Şimdi Ara

HP Pavilion DM1 1010st/et inceleme / Kullanıcılar Kulübü (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.451
Cevap
30
Favori
456.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tas7035

Ben de bu multitouch düzgün çalışmadı yani bazen algılıyor bazen algılamıyor, elimde bir macbook var onunla kıyasladığımda hiç alakası yok. Acaba diğer kendiliğinden multitouch var denen acer ,pb gibi netbooklarda da bu kadar verimsiz mi yoksa bizimkinde sonradan yüklendiği için mi böyle oldu? Olay sadece yazılımsal ise başka markaların da driverları denenebilir. Sizde nasıl? Acaba ayarlarda eksik birşey mi yapıyorum?

denetim masası-fare ayarlarına gir ordan seçenekleri aktif etmen gerekli

çoğu özellik kapalı ilk kurulduğunda ben oradan aktif ettim
  • Hepsi aktif ancak demek istedigim duzgun calismiyor,algilamiyor sende de oyle mi? Mesela resimleri cift parmak degistirebiliyor musun? Bende zoom ve dondurme zor da olsa calisiyor ama degistirme calismiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: tas7035

Hepsi aktif ancak demek istedigim duzgun calismiyor,algilamiyor sende de oyle mi? Mesela resimleri cift parmak degistirebiliyor musun? Bende zoom ve dondurme zor da olsa calisiyor ama degistirme calismiyor

Resimlerimin içinde ayrı klasör olarak aile resimleri var klasör içindeki herhangi bir resimi seçtim windovs resim görüntüyücüye otomatik geçti ve multitouch özelliği ile resimler değişiyor
  • Bizde 1 tane anakarta sabit 1 GB ram ve 2 tane ram yuvası var değil mi arkadaşlar?
  • sadece 1 adet ddr3 ram yuvası vardır (o yuvada 4gb ddr3 tek slot rame kadar desteklidir)

diğer 1gb ram anakarta gömülüdür (anakart max 1gb+4gb harici toplamda 5gb destekler)
  • Uğurun dediği gibi,ram değiştirmek için tek slot müsait,mevcut 1 Gb ram slotun altındaki siyah bantı kaldırırsanız görürsünüz anakarta lehimli çipler,slota da tek 4gb takılabiliyor ama ben tr de bulamadım,ebay uk da var fakat 250-300tl cıvarı
  • Yeni bios update çıkmış, artık fn+f12 kombinasyonu ile touchpadi iptal edebiliyormuşuz ancak ben bu multitouch driver ile denedim olmadı, bunun için hp sitesinden en son touchpad driverı yüklenmeliymiş, tüm bu özellikler biosu yüklerken yenilikler listesinde yazıyor...

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-80527-1&lc=tr&dlc=tr&cc=tr%CC%A9=tr&os=4062&product=4058583

• Valla multitouch var ama macbooktakinden sonra o kadar uydduruk ki adam gibi çalışmıyor bile...
  • kılıf kullanan arkadaşlar var mı??? en uygun ( boyut olarak ) kılıf hangisi ?? belkin 12" kılıflar uygun olur mu?? yada 10.2" kılıflardan esnek olan var mı???

hdd tek parça geliyo ... bunu nasıl bölebilirim...
  • arkadaslar bende okuyunca hp almaya karar verdim ancak dm1 ve dm3 arasında kararsızım ne gibi farklar var islemcisi degisik gordugum kadarıyla bide harici dvd rw var dm3 te. Dm3 ün işlemcisi daha mı iyi dm 1 e gore yada nerden gorebilirim 2 işlemci arasındaki farkı. Birde daha ne gibi farklılıkları var donanım olarak ?
  • Fn+F12 ile touchpad iptali güzelmiş ben mouse ile kullanıyorum çünkü. Ram olayı 1+4 şeklinde olması kötüymüş 4 GB DDR3 1333Mhz bir hayli pahalı ve fiyatı da öyle kolay kolay düşmez...

Çanta olarak Samsung NC10 için kullandığım çantayı kullanıyorum, tam oturuyor içine..
  • quote:

Orijinalden alıntı: visceroid

Fn+F12 ile touchpad iptali güzelmiş ben mouse ile kullanıyorum çünkü. Ram olayı 1+4 şeklinde olması kötüymüş 4 GB DDR3 1333Mhz bir hayli pahalı ve fiyatı da öyle kolay kolay düşmez...

Çanta olarak Samsung NC10 için kullandığım çantayı kullanıyorum, tam oturuyor içine..

Çantanın modelini verebilirimisiniz acaba bende güzel bir çanta bulamadım dm1 için çantasız şu anda netbookum =)
  • ben teknosadan 29 tl ye eyeq marka aldım. begendim mi ? Eminim daha iyileri vardır
  • Beyler, hp connection manager aracılığı ile internete bağlanıp, sms atabiliyoruz. Peki sim kartımız üzerinden sesli görüşme yapmanın bir imkanı yokmudur.

Şöyle bir düşündüğüm zaman, bir program aracılığı ile sanki mümkün olur gibi geliyor insana.

Varmıdır bu işi görebilecek bir program bilen var mı ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: salvadorjudges
    Beyler, hp connection manager aracılığı ile internete bağlanıp, sms atabiliyoruz. Peki sim kartımız üzerinden sesli görüşme yapmanın bir imkanı yokmudur.

Şöyle bir düşündüğüm zaman, bir program aracılığı ile sanki mümkün olur gibi geliyor insana.

Varmıdır bu işi görebilecek bir program bilen var mı ???

turkcell data hatti aldiysaniz hat konusmaya acik olmadigi icin boyle birsey mumkun degil ama normal hattiniza internet paketi alip kullaniyorsaniz o konu hakkinda fikrim malesef yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kulak Misafiri

Wireless'ın ne olduğunu biliyorum ancak Wireless N nedir acaba arkadaşlar?

Gözden kaçmış galiba
  • quote:

quote:

Wireless'ın ne olduğunu biliyorum ancak Wireless N nedir acaba arkadaşlar?

Gözden kaçmış galiba

http://www.google.com.tr/#hl=tr&source=hp&q=wireless+n+nedir&meta=&aq=0&oq=wireless+n+&fp=40edcd7e296552f3

Öğrenilmek istenen bazı kavramları sormadan önce ön araştırma maksadı ile google arama motoruna yazarsak daha faydalı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

quote:

Orijinalden alıntı: visceroid

Fn+F12 ile touchpad iptali güzelmiş ben mouse ile kullanıyorum çünkü. Ram olayı 1+4 şeklinde olması kötüymüş 4 GB DDR3 1333Mhz bir hayli pahalı ve fiyatı da öyle kolay kolay düşmez...

Çantanın modelini verebilirimisiniz acaba bende güzel bir çanta bulamadım dm1 için çantasız şu anda netbookum =)

Tabi vereyim linki...

http://www.hepsiburada.com/plm-mini-notebook-cantasi-7-11/ProductDetails.aspx?productId=bs0195&categoryId=676

• 2.el kısmında 4Gb ram satıyordu bugün birisi,300 tl cik

bu arada çanta olarak ucuz ama yinede sağlam birşey isteyen olursa Valja nın 11" çantaları var,15-18 tl cıvarı,ben kullanıyorum ve tam sığıyor ilk resimdeki çanytaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 1 Mart 2010; 20:52:05 >

• 300 lira nedir yahu Tamer bey Müsadenizle çüş demek istiyorum
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.