Şimdi Ara

HP Boot device not found

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba HP 250 G1 marka notebooku windows 8'den windows 7'ye çevirdim bu işlemden sonra açılışta sürekli "Boot device not found" uyarısı alıyorum BIOS'u kurcalayarak bilgisayarı yeniden açabiliyorum BIOS ayarlarından diğer forumlarda anlatıldığı gibi Legasy support'u açtım ve Secure boot özelliğini kapattım ancak F10 yaparak BIOS'dan çıktığımda ESC'ye basarak windows açılıyor ama PC'yi yeniden başlattığımda BIOS eski ayarlarına dönmüş oluyor yani BIOS ayarları F10 yapmama rağmen kayıtlı kalmıyor ne yapmalıyım?

• popu1er P kullanıcısına yanıt
    Tam şuan bende bu hatayla karşılaşıyorum boot ayarlarlarından birdaha legacy seçersem açılıyor bilgisayar ama bunu UEFI olarak nasıl sağlıcaz..
    UEFI olarak CDden veya USBden çalıştırınca da;
    "Selected boot image did not authenticate. Press <Enter> to Continue." hatası alıyorum enter basınca geri atıyor..
  • win8 olarak kurdum sorun çözüldü sende öyle yap
  • ahmet.54 kullanıcısına yanıt
    yok hocam win8 kasıyor arkadaşımındı PC ben hallettim biosda söylenen ayarları yaptım bana kod verdi örnek "1234" siyah ekranda direk "1234 ENTER" yaptım bios ayarları kayıtlı kaldı ve artık açılışta o sorunla karşılaşmadım.
  • popu1er P kullanıcısına yanıt
    çalıştır > msconfig yapıp / sistem yapılandırması sayfasının önyükleme sekmesinin fotosunu bana yollarmısınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.