılmaz ses geliyor, yaklaşık 15 sn sürüyor sonra düşük ama rahatsız edici bir seste devam ediyor. Fan değişimi yapan var mı? Öneriyor musunuz?

• parlayan P kullanıcısına yanıt
    Aynen. Aldığım ssd bu..

fan temizliği yapın olmazsa çok az makine yağı ile yağlayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: parlayan

aldığınız ssd şu mudur?

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sand%C4%B1sk-sdssda-120g-g25-2-5-in%C3%A7-120-gb-520-mb-s-okuma-180-mb-s-yazma-sata-3-0-ssd-sabit-disk-1144061.html

önceki konularda ssd 3.0 uygun değil denmişti, yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?

Ayrıca fandan, bilgisayar ilk açılışta inanılmaz ses geliyor, yaklaşık 15 sn sürüyor sonra düşük ama rahatsız edici bir seste devam ediyor. Fan değişimi yapan var mı? Öneriyor musunuz?

aynı ses konusu bende de var... bir ara içini açıp yağlama işini denemeyi düşünüyorum.

Merhaba, benim de sorum SSD ve ses ile ilgili olduğundan eklendim:

1. SSD Hard Diskin yerine mi takılıyor yoksa Hard Disk iptal edilmeden Harici SSD kullanmak mümkün mü?

2. Eğer Hard Disk iptal edilecekse SSD alırken neye dikkat etmeliyim ve kendim takabilir miyim yoksa HP Servise ya da başka bir uzmana mı taktırmalıyım ve takıldıktan sonra hangi işlemeler yapılması gerekiyor?

3.Bilgisayarı ilk açtığımda trrrr diye bir ses geliyor ve iki üç defa kapatıp açtığımda normale dönüyor.Ben bu sesin Hard Diskten geldiğini zannediyordum ama siz Fan dan olduğunu söylüyorsunuz.Peki fanı daha doğrusu bilgisayarı açıp içini kendim temizleyebilir miyim, bunu yaparken neye dikkat etmeliyim?

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler ve sorularımdan anlaşılacağı üzere sadece kullanıcıyım ve anlamadığım işlere pek burnumu sokmam:)

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grysis -- 16 Aralık 2016; 16:38:49 >
  • Merhabalar arkadaşlar sorum SSD ile ilgili olacak birçok sayfaya göz attım ama 100 küsür sayfayı tek tek incelemedim açıkçası o nedenle çok konuşulduysa affola. KİNGSTON 60 GB SSD 450MB/S YAZMA 450MB/S OKUMA YA sahip SATA3 harddisk alacam bilgisayar kabul eder mi? Eski model al denmiş ama ne yazık ki sata 2 bulamadım piyasa da teşekkürler.
  • parça lazım olursa pm atınız.
  • grysis G kullanıcısına yanıt
    Biraz geç oldu kusura bakmayın, işlerin yoğunluğundan pek giremiyorum siteye..

- SSD hdd nin yerine takılıyor. Yani eski hdd yi sökerek yeni ssd yi takacaksınız. Çok basit bir şekilde kendiniz yapabilirsiniz.

- Ben sandisk marka aldım sorunsuz kullanılıyor.

- hdd yi değiştirdiğinizde ses kesilir belki kesilmezse de dedim gibi fan temizliği yapın. Bilgisayarın işini açmaktan korkmayın sonuçta bir alet bu.

Açma konusunda ayrıntılı bilgi veremiyorum zira yurtdışındayım, hp ise TR de. Anca TR ye geldiğimde yardımcı olabilirim o da bayağı bir sürer o zamana kendiniz çoktan yapmış olursunuz bence.

• grysis G kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarın içini açmak isteyenler aşağıdaki linkteki videoyu izleyebilirler.

https://www.youtube.com/watch?v=kLaWZYNsT7s
  • elimde hiç kullanılmamış, kutusuz bi tane var. sanırım pili şarj tutmuyor ama almayı düşünen varsa satabilirim.
  • fan sesi sorunumu daha önce de foruma yazmıştım. İçini açmak için tüm hazırlıklarımı yapmıştım. Ama üşengeçlikten ve zamansızlıktan (iki çocuk da cabası) bir türlü yapamamıştım. Evin yakındaki bir tamirci arkadaş 30 liraya fan temizliğini yaptı. Ama fan ile birlikte bilgisayarın içi de inanılmaz toz ve pislik dolmuş. Açıkçası bilgisayar hızlandı (Ses azaldığı için psikolojik de olabilir :) ). Tavsiye ederim. Ankara'da olanlar için cevizlidere caddesi 103. numarada yakamoz bilgisayar. İlgilenen olursa telefon numarasını da yazabilirim.
  • Hp pavillion dm1 in pentium işlemcili modeli vardı satmıştım zamanında şimdi yine arıyorum.
    Eğer elinde olup satmayı düşünen varsa mesaj atabilir :)
  • msata ssd uyumlu mu dm1e?
  • 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.