Şimdi Ara

HP Pavilion DM1 1010st/et inceleme / Kullanıcılar Kulübü (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.451
Cevap
30
Favori
456.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ieconquerer

quote:

Orijinalden alıntı: tas7035
    Ben de sonunda dayanamayarak 13" macbookum olmasına rağmen gittim aldım telciden, şu anda kurulum yapıyor bakalım, boy farkı oldukça var mac ile ama gene de sanırım istediğim kadar küçük olmadı, pille daha bi ağırlaştı sanki, 1-2 gün kullanacağım alışamazsan isteyen arkadaş olursa satarım buradan

Bende de 13'' macbook asus 1000h netbook ve hp nin deskto 9150 modeli var ama nedense bu makinayi almamak icin kendimi zor tutuyorum. Bilgisayarda resim muzik internet video iphone senkronizasyonu disinda pek birsey yapmiyorum ama 1150 tl ye buldum makinayi deger mi sizce. Hdmi olmasi beni cok cezbediyor ama macbook varken diger bilgisayarlarimin yuzune bakmiyorum. Aynisi bu makine de de olur mu sizce 1 2 haftaya gecer mi hevesim.

Bir de bu aleti hdmi dan 42'' lcd ye baglamayi dusunuyorum deneyen var mi goruntu kalitesi nasil.

1150 yüksek , biraz araştırısan 1000 in altında bulursun arkadaşım.
    Bir hevesle alıp kibar çok kibar davranmam gerektiği için mac airimi satıp bu cihazı aldım çokda memnunum. hevesinin geçeceğini sanmam.

• Az önce 320gb 7200.3 momentus hdd masaüstü sistemime takıp gerekli hdd bölümlendirmelirini yaparak win7 32bit ultimate kurdum (üstelik ilaçlamaya gerek bile yok netten hp oem serial bulup keyledim nasılsa makina HP olduğundan hp slic 2.1 bios yüklü)

Tek kelime ile Netbookumun hızıdan dolayı ağzım açık kaldı sanki masaüstü pc kullanıyorum

Bu arada hdd masaüstü sistemime takıp en son restartta söküp netboka taktım kurulumun kalan kısmını netbook tamamladığı için en ufak bir problem çıkmadı

Driverlerin çoğunu otomatik buldu win7 ben genede son güncel driverleri yükledim sadece touchpad olarak acer serisi yükledim multitouch özelliği kazanabilmek için

Gereksiz hp yazılımları yüklenmeyip ve temiz format olunca hız olarak nirvanaya ulaştı makina şuan
  • Dün büyük hevesle aldığım netbookumu satıyorum. Ürün 1kez şarj edilmiştir, garantisi dün başlamış, full kutulu ve tüm jelatinleri üzerindedir. Satma sebebim ihtiyaç fazlası olmasıdır. Takas yoktur.

Fiyat: 950tl.
  • Aslında temiz formattan sonra (Win7 için söylüyorum) adım adım kurulması gereken driverları yazarsanız iyi olur, ilk mesaja ekleriz. Yeni alacaklar arkadaşlara da yardımcı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ieconquerer

Bu cihazi asus eee pc 1201N ile kiyaslayan oldu mu? Bildigim kadariyla atom cift cekirdekli islemci var asusta. Henuz tr ye gelmedi daha ama karsilastirma ve yorumlarinizi alabilir miyim? 2 cihazin birbirlerine gore ustunlukleri nelerdir?

karşılaştıracak bir durum yok hocam. isterse 4 çekirdekli olsun. sonuçta atom işlemci. uzak durulası performans yoksunu
  • windows 7 (32bit) işletim sistemi için güncel driverları kurulum sıralamasına göre aşağıya ekliyorum

1- intel chipset sürücüsü

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp45001-45500/sp45296.exe

2- intel SATA/AHCI sürücüsü

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp45001-45500/sp45297.exe

3- intel GMA4500MHD grafik kartı sürücüsü

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=18334

4- ses kartı sürücüsü

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp45001-45500/sp45294.exe

5- LAN sürücüsü

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp45001-45500/sp45298.exe

6- Kablosuz ağ sürücüsü (broadcom)

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp47001-47500/sp47148.exe

7- 3G WWAN sürücüsü

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp45501-46000/sp45978.exe

8- Mutlimedya kart okuyucu sürücüsü

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp45001-45500/sp45299.exe

9- Touchpad sürücüsü (ALPS)

http://www.getdriver.com/go/Acer/Aspire/4736/4736Z/4726G/4736ZG/Win7/x86/11

10- Bluetooth yazılımı ve sürücüsü

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp44501-45000/sp44774.exe

11- HP wirelles asistant yazılımı

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp45001-45500/sp45222.exe

12- Connection Manager 3.1 yazılımı

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp46501-47000/sp46730.exe

13- web kamerası yazılımı

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp45501-46000/sp45866.exe

@Tamer_10 nickli arkadaşımızdan alıntıdır (ben sadece touchpad yazılımını multitouch yazılımı olarak değiştirdim)

• Bu yazılım ile multitouch artık mümkün touchpad'de, yanlış mıyım?
  • Multitouch'u gercekden kullanıyormusun yahu? :) COk cok gerekli birsey oldugu kanısında degilim kendi acımdan...
  • multitouch tam olarak ne işe yarıyor?
  • multitouch yazılımını yükledikten sonra denetim masasıından fare ayarlarına girerek multitouch ne işe yarıyor anlayabilirsiniz

benim şahsi kanım multitouch notebook kullanıcıları için en elzem olaydır bi alışan daha bırakmaz
  • Wireless N nedir acaba arkadaşlar? Hayli geri kalmışım teknolojiden konuşulan dili anlamayacağım neredeyse

ekleme: Wireless'ın ne olduğunu biliyorum ona göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulak Misafiri -- 27 Şubat 2010; 20:06:13 >
  • Sevgili dostlar,

Aranıza bugün katıldım. Ürünü Darty kentpark Ankaradan aldım. hp dm1 1010st için netbook diyemiyorum
    neden derseniz halen lenovo s10-2 netbook um var N280 atom ki netbooklar içinde yeri ayrı ve güzel bir üründür,
    Atom işlemcili cihazlarla kıyaslandığında hp dm1 notbook katagorisine çok rahat giriyor.

İlk izlenimlerim oldukça iyi ve tatminkar.

Başlıkta yazan ve incelemeyi yapan arkadaşlara teşekkür ederim. Bilgilerden faydalanarak connection manageri ,bios u ve grafik hızlandırıcıyı güncelledim.

Pil süresi gerçekten iyi dengeli modda yaklaşık 5 saattir kullanıyorum %40 civarında pilim var

Biostan fanı sürekli çalışsın ayarı mutlaka kapatılmalı bencede.

Luzumsuz gördüğüm bir iki prg. mı kaldırdım ama kısa zamanda 2 GB ram alıp (keşe 4 alabilsem ama çok pahalı) x64 e geçmeyi pilanlıyorum.

Sevgili arkadaşlar, daha önce ki deneyimlerimden bir iki kuçük noktayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu ürün benim kullandığım 9. Hp bilgisayar.

Fabrika image ile kurulu gelen cihazlar lüzumsuz birçok prg vs ile dolu temiz bir win7 ile çok daha performanslı hale gelir bu ürün.

Hp factory image ı ayrı bir partiton a (bölüme) atıyor ki bu cihazda da öyle

Format atacak arkadaşlara bilgi olsun bu bölüme dokunmayın sadece c yi formatlayın ki ileride ilk haline döndürebilmek mümkün olsun.

diğer bir konu da C de kökte swsetup diye bir klasör var bunun mutlaka yedeğini alın içinde tüm driver vs mevcut.

Son olarak windows 7 yi Dvd sizi yüklemek çok kolay usb den çok hızlı ve kolay bir şekilde yükleniyor.

Aşağıda ihtiyaç duyabilecekler için başka bir başlıkta yazdıklarımı kopyalıyorum.

Ram konusunda yardımcı olabilirmisiniz uygun fiyata satan arkadaş varmış nasıl ulaşabilirim kendisine.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanustr -- 27 Şubat 2010; 23:18:44 >

• Merhaba Arkadaşlar,

Usb den boot ve usb flashdisk i cd rom gibi kullanma aslında çok kolay ve güvenli bir yol

en önemlisi de dvd yada cd roma göre çok hızlı olması.

Yapılması gereken kullanımı kolay bir iso programı ki ben Ultraiso kullanıyorum

Linki:http://***.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=ultraiso&lid=7656

Program ücretsiz tam deneme sürümü isteyenler nette araştırıp tam sürüm bulabilirler.

programı kurduğunuzda size masa üstüne kısayol oluturayımmı ve sanal sürücü oluşturayımmı diye soruyor bunları tikliyoruz ve prg yi kuruyoruz.

zaten Ultra iso size sanal bir dvd-cd sürücüsü oluşturduktan sonra(bilgisayarımdan bakın artık bir cd sürücünüz var) artık tüm cd veya dvd boyutu ne olursa olsun

iso olması kaydı ile gerek bilgisayarınızdan gerekse usb den orj cd çalıştırır gibi çalıştırabilirsiniz.

Gelelim Usb den sistem formatlamak için windows dvd si yapmaya.

İşleme başlamadan önce dvd yada cd de olan işletim sistemi diskinizin iso sunu yapmak (bu işlemi yanlızca birkez dvd yada cd sürücüsü olan bir pc de yapıyoruz)

Medyayı dvd roma takıp ultraisoyu açıyoruz Dosya/Dvdveya cd aç sekmesine klikliyoruz ve medyanın içeriğini görüyoruz

Sonra açılış işlemlerinden disk imajı yap ı seçiyoruz ve Ultra iso çok kısa bir sürede diskin imajını yapıyor.

Şİmdi pc ye windows tipine yada imaj boyutuna göre en az 2GB enfazla 4GB lik usb flsh takıyoruz.

ultra iso da doya/aç deyip imaj dosyamızı seçiyoruz sanki dvd den okumuş gibi disk içeriğini görüyoruz

sonra Ultra isoda araçlar/cd imajı yazdır ı seçiyoruz

Karşımıza sürücü listesi geliyor içinden usb disk i seçiyoruz doğrula seçeneğini tikliyoruz ve yazdırı tıklıyoruz

İşlem bittikten sonra artık usb den sisteminiz hazır.

Biosunda usb den boot seçeneği bulunan(uzunca zamandır bir çok pc de mevcut) tüm pclerde

kullanıma hazır.

Boot seçeneğinde usb yi seçin usb stickinizi takın 10 dakikada win. kurun.

Kafanız karışmasın aslında çok kolay ama ben iyi anlatamadıysam diye nette aradım ve alternatif yolunun da verildiği

resimli anltım buldum buyrun bu da link:http://***.chip.com.tr/blog/nonpasaran/Windows-7-kurulabilir-bir-usb-bellek-olusturma_2231.html

Saygılar.

Not: her iki link de * yerine w

Alıntı değildir.

• Guzel bilgiler vermissin ve guzel bir dokuman olmus.. Tesekkurler... Ben hp dm3 1010et kullanıcısıyım ancak buradan da cok bilgi edindim ediniyorum sen ve sen gbii arkadaslar sayesınde basta Tamer abi...
    Bu arada x64 demissin... 64bit in extraları nedir?Biraz acarmısın bilgim yokta.. Bir arkadas forumdan o kasar o proflar icin programcılar vs icin iyidir dedi... Bende dm3 var 2 gb ram 1.3 ghz su7300 core2duo islemci var... Sıfırdan temiz w7 kursam sanırım cok daha iyi olucak.. Dun kendi yedeginden yeniden kurdum ve suan sorunum yok ama sanırm bircok gereksiz sey var daha iyi olabilir diye dusunuyorum..Paunlar bile farklılık gostereckdır...
    Buarada forumdan yazılmcıonline arkadasın sayesınde kendime cok guzel bir dvd yaptım..Tam aklımda degil ama benden once yazan olmazsa ekliycem buraya dokumanı..Cok kolay birsey zaten... tek dvd de tum windows7 surumleri bulunmus oluyor.. Ve sunu da ogrendimki benimki Windows 7 Premium 64bit..AMa anı key anahtarı ile 32bit de de sorun cıkmıyormus...Bazen kabul etmeme sorunu oluyormus onu da telefon acarak cozebiliyormusuz...
    Saygılar

• @kaanustr hayırlı olsun

bilgiler için teşekkür ederiz,birçok arkadaşın işine yarıycaktır.

forumun 2.el kısmında ram bulabilirsiniz,ben ddr3 2GB ram i 60 tl ye aldım mesela

DM1 e notebook demek çok doğru olmaz ama netbook demekte haksızlık olur,ikisinin arasında bir bilgisayar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 27 Şubat 2010; 23:44:21 >
  • Sağolun Tamer_10

Diskte yer alan kurtarma bölümünü Dvd ye yazamayan arkadaşlar için bir bilgi,

Hp recovery usb falas programını drivers bölümünde yayınlıyor. Link burada

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-77449-1&lc=tr&dlc=tr&cc=tr&product=4058583&os=4062&lang=tr

Programı indirin zaten exe dosyası usb flash belleği takın yönergeleri takip edin. Yaklaşık 20 dakika sürüyor önce diski biçimlendiriyor sonra boot için hazırlıyor ve image ı yüklüyor.

tek sorun yaklaşık 11 Gb tutuyor yani 16 Gb lik bir flash disk lazım bende vardı yapabildim.

X64 (64 bit), X86 (32bit) fartkına gelince,

İkisi farklı mimari yapılardır temelde aynı gibi görünselerde çalışma teknikleri farklıdır. En belirgin fark 64 bit çalışabilmek için daha farklı gereksinimler duyar ve buna

bağlı olarak da 32 bit işletim sistemine göre hissedilir şekilde hızlı çalışır ,ancak bunu bizler bazı programları kullanırken anlayabiliriz örnek vermek gerekirse

sıkıştırılmış bir dosyayı açarken gibi.

dm1 her iki mimariye de uygun bir ürün 64 bitle " kasılır" sözü bana çok doğru gelmedi tam tersine daha verimli çalışır hele birde tek slotta 4 gb ram olsa tadından yenmez.

Saygılar.

• Sagolasın bilgiler icin... ozman ben x64den vazgcmiyim..photoshop - corel ve converter programlarında daha mı cok verim alırım sence 64 bit de?
    Tesekkurler
  • Tekrar marhaba,

Bence daha verimli olur diye düşünüyorum ancak X64 ün ram ihtiyacı daha fazla olacaktır yani 4 gb ile daha olumlu sonuç alabilirsin.

Biliyorum 4 gb ram ler çok pahalı o yüzden tamamiyle bütçe meselesi.

Kolay gelsin.
  • merhaba
    sayenizde bende bu ürünün sahiplerinden biri oldum... bir adet sıkışmış piksel dışında bi sorunum yok. oldukça performanslı bir nettbook (notbook) kutudan kılıf çıkmadı ne yazikki bu yüzden kılıf almayı düşünüyorum bu konuda öneride bulunabilir misiniz??? 11.6" kılıf bulmak oldukça zor.. 12.1" alsam büyük mü kalır, yada 10.2" olup bu netbook a tam olan bir kılıf var mı??*
  • Ben de bu multitouch düzgün çalışmadı yani bazen algılıyor bazen algılamıyor, elimde bir macbook var onunla kıyasladığımda hiç alakası yok. Acaba diğer kendiliğinden multitouch var denen acer ,pb gibi netbooklarda da bu kadar verimsiz mi yoksa bizimkinde sonradan yüklendiği için mi böyle oldu? Olay sadece yazılımsal ise başka markaların da driverları denenebilir. Sizde nasıl? Acaba ayarlarda eksik birşey mi yapıyorum?
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.