Şimdi Ara

hp laptopum aşırı ısınıyor ani drop giriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar öncelikte forumda yeniyim yanlış yere açtıysam kusura bakmayın . 1 yıl önce aldığım hp laptopum ilk günden beri oyun oynarken ( en düşüğünden en ağır oyuna kadar ) bi süre sonra ısı 85 dereceyi bulunca soğutmak için fps 10 a kadar düşüyor ve o saniyeden sonra toparlayamıyor. pc ısınana kadar gta 5 i yüksek ayarlarda bile rahat oynayabiliyorum 5 dk içinde ısı 85 i buluyor . herşeyi denedim arkadaşlar bilinen ne varsa işlemciyi yuzde 80 lere çektim olmadı , işlemci turbosunu kapattım olmadı , düşünün en düşük ayarlar 30 fps e sabitledim ona ragmen yine olmadı tabi biraz daha fazla oynadım 15 dk :) artık bi yol gösterin ısınan bilgisayar gördümde en düşük oyunlarda bile 5 dakkada ısınanı görmedim oyun düşmanı resmen .
    hp laptop i5 8250u 8gb ram nvidia mx130 ekran kartı = özelliklerim iyi değil biliyorum fakat en düşük oyunda bile ısınması can sıkıyor

• Hp laptop i5 8250u 8gb ram nvidia mx130 GTA V i bu düzenek ile yüksek ayarda oynamanız imkansız öncelikle bu yanılgıdan kurtulalım eğer termal macun yenilemesi, ürün temizliği vs yapıldıysa 80-85 dereceler bu sıcak yaz günlerinde kabul edilir değerlerdir yer yer droplar ise thermal throttling yüzünden işlemcinin saat hızın düşürmesi ile alakalı olabilir safkan bir i5 değil düşük tdp U model bir işlemci her ne kadar performansı tatmin etse de bu tarz sıcaklık eğrileri işlemcinin dengesini bozabilir.
  • Bu sistemle zaten yüksek ayarda oynayamazsınız. Birde laptopun doğasında var ısınmak markası da hp olunca kaçınılmaz gibi bişey Yapacak çokta bişey yok bence fanları temizleyip yapabiliyorsabız termal macunu yenileyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaten ben bu sistemden harikalar yaratmasını beklemiyorum . 3-4 gb lık oyunlarda dahi aynı sorun var son çare gta vice city indirip kaldırsın diye dua edicem
  • Laptopların genel sorunu ısınma yaz aylarında daha fazla oluyor 85 dereceler normal. Droplar ısınma kaynaklı olabilir. Tavsiyem fan temizliği ve termal macun yenilemesi yapabilirsiniz yada harici bir laptop soğutucu alıp sıcaklık değerlerini düşürmeye çalışabilirsiniz.
  • işlemciyi kısmanız yada kalıtelı bır sogutucu almanız lazım...

ayrıca harıcı klavye ıle oyun oynayın daha da az ısınacaktır
  • işlemciyi throttlestop ile kıstım 1.6 ghz ye sabitledim bu bana sadece 5 dakika daha kazandırıyor başka bişeye yaramıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.