Şimdi Ara

HP Garanti Süresi Uzatma HK.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar tamire verdiğim laptop zamanında yapılamadığı için yeni ürün talebinde bulundum. Ancak değişimden gelen ürünün garanti süresi eski ürününün süresinden devam ediyor. Bu durumda sıfır makinanın az bi garanti süresi kalıyor.

Benim merak ettiğim ücretini ödeyerek garanti süresi alabilirmiyiz veya ne gibi bir yol izlemeliyiz ?

• Garanti paketi satın alabilirsiniz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: visceroid

Garanti paketi satın alabilirsiniz...

bahsettiğim değişimden gelen yeni ürünler içinde uygulanabiliyordur umarım..
  • quote:

bahsettiğim değişimden gelen yeni ürünler içinde uygulanabiliyordur umarım..

Ben de sizinle benzer durumdayım, bana atanan koordinatöre bu soruyu sordum ve care pack lerin satın alınabileceğini fakat cihazın hiç servise gitmemiş olması gerektiğini söyledi. Bu durumda garantiden değiştirilen ürünün care pack kapsamında sayılamayacağını da belirtti.

Şahsen bana mantıksız geldi fakat bana verilen bilgi bu yönde yine de isterseniz siz de size atanan koordinatöre (tabii telefona çıkmasını sağladıktan sonra.....) sorun derim.

Saygılar
  • HP garanti uzatma paketleri Carepack olarak adlandırılıyor. Sizin ki Pavillion mu ticari seri mi bilmiyorum ama, güncel olarak 122 Usd + Kdv olması lazım. HP.com.tr'den carepack olarak arama yapıp detaylarına ulaşabilirsiniz veya Artım Bilişim'den (HP yetkili satıcısı) teklif isteyebilirsiniz.

Aslında bir süre öncesine kadar S3NEVO paketleri vardı ve sadece 35 Usd idi. Artık o paketten (carepack etiketi yani) piyasada bulmak mümkün olmuyor. Ama bulursanız da hala geçerli.

Genelde carepack paketinin kaydedilmiş olması gerektiği, cihaza yapışmış olması gerektiği söylenir ama ben bugüne kadar hiç cihaza yapıştırmadım, hep altındaki kart cebine koydum. Ayrıca hiç kayıt da yapmadılar. Zaten bir yetkili kayıt gerekli diyordu, diğeri kayda gerek yok cihaz servise gelince etiket olması yeterli diyordu.

Bu anlattıklarım ticari seri ürünler için geçerli. Pavillion olan tüketici serisi dizüstü kullanmadığım için farklılıklar olup olmadığını bilmiyorum.

• öyle olması gerek zaten ilk aldıgın garantiden devam eder her garantıden degısen urun

yoksa al 1 yıl sonra bosulsun 2 yıldaha sonra ole ole uzar gıder

ama garantı ıcın paketler oldugunu bılıyorum kasko turu bi konus hp musterı temsılcılerıyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: asmorias

Ben 2003'te bir HP notebook almıştım. 2005'te iade edip sıfır notebook aldım. Onu da 2007'de iade edip bir tane daha aldım. Sene 2009 ben hala 2003'te ödediğim parayla garantili notebook kullanıyorum. 2007'de aldığımı da iade etmem söz konusu bu aralar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: signore

quote:

Orjinalden alıntı: asmorias

Ben 2003'te bir HP notebook almıştım. 2005'te iade edip sıfır notebook aldım. Onu da 2007'de iade edip bir tane daha aldım. Sene 2009 ben hala 2003'te ödediğim parayla garantili notebook kullanıyorum. 2007'de aldığımı da iade etmem söz konusu bu aralar.

Bu durumda değişimden gelen laptopa 2 yıl daha mı garanti verildi. Ben şimdi değişimden yeni laptop aldım ve garanti ile ilgili bişey söylemediler.. elimde hp nin yeni laptopla gelen 2 yıl süreli bi garanti belgeside var.. Şimdi bu garanti yenimi başladı yoksa eskisi üzerinemi devam ediyor bunu nasıl anlarız ?

• quote:

Orjinalden alıntı: ozas
    Bu durumda değişimden gelen laptopa 2 yıl daha mı garanti verildi. Ben şimdi değişimden yeni laptop aldım ve garanti ile ilgili bişey söylemediler.. elimde hp nin yeni laptopla gelen 2 yıl süreli bi garanti belgeside var.. Şimdi bu garanti yenimi başladı yoksa eskisi üzerinemi devam ediyor bunu nasıl anlarız ?

Eğer değişimden HP size laptop verdiyse, eski cihazın garantisi devam ediyor olacaktır. Ben iki seferde de ücret iadesi alıp, kendim dışarıdan yeni laptop aldım. Tüketici ürünü Pavillion serisinde yapıyorlar mı bilmiyorum ama, ticari seri ürünlerde ücret iadesi istediğinizde kabul ediyorlar. Laptop faturasındaki bedeli iade ediyorlar. Herhangi bir kur uyarlaması yapılmıyor. Güncel Usd kuruna göre karar vermek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 16 Mart 2009; 12:07:38 >

• Konuyu hortlattım ama önemli.

1 ay önce yeni 6020st aldım ve ürünün garanti süresini uzatmak istiyorum. 3 yıl uzatma yapıyorlar.

Sitesinde yazan fiyat 120+KDV ortalama 250 TL denk geliyor.

Sorularım şunlar olacak ?

1-Bu garanti uzatmayı nerede yapabilirim ?

2-Makina ne kadar süre kullanılmış olacak ( garanti bitmesine doğru yapabilir miyim ? ) veya tamire gitmemiş olması mı gerekli ? ( Konuya ait mesajları okudum )

3-Garanti süresini alırken taksit vs yapabiliyor muyuz?

Bunlara cevap alabilirsem çok sevinirim.
  • Birde fiyat farklılıkları var sanırım.Pek anlamadım.

https://h40039.www4.hp.com/wtyext/priceTableList.do

Buradaki , 69 $ kdv dahil fiyatı

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF13a/321957-321957-3329744-64354-64354-5048664.html?lang=tr&cc=tr&jumpid=in_r2515_tr/tr/smb/psg/cpfinderadlp-ot-li-pu_Diz%C3%BCst%C3%BC_PC_ler_hpelitebook2540pdiz%C3%BCst%C3%BCbilgisayar_chev/carepacksfinder

Buradada , 120$ + KDV diyor.

Farkı anlayamadım. :)

• HP garanti uzatma ve ilave hizmet paketlerine carepack diyor.

Yıllar önce S3NEVO kodlu garanti uzatma etiketi vardı. Tüm modeller için geçerliydi (o zaman tüketici - ticari seri ayrımı yoktu). Fiyatı da Hp'nin sitesinde kodu ve fiyatı farklı carepack'ler olmasına rağmen, S3NEVO kodlu olanı 39-45 USD civarına bulabilirseniz 3 yıl garantiniz oluyordu. Hatta HP'yi bir arayıp sorduğunuzda kayıt edilmesi gerektiğini söylüyorlardı, 5 dakika sonra arayıp sorduğunuzda kayda gerek olmadığını söyleyen başka biri ile konuşuyordunuz. Ben zamanında 2 yıllık garantisi biten notebook'un altına geçerli bir S3NEVO etiketi koyup, garantide işlem yaptırdığımı hatırlıyorum. Tabi sonra piyasada S3NEVO kalmadı.

Günümüze ve sizin durumunuza dönersem, bu sayfada sizin notebook modeline göre (tüketici serisi dizüstü bilgisayar) seçim yaparak ulaştığım şu sayfada güncel Carepack'ler hakkında detaylı bilgiler var. En iyisi HP Türkiye müşteri hizmetlerini arayıp net bilgi almak.

• Çok teşekkür ederim.
  • 226 tl teklif ettiler 1 yıl uzattım garantiyi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.