Şimdi Ara

HP PAVILION 15-P220NT FHD i3 5010u 830m

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
2
Favori
2.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar HP PAVILION 15-P220NT N0S60EA bu cihaza bakıyorum 1000 tl ye alabiliyorum şu anda .FHD olduğundan almak istiyorum açıkcası, arada bir oyunda oynayabilirim ama genelde dizi film izliyorum .İlerleyen sürede ssh ve 4 gb ram de takviye yapabilirim . teknosada 1599 tl şuanda
    Ne yapmamı önerirsiniz?

AĞIRLIK 2,27 kg BELLEK 4 GB
    BELLEK TİPİ DDR3 BLUETOOTH PORTU Var
    EKRAN BELLEĞİ 2 GB DDR3 ayrılmış EKRAN BOYUTU 15,6"
    EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ 1920 x 1080 EKRAN ÖZELLİĞİ FHD yansımasız WLED
    GRAFİK TİPİ NVIDIA GeForce 830M İŞLEMCİ Intel Core i3-5010U
    İŞLEMCİ HIZI 2,1 GHz MARKA HP
    MODEL 15-P220NT N0S60EA OPTİK SÜRÜCÜLER SuperMulti DVD yazıcı
    SABİT DİSK 500 GB USB BAĞLANTI ADEDİ 1 USB 2.0 x 2 USB 3.0
    YAZILIM Windows İşlemci Markası Intel
    Dokunmatik Ekran Yok Ön Kamera Var
    Kullanım Tipi Dizüstü USB 3.0 Var
    Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Pil Hücre Sayısı 4 hücreli
    Sabit Disk Tipi SATA Bilgisayar Tipi Notebook
    İşlemci Teknolojisi Intel Core i3 Ekran Kartı Markası NVIDIA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m1xer -- 14 Aralık 2015; 18:37:08 >

• Yardımcı yorum yapabilecek yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım 2 hafta önce hp pavilion p211nt aldım, üstündeki bileşenler aynı sayılır açıkçası 830m ekran kartında genel olarak bir sorun olduğunu düşünmeye başladım.
  • bilisimci1 B kullanıcısına yanıt
    Ne gibi bir sorun hocam? Ürünü satın aldım bu gün teslim alıcam dikkat edeyim?

• Açıkçası ben Nvidia 830m-840m olan her türlü bilgisayarı almaya kendimi hazır hissediyordum.Yeni çıkan oyunları orta seviye oynattığına dair youtube'da bir sürü video izledim.GpuBoss vs. türlü sitelerden araştırdım en sonunda almaya karar verdim.Bilgisayarı eve getirdim, 2gb driver güncellemelerini ve gereken her şeyi yaptım oyunlarda anlık fps düşüşleri yaşamaya başladım.Bilgisayar soğuk olduğu halde yapıyordu bunu.Amd ekran kartı seçmek yerine Nvidia aldığım için açıkçası pişmanım.Ha senin bilgisayar sorun çıkarır mı bilemem belki bilgisayarımda yazılımsal bir problem olabilir.
  • Bu gün gelince denerim hocam.
    Hangi oyunda deneme yapayım?

• HP PAVILION 15-P220NT model ile aranıza katıldım bende ilk izlenimim FHD bambaşka bir olaymış (2008 den beri 14.1 ekran LG R400 kullanıyordum) 1-2 oyunda deneme yaptım başlarda oyunda donmalar gerçekleşti ardından biraz araştırma yaptım oyunları nvidia ile açmadığını gördüm ayarlarını yaptım şimdilik tatmin edici . PC yi alırken 100 tl bonus geldi teknosadan o karta yatınca 4 gb ram alıp r400 deki ssd ile upgrade yaparım ozaman tam performansını anlarım . ses sistemi hoşuma gitti baya . Mause pad e alışmak gerekiyor biraz garip.
    bios updatesi gelmiş dün onu güncelledim.
    Pc ile ilgili sorusu olan yazabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m1xer

HP PAVILION 15-P220NT model ile aranıza katıldım bende ilk izlenimim FHD bambaşka bir olaymış (2008 den beri 14.1 ekran LG R400 kullanıyordum) 1-2 oyunda deneme yaptım başlarda oyunda donmalar gerçekleşti ardından biraz araştırma yaptım oyunları nvidia ile açmadığını gördüm ayarlarını yaptım şimdilik tatmin edici . PC yi alırken 100 tl bonus geldi teknosadan o karta yatınca 4 gb ram alıp r400 deki ssd ile upgrade yaparım ozaman tam performansını anlarım . ses sistemi hoşuma gitti baya . Mause pad e alışmak gerekiyor biraz garip.
    bios updatesi gelmiş dün onu güncelledim.
    Pc ile ilgili sorusu olan yazabilir.

Merhaba. bende bu üründen sipariş verdim. teknosadan 1549 TL. Ürün ekranı vs iymidir. ekran canlımıdır. Fiyatına göre nasıldır. 100 TL bonus+ 75 TL mağaza teslim indirmi+ 100 TL hediye toknosa puan(300 TL alışverişte kullanılabiliyor.) ile 275 TL indirimli almış oldum

• mm.mustafa kullanıcısına yanıt
    MErhaba
    Ürün fiyatını sonuna kadar hak ediyor bence.Ekran mat FHD fakat ips değil sanırım .FHD ekrandan sonra arkadaşımın diğerleri çamur gibi diyorlardı ne demek istediklerini anlaldım artık
    kasası tek parça olması ram slotuna müdahale edilemiyor olması sıkıntı biraz .tüm kasayı açmak gerekiyor.PC yi alınca güncellemeleri yapmayı unutmayın performans farkı baya oluyor.
  • m1xer kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarını hangi oyunlarda denedin dostum ? Ayrıca ekran dediğin gibi gayet canlı :) Ben şu an kendi bilgisayarımdan memnunum açıkçası ama hala mouse click problemini çözemedim.
  • bilisimci1 B kullanıcısına yanıt
    NFS The Runda ultra ayarlarda oynuyorum fhd olarak şu anda.
    http://www.hepsiburada.com/kingston-hyperx-impact-black-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-hx316ls9ib-8-pm-bd304932?utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=pc&utm_content=bid&utm_term=kategori-genel&wt_pc=akakce.cpc.kategori-genel.bid&v=1.28

Bu rami sipariş verdim geldiğinde mevcut ssd ile upgrade yaptıktan sonra diğer oyunları da yükleyip yazarım hocam.
    Şimdilik pc yi sadece media ve internet için kullanıyorum.Upgradeden sonra tekrar yazarım.
    Mause click te ne gibi bir sorun var anlamadım ?

• ürünüm geldi win10 a geçtim. Driverlerini güncelledim. Ürünün ekranı full HD, Fakat kalitesini beğenmedim. İPS değil ekran.
    Hocam, hele ki şu piyasada, 1500e FHD ekran bulmuşsunuz, bence çok iyi :) 2500-3000 lik pclerde bile 1366x768 ekran var genelde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackdanger_99

Hocam, hele ki şu piyasada, 1500e FHD ekran bulmuşsunuz, bence çok iyi :) 2500-3000 lik pclerde bile 1366x768 ekran var genelde.

ekran konusun da haklısınız. Dizüstü bilgisayarlarda neden hala 1366*768 ekran kullanılıyor anlamış değilim.
  • Tr de bu saçma sapan ekranlar satın alındıkça, firmalar getirmeye devam eder .
    Bu fiyatlara ips olsaydı zaten efsane olurdu. 1500 e i3 ekran kartı bile olmayan pc lerin satıldığı yerde bence iyi fiyata satılıyor. Ki kombolarla 13xx liralara alınabiliyor. 100 tl kart kampanyasından 75 tl mağza teslimi 20 tl bkm den bence iyi fiyat.

• quote:

NFS The Runda ultra ayarlarda oynuyorum fhd olarak şu anda.
    http://www.hepsiburada.com/kingston-hyperx-impact-black-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-hx316ls9ib-8-pm-bd304932?utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=pc&utm_content=bid&utm_term=kategori-genel&wt_pc=akakce.cpc.kategori-genel.bid&v=1.28

Bu rami sipariş verdim geldiğinde mevcut ssd ile upgrade yaptıktan sonra diğer oyunları da yükleyip yazarım hocam.
    Şimdilik pc yi sadece media ve internet için kullanıyorum.Upgradeden sonra tekrar yazarım.
    Mause click te ne gibi bir sorun var anlamadım ?

üründe tek ram slotu var. tek 8lik takacaksınız sanırım. bu üründen memnun kalırsanız burada yorumda bulunursanız sevinirim. bende 8gb ram yapmak isterim.

Hocam üründe 2 adet ram slotu var tek değil.ben uygun olduğu için 8 lik alıyorum hız aşırtması vs yapıyor.içersinden çıkan rami kardeşimin asus una takıcam

Internal memory * 4 GB
    Internal memory type * DDR3L-SDRAM
    Memory clock speed 1600 MHz
    Memory layout (slots x size) 1 x 4 GB
    Memory slots 2x SO-DIMM
    Memory form factor SO-DIMM

Kaynak:http://icecat.biz/p/hp/n0s60ea/laptops-15-p220nt-28548584.html

ssd ve rami taktıktan sonra yazarım hocam
  • quote:

Hocam üründe 2 adet ram slotu var tek değil.ben uygun olduğu için 8 lik alıyorum hız aşırtması vs yapıyor.içersinden çıkan rami kardeşimin asus una takıcam

Internal memory * 4 GB
    Internal memory type * DDR3L-SDRAM
    Memory clock speed 1600 MHz
    Memory layout (slots x size) 1 x 4 GB
    Memory slots 2x SO-DIMM
    Memory form factor SO-DIMM

Kaynak:http://icecat.biz/p/hp/n0s60ea/laptops-15-p220nt-28548584.html

ssd ve rami taktıktan sonra yazarım hocam

gelen ramı taktınızmı. Arka kapak komple çıkıyor. Servis sorun çıkarırmı acaba. Perfonmans nasıl oldu. Teşekkürler.
    Hocam ram ve ssd yi taktım resimlerini paylaşıcam.
    arka kapaktan ziyade üst kapağın çıkartıp anakartı kasadan söküp alt kısmına takmak gerekiyor.
    bu upgrade işlemi baya fark ettirdi ssd şart
  • Arkadaşlar merhaba
    P220 nt ile aranıza katıldım ssd ve ram upgradesi yaptım sizinle paylaşmak istedim.Pc şu anda 11 sn de hazır hale geliyor. belki dahada düşürülebilir ama ben yapamadım sanırım.
    Ram olarak :Kingston HyperX Impact Black 8GB 1600MHz DDR3L Notebook Ram (HX316LS9IB/8) aldım . Hız aşırması ve ilerde pc yi değiştirebilirsem diye ileri dönük olarak aldım.
    SSD olarak :Sandisk SSD Plus 120GB 520MB-180MB/s Sata3 2.5" SSD (SDSSDA-120G-G25) . Eski LG R400 laptopumda kullanıyordum zaten 3 aydır .Gönül ister evo 850 alalım ama öğrencilik :)
    HDD caddy alıcaksanız 9.5 mm olanlardan olması gerekiyor 25 tl ye kargo dahil olarak geliyor zaten.
    Kasayı açarken https://www.youtube.com/watch?v=EuovxquGRFk&index=1&list=FLr1r_aYx92aX6KZMZbAA_tA bu linten yararlandım 1 e 1 aynısı hiçbir farkı yok.
    HDD yi komple 0 ladım . SSD ye temiz kurulum yaptım windows ürün anahtarı biostan otomatik aktifleşti.
    Biosta bir iki ayar yapmak gerekiyor yapıcak olan arkadaş varsa resmini çeker paylaşırım
    SSD testi ve kasa içersinden birkaç resim :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m1xer -- 18 Aralık 2015; 13:42:26 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.