Şimdi Ara

hp 6315 pili çıkarınca sıfırlıyo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merabalar arkadaşlar yakın bir zamanda hp6315 aldım kafama takılan birkaç şey var bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar bana cevao yazarlarsa sevinirim sorun şu bataryayı çıkarınca makineye yüklediğim programlar dahil kendini sıfırlıyo bu normalmi birde program yüklerken nereye yüklüycez ben main mmemory ve hafıza kartına kuruyorum ıpaq file ye mi kurmak gerekiyo bilgilendirirseniz sevinirim

• Birincisi pili cikarinceá birnevi hardreset yapiyorsun cook normal.
    Ikincisi nereye yüklersen yükle calistigi sürece farketmez.
    quote:

Orjinalden alıntı: OZGURCEL77

merabalar arkadaşlar yakın bir zamanda hp6315 aldım kafama takılan birkaç şey var bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar bana cevao yazarlarsa sevinirim sorun şu bataryayı çıkarınca makineye yüklediğim programlar dahil kendini sıfırlıyo bu normalmi birde program yüklerken nereye yüklüycez ben main mmemory ve hafıza kartına kuruyorum ıpaq file ye mi kurmak gerekiyo bilgilendirirseniz sevinirim

• çok teşekür marcopolo bende makinede problem ver diye düşünmüştüm bu modelle ilgili diyer tavsiyelerini bekliyorum çok teşekkür:)
  • tekrar selam bu pil olayında bir gariplik var başka bir arkadaşta backup pilinin bittiği zaman böyle yapar diye yazmış bu olayı net bilen varmı PİLİ ÇIKARINCA KENDİNİ SIFIRLAMASI NORMALMİ
  • Pili çıkarınca hart reset atıyor anlaşılan, bu normal değil, cihazın içinde bisüre idare edecek sistem pili olmalı, servis yolu gözüküyor kolay gelsin
  • Arkadaşım cihazın arızalı. Bende eski 6315 kullanıcısıyım. Bende de aynı problem vardı ve 6 ay o şekilde kullandım. 2-3 yedek pilim vardı ve değiştiremiyordum. Problem çok basit. Telin arkasındaki pili çıkarmak için kullandığın tırnak var ve bu tırnağı sağa sola çekip pili çıkarıyorsun. Aslında bu tırnak bir switch. Kırmızı iken pili direkt cihaza bağlamış oluyor. Yana çektiğinde yeşil oluyor ve artık backup piline yönlendirmiş oluyor.

Sende bu switch arızalanmış. Servise gittim 5 dakikada hallettiler. Aslında kendin açıpda halledebilirsin dikkatlica yapabilirsen.

Selamlar...

quote:

merabalar arkadaşlar yakın bir zamanda hp6315 aldım kafama takılan birkaç şey var bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar bana cevao yazarlarsa sevinirim sorun şu bataryayı çıkarınca makineye yüklediğim programlar dahil kendini sıfırlıyo bu normalmi birde program yüklerken nereye yüklüycez ben main mmemory ve hafıza kartına kuruyorum ıpaq file ye mi kurmak gerekiyo bilgilendirirseniz sevinirim

• ceyhungüler kardeşim bu işte yine bir yanlışlık var bügün servisi aradım bu modellerde pili çıkarıca silinme normal bişey zaten swiç arzalı olsa tırnağı kırmızıya getirince cihaz normal bi şekilde kapanıyor sadece komple pili cıkarınca sıfırlıyo ikiarada kaldım hp servisimi yanlış biliyor
  • quote:

ceyhungüler kardeşim bu işte yine bir yanlışlık var bügün servisi aradım bu modellerde pili çıkarıca silinme normal bişey zaten swiç arzalı olsa tırnağı kırmızıya getirince cihaz normal bi şekilde kapanıyor sadece komple pili cıkarınca sıfırlıyo ikiarada kaldım hp servisimi yanlış biliyor

arkadaşım mantıklı düşün lütfen, sana normal geliyor mu bir cihazın pilini çıkarınca bütün ayarların default konuma gelmesi ??? WM5 cihazlar backup battery gerektirmeden çalışıyor yedek batarya arızası olmuş olamaz, kesinlikle başka bir arızası var cihazın, hiç 6315 kullanmadım ama benim mantıgım elvermiyor bir cihazın pilini çıkarınca hard reset atması sim card bataryanın altında mı bilemiyorum ama altındaysa düşün bikere başka hat takman olanaksız o zaman. Bence servisini tekrar ara ve emin ol, çoğu WM5 cihaz maalesef batarya çıkarınca saat ve tarih ayarını sıfırlıyor, bu bile başlı başına büyük bir sorunken sana hard reset atmasının normal oldugunu ikna etmeye çalışıyorlar.

• Bende de 6340 var bu cihazda pil değişimi yapılırken her hangi bir sorun ile karşılaşmıyorum zaten mantiken düşünmek gerekirse pil bitti uyarısı verirken bende " pil bitiyor yedek pil ile değiştirin veya şarja takın" gibi uyarı veriyor. eğer reset atacaksa wm yapan billi amcam hakaten işin başında değilmiş derim....
  • selam arkadaşlar ilginize teşekürler hp yi birdaha arıycam ama zaten cihaz yurtdışı girişli olduğu için servis bakmıyor banada zaten mantıklı gelmiyor acaba backap pilimi bitmiş yoksa başka bir arızamı ya ne şanş bendeki ne alsak problem çıkıyo
  • selamlar arkadaşlar donanım bilgisine sahip arkadaşlara ihtiyaç var cihazın backap pili %100 görünüyor hp yine aradım cihazda problem olduğunu söyledi problemi tekrar yazıyorum cihazın pilini çıkarınca herşey sıfırlıyo bir nevi hardreset yapıyor yani cihazın içinde hiç birşey kalmıyor backap pili %100 görünüyo bil dolu yazılımsal bir problem olabilirmi rom uptede ile düzelirmi tabi bunu ben yapabilirmiyim bilenler yardım
  • bu konuyla ilgilimi bilmiyorum ama hp nin sitesinde ingilizce olarak rom update var benim cihazda 1.11 yani enson sürümü mevcut o sebeple ben yüklemedim ama bir kaç güncelleme yaptım kendisi reset attı yeniden başlattı güncelleme tmam dedi. böyle oluyorsa bi bak derim... malesef ingilizcemde iyi olmadığı için konu hakkında yardımcıda olamayacağım. yalnız şöyle bir karar aldım Hp nin desteği bu konuda gerçekten sıfır birda asla hp ürünü kullanmayacağım her ürünü para kazanma amaçlı üretiliyor örneğin win5.0 için 45$ istiyor onuda yapmıyor ayrı bir konu ama başma cihazlarda bu tarz güncellemeler üretsiz gibi gözüküyor.
  • birde backup programın varsa dosyalarının yedeğini alıp tekrar eski haline kısa sürede getirebiliyorsun yoksa aşağıdaki linki bi incele diyebilirim
    http://www.xxx.com/read.php?tid=38044&keyword=spb
  • selamlar verdiğin bilgi için teşekürler benim yanlız benim bu problemin yazılımsal bir problem olduğundan emin olmam lazım rom güncelleme 1,10,08 eng yazıyor birde sen dediğin diğer güncelleştirmeyi nasıl yaptın saygılar özgür
  • Arkadaşlar aynı problem benim de başıma geldi,
    programa göre cihazın backap pili %100 görünüyor ancak cihazın pilini çıkarınca herşey sıfırlıyor
    Bui işi çözen yok mu, switch arızasıysa nasıl yapabilirim?
  • Bilen yok mu yaw?
  • Kendin pişir kendin ye olayına döndü bu iş.
    Araştırmalarıma göre olay basit. Ama bazı arkadaşlar işkembei kübradan sallamışlar maalesef.
    HP kullanım kılavuzunda batarya konusunda şöyle yazıyor. Hepsini çevirmedim. Olayın özü şu:

"The iPAQ Pocket PC also has a small internal backup battery that
    allows you to change the main battery without losing RAM data
    (user-installed programs and data) as long as it is replaced
    immediately. The internal battery can only be removed by
    qualified HP Technical Support."

Kısaca, HP IPAQ'ın içinde küçük bir pil var ve ve batarya değişiminde bilgileri kaybetmeni engeler ve bu pil sadece HP serviste değişir diyor ve devamında da ekliyor:

CAUTION: Because most of the applications and data you install on
    your Pocket PC are held in memory (RAM), you will need to reinstall
    them if the battery completely discharges or if the battery is removed
    from the unit for more than 15 minutes. Otherwise, when fully charged,
    the internal backup battery will save the user installed data for up to 15
    minutes when the standard battery is removed. Before removing the
    battery, check to see that the internal backup battery is fully charged by
    tapping Start > Settings > System tab > Power Icon.

Pili 15 dakikadan fazla ayrı tutma diye uyarıyor. Ayrıca cihazın içindeki pil durumunu da Start > Settings > System tab > Power Icon'dan görebilirsiniz diyor.

• arkadaşlar 6340 modeli var bende de.
    power kısmında main battery şarj etme durmuma gore gostergede gozukuyor.
    altında da bildiğiniz gibi Backup Battery var o ise %100 gozukuyor.

şu an bataryayı çıkarsam butun verilerim ve saat gibi ayarlar siliniyor.

şimdi bu problem yazılımsal mı ? yaızılımsal değil de donanım ile alakalı ise backup battery neden %100 gozukuyor.

backup batteryinin ömrünün bittiğini varsayalım; PEKİ BU SEFERDE POWER KISMINDAKI BACKUP BATTERY GOSTERGESİNDE HİÇBİRŞEYİN VEYA %0 ın gozukmesi gerekmez mi ?

bu arada daha once sıfır bir hp4150 almıştım ve bir sorunu yoktu. şimdiki 6340 ım ikinci el. bu yuzden içindeki backup battery nin bitmiş olabileceğini düşünüyorum.

bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.