Şimdi Ara

HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.063
Cevap
31
Favori
89.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Rtx açınca fps düşüyor baya ,öyle olunca mecbur dlss açıyorum , ozamanda fps 30 oluyor ama kullanım bu seferde 50-60 kara düşüyor şehir içinde.

edit:tam da videoda ki gibi oluyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beckonn -- 9 Nisan 2021; 15:1:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ama oynadığım oyunlarda ne rtx var neden dlss. Forza horizon ve ac origins, odyssey gibi oyunlar. Hiç rtx ve dlss oyunlarında test etmedim. Destekle konuştum sıfırlayın dedi yaptım. Şimdide diyo servise gönderin:d Test falan yaptım bir problem gözükmüyordu. Anlamadım gitti.

• BIOS güncellemesini yeni yaptım daha bir farklılık göremedim ama sıcaklıkla ilgili sorun yaşayanlar kesinlikle ilk mesajda da bulunan linkten undervolt yapmalarını tavsiye ediyorum. Ama Gaming Hub'dan değil, ThrottleStop ile. Hub'dakinde pek bir performans alamadım ben. 10-15 dakika içinde o rehberi adım adım takip ederseniz bayağı rahatlarsınız bu konuda. Aşırı yoran oyunlar oynamıyorum ama yüksek sıcaklık görmedim doğru düzgün. FIFA'da bile sorun yaşayabiliyorsunuz diğer türlü. Düzgün değerler alınca fan da kafasına göre coşmuyor. Bir deneyin, en kötü kullanmazsınız.

Ama aşama aşama ve dikkatli gidin. Yanlış şeyler yapıp donanıma sıkıntı vermeyin sonra.

https://www.yourtechbro.com/complete-undervolting-guide-for-cpu-and-gpu/

• Merhaba arkadaşlar. pc teknolojileri konusunda çok iyi değilim. hp omen 15-dh1006nt aldım ve windows kurup driver ve güncellemeleri yükleyip aida64 testi yaptım. harici bir soğutma kullanmadığım gibi, cihazla masa arasına da bir şey koymadan odamda testi 10 dakika gerçekleştirdim. bilgisi olan arkadaşların test sonuçları ile ilgili fikirlerini almak istiyorum.

HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H
  • quote:

Orijinalden alıntı: slipdream

Merhaba arkadaşlar. pc teknolojileri konusunda çok iyi değilim. hp omen 15-dh1006nt aldım ve windows kurup driver ve güncellemeleri yükleyip aida64 testi yaptım. harici bir soğutma kullanmadığım gibi, cihazla masa arasına da bir şey koymadan odamda testi 10 dakika gerçekleştirdim. bilgisi olan arkadaşların test sonuçları ile ilgili fikirlerini almak istiyorum.

yorum gelmemiş ama ben undervolting yaptım. sonrasındaki aida testimi de paylaşayım, paylaşım olsun.

• WolverineJx W kullanıcısına yanıt
    Hocam sorunu çözebildiniz mi acaba? Aynı durum bende de var. Nadiren de olsa bilgisayarı normal bir şekilde kapattığımda ekran kararıyor fakat fanlar dönmeye devam ediyor ve ışıklar da yanıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dostlar merhaba. Bilgisayarı açıyorum, hesap parolasını girme ekranı geliyor. Burada parolayı girdikten sonra masaüstü geliyor. Uygulamalar açılmaya başladıktan sonra bilgisayar donuyor ve yeniden başlıyor. Bu sorunu yaşayan var mı?

• Ben yaşadım hocam aynı sorunu. Çözüm bulamadım. Servisle de uğraşmak istemedim. İade edip yenisini aldım.

• Ben omen gaming hub uygulamasını kapatınca kapanmıyor PC ama yani sanırım servise vereceğim iade sürem geçti çünkü.

• İlk kez böyle bir sorun duydum, genel anlamda. Servise vermek en mantıklı çözüm olacaktır. Sonucunu da buraya yazarsanız çok iyi olur diğer yaşayabilecek kişiler açısından.

• Merhaba beyler, 

Kulaklık, klavye, mouse derken üç USB girişi de doluyor ve yetersiz kalıyor. Type-C girişini ise hiç kullanmıyorum, boşta duruyor. Type-C girişli USB Hub yada dönüştürücü adaptör arıyorum. Piyasaya baktığımda hep fiyatları uygun Çin malları (Baseus, Ugreen vb) var ama Çin malı kullanmak istemiyorum. Apple marka dönüştürücü var, fiyatı 150 TL ama tek giriş kazanmış olacağım, gerçi yeter bana. HP marka "HP USB-C - USB-A Hub'ı" var o da 160 TL. USB çoklayıcıya 160 TL gibi paralar vermek istemiyorum ama bilgisayara zarar vermeyecek kaliteli bir ürün istiyorum. Sizin tavsiyeleriniz neler? 160 TL'ye HP marka hub almaya değer mi? Laptop da HP olunca en sağlıklısı HP olur diye düşündüm.

Not: USB çoklayıcıya mouse, kulaklık, klavye bağlayacağım. Bu donanımların hızını etkilemeyecek tarzda bir ürün arıyorum.

HP marka olan: https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_hp-usb-c-usb-a-hub-çevirici-1204417.html

Apple marka olan: https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_apple-mj1m2zm-a-usb-c-to-usb-d%C3%B6n%C3%BC%C5%9Ft%C3%BCr%C3%BCc%C3%BC-kablo-1155998.html

Yer kaplamayacak kaliteli bir markaya ait şu tarz bir ürün bulabilsem harika olur:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Recaizade-i Nabizade -- 25 Nisan 2021; 23:40:23 >

• Recaizade-i Nabizade kullanıcısına yanıt

hp marka olanı almak en mantıklısı duruyor , hem aparatların girişlerini tek bir yerde toplamak en güzeli

• Beckonn B kullanıcısına yanıt

Bana da en mantıklı o geldi hocam, indirim döneminde yakalamaya çalışacağım.

• Arkadaşlar bende Omen 15 Ek0000nt model cihaz var. Netflix uygulamasına girip film izleyeceğim zaman cızırdama meydana geliyor. Önceden olmuyordu. Tarayıcıdan açınca düzeliyor ancak netflix uygulamasından açınca cızırma sesleri geliyor. Var mıdır benimle aynı sorunu yaşayan?

Videosu bu şekilde:

https://drive.google.com/file/d/1_G7D4s5cB9x39-n-HHsIfT-wQRpmYWFB/view

• polatxp635 kullanıcısına yanıt

Aynı sorunu ben de bir süredir yaşıyorum evet. Ne yazık ki bir çözüm bulamadım henüz.

• rykurus R kullanıcısına yanıt
    Hocam ben dün bir şeyler kurcaladım. Şimdilik tek çözümü sağ alttaki ses ikonunun üzerine sağ tık yapıp uzamsal seslerdeki DTS ve Dolby’ nin üzerine basıp mağazadan bu uygulamaları indirdikten sonra DTS Ultra yazanı seçmek. Böyle yapınca ses düzeliyor. Diğer türlü bios downgrade, driver downgrade hepsini yaptım. Kaldırıp sıfır kurulum yaptım ama nafile. Anlamadım valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polatxp635 -- 30 Nisan 2021; 14:15:22 >

• Tam olarak bu sorun ve çözümü için yazmaya gelmiştim şok oldum bi anda sizin de aynı sorundan bahsettiğinizi görünce. Acaba ne zamandır var? Ben çok nadir kullanıyorum hoparlörü.

Donanımsal bir şey değil en azından. Ben de polatxp635 hocam gibi DTS'i kurmuştum Store'dan. Anlık geçiş yapıyorum kapalıyken cızırdayan ses DTS'e geçince bi anda kusursuza dönüyor.

• Klavye ghosting olayı herkeste olan bir durum mu eğer öyleyse alternatifler arasından çıkarmayı düşünüyorum cihazı.Birde panelin 7ms olmasından dolayı ekranda ghosting yaşıyor musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KOSMERCAN

Tam olarak bu sorun ve çözümü için yazmaya gelmiştim şok oldum bi anda sizin de aynı sorundan bahsettiğinizi görünce. Acaba ne zamandır var? Ben çok nadir kullanıyorum hoparlörü.

Donanımsal bir şey değil en azından. Ben de polatxp635 hocam gibi DTS'i kurmuştum Store'dan. Anlık geçiş yapıyorum kapalıyken cızırdayan ses DTS'e geçince bi anda kusursuza dönüyor.

Hocam ben 7 Nisan'da arkadaşa kahveyle snap atacaktım.HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H  Tam böyle bardak ve netflixle snap atıyordum ana bir baktım cızırdama var.HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H Tabi beni bir ter bastı . Sonra chrome üzerinden açınca baktım problem yok. Sıkıntı yoktur herhâlde yazılımsal uygulama hatasıdır diye düşündüm. Sonra işte geçen yine netflixe girince dedim Allah Allah. Artık ne güncellemesi geldiyse cihaza netflixte cızırdama oluyor. Yani velhasıl kelam benim bu sorunu gördüğüm en erken tarih 7 Nisan'dı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polatxp635 -- 30 Nisan 2021; 23:34:38 >

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.