Şimdi Ara

HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.063
Cevap
31
Favori
89.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-041FF024C

Klavye ghosting olayı herkeste olan bir durum mu eğer öyleyse alternatifler arasından çıkarmayı düşünüyorum cihazı.Birde panelin 7ms olmasından dolayı ekranda ghosting yaşıyor musunuz ?

Hocam panelden yana sorun yaşamadım. Ancak klavyede o problemi hissettim. Mesela Cs go oynarken WASD çok sık ve sürekli olarak kullanıyoruz ya bazen sapıtıyor ve W'ye basmanıza rağmen adam ileri gitmiyor. Veya gta 5'de de bazen oluyor ama rekabetçi oyunda çok sık tuş kombinasyonu değiştirdiğimiz için sapıtmalar yapıyor. Sinir ettiği zamanlar oluyor yani  Ekranda ben problem göremedim tabi ben genelde word odaklı, arada da kafa dağıtmak amaçlı rekabetçi oyunlara giriyorum ama

• quote:

Orijinalden alıntı: polatxp635

Hocam panelden yana sorun yaşamadım. Ancak klavyede o problemi hissettim. Mesela Cs go oynarken WASD çok sık ve sürekli olarak kullanıyoruz ya bazen sapıtıyor ve W'ye basmanıza rağmen adam ileri gitmiyor. Veya gta 5'de de bazen oluyor ama rekabetçi oyunda çok sık tuş kombinasyonu değiştirdiğimiz için sapıtmalar yapıyor. Sinir ettiği zamanlar oluyor yani  Ekranda ben problem göremedim tabi ben genelde word odaklı, arada da kafa dağıtmak amaçlı rekabetçi oyunlara giriyorum ama

Alıntıları Göster
    Hepsinde olan bir şey mi yani hocam eğer öyleyse benim katlanabileceğim bir şeye benzemiyor.

• Hocam yeni seri omen 15 lerin hepsinde var diye okumuştum ama emin değilim. Eski kasa Omen lerde durum nasıl bilmiyorum. Ama yani zaten eski kasa omen cihazlar, yenilerden daha kaliteli. Yeni kasa olanlarda kapağı kaldırırken gıcırdama sesi gibi bi ses geliyor. Ve yani bilemiyorum ekranın o menteşe kısımları üzerine bastırınca esniyor. Bana çok sağlam gelmiyor açıkçası. Eski kasa Omen 17 cihazım vardı hani sağlamlık konusunda ben buradayım diyordu. Daha kaliteli malzeme ve parçalar kullanmışlar. Mesela o eski kasaların hepsinde Samsung ssd var. Yeni kasa omenlerin ilk çıkanlarında samsung, yenilerde toshiba üretimi kioxia ssd var. Bir yerlerden kısmaya çalışmışlar. İlla hp alayım derseniz eski kasa omenlere yönelin. Klavyede ghosting var mı bilmiyorum ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: polatxp635

Hocam yeni seri omen 15 lerin hepsinde var diye okumuştum ama emin değilim. Eski kasa Omen lerde durum nasıl bilmiyorum. Ama yani zaten eski kasa omen cihazlar, yenilerden daha kaliteli. Yeni kasa olanlarda kapağı kaldırırken gıcırdama sesi gibi bi ses geliyor. Ve yani bilemiyorum ekranın o menteşe kısımları üzerine bastırınca esniyor. Bana çok sağlam gelmiyor açıkçası. Eski kasa Omen 17 cihazım vardı hani sağlamlık konusunda ben buradayım diyordu. Daha kaliteli malzeme ve parçalar kullanmışlar. Mesela o eski kasaların hepsinde Samsung ssd var. Yeni kasa omenlerin ilk çıkanlarında samsung, yenilerde toshiba üretimi kioxia ssd var. Bir yerlerden kısmaya çalışmışlar. İlla hp alayım derseniz eski kasa omenlere yönelin. Klavyede ghosting var mı bilmiyorum ama.
    Tamam sağolun ben işimi sağlama alıp msi alayım o zaman msi’dan şaşmamak lazım.

• Arkadaşlar klavyede başka sıkıntı yaşayan var mı acaba ? ek0000nt modeline bakmıştım ama ?
  • Günün fırsatı: OMEN Laptop - 15-ek0002nt, Intel Core i7-10750H, 16 GB RAM, 1 TB SSD, GeForce RTX 2070 Max Q, 15.6 inç FHD IPS 144Hz FreeDOS, 3A694EA

https://www.amazon.com.tr/dp/B08G8VYPK5
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Günün fırsatı: OMEN Laptop - 15-ek0002nt, Intel Core i7-10750H, 16 GB RAM, 1 TB SSD, GeForce RTX 2070 Max Q, 15.6 inç FHD IPS 144Hz FreeDOS, 3A694EA

https://www.amazon.com.tr/dp/B08G8VYPK5
    Hocam bütçe 11500’e kadar.
  • Elinizden geleni yapıp 6 taksit bu cihazı bu fiyata alırsanız çok daha iyi bir iş yapmış olursunuz…
  • quote:

Elinizden geleni yapıp 6 taksit bu cihazı bu fiyata alırsanız çok daha iyi bir iş yapmış olursunuz…
    Hocam bu fiyatlara çıkıldığında hp almak bana mantıklı gelmiyor açıkçası bu fiyatlara böyle donanımlı bir ürün satmak için malzemeden yapım kalitesinden kısmak gerekiyor haliyle.
  • HP Omen 15 2020 serisi oldukça kalitelidir.
  • quote:

HP Omen 15 2020 serisi oldukça kalitelidir.
    Hocam klavye ghosting sorunları yanındaki adaptörün güçsüz olması ve kasanın rijit olmaması panelin 7ms olması gibi şeyler sebebiyle o fiyatlarda tercih edeceğim bir bilgisayar olmazdı şahsen.O kadar para verilen bir laptopta bu sorunlar olmamalı bence ama tabi bunun sayesindede bu fiyata o donanımı koyabiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-041FF024C -- 1 Mayıs 2021; 18:27:52 >
  • polatxp635 kullanıcısına yanıt

Çok sağ olun hocam gerçekten. Sonunda kurtuldum o sesten sayenizde.

• hocam o fiyat aralığında daha iyisi varsa söyleyin şahsen ben saydığınız tüm olumsuz yönler dahil daha iyisini bulamadım msi'ın ve asus'un alt serileri de aynı olumsuz yönleri barındırıyor, monster zaten malum ucuz olsun diye her şeyden kısılmış varsa söyleyin yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quiet00

hocam o fiyat aralığında daha iyisi varsa söyleyin şahsen ben saydığınız tüm olumsuz yönler dahil daha iyisini bulamadım msi'ın ve asus'un alt serileri de aynı olumsuz yönleri barındırıyor, monster zaten malum ucuz olsun diye her şeyden kısılmış varsa söyleyin yani
    Hocam msi’ın giriş seviye gf63 laptoplarında bile bu saydığım sorunlar yok yani en azından bizdekinde zaten omen alınmaz çok kötü gibi bir yorumum yok.Aynı fiyata daha üst seviye donanım isteyen bu yazdığım şeyleri önemsemeyen insanlar gayet tercih edebilir.i5 ve 2060’lı model hala alternatiflerim arasında mesela çünkü o paraya 2060 sunan tek laptop var oda omen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-041FF024C -- 3 Mayıs 2021; 2:12:17 >
  • Ekran ile ilgili sorun yaşamadım. Klavye kısmı CSGO'da oluyor çok az başıma geldi şuana kadar. Adaptör konusunu cihazı çok zorlayan oyunlar oynayan arkadaşlar yanıtlarsa daha sağlıklı olur.

Geçtiğimiz yaz döneminde piyasaya az çok hakimdim, MSI fazlasıyla Apple gibi takılıyordu, ya bütçeden yada donanımdan fazlasıyla veda etmek zorundaydınız. Lenovo bir türlü gelemedi Türkiye'ye (sanıyorum stok sıkıntısından), geldiğindeyse kötü fiyatlandırılmıştı. Asus zaten bulaşılmaması gerekiyordu çünkü en popüler serisi TUF'la ilgili hemen her incelemede büyük termal sıkıntılarının olduğundan bahsediliyordu. Acer'ı tam hatırlamıyorum ama Nitro serisi olması lazım, o da geç gelmişti sanki yaz dönemine göre ama termal anlamda olumlu sonuçlar almışlardı.

Omen oyuncu laptop'u görünüşünden uzak şık bir tasarım, güzel fiyatlandırma ve kampanyalarla geldi. Hatta Ağustos ortası gibi 2070'li versiyonu geldi ki çok uygundu, 2060'lı modeli almış biri olarak keşke 2 hafta geç alsaymışım dedirtti.   Maalesef ülkemizde 10 bin liraları geçse de yurt dışına döndüğümüzde bu fiyatlar aslında inanılmaz yüksek fiyatlar değil, bu yüzden malzeme kalitesi gibi şeylerde eksikler olacaktır dediğiniz gibi. Rijit kelimesini ilk kez duyuyorum tam olarak ne demek istediniz bilmiyorum ama kasa kalitesi olarak üzeceğini sanmıyorum, bir Macbook hissiyatı vermez tabii ki ama kalitesiz de değil kesinlikle. Sağlamlık anlamında ekranda esneme olabiliyordu ama üstüne ağırlık koyunca veya çantada bir sorun yaratmadı, şuana kadar o tarz bir şey de duymadım.

Özet geçecek olursak bana göre geçtiğimiz sene alınabilecek performans/fiyat oranı en yüksek üründü. Lakin geliştirilmesi gereken yönleri, eksikleri var sizin de dediğiniz gibi.   Şuan piyasayı çok bilmiyorum ama haftalarca laptop araştırmış birisi olarak 'kusursuz' laptop'u bulamayacaksınız hocam muhtemelen. Bütçenize uygun ve eksi yönleri sizi en az rahatsız edecek ürünü seçmeye çalışın. Dövizi baz alırsak ülkemizde bu süreç daha da acılı oluyor maalesef, kolay gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: KOSMERCAN

Ekran ile ilgili sorun yaşamadım. Klavye kısmı CSGO'da oluyor çok az başıma geldi şuana kadar. Adaptör konusunu cihazı çok zorlayan oyunlar oynayan arkadaşlar yanıtlarsa daha sağlıklı olur.

Geçtiğimiz yaz döneminde piyasaya az çok hakimdim, MSI fazlasıyla Apple gibi takılıyordu, ya bütçeden yada donanımdan fazlasıyla veda etmek zorundaydınız. Lenovo bir türlü gelemedi Türkiye'ye (sanıyorum stok sıkıntısından), geldiğindeyse kötü fiyatlandırılmıştı. Asus zaten bulaşılmaması gerekiyordu çünkü en popüler serisi TUF'la ilgili hemen her incelemede büyük termal sıkıntılarının olduğundan bahsediliyordu. Acer'ı tam hatırlamıyorum ama Nitro serisi olması lazım, o da geç gelmişti sanki yaz dönemine göre ama termal anlamda olumlu sonuçlar almışlardı.

Omen oyuncu laptop'u görünüşünden uzak şık bir tasarım, güzel fiyatlandırma ve kampanyalarla geldi. Hatta Ağustos ortası gibi 2070'li versiyonu geldi ki çok uygundu, 2060'lı modeli almış biri olarak keşke 2 hafta geç alsaymışım dedirtti.   Maalesef ülkemizde 10 bin liraları geçse de yurt dışına döndüğümüzde bu fiyatlar aslında inanılmaz yüksek fiyatlar değil, bu yüzden malzeme kalitesi gibi şeylerde eksikler olacaktır dediğiniz gibi. Rijit kelimesini ilk kez duyuyorum tam olarak ne demek istediniz bilmiyorum ama kasa kalitesi olarak üzeceğini sanmıyorum, bir Macbook hissiyatı vermez tabii ki ama kalitesiz de değil kesinlikle. Sağlamlık anlamında ekranda esneme olabiliyordu ama üstüne ağırlık koyunca veya çantada bir sorun yaratmadı, şuana kadar o tarz bir şey de duymadım.

Özet geçecek olursak bana göre geçtiğimiz sene alınabilecek performans/fiyat oranı en yüksek üründü. Lakin geliştirilmesi gereken yönleri, eksikleri var sizin de dediğiniz gibi.   Şuan piyasayı çok bilmiyorum ama haftalarca laptop araştırmış birisi olarak 'kusursuz' laptop'u bulamayacaksınız hocam muhtemelen. Bütçenize uygun ve eksi yönleri sizi en az rahatsız edecek ürünü seçmeye çalışın. Dövizi baz alırsak ülkemizde bu süreç daha da acılı oluyor maalesef, kolay gelsin..

Hocam hala fiyat performans olarak en iyisi 11 bin tl fiyatla 2060 sunan tek laptop şuanda.Bu arada rijit kuvvet altında şekil değiştirmeyen anlamına gelir fiziksel bir terimdir.

• Arkadaşlar merhaba, geçtiğimiz cuma günü 2070 Super Max-Q & i7 10750H modelini satın aldım ve bugün elime ulaştı. Cihazın tüm güncellemelerini yaptım, şu anlık sorunsuz olarak kullanmaya başladım. Yıllar sonra ilk defa oyuncu dizüstü bilgisayarı alan biri olarak ilk izlenimlerim güzel. Yalnız OMEN 15 sahiplerine sormak istediğim bir konu var.

Daha önceki dizüstü bilgisayarım Asus'ta pil sağlığı için bir yazılım vardı. Asus'un kendi yazılımı olan bu pil sağlığı uygulamasında pilin şarjda kullanılırken ki ömrünü uzatmak için, sürekli şarjda kullanım için pilin maksimum dolum oranını ayarlayabiliyordum. Örneğin maksimum %80 doluluk oranına ayarlıyordum ve pilin daha uzun ömürlü olmasını sağlıyordum. Ancak OMEN'de böyle bir uygulama bulamadım. Bilgisayar şarjdayken %100 oluyor ve o şekilde kalıyor. Oyun ve yük bindiren uygulamalar esnasında uzun süre şarjda kullanım senaryolarında pil daha çabuk yaşlanabilir.

Bahsettiğim şekilde bir uygulama kullanıyor veya biliyor musunu? Sizler notebooku nasıl kullanıyorsunuz? Teşekkürler.

• 3lackbess kullanıcısına yanıt
    Yeni nesil notebooklarda akıllı piller kullanılıyor %100 olduktan sonra boştaysa akımı kesiyor, bide hp support assistant üzerinden pil sağlığını izleyebilirisniz
  • Arkadaşlar undervolt kesmemeye başladı şu turbo ratio limiti nasıl yapıyoruz? 4 tane var sondan 2 tanesini 1 tık düşürdüm biraz sıcaklık düştü ama bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çok hardcore bir oyuncu değilim. Apex, pes ve bazen hikayeli oyunlar oynuyorum ve laptop alacağım. İsteğim uzun yıllar kullanmak ve bu süre içinde saydığım oyunları oynayabilmek. Render, çizim gibi hiçbirişim yok sözel bir bölümde okuyorum. Baya araştırdım ve i5 2060 olan model baya ilgimi çekti. Sizce 11k fiyata almalı mıyım? Fiyatların düşme ihtimali sözkonusu mu? Ayrıca genel olarak konuya baktım ama yine de sorayım; kronik sorun vb. ne durumda bilgisayar? Şimdiden teşekkürler cevaplayacklara. Valla insanların görüşüne ihtiyacım var laptop araştırmaktan ciğerim soldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.