Şimdi Ara

HP 17-AB201NT 1DN09EA İ5-7300HQ 8GB 128GB SSD+1 TB HDD 4 GB GTX1050 17.3 FREEDOS (ANA KONU) (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
841
Cevap
16
Favori
35.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam temizliği nasıl yapabiliriz?
  • nowo kullanıcısına yanıt
    Hocam arka vidalarını söküyorsunuz, zaten basit yerdeler . Hemen hemen hepsi arka kısımda görünüyor. Sadece görünmeyen batarya altında 5 vida var, bunları söküyorsunuz .

Dikkat etmeniz gereken tek nokta vidaları söktükten sonra kasayı çıkarırken kırmayın, sert plastikten yapılmıştır çok kastırırsanız kırarsınız . İnce plastik bir aletle kenarında sokarak ilerlediğinizde alt kapağı tutan çentiklerden ayrılır tık tık diye. Alt kapağı ayırdıktan sonra zaten fan direk karşınızda. Bu fanı 3 vida tutuyor onları söküyorsunuz . Tabi öncesinde wifi kartına giden 2 kabloyu wifi üzerinden sökünki kopma falan olmasın . Onda sonra fanı diş fırcçası yardomı ile iyice silin, tabi ızgaralarıda silmeyi unutmayın. Toplaması daha basittir. Bir sorun olursa özel mesaj atın yardımcı olayım .
  • Arkadaşlar bilgisayarda bazen sadece google crome açıkken fan sanki bir oyun açmışım gibi sesli çalışıyor bunu neden yapıyor acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • freedom1259 kullanıcısına yanıt
    Biosunuz güncelmi, sıcaklık durumu nedir. Belki ısınıyordur.
  • ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    Bu işlemi yapmaya benim yüreğim yetmez (Bilgisayar mühendisliği okuyorum bide )

• quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

Biosunuz güncelmi, sıcaklık durumu nedir. Belki ısınıyordur.

Hocam hem biosa hemde sıcaklığa nereden bakabilirim

• nowo kullanıcısına yanıt
    Hocam en ayar olduğum durum. Çevremde çok var adam bilgisayar okuyor falan filan format atmayı bilmiyor

Ben bilgisayarda bir çok donımsal yazılımsal arızamı kendim hallediyorum, meraklıyım böyle işlere .

Korkmanıza gerek yok elinizde bilgisayarın kasasını kastırmak için ince plastik bir alet olsun gerisi kolay .
    Sıcaklık için specy programını kullanabilirsin.

Bios için, sol alttaki arama simgesine basıp "sistem" yazın orada sistem bilgisi çıkacak tıklayın ve orada bios sürümünüz yazar .
  • Fan temizliği yapmadan önce 85 derecelere çıkıyordu ekran kartı, işlemcide hemen hemen aynı .

Fanı temizledikten sonra bayağı fark etti.

Biraz beceri ve cesaret işi donanımlar ile uğraşmak

hocam bios 07.04.2017 tarihli.. sıcaklık ise crome açıkken 47 ile 50 arası gidip geliyor
    Hocam biosunuz eski, öncelikle biosunuzu güncelleyin sorununuz devam ederse başka çözümler ararız .

Linkteki programı indirip driverleri bir taratın . HP'nin orjinal driver güncelleme yazılımıdır .

http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp82001-82500/sp82049.exe
  • quote:

Hocam biosunuz eski, öncelikle biosunuzu güncelleyin sorununuz devam ederse başka çözümler ararız .

Linkteki programı indirip driverleri bir taratın . HP'nin orjinal driver güncelleme yazılımıdır .

http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp82001-82500/sp82049.exe

hocam bu programla tarattığım zaman hiç bir şey bulamıyor herşey güncel diyor. birde masaüstünde yenile yaptığım zaman gecikme oluyor neden acaba

Hocam güncelleme gelecek bende halen bekliyorum. Forumda birindede aynı sorun vardı destekten bağlanıp yeni sürüm kurmuşlar. Ama bu yeni sürüm henüz yayınlanmadı galiba .

Ayrıca bazen güncelleme bulmuyor, güncelleme geldikten 1-2 hafta sonra bulduğuda oluyordu bende .
    Anladım hocam teşekkürler

Masaüstündeki takılma nvida ve intel uyuşmamazlığından kaynaklanıyor şu anlık geçici çözümler hariç kesin ve net bir çözümü yok .
  • quote:

Masaüstündeki takılma nvida ve intel uyuşmamazlığından kaynaklanıyor şu anlık geçici çözümler hariç kesin ve net bir çözümü yok .

hocam bu sınıfın yenileri çıkmış 17 inç 1050 ti ekran kartı 16 gb ram
    tek takındım gta 5 gibi ağır oyunları 2 3 saat oynayınca çok ısınıp kapanması yada donanım ömrününün bitmesi

http://www.hepsiburada.com/hp-gaming-17-ab304nt-intel-core-i5-7300hq-16gb-2tb-128gb-ssd-gtx1050ti-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-2zj49ea-p-HBV000009DRPA?magaza=%C4%B0ntegra%20Teknoloji

almaya kararlıyım ama tek fanlı siz önerirmisiniz

4100 tl ye 12 gb omen lar var 1050 ekran kartı var üzerinde ama bunun ekran kartı 1050 ti ram olarak da yüksek sata hdd olarak da.

• kemal31 kullanıcısına yanıt
    Özel mesaj ile cevap verdim hocam, alınabilir sorun yaşanacağını sanmam. Donma, kapanma, performans sorunu yaşamazsınız .
  • quote:

Orijinalden alıntı: gordeza

Intel'in ekran kartı sürücüsü için sağ tık menüsüne eklediği kısayol donmaya neden oluyor.

ShellExView indirin http://www.nirsoft.net/utils/shexview.html

Menüde Options -> Filter by Extension Type , sonra "Context Menu" yü seçin ve OK .
    HP 17-AB201NT 1DN09EA İ5-7300HQ 8GB 128GB SSD+1 TB HDD 4 GB GTX1050 17.3 FREEDOS (ANA KONU)

Resimdeki gibi description kolonunda "igfxDTCM Module" yazan satırı seçerek sol üstte kırmızı butona tıklayarak pasif hale getirin.
    Ondan sonra Options menüsünden "Restart Explorer" yapın.

Bu çözüm sizde de işe yarayabilir.

dostum teşekkür ederim masaüstünde sağ tıklamadaki takılmalardan bu formülle kurtuldum saygılar

• witcher 3 anasını ağlatıyor makinenin.

Sistemi sömüren en iyi oyun heralde .

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.