Şimdi Ara

hp color laserjet cp1215 macbook air nasıl sürücü bulurum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni aldım macbook ama eski yazıcımı yükleyemiyorum yardımcı olabilecek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dddbbb D kullanıcısına yanıt
    Her ne kadar HP bu model için OSX desteği vermiyor olsa da Apple HP Printerları için genel bir sürücü paketi çıkarmış. Birçok insan bu şekilde printer'ı kullanabildiğini bildiriyor. (printer'ı kurduktan sonra model olarak hp color laserjet 2600'ü seçiyorlarmış)

https://support.apple.com/kb/dl907?locale=tr_TR

Hayatımda bedava verseler bile hiçbir ürününü almayacağım tek bir marka var o da HP'dir. Gerçekten dünyanın en kötü firması, son dönemlerde de ekonomik olarak ta düşüşe geçtiler, inşallah batarlar.

En kötü durum senaryosunda ise, virtualbox ile sanal makine olarak windows xp kurun, printer'ı oraya yükleyin ve printer'ı oradan paylaşıma açın, osx içerisinden de paylaşım üzerinden printer'ı kullanın ( sanal makine olarak 256mb ram ayırsanız yeterli olacaktır)

Çözümü bulduğum kaynak:

https://discussions.apple.com/thread/6603520

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 18 Mart 2015; 10:31:40 >

• Sağol kardeş.. o paketi kurdum, tabiki benim yazıcı yoktu bir kaç benzeri denedim olmayınca zorlamadım. ayrın ilk iş 2600 olanı denemek olacak.
    bu arada hp ile ilgili fikirlerine tamamen katılıyorum. önceki bilgisayarım hp idi. mac e geçtikten sonra klavyede yazı yazmak ve fare kullanmadan çalışmak vs vs vs vs gerçekten keyifli :)

tşk.

• Allah razı olsun.. dediğin gibi yaptım. Oldu. teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

Her ne kadar HP bu model için OSX desteği vermiyor olsa da Apple HP Printerları için genel bir sürücü paketi çıkarmış. Birçok insan bu şekilde printer'ı kullanabildiğini bildiriyor. (printer'ı kurduktan sonra model olarak hp color laserjet 2600'ü seçiyorlarmış)

https://support.apple.com/kb/dl907?locale=tr_TR

Hayatımda bedava verseler bile hiçbir ürününü almayacağım tek bir marka var o da HP'dir. Gerçekten dünyanın en kötü firması, son dönemlerde de ekonomik olarak ta düşüşe geçtiler, inşallah batarlar.

En kötü durum senaryosunda ise, virtualbox ile sanal makine olarak windows xp kurun, printer'ı oraya yükleyin ve printer'ı oradan paylaşıma açın, osx içerisinden de paylaşım üzerinden printer'ı kullanın ( sanal makine olarak 256mb ram ayırsanız yeterli olacaktır)

Çözümü bulduğum kaynak:

https://discussions.apple.com/thread/6603520

HP mi en kötü marka,bana HP den daha iyi yazıcı yapan bir firma daha söyleyin o zaman.

• ekotim kullanıcısına yanıt
    Hocam kurduğunuz cümle bile kendi içinde ironi içeriyor. HP'nin en iyi yazıcı üreten markası olduğunu düşünüyorsanız bir kez daha düşünün derim..

Şirketteki ofisime herzmaan renkli all in one laser yazıcı alırım.

İlk aldığım all-in-one laser yazıcı hp idi (ondan önce o güne kadar bozulan 4 tane hp inkjet'i hesaba katmıyorum). 1 sene sonra tamir edilemez biçimde bozuldu.
    İkinci aldığım all-in-one yazıcı xerox'tu. O da 1 sene sonra bozuldu.

Yazıcılarımı kullanırken öyle dolum toneri falan da kullanmıyorum, zaten senede bir bitiyorlar, onda da orjinal toner alıyorum.

Bu bozulmaların sebepleri çeşitlilik gösteriyor, kiminde anakrtı yanmış dediler, kiminde başka şeyler dediler, tamir için yazıcının kendisi kadar para istediler.

Şu anda son 3 senedir Cannon all-in-one laser yazıcıyı kullanmaktayım. Bir gün bile cihaz problem çıkarmadı.

Tecrübelerime dayanarak diyebileceğim aldığım en kaliteli yazıcı markası Cannon'dur.

• Bende 3 yıldır hp lazerjet yazıcı kullanıyorum.hiçbir sılıntı da yasamadım.o zaman hp en iyi marka bana göre.

Yani aldığın ürün arızalandı diye marka niye kötü olsun.bugün iphone alıyosun kutudan bozuk cıkabiliyor.apple dandik marka mı oluyor.

evet bir talihzlik yasamışsınız ama hp nin yazıcı konusunda dünya capında basarısını görmezden gelemezsiniz.

• ekotim kullanıcısına yanıt
    hp ürünleri ile yaşadığım rezaletler sadece yazıcılar ile bitmiyor.

ipaq el cihazlarından tutun da laptoplarına kadar tonlarca elimden geçmiş ürünlerini ve teknik servislerinde yaşadığım rezaletleri size anlatabilirim.

hp nin benim gözümde tek iyi yaptığı ürün serisi profesyonel ürünleri (bugüne kadar 2 tane workstation'ı işyerimde kullandım, ilki 10 sene 7/24 sunucu olarak çalıştı, 2. si 3 yıldır çalışmaya devam ediyor).

sıradan kullanıcıya ulaşan (pavilion gibi) ürünlerinin bana kalırsa tamamı çöp, ve kusura bakmayın ama bunu anlatabildiğim herkese anlatmayı kendime görev biliyorum, o derece çok çektim hp'den.

istatistiksel olarak konuşacaksak, benim bugüne kadar sahip olduğum 10 hp ürününden 8'i benim hatam olmadığı halde bozulmuştur, siz şanslı azınlıktanmışsınız 3 senedir aynı yazıcıyı kullanışsınız ne mutlu size

Ben uzun yıllardır hp'nin birçok ürününü almış, sorunlar yaşamış ve bu sorunların çözümü konusunda da fazlasıyla mutsuz edilmiş bir tüketici olarak görüşlerimi bildiriyorum. Bu durum sizde neden bu kadar savunma ihtiyacı doğurdu?

• quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

hp ürünleri ile yaşadığım rezaletler sadece yazıcılar ile bitmiyor.

ipaq el cihazlarından tutun da laptoplarına kadar tonlarca elimden geçmiş ürünlerini ve teknik servislerinde yaşadığım rezaletleri size anlatabilirim.

hp nin benim gözümde tek iyi yaptığı ürün serisi profesyonel ürünleri (bugüne kadar 2 tane workstation'ı işyerimde kullandım, ilki 10 sene 7/24 sunucu olarak çalıştı, 2. si 3 yıldır çalışmaya devam ediyor).

sıradan kullanıcıya ulaşan (pavilion gibi) ürünlerinin bana kalırsa tamamı çöp, ve kusura bakmayın ama bunu anlatabildiğim herkese anlatmayı kendime görev biliyorum, o derece çok çektim hp'den.

istatistiksel olarak konuşacaksak, benim bugüne kadar sahip olduğum 10 hp ürününden 8'i benim hatam olmadığı halde bozulmuştur, siz şanslı azınlıktanmışsınız 3 senedir aynı yazıcıyı kullanışsınız ne mutlu size

Ben uzun yıllardır hp'nin birçok ürününü almış, sorunlar yaşamış ve bu sorunların çözümü konusunda da fazlasıyla mutsuz edilmiş bir tüketici olarak görüşlerimi bildiriyorum. Bu durum sizde neden bu kadar savunma ihtiyacı doğurdu?

Ben sadece önyargılı olmanızı anlamadım.sizin basınıza talihliksizlikler gelmiş olabilir ama bu bir markanın kötü olduğunu göstermez.teknoloji biraz şans işidir. Bende hp laptop kullanoyorum.g62 serisi yaklaşık 5 yıl oldu daha servise gitmedi.ondan önce hp kullandım yaklaşık 6 sene.almış olduğum her hp ürünü cok uzun yıllar gidiyor bana.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.