Şimdi Ara

HP Omen 15 2020 Ek0000NT Coil Whine

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ürünü alalı 1.5 ay oluyor. Ürünün tam model kodu Ek0000NT. RTX 2060+İ5 10300h+ 512 gb Kioxia Ssdli olan sürüm. Üründen elektriksel sesler gelmekte. İlk başlarda hoparlörden geldiğini düşündüm. Güvenli modda hiçbir driver olmadan da test ettim yine ses geliyordu. Bios üzerinden Always Fan Mode' u kapatıp fanları kapattığımda da ses geliyordu. Yani hem hoparlör, hem fan kafadan gitmiş oldu. Cihazda zaten Hdd yok. İnternette arattığımda birçok yabancı sitede bu sorunu yaşayan insanı da gördüm. Sorum şu ileride bir problem yaşatır mı? Ses birebir şu videodaki gibi çıkıyor:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polatxp635 -- 26 Aralık 2020; 22:2:47 >

• donanımsal bir sorun olduğundan eminsen servise göndermek en doğrusu.

• IrrepertuX kullanıcısına yanıt
    Hocam bobinlerden geliyor ses eminim. Sızlama sesi var yani linkte eklediğim gibi ama daha tiz ve kulağınızı yaklaştırınca duyuluyor. Fare hareket edince işlemci yük altına girdiği için sızlama sesi fareyi oynatınca artıyor. Ancak bu bir sorun mudur? Bu serideki bütün serideki cihazlarda var mıdır? İleride bir sorun teşkil eder mi? Ben bunları öğrenmek istiyorum açıkçası.
  • sizin halledebileceğiniz bir sorun olduğunu sanmıyorum. eğer kendiniz yapmaya kalkarsanız daha sorunlu hale gelebilir. ürün yeni bir ürün olduğu için kronik bir sorun olabilir. tespiti için göndermeniz sizin açınızdan daha iyi olur. en azından sorunun ne olduğunu bilirsiniz. yoksa allah korusun bi gün bilgisayar hık der gider elinizde kalır.

• IrrepertuX kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ben ne yapabilirim anlamam etmem😂 Bazı yabancı hp forumlarında gördüm de normal diyenler de var servise gönderenler de var. Bobinlerden ses geldiği aşikar ancak bu coil whine problemi masaüstü Rtx ekran kartlarında da, Amd kartlarda da mevcut. Ve gayet normal karşılanıyor. Ancak durum dizüstünde de var mı? Varsa normal bir şey mi? Ben bunu merak ediyorum. Zaten servisle papaz oldum cihazı alır almaz. Dilim yandı. Online eğitim sürecim de olduğu için çok göndermek de istemiyorum açıkçası. Çünkü eğer bu serideki cihazların hepsinde varsa normal bir sorundur. Değişim istesem bile aynı cihaz geleceği için gerek yok. Bunu demek istemiştim.
  • polatxp635 kullanıcısına yanıt
    Hocam geçenlerde bu coil whine meselesi ile ilgili bende araştırma yapıyordum bana akım korumalı priz kullanırsan o akım kaynaklı dalgalanmalar dan laptobu korursun ve ses gelmez demişlerdi denerim eğer olursa yazarım buraya
  • kshr24 K kullanıcısına yanıt
    Hocam bende akım korumalı priz var zaten brennenstuhl muydu neydi bi alman markalı priz. Ona rağmen ses var. Bi etkisi yok maalesef
    Çok umutluydum bu sefer hocam😁 bendede MSI gl75 leopard var çok güzel laptop ama sessiz ortamlarda gelen ses gerçekten sinir bozucu oluyor
  • c-state biostan kapat

ne oldugunu bilmiyorsanız

https://www.technopat.net/sosyal/konu/eist-ve-cpu-c-states-nedir.164717// bura fikir edinmenizi saglar şimdiden geçmiş olsun.

Bu arada priz faktörüde vardır lakin arkadaslar deginmiş olay topraklanmada laptobu taktıgın prizi sök bak bakalım toprak hat baglanmıs mı.

• cuhuku C kullanıcısına yanıt
    bu demek oluyor ki kısaca güç tasarrufu modunu kapatıp işlemciyi hep en yüksek performans modunda çalıştır. Bunu yabancı forumlarda da okumuştum ama pil performansı ciddi şekilde azalıyormuş. Zaten 3-3.5 saat batarya süresi var 1.5-2 olur böyle olursa😂
  • kshr24 K kullanıcısına yanıt
    Sormayın hocam sormayın valla öyle çok rahatsız oldum. Demek ki her cihazda oluyormuş. Çok problem değil o zaman. Ama ryzen işlemcili hp pavilion 15 notebookta yoktu bu ses. Acaba sorun intel işlemcili olanlarda mı?
    Yok hocam bence her markanın her modelinde olacak bir sorun ondan pek düşünmemek lazım

batarya ile 3 saat oyun oynayan görmedim ben tetris oynayacaksan o baska tabi

• cuhuku C kullanıcısına yanıt
    bataryada zaten ya film izlersin ya wordde yazı yazarsın ya da tetris oynarsın 😂 Batarya zaten işlemciyi turbo frekanslarda besleyemez bundan ötürü tutup Cyberpunk oynamazsın zaten. Oynarsın da 10 fps ile😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polatxp635 -- 26 Aralık 2020; 14:10:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuhuku

c-state biostan kapat

ne oldugunu bilmiyorsanız

https://www.technopat.net/sosyal/konu/eist-ve-cpu-c-states-nedir.164717// bura fikir edinmenizi saglar şimdiden geçmiş olsun.

Bu arada priz faktörüde vardır lakin arkadaslar deginmiş olay topraklanmada laptobu taktıgın prizi sök bak bakalım toprak hat baglanmıs mı.

Fan sürekli açık olsun mu diye bir kısım vardı kapattım

Batarya tasarrufu diye bir kısım vardı onu da kapattım .

Fan sesi gitti ,çınlama sesi de gitti ama fan çalışmaya başladıkça çınlama sesi geri geliyor.

Bir süre böyle kullanacağım bakalım ne olacak.

@polatxp635

• quote:

Orijinalden alıntı: kshr24

Çok umutluydum bu sefer hocam😁 bendede MSI gl75 leopard var çok güzel laptop ama sessiz ortamlarda gelen ses gerçekten sinir bozucu oluyor

Bios tan cpu c states disable yapın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • koçari K kullanıcısına yanıt

lınkte yazıyor ne oldukları

• quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

Bios tan cpu c states disable yapın.

Alıntıları Göster

Bios ta c-state diye bir ayar yok

HP Omen 15 2020 Ek0000NT Coil Whine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koçari -- 4 Şubat 2021; 3:18:55 >

• koçari K kullanıcısına yanıt

Gl75 i olan arkadaşa yazdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    c-states yok bios'ta aynı sorun bende de oluştu merhaba arkadaşlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.