Şimdi Ara

HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.063
Cevap
31
Favori
89.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler için. Cihaz çok güzel aslında performansından çok memnunum ama bu garip sorun canımı sıkıyordu. Bakalım umarım çözülür. Yoksa iade işi belki çok zor olmaz Amazon'dan aldığımdan dolayı fakat 10k TL civarına benzer bir ürün bulmak çok zor. Dipnot:i5-2060 modeliydi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • merhaba bu konudaki yorumların bir kısmını okudum maşallah 100 sayfa yorum olmuş  

neyse ben 1 2 haftadır sürekli leptop fiyatlarını takip ediyorum ve kullanıcı yorumlarının da etkisiyle aşşağıdaki cihazı aldım

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08K2F1V87/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

sizlere sorum şu 11.5 k eder mi 480 tl de hp iadesi olucak yoksa msi alpha 15 11k ya satılıyor ona mı yönelsem tavsiyelerinizi bekliyorum

• lacromain kullanıcısına yanıt
    beklersen 10.800 civarına düşüyor ama riske girmeye de değmez 11.5 değer mi dersen bence değer piyasanın durumuna bakılınca

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacromain

merhaba bu konudaki yorumların bir kısmını okudum maşallah 100 sayfa yorum olmuş  

neyse ben 1 2 haftadır sürekli leptop fiyatlarını takip ediyorum ve kullanıcı yorumlarının da etkisiyle aşşağıdaki cihazı aldım

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08K2F1V87/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

sizlere sorum şu 11.5 k eder mi 480 tl de hp iadesi olucak yoksa msi alpha 15 11k ya satılıyor ona mı yönelsem tavsiyelerinizi bekliyorum

Ben olsam almazdım çünkü üstüne 1500 TL daha koyarsan(vergiyi çıkarınca laptop 9000-9500e geliyor vergiyle 12-13k falan) RTX 3060lı bir laptop alırdım amazon.com dan önerim:

https://www.amazon.com/gp/product/B08SWJHHBT/ref=ox_sc_saved_title_7?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1&ie=UTF8&th=1&tag=sdrop0d-20

Yalnız ben bu ürüne 1-2 ay önce baktığımda 1100 dolar idi şuan 1379 dolar olmuş ondan dolayı fiyatı 15kya zıplamış çünkü satıcı Amazon değil. Satıcısı Amazon iken 1100 dolar idi vergilerle birlikte 12k bandına geliyordu, yine bu fiyatlara yani 12bine vergisi dahil başka markalar da bulunabilir.

Özetle eski teknolojiye 11500 TL = 1350$ vermek mantıklı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impakt -- 31 Mayıs 2021; 17:37:53 >

• lacromain kullanıcısına yanıt
    newegg diye bir site var amazon tarzı orda tr'de bulunmayan modelleri uygun fiyata getirtebilirsin onu da araştır

• Arkadaşlar amazon ispanya sitesinden satıcı ve gönderici amazonun kendisi olmak üzere bu modeli beğendim. Ancak kafama takılan bunda bir sorun çıktığında amazon mu ilgileniyor yoksa garantisi Türkiyede geçerli mi global garanti kapsamında? Bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan yazabilirse çok sevinirim.

• Quiet00 kullanıcısına yanıt

cevap için teşekür ederim biraz geç gördüm :) amazon üzerinden verdim zaten 1 ay iade süresi de var 21 22 haziranda prime günü varmış gerekirse bunu iade eder diğerini sipariş veririm :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Impakt

Ben olsam almazdım çünkü üstüne 1500 TL daha koyarsan(vergiyi çıkarınca laptop 9000-9500e geliyor vergiyle 12-13k falan) RTX 3060lı bir laptop alırdım amazon.com dan önerim:

https://www.amazon.com/gp/product/B08SWJHHBT/ref=ox_sc_saved_title_7?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1&ie=UTF8&th=1&tag=sdrop0d-20

Yalnız ben bu ürüne 1-2 ay önce baktığımda 1100 dolar idi şuan 1379 dolar olmuş ondan dolayı fiyatı 15kya zıplamış çünkü satıcı Amazon değil. Satıcısı Amazon iken 1100 dolar idi vergilerle birlikte 12k bandına geliyordu, yine bu fiyatlara yani 12bine vergisi dahil başka markalar da bulunabilir.

Özetle eski teknolojiye 11500 TL = 1350$ vermek mantıklı değil.

Alıntıları Göster

dediğin ürüne şimdi baktım üstad amazon.com u bende düşünüyordum da hem garanti şartları birde bu kurun uçmasından dolayı vazgeçtim bu sevdadan

• Merhaba,

Notebook'u için docking station arayan varsa kaçırmasın fiyatı yarıyarıa düşmüş:

https://www.amazon.com.tr/dp/B07Z6J2WT6

Bu modellerle birebir uyumlu olduğu için sizlere haber vereyim dedim.

Selamlar,

Hicks

• Merhaba, sağ hoparlörden tiz veya yüksek ses seviyelerinde cızırtı duyup servise gönderen veya bir çözüm bulabilen var mı? konu içinde aratınca benzer 4-5 şikayet daha vardı sağ hoparlör üzerine. sağ hoparlöre ulaşana kadar servis anakart falan ne var ne yoksa söküyor yapılacak işlemin sonrasında başımıza iş alır mıyız sizce? Teşekkürler.

• zapatake kullanıcısına yanıt

ben aynı durum için yolladım parça degistiler. hiç bir ücret ödemedim. ilk yolladığımda baya kötüydü düşük seslerde de oluyordu. tamamen düzelmiş geldi ama şimdi de 80 90 arasında belirli konuşması seslerinde geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resatbulutt kullanıcısına yanıt

cevap için teşekkür ederim. anlaşılan sorunu tam olarak çözebilmiş değiller.

• Laptobum yanıyor ! Forum halkı, yazın gelmesi ile birlikte oyunlarda performans modunda 95 derecenin altına inemiyorum. 97-98 derecelerde apex legends oynuyorum. Laptobum 4800h 1660ti versiyonu. Burada sayfalarca geriye gittim ama sanırsam herkeste intel işlemcili modeller var. Sizin Gaming hub uygulamanızda undervolt seçeneği bile var. Benimkinde dandik 3 tane mod var bir de fanı fulleme ayarı başka bir şey yok. 4800h işlemcinin max sıcaklığı 105 derece yazıyor kendi sitesinde. Ben sadece işlemci benchmarkı yaptığımda 101 dereceyi görüyorum. Laptobumda bir sorun mu var ? Bilmediğim bir ayar mı yapmam gerek. Oyun laptopu diye aldık oyun açarken yanıyor cihaz. Belki eski yanıtlarda bir çözüm vardır ama hepsi intel olduğu için bir yerden sonra bakmayı bıraktım. Lütfen bana yol gösterin ne yapacağım ?

• Arkadaşlar selamlar, 10.Nesil i7 li ve 2070 li Omen 15 sahibiyim. Birkaç sorum olacak, Ram upgrade i yapan oldu mu 32GB a? Var ise performans etkisi nasıl oldu? Bir diğer durum 200W adaptör ile geldi, daha yüksek gücü olan bir adaptör ile kullanan var mı? Performans etkisi nasıl oldu? Ve bu işlemler garanti dışı bırakıyor mu? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syphonfilter -- 18 Temmuz 2021; 7:48:51 >
  • syphonfilter kullanıcısına yanıt

RAM değişimi garanti bozmuyor diye biliyorum , RAM yükseltme yapmadım ama geçen YouTube dan izlemiştim HP omen 15 upgrade diye bir video isimli, RAM yükseltmesi oyunlarda 3-5 fps etkiliyordu hatırladığım fakat render işinde ciddi yararı olur diye düşünüyorum.

• TeamCikaykur kullanıcısına yanıt

Dostum dediğin gibi çoğumuzun işlemci intel, ben de i5 10300h modeli var , fakat dediğim sıcaklıkları görmedim , laptop soğutucu alabilirsin 5-10 derece arası ısıyı düşürüyor , ben thermaltake model kullanmıştım eski laptop’umda memnundum.

• Arkadaşlar sizce i5-10300h 2060 lı model bf 2042de nasıl performans verir?

• Omen 15 i7 2070'li modeli ikinci laptop olması ve çok az kullanmam nedeniyle satışa çıkaracağım arkadaşlar. Henüz ilana koymadım. Alırken ve kullanırken forumdan çok faydalanmıştım forumdan almayı düşünen olursa özel mesaj atabilir.

• dr.trust kullanıcısına yanıt
    Hocam özelden ne kadar düşündüğünüzü yazar mısınız?

• Merhaba arkadaşlar, foruma yeni katıldım. Bende de HP Omen 15-EK0001NT modeli mevcut (kısacası i5 + rtx 2060). Laptop’u 2020 Eylül tarihinde almıştım. Aldıktan yaklaşık 5-6 ay süre sonra X tuşunda bazen çalışıp bazen çalışmama sorunu meydana geldi. İlerleyen süreçte Z ve C tuşlarında da yer yer takılmalar yaşamaya başladım. Bundan ötürü ürünü garantiye yolladım. Benim gibi aynı sorunu yaşamış olup garanti kapsamıyla işlem yaptıran başka arkadaş var mıdır ? İnternette okuduğum bir kaç yorumdan sonra içimde bir huzursuzluk oluştu açıkçası. İstanbul HP Teknik Servisi’nin işini gerektiği gibi yapmadığı ve müşterilerine ek masraf çıkardığına dair bir çok yorum bulunmakta. Belirttiğim gibi bu süreci daha önceden yaşamış birisi varsa ve yorum yapabilirse çok sevinirim.

Edit: 6 Ağustos tarihinde HP servisine bıraktığım laptop’u 18 Ağustos tarihinde teslim aldım. Ürünün klavyeyi de kapsayan alt kısmı komple değiştirilmiş. Herhangi bir ek ücret vs ödemedim. Fiziksel hasar ile de karşılaşmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yamoima -- 21 Ağustos 2021; 2:31:54 >

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.