Şimdi Ara

HP 17-AB201NT 1DN09EA İ5-7300HQ 8GB 128GB SSD+1 TB HDD 4 GB GTX1050 17.3 FREEDOS (ANA KONU) (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
841
Cevap
16
Favori
35.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bende bu ürünü almaya karar verdim 2.el. Sizce alınır mı ? Kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. En çok korktuğum konu ısınma problemi var mı ??
  • Oktylmz95 O kullanıcısına yanıt
    Asla ısınmıyor gönül rahatlığı ile alın.
  • Turboboostu kapatip stress teste soktum bizzat sizin pc ile ayni frekans ve isilari aldim. 15 inclerde turbo frekans 3.8 e kadar firliyor minimum 3.4. Ile 3.2 arasi. Fanlarda msi kadar turbo değil haliyle ısınıyor. Bence sebep bu. Vakumlu fan alip mevzuyu kapatacağim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 08.2017 'de aynı bilgisayardan aldım.Dahada yükseltmek için satıyorum.İlgilenen varsa garantili sorunsuz pm den ulaşabilirsiniz.
  • arkadaşa laptop bakarken dell in i7+1050ti modeliin yorumlarında 130w adaptörle geldiği ve yeterli gücü karşılamadığından ücretsiz olarak 180w adaptör gönderildiğini okudum. acaba bizim laptopta da böyle bir durum var mıdır?
  • ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    16 ay civarı oldu sanırım. Makineyi aldığım günden beri çok ama çok sık kullanıyorum. Modelleme mi dersin, render mi dersin... Oyun olarak da çok yoğun kullandım. En ufak bir sorun dahi yok. 80 derece yukarısını görmedim ki bu değeri de çok nadir görüyorum. Genelde 70-75, tekrardan inceleme ve bilgilendirmelerin için teşekkür ediyorum. Nokta atışı yapmışım bu makine ile. Bu arada şunu belirteyim, kullanımlarımın %70 i harici monitörden. GTX 1050 ve i5 7300 daha 3 sene sıkıntısız götürür gibi duruyor.
  • yattarali Y kullanıcısına yanıt
    150 watt yeterli, 130 wat malesef besleyemiyor. Bataryadan harcıyor uzun oyun oynamalarda sorun yaratabiliyor bu durum . 150 watt adaptörde sorun yok bataryadan hiç beslenmiyor.
  • merhaba arkadaşlar son zamanlarda bir sorunla karşılaşıyorum. bilgisayar pildeyken bir anda kapanıyor(windows kapatılıyor yazısı çıkmadan direkt kara ekranla karşılaşıyorum) pc yi tekrar açmak istediğimde ise şarja takmadan açamıyorum. bu sorunu nasıl çözebilirim daha önce böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu?
  • Yogurtking Y kullanıcısına yanıt
    Bataryanız ile ilgili bir sorun olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar;

HP 17-AB201NT laptobumu TV'ye HDMI ile bağladığımda bilgisayarın ekran çözünürlüğü düşüyor.
    Oyun ve normal masaüstü farketmiyor, ikisinde de çözünürlük azalıyor.

Televizyonun full hd desstekli ama full hd çözünürlük alamıyorum bilgisayardan.

Sebebi ne olabilir?

Şimdiden teşekkür ederim.
  • musti35 kullanıcısına yanıt
    HDMİ taktıktan sonra ekran ayarı yapmayı denedinizmi?
    Denemedim,
    hdmi kabloyu takınca ekran çözünürlüğünü mü ayarlamam gerekiyor?
  • musti35 kullanıcısına yanıt
    Normalde direk algılıyor ama sizde sorun var diye ben söyledim. Taktıktan sonra çözünürlük ayarlarından uygun olana getirin belki düzelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

Normalde direk algılıyor ama sizde sorun var diye ben söyledim. Taktıktan sonra çözünürlük ayarlarından uygun olana getirin belki düzelir.
    Deneyeyim akşam, teşekkür ederim.
  • soge kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle turboboosta geçmiyor cihaziniz yoksa 75c o soğutma sistemi ile imkansız.

• expressimo kullanıcısına yanıt
    Hocam bunu daha önce tartıştık. Bilir kişilerden cevabını aldım. Sizde biraz araştırıp öğrenebilirsiniz. Tam yük altında turbo bost sürekli en üst seviyede çalışmıyor. Ama şunu söyleyebilirim i7 olsa daha sıcak olacağı kesin.

Yani bir sorun yok herşey olması gerektiği gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTHUR. -- 28 Kasım 2018; 18:26:22 >
    Pratikte tabi fark etmiyor doğru.

• expressimo kullanıcısına yanıt
    pratik, teori fark etmez intel işlemcilerde bu durum böyle. İ7'de olsa tam yük altında turboo boost en üst frekansta çalışmıyor. Bu sadece bu laptopa özel bir durum değil.
    Ben calistirdim ama cok isiniyordu.

• Arkadaşlar elimde bu bilgisayardan çokarn ssd, hdd, sıfır ayarında batarya, adaptör, 4gb x2 ram vardır ilgilenen varsa uygun fiyattan vereceğim .
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.