Şimdi Ara

HP 17-AB201NT 1DN09EA İ5-7300HQ 8GB 128GB SSD+1 TB HDD 4 GB GTX1050 17.3 FREEDOS (ANA KONU) (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
842
Cevap
16
Favori
35.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fandan bahsediyorum. Kasayi sokmek baya basitmis zaten :) Ben korkumdan sordum. Kasada tek sikinti bir adet tirnak. Kapagi cikarirken dikkatli olmak gerekiyor. Ben simdilik sadece fan ve etrafini temizledim. Daha sonra komple parcalara ayirip temizleyecem. Zaten cok da acil bir durumu yoktu fanlar haricinde.

Menteseler demisken evet orada da dikkatli olmak gerekiyor :D

Bir de ilginc bir detay gordum, islemcilerin uzerindeki sey de ne oyle ? Sanirim termal macun yenilemeye gerek yok gibi. Adini bi bilsem arastiracam ama bilmiyorum. Sunger gibi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • soge kullanıcısına yanıt
    Fan sökmek kasayı sökmekten daha basit aslında . Fan sökmek derken fanı pc den ayırmak. Yoksa fan bir bütün sökülmüyor aklınızda olsun .

İşlemcilerde termal pad kullnılmış . Detaylı bakmadım ama bazılarında işlemciye normal macun sürüp kenardaki soğuması gereken parçalara termal pad kullanmışlar. bazı cihazlarda ise işlemci yede termal pad uyguluyorlar . Uzun süre yenilemeye gerek olmaz .
  • ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    Hocam ssdye kurukum da sorunum var lutfen yardimci olun bana :( özelden de cevap yazabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 25 Şubat 2018; 12:27:36 >
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Sorun nedrir hocam özelden veya burdan yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım.
    Sistemi kurduk ama onarim hatasi veriyor, bios tan ayar ile girebiliyorum sistem calisiyor. Sanirsam hddyi ana disk olarak goruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 25 Şubat 2018; 20:24:21 >
    SSD ye kurduğunuzdam eminmisiniz.
    Biostan ssd yi ana disk olarak göstermeyi denedinizmi .
    Hdd yi goruyor sadece son care hdd sokerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 25 Şubat 2018; 22:25:11 >
    işlemciye temal pad kullanıldığını ilk defa duyuyorum. Zaten intelin dandik macunu yüzünden işlemci geç soğuyor, termal pad le bu soğutmayı yapabilmesi ilginç. Hp çözmüş soğutma işini. Bu arada temal pad kalın baya, onu çıkarıp macun sürünce sıkıntı oluşmaz umarım.
  • Greylights kullanıcısına yanıt
    Hocam tam detaylı bakmadım işlemci ile soğutma bloğu arasına macunmu var yoksa padmi emin değilim ama kenardaki soğuması gerekenleri pad ile soğutuyor. Birdaha açtığımda bakacağım Eğer işlemcidede pad kullanılmış ise macun ile olmaz malesef aynı çaplarda pad gerekli .
  • Merhaba Arturo 1 TB 7200 mi 2 TB 5400 mi birde 7200 - 5400 arasında ne gibi fark var

Pc yi sattınız mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Yok,kaldırdım ilandan. İhtiyacım kalmadı.

• Macuka M kullanıcısına yanıt
    Hocam kesinlikle 7200 olsun, arada hız farkı var artık 7200 rpm bile az geliyor millet ssd alıyor . Boşa alanınız olacağına verimli kullanabileceğiniz alanınız olsun . Alabiliyosanız 500 gb ssd falan alın .

Sevindim sizin adınıza.

• Tamam teşekkür ederim Mayıs 25 gibi almayı düşünüyorum ama iyi bir indirim yakalarsam daha erken alabilirim.

• arkadaşlar 2017 yılına ait sondan 3 adet bios sürümlerini bilgisayarınızda saklıyor musunuz? evet ise bir yere upload eder misiniz. eski sürüm biosu bilgisayarıma yüklemek istiyorum.

edit: ben de f.42 sürümü yedekte varmış ama f.45 bios sürümünden f.42 ye geçiremedim. hp imzalar kapanmış güvenlik gerekçesiyle downgrade yapamıyorum. bir çözümü var. anakarta ulaşıp bios chipset sıfırlanabilir ama nasıl yapılır hiçbir fikrim yok. tavsiyem bundan sonra biosu hemen güncellemeyin. buradaki kullanıcılardan fikir alıp öyle kendiniz karar verin. en sağlıklısı bu sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet80_ -- 26 Mart 2018; 20:55:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet80_

arkadaşlar 2017 yılına ait sondan 3 adet bios sürümlerini bilgisayarınızda saklıyor musunuz? evet ise bir yere upload eder misiniz. eski sürüm biosu bilgisayarıma yüklemek istiyorum.

edit: ben de f.42 sürümü yedekte varmış ama f.45 bios sürümünden f.42 ye geçiremedim. hp imzalar kapanmış güvenlik gerekçesiyle downgrade yapamıyorum. bir çözümü var. anakarta ulaşıp bios chipset sıfırlanabilir ama nasıl yapılır hiçbir fikrim yok. tavsiyem bundan sonra biosu hemen güncellemeyin. buradaki kullanıcılardan fikir alıp öyle kendiniz karar verin. en sağlıklısı bu sanırım.

neden bios sürümünü düşürmek istiyorsunuz, bir sıkıntı mı var?
  • Satın almak isteyen arkadaşlar varsa pc yi satabilirim 09.09.2017 tarihinde satın alındı hiç bir sorunu yoktur
  • Merhaba, Windows 10 1803 güncellemesini yükleyen oldu mu? Ben yükledim sorunlarla karşılaştım. Örneğin, excel, word veya chrome' da ki bir sayfayı kapatırken ekranda donma takılma meydana geliyor sinir bozucu düzeyde. Ben önce ki sürüme geri döndüm bilginiz olsun arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.