Şimdi Ara

HP 17-AB201NT 1DN09EA İ5-7300HQ 8GB 128GB SSD+1 TB HDD 4 GB GTX1050 17.3 FREEDOS (ANA KONU) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
842
Cevap
16
Favori
35.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gittigidiyordan 200tl indirimle 4bin tl 'ye aldım.

Şuan 4.200tl en uygun yine orada.

Diğer söylediğim model olan an006nt pavillion değil ama omen modeli kasa farklı oyun kasası yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maxpaynne M kullanıcısına yanıt
    Omen

• Neye göre omen hocam biraz bilgi verirseniz sevinirim.

2sinde Kendisine göre artıları var. Çıkamadım işin içinden açıkçası daha iyisini alacak durumumda yok 17 inç olarak

Pavillion 17 ab304nt artıların

1050 ti ekran kartı,

16gb ram 2133mhz,

128gb ssd ve 2tb disk 5200rpm

1kg daha hafif ( ama oyun laptopuna benzemiyor ) soğutması çok iyi

Omen 17 an006nt artıları

12gb Ram ama veriyolu hızlı 2400mhz

128cb ses ve 1tb disk ama 7200rpm

1km daha ağır (ama oyun laptopu benziyor )

Işıklı klavye

3 usb 3.1 ve 1 type c ve mini display port

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxpaynne -- 17 Şubat 2018; 1:33:14 >
    Ben senin yerinde olsaydım, sadece kasa ve rgb klavyeye, + olarak eksiklerine fazladan o kadar para vermezdim. Usb 3.1 ile tip c arasında fark yok hız olarak. Zaten bu devirde çift taraflı typ-c kablo kullanan da yok, olacağınıda sanmıyorum ama küçük bir aparat ile o portu da normal usb tip A ya çevirebilirsin, 4 Usb portun olur. Ha eğer tip-c girişi thunderbolt destekliyorsa iş değişir ileride harici kart takar devam edersin. Display port'u da kullanan var mı bilmiyorum kısacası:

Ben hava atacağım, gören wooovw desin, Usb port bana lazım diyorsan Omen . (bunu alırsan oyunları -10 fps kayıpla oynayacağını unutma)

Ama giriş çıkışları ayda yılda bir kullanıyorum olmasada olur, ne kadar yüksek fps o kadar iyi yada full kalite isterim ben ve param da benim için önemli diyorsan Pavilion.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greylights -- 20 Şubat 2018; 2:59:32 >

• Güzel.tespitlerde bulunmuşsun greylights ama insan oğlu işte herşey olsun istiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxpaynne -- 20 Şubat 2018; 10:1:6 >
    karar verebildiniz mi
  • Şuan iade aşamasında onu bekliyorum 2 3 gün sürermiş sanırım son ana kadar karar veremiycem

Omen in pili daha büyükmüş +2 saat fazla kullanım süresi verir gündelik işlerde. Bu arada kullandığım ab201nt de de 7200 rpm disk var 130 mb/sn görüyor bilgin olsun.
  • ab304nt de 5200rpm var 90mb geçmiyor malesef

• birde pavilion ab304nt ince kaça olduğu için acaba kısa zamanda performans sorunları oluşurmu yani başta ısınma sorunu gibi yada dar kasa olmasından dolayı kısa vadede başka sorunlar filan

ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum, belli bir soğutma kapasitesi var bu kapasite değişmez, en kötü tozlanır kirlenir temizlemezsen sorun çıkarır. Konu sahibi kaç aydır kullanıyor sıkıntı yok.

@ARTHUR benim pc de pil kalibrasyonu bozulmuş galiba, bios geldi düzeltme içeren fakat çare olmadı. HP hardware diagnostics ile pil kalibrasyonu da yapamadım öyle bir şeçenek çıkmadı. Diagnostics bana %89 pil var diyor windows %76. Windows açıkken %100 e de ulaşamıyorum %99 da kalıyor doldurulamıyor diyor. Sende herhangi bir sorun var mı? Windows un saçmalıklarından bıktım vallahi. Pil daha 161. döngüde
  • Greylights kullanıcısına yanıt
    Hocam bende hiç pil problemi olmadı bu yüzden hiç araştırmadım .
  • ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    Anladım sağolun cevap için, yine bana özgü anlaşılan
  • Merhaba bir şey soracağım. Bayagidir windows'a uzagim. Elime bir asus n53 gibi 2. nesil i7 işlemcili bir notebook geçti. Windows 10'da inanılmaz hızlı ama aslında eski alet ama günlük kullanım super. Şimdi diyorum bir notebook alsam mesela bu konudaki makine taa 7. Nesil i5

Sormak istediğim şu, 2. Nesil i7 ile 7. Nesil i5 arasindaki performans farki ne boyuttadir?

• erencaner kullanıcısına yanıt
    Greylights kullanıcısına yanıt
    Karşılaştırmak istediğiniz işlemcileri google yazın sonuçlar çıkıyor . Yada buraya yazın biz bakalım .

Hocam bu pi sorunu daha çok 15 ekran çift fanlı modelde yaşanıyordu galiba. O konudaki arkadaşlara bir sor belki çözüm bulunmuştur.
  • arkadaş bu hp nin leptoplarıda bir acayip. birinde klavye ışığı olmaz. birinde rpm 7200 olmaz. illa bir yerden bir şey kısalacak yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

Hocam arka vidalarını söküyorsunuz, zaten basit yerdeler . Hemen hemen hepsi arka kısımda görünüyor. Sadece görünmeyen batarya altında 5 vida var, bunları söküyorsunuz .

Dikkat etmeniz gereken tek nokta vidaları söktükten sonra kasayı çıkarırken kırmayın, sert plastikten yapılmıştır çok kastırırsanız kırarsınız . İnce plastik bir aletle kenarında sokarak ilerlediğinizde alt kapağı tutan çentiklerden ayrılır tık tık diye. Alt kapağı ayırdıktan sonra zaten fan direk karşınızda. Bu fanı 3 vida tutuyor onları söküyorsunuz . Tabi öncesinde wifi kartına giden 2 kabloyu wifi üzerinden sökünki kopma falan olmasın . Onda sonra fanı diş fırcçası yardomı ile iyice silin, tabi ızgaralarıda silmeyi unutmayın. Toplaması daha basittir. Bir sorun olursa özel mesaj atın yardımcı olayım .

Merhaba Arthur nasilsin ?

Laptobu alali 1 sene oldu ve hala memnunum. Beni fazlasi ile simartti. Oynayamadigim oyunlar var tabi fakat donanimdan degil de direk win 10 yuzunden :)

Senden acil yardim bekliyorum. Cihazdaki fandan sesler gelmeye basladi. Bu ses soyle diyeyim, ben okula gitmeden once bu ses ve titremeler yoktu cihazda. Okuldan eve gelince olmaya basladi. Arkadasimdan suphelendim acaba darbeye mi sebep oldu diye.

Bugun cihazi acmaya karar verdim. Hem fan gevsemisse sikistirmak hem de toz temizligi icin. Fakat performans skntim yok. Sadece bakim amacli.

Butun vidalari cikardim, dikkatli sekilde tirnaklarin hepsini ayirdim. Ama ne yazik ki kapak ayrilmadi. Sanki gizli bir vida veya ic kisimdan bir yapiskan varmis gibime geldi. Sende de boyle olduguysa lutfen cozumunu bizimle paylasir misin. Saatlerdir arastirma yapiyorum ve bir sonuca varamadim. Geriye sen kaldin :). Hizli cevabin suan ki durumum icin acil. Bu sekilde aceleci yardim istedigim icin kusura bakma. Cihaz kaldi oylece ve temizleyip kullanmak istiyorum :D

• Ssd ye kurulum sonrasi sorun yasiyorum. Boot ediliyor ama bios dan ince ayar ile.

• soge kullanıcısına yanıt
    Cihazin icini acmayi cozdum. Tum vidalari soktukten sonra kapagi kaldirmak icin hafif sag sol yaparak deneyin. Cunku anakarti tutan bir tirnak var. Kibarca cikarmaya calisin ki kirilmasin. Fan yuvasi tek parca, onun icin temizlemesi biraz zahmetli. Keske daha moduler yapsalarmis.

• soge kullanıcısına yanıt
    Ayrılmayan kısım neresi, menteşelerin olduğu kısımmı ?
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.