Şimdi Ara

hp deskjet 3745

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sevgili arkadaşlar; hp deskjet 3745 yazıcım var. Ama ben bu yazıcıyı huzurlu bir şekilde kullanamadım desem yeridir. Şimdi de birkaç satır yazıyor ve duruyor. Yazdırmayı iptal et diyorum etmiyor, yeniden yaz diyorum yazmıyor. Problemle ilgili bilgisi olan var mı? Yoksa bu modeller böyle mi oluyor? Bilgisayarımda bulunan yazılım Wndows XP. Bulunduğum yer 4. kat. Yazıcıdan ilelebet kurtulmak için yeterli bir irtifa yani. Ne dersiniz?

• aga bende de 5500 var o da yapıo o bazn hiç yazmıo anlamadm bende
  • arkadaşım tahmin ettiğim yazıcıysa o bende 3550 vardı HP Kayserilik yapıyor. Yani yazıcıyı boyayıp boyayıp satıyor. Ben 3 sene önce 3550 aldım arkadaşım 3745 aldı şimdide 1360 galiba model noları farklı ama makine aynı. Neyse bende yazıcıda ilklerden hiç sorun yoktu ama daha sonralarda yazdır dediğimde yazdırmamaya bilgisayara reset attığımda yazdırmaya başladı. Hatta bi keresinde kardeşim akşamdan bismillahirrahmanirrahim yazmış çıktısını alamamış, ben bilgisayarı bi açtım ama bundan haberim yok. Yazıcı bi açıldı baktım besmele çıkıyo, şok oldum. Noluyo lan dedim Allah'ım ben ne yaptım dedim. Evdekilere anlatınca çıktı ortaya iyi makara olmuştu. Ben şöyle bi yöntem buldum: Yazıcıda işlemi sonlandır dediğinde işlem sonlanmıyor, hatta bunu yaptığında bi sorun ortaya çıkıyor ve işlemci %100 kullanılmaya başlıyor. İşte tan bu anda ctrl+alt+del yaparak görev yöneticisini aç ve orda işlemciyi neredeyse %99 kullanan işlemler kartında bi scvhost veya spoolsv diye bişey olucak onu seçip görevi sonlandır dediğinde yazıcı sonlanıyor. Biraz zamandan sonra yazıcı tekrar yazmaya başlıyor girdiğin dökümanları yada yazıcıyı kapatıp açman yeterli oluyor ve bu sorun formatla filan da çözülmüyor. Çünkü ben defalarca format attım bi faydasını görmedim gerçi bunun için yapmamıştım ama şimdi canon var elimde mp-170 çok iyi makine benim için inşallah uzun yıllar birlikteyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marmaralıterbiyeci -- 21 Ağustos 2006; 22:54:09 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.