Şimdi Ara

hp pavilion 8373 (17 inç) bugün aldım yok mu sorusu olan?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
3.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

süpeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrr

tekrar yazacağım.

sonradan ekleme:

eğer dizüstü alacaksanız, kararsızsanız, 2750 ytl yi gözden çıkarırım diyorsanız mesajların devamını mutlaka okuyun!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basicbats -- 29 Ekim 2006; 0:41:52 >

• ben iade ettim bu modeli....klavyesinde sorun var vede kontrast sorunu var...3 kutu açtık üçündede aynı sorun.
    kesinlikle tavsiye edilmez.!
    alan anlar bi süre sonra zaten..
    yada google da "dv8000" die aratan görür..
  • klavye sorununu aldıktan 3 saat sonra farkettim.
    başka bi forumda da yazmıştım. ctrl tam basmıyodu. shift, ctrl, fn tuslarını çıkardım ( önceden deneyimim var) tuşların altındaki nylon kısmı alttaki metal kısma bantla sabitledim. tuşları taktım. şimdi tıkır tıkır çalışıyo. anladığım kadarıyla bu modelin hepsinde aynı sorun var. yani başka bi tane ile değiştirmek çözüm değil diye düşündüm. kontrast sorunu benimkinde yok. ama cihaz çok güzel diyebilirim.

32-64 bit olayına gelince bu bilgisayar 945 pm chipset kullanıyor. yani üzerine ilerde core2duo çok fahiş olmayan fiyatlarla takılabilir. ki ben şu an 64 bit in gerekli olacağını sanmıyorum. şu an lazım olmayan özellikler için fazla para harcamak pana birazda mantıksız geliyor.

kardeşim pentium 2.4 işlemcii masaüstü bilgisayarına bisürü masraf yaparak yamanında amd 3000 64 bit aldı (1.5) sene önce. şimdiye kadar bilgisayarın başına oturan hiç kimse bu makinenin 64 bit olduğunu anlamadı.

yani kardeşim zamanında bence boşa para verdi. ki yeni aldığı işlemcinin üzerine belki 100 tane yeni işlemci çıktı. pentium 2.4 ile devam etseydi hiç bir fark olmayacaktı. şimdi aynı parayı verip core2duo işlemci alabilirdi.

• HP Pavilion DV8373 (RE335EA )

Fiyat: 1,599.00 USD
    KDV Dahil: 1,886.82 USD

Özellikler
    İşlemci: Intel Core Duo işlemci T2400 (2 Mb L2 Cache, 1,83Ghz, 667Mhz FSB)
    Sistem Belleği: 1 GB DDR II 533 Mhz
    Sabit Disk: 160 GB SATA 5400 rpm
    Grafik Kartı: Nvidia GeForce Go 7600 TurboCache 256MB
    Ekran: 17'' WXGA BriteView HD (1440*900)
    Optik Sürücü: DVD-RW (+/-) LightScribe
    Ethernet Kartı: Entegre 10/100 Ethernet
    Modem: Entegre 56K modem
    Ses: Onboard
    Klavye: Q Türkçe
    Mouse: TouchPad
    Pil / Pil Süresi: 2,5 saat max.
    Ağırlık -: 3,7 kg
    Diğer Özellikler: Wireless 802,11b/g, /Bluetooth
    Garanti: 2 Yıl

uzaktan kumandası var.
    ekran vaio lara eşdeğer
    tuş takımı taş gibi en hafif göçme yok
    çözünürlük mükemmel.
    6 adet hızlı erişim tuşu var.
    4 usb girişli
    kasa insana gerçekten güver veriyor.
    light scribe var.
    altec lansing hoparlörleri var.(4+1 i takma gereği duymuyorum) çok kaliteli ve yüksek ses çıkarıyo.
    cd gerekmeden sistem kurtarma mevcut.

beğenmediğim yanları ise

daha önce bahsettiğim tuş olayı ama hallettim.
    içinde iki adet harddisk olduğu için çalışırken sesi duyulabiliyor.
    fan ise eski laptopuma göre ( toshiba) daha fazla çalışıyor.
    çift çekirdek, olayını farkedemedim daha (ki core2duo larda da 64 bit olayının şuan anlaşabileceğini hiç sanmıyorum)

iyi ve kötü yanlarını yazmaya devam edeceğim...

• bu bilgisayarı ne işte kullanıcan. güzel çizim yapılır bunda catia mataya uçar bunda
  • Abi 17" olunca taşınabilirlik gitmiyomu?? 2 saat dışarı çıkcak olsan o aletle kas yaparsın walla:) ama vericeği performansa diyecek sözüm yok. ben hala 14" ya da daha küçük bi cihaz alma düşüncesindeyim.

ayrıca 64bit olayında arkadaşa katıtılıyorum.. Amd Athlon 64 3000+ %50 den fazla fiyat düştü..

ve o notebookta uygun bi chipset varsa core2duo ya 1 yıl sonrada geçilebilir..
  • arkadaşlar bilgisayarı sürekli yanında taşıyanlara önermiyorum.
    ama benim gibi genelde oyun ve film için kullanıp, masaüstünden fazla kımıldatmayanlar için birebir.
    bilgisayar 3.7 kg yani ortalama bir 15.4 ten yaklaşık 700 gram daha ağır.
    bu güzellik için bu ağırlık taşınır diyorum. saygılar.
  • Bimeks konyada 400 dolar indirimliydi bugun dier bimeks leri bilmiyıorum sen nerden aldın vede hayırlı olsun..
  • quote:

Orjinalden alıntı: imdaaakkk

Bimeks konyada 400 dolar indirimliydi bugun dier bimeks leri bilmiyıorum sen nerden aldın vede hayırlı olsun..

oooooooooo
    hemşerim. ben de ilk konya bimekste gördüm.
    daha sonra afyon a geldim. buradaki anlaşmalı bayiden aldım. ilk önce 1849+kdv dedi. ben de açıp bimeksin sayfasını gösterdim. biraz telefon trafiği sonucunda aynı fiyatla alabileceğimi söyledi.sipariş ettim 1 gün sonra geldi çok memnunum..

küçük ve dürüst işyerlerinden güvenilir marka almak daima daha iyidir. satıcıyla ahbap olduk. herhangi bir sorun çıkarsa en azından kiminle muhattap olacağınızı biliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basicbats -- 28 Ekim 2006; 23:06:34 >
  • bu bir oyun bilgisayarıdır.
    17 inç ve çözünürlük dehşet.

oynadığım oyunları zamanla ekleyeceğim.

şimdilik

oblivion
    half life (biraz eski olabilir. arkadaşlarla evde multiplayer oynuyoruz. bu oyunu bu kalitede hiç oynamamıştım)
    heroes 5
    prince of persia 3
    keepsake

yukardaki oyunların hepsi son ayarlardadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basicbats -- 1 Kasım 2006; 17:36:49 >
  • ve geldik şarj süresine bilgisayarım şu saat itibariyle 3 saatten beri pille çalışıyor ve pil durumu %15 te.
    bunun 20 dakikası oyun, geriye kalanı ise sadece internet bağlantısıdır.

belki çok çok uzun bir süre değil ama bu çözünürlükteki 17 inç bilgisayar için gayet iyi.
  • ya burayı gonyalılar sarmış galiba... selamlar hemşerilerim.
    basicbats bilgisayarı test etsen de sonuçları yazsan sevinirim dostum yaa...
    quote:

Orjinalden alıntı: basicbats

quote:

Orjinalden alıntı: imdaaakkk

Bimeks konyada 400 dolar indirimliydi bugun dier bimeks leri bilmiyıorum sen nerden aldın vede hayırlı olsun..

oooooooooo
    hemşerim. ben de ilk konya bimekste gördüm.
    daha sonra afyon a geldim. buradaki anlaşmalı bayiden aldım. ilk önce 1849+kdv dedi. ben de açıp bimeksin sayfasını gösterdim. biraz telefon trafiği sonucunda aynı fiyatla alabileceğimi söyledi.sipariş ettim 1 gün sonra geldi çok memnunum..

küçük ve dürüst işyerlerinden güvenilir marka almak daima daha iyidir. satıcıyla ahbap olduk. herhangi bir sorun çıkarsa en azından kiminle muhattap olacağınızı biliyorsunuz.

• selam hemşerilerim.kardeş cizimde iyi kullanılır demişim bu catia,nx,proenginner ı çalıştırmak için ekran kartının 7400 256 olması falan çok etklermi yani ekran kartı 7600 128 mı daha iyi olur yoksa,bende notebook alcamda neye dikkat etmek lazım ekran kartında
    basicbats senin konuyla alakalı degil kusura bakma
    quote:

Orjinalden alıntı: technozafer

bu bilgisayarı ne işte kullanıcan. güzel çizim yapılır bunda catia mataya uçar bunda
  • merhabalar bende aldım bu aletten daha ben pek deneme imkanı bulamadım ama gayet güzel gibi,1400Ş+kdv ye nakit aldım fiyatına göre bence cok cok iyi!
    fakat bi sorum olucak kumanda cıkmadı bundan normalde kutusunda kumanda var yazıyo ama ben mi bulamadım acaba?
    alanlar cevaplarsanız sevinirim kumanda yokmu bunda??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UML -- 29 Ekim 2006; 13:37:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: MAK.S.S.

selam hemşerilerim.kardeş cizimde iyi kullanılır demişim bu catia,nx,proenginner ı çalıştırmak için ekran kartının 7400 256 olması falan çok etklermi yani ekran kartı 7600 128 mı daha iyi olur yoksa,bende notebook alcamda neye dikkat etmek lazım ekran kartında
    basicbats senin konuyla alakalı degil kusura bakma
    quote:

Orjinalden alıntı: technozafer

bu bilgisayarı ne işte kullanıcan. güzel çizim yapılır bunda catia mataya uçar bunda

128 mb 7600 256 mb 7400 den kat kat üstündür. bi kere 7600 128 bit, 7400 ise 64 bit. 128mb ge force 6600 dahi 256mb 7400 den üstündür. eğer çizim ve oyn için kullanacaksan şiddetle 7600 öneririm. daha önce bu konuyla ilgili forumu didik didik etmiştim. arama yaparsan sen de çok faydalı bilgiler bulabilirsin. 128 ve 256 mb olması performansı çok etkileyen bir ölçüt değildir.

• quote:

Orjinalden alıntı: UML

merhabalar bende aldım bu aletten daha ben pek deneme imkanı bulamadım ama gayet güzel gibi,1400Ş+kdv ye nakit aldım fiyatına göre bence cok cok iyi!
    fakat bi sorum olucak kumanda cıkmadı bundan normalde kutusunda kumanda var yazıyo ama ben mi bulamadım acaba?

kardeş aynı makine olduğundan emin misin? ben 1599+kdv ye aldım ( 400 dolar indirilmiş hali bu) makinenin özellikleri ile karşılaştır istersen. aynısı olup olmadığına karar verelim. benim kumanda kutudan çıktı. birde makinenin sağ tarafında bir kart yuvası var. kumanda orayatakılıyor. belki seninkinde takılı halde gelmiştir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: basicbats

quote:

Orjinalden alıntı: UML

merhabalar bende aldım bu aletten daha ben pek deneme imkanı bulamadım ama gayet güzel gibi,1400Ş+kdv ye nakit aldım fiyatına göre bence cok cok iyi!

kardeş aynı makine olduğundan emin misin? ben 1599+kdv ye aldım ( 400 dolar indirilmiş hali bu) makinenin özellikleri ile karşılaştır istersen. aynısı olup olmadığına karar verelim. benim kumanda kutudan çıktı. birde makinenin sağ tarafında bir kart yuvası var. kumanda orayatakılıyor. belki seninkinde takılı halde gelmiştir.

dv8373 kardeş eminim makina aynı 1600usd+kdv heryerde biliyorum ama nakit parada bi takım indirimler yapıyolardı benim bütcem 1400+kdv kadardı çok uğraştım adamların başından ayrılmadım adam yemin etti 7 dolar kazandığına ve saolsun aldım makinayı kadıköyde bi mağazadan, ama kumanda çıkmadı malesef araştırayım bu işi

• kardeş benimki dv8373ea
    aynı makine diyorsan bedavaya almışsın diyebilirim. ama kumanda kutudan çıkmadıysa aldığın yerle bir görüş derim.
  • Arkadasım boşuna övüp durma makineni heralde 7600 7400 den daha iyi ama sende yazmışsın tasınabilirlik açısından - puanı almışsın bikere ben bile zorlanıyorum 15.4" laptopu tasırken 17" seni hayli hayli kasar ama kullanım farkı var tabi güle güle kullan hayırlı olsun.
  • Wallaha Ben yanımda heryere kasa götüren adamım şahsen baan 19" laptop olsa yine dokunmaz :D

Basic senden istediğim 3dmark06 testini nasıl yapacağını anlatayım, aslında hiçte zor değil

http://www.futuremark.com/download/3dmark06/

adresindeki 3dmark06 programını download etmen gerekiyor öncelikle. Eğer Chip DErgisi veya PcMagazine gibi dergileri takip ediyosan illahaki bi Ek CD si içinde vardır :) Etmiyorsan download etmen gerekecek. Kurduktan Sonra programı çalıştır ve En Soldaki Test Listesinin altındaki Select e tıkla ve bütün testleri seçtikten sonra ana ekrana dön ve Run 3DMArk a tıkla lütfen : )))

sonuç ekranını Screenshotunu foruma koyarsan sevinirim, bende laptop alacam ve bu arlar piyasa iyice kızıştı ;) bekliyorum. SAol

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.