Şimdi Ara

HP 15-DB0023NT // VATAN // 2000 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.430
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ne kadar sıcak bilmiyorum diğer sitelerde 2,200 - 2,300 TL arasında :

https://www.vatanbilgisayar.com/hp-15-db0023nt-amd-ryzen-3-2200u-2-5ghz-4gb-1tb-hdd-15-6-amd-w10-notebook.html

• ekran kartı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: dat0me

ekran kartı yok
    2000 TL
    i3 performansı ve Vega 3 dahili grafik kartı mevcut
    aynı fiyata daha iyisi varsa buyrun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 12 Haziran 2019; 9:18:14 >
  • https://www.youtube.com/watch?v=pjB1FVnxc5c

Burak bey incelemiş merak edenler için.

+SSD,RAM takviyesi şart gibi. Teşekkürler.
  • Alanlar lol gibi oyunları bile orta ayarlarda oynattığını söylediğine göre, pubg mobile falan da oynatır ama üstte de denildiği gibi ram ve ssd takviyesi yapılması gerekli.
  • Laptoba aşağıdaki iki ürünüde ekleyip 2500 TL ye ev & internet & ofis kullanımı için gayet yeterli bir cihaz olur.
    https://www.hepsiburada.com/kingston-8gb-2400mhz-ddr4-ram-kvr24s17s8-8-p-HBV0000031D3U?magaza=Gamers_Arena
    https://www.hepsiburada.com/hi-level-ultra-240gb-550mb-530mb-s-sata3-2-5-ssd-hlv-ssd30ult-240g-p-BD802586?magaza=Teknorya
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• full hd olmayan ekran almayain arkadas lar... 2.000 buna verene kadar 2.500 olsun 2.800 oldun full hd alin mutlaka... zaten taksitle aliniyor ayda 50 tl farkla full hd mutlaka bulirsuniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deyvidey kullanıcısına yanıt
    Sata SSD yerine,m2 ssd takmak daha mantıklı, içindeki hdd'de kullanılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    M2 slotu yok sanıyordum varmış.
  • Bu konuyu bulamayıp gidip başlık açmıştım ama sorularıma buradan devam edeyim.

Yorumlardan gördüğüm üzere M2 SSD alıp takabiliyoruz.
    8GB DDR4 RAM alıp 12GB yapabiliyoruz.

Peki ekranın FHD olması gerçekten gerekli mi? 15.6" ekranda FHD içerik gerçekten küçük geliyor gözüme benim. Ayrıca herhangi bir oyun açma durumunda zaten 1080p kullanılması çok zor Vega3 entegre kart ile. Ne diyorsunuz?

Ayrıca bütçem max 2500TL civarında ve buna alternatif bir ürün var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: massacrer

Bu konuyu bulamayıp gidip başlık açmıştım ama sorularıma buradan devam edeyim.

Yorumlardan gördüğüm üzere M2 SSD alıp takabiliyoruz.
    8GB DDR4 RAM alıp 12GB yapabiliyoruz.

Peki ekranın FHD olması gerçekten gerekli mi? 15.6" ekranda FHD içerik gerçekten küçük geliyor gözüme benim. Ayrıca herhangi bir oyun açma durumunda zaten 1080p kullanılması çok zor Vega3 entegre kart ile. Ne diyorsunuz?

Ayrıca bütçem max 2500TL civarında ve buna alternatif bir ürün var mıdır?
    hocam bir kere ofis bilgisayarı olarak kullanılması daha mantıklı,
    eğer oyun için istiyorsan bu bilgisayar üzer,
    biz 1 adet aldık fakat genel olarak ofis kullanımı olacak çok ihtiyaç olursa bir ram takviyesi yaparız.
  • riaz kullanıcısına yanıt
    Hocam oyun hem ilk önceliğim değil hem de oynayacaksam bile GTA5, LOL, CS:GO falan oynamayacağım. Açarsam en fazla Borderlands ya da Diablo 3 açarım. Lakin genelde daha da eski 8-10 yıllık oyunları açarım gibi.

Esas amacım rahatça internette gezineyim, oturayıp seyahatta dizi veya film izleyeyim veya bir Word ya da Excel dosyasında çalışayım ve 3-4 sene sorunsuz idare etsin beni.
  • quote:

Hocam oyun hem ilk önceliğim değil hem de oynayacaksam bile GTA5, LOL, CS:GO falan oynamayacağım. Açarsam en fazla Borderlands ya da Diablo 3 açarım. Lakin genelde daha da eski 8-10 yıllık oyunları açarım gibi.

Esas amacım rahatça internette gezineyim, oturayıp seyahatta dizi veya film izleyeyim veya bir Word ya da Excel dosyasında çalışayım ve 3-4 sene sorunsuz idare etsin beni.
    internet kısmını fazlasıyla karşılayacaktır ama oynanacak oyunlar basit bile olsa çok randıman alacağını sanmam,
    yinede internetten oyun testlerine bakabilirsin ama dediğin gibi önceliğin excel,film,internet vs. ise bu fiyata daha iyisi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 13 Haziran 2019; 10:17:7 >
  • riaz kullanıcısına yanıt
    Bana da öyle geldi ama bir yandan da arkadaşlar 768p ekran yerine 1080p ekran al diyor inatla. Benzer cihazın 1080p ekranlısı var ve 2300TL. Ona RAM ilavesi yapınca da fiyat 2500TL'ye geliyor. Orada da 3000TL'ye 2500U işlemcili, 8GB RAM ve 256GB SSD olan Lenovo ve Dell cihazlar var.

Ciddi kararsız kalmış durumdayım.
  • quote:

Bana da öyle geldi ama bir yandan da arkadaşlar 768p ekran yerine 1080p ekran al diyor inatla. Benzer cihazın 1080p ekranlısı var ve 2300TL. Ona RAM ilavesi yapınca da fiyat 2500TL'ye geliyor. Orada da 3000TL'ye 2500U işlemcili, 8GB RAM ve 256GB SSD olan Lenovo ve Dell cihazlar var.

Ciddi kararsız kalmış durumdayım.
    şirkette kullandığımız bilgisayarlarda FHD değil , o yüzden benim için problem yok,
    ama sizde böyle bir durum problem olacaksa almayın tabiki
    ben evde FHD şirkette ise FHD olmayan bir PC kullanıyorum benim için aşırı bir fark oluşturmadı açıkçası.
    bilgisayar vatan şubelerindede aynı fiyat, en iyisi vatana gidip ordaki FHD bir notebook ile karlılaştır için rahat eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 13 Haziran 2019; 10:38:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dat0me

ekran kartı yok
    ekran kartlı olana bak bu fiyata,böyle her konuya yazan birileri var mutlaka senin gibi.
  • massacrer kullanıcısına yanıt
    1080p ekranın önemi çok kişisel bir konu ve de bu tarz kesin kurallarla herkese empoze edilmesini çok yanlış buluyorum.

Şahsen ben laptop alsam ben de 1080p olmayan ekran almam, ama siz kararsız kaldığınıza göre demek ki sizin için aslında hiç de önemli bir kriter değil, sadece başkaları ısrar ettiği için kararsız kalıyorsunuz.

Kendi kriterlerinize uygunsa alın gitsin, başkalarının ne dediğine bakmayın. Haftalarca aylarca kararsız kalacağınıza istediğiniz kafanıza yatan bütçenize uyan makineyi bir an önce alın kullanın keyfinize bakın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • haksancan H kullanıcısına yanıt
    Ya hocam çok haklısın aslında. Genelde de alışverişimi kendim araştırır sonra da tak diye gider yaparım ve genelde de sıkıntı çıkmaz. Ama bu sefer çok arada derede kaldım nedense.

Aslında biraz da kararsızlığı kasa tarafı oluşturuyor. Isınma problemi nedeniyle bir laptop kaybettim ekran kartı çipi arızası nedeniyle. Bu yüzden tekrar ısınma problemi olan bir laptop almak istemiyorum. Ekrana nereden bağlayacağım dersek 1080p ekranlı bir cihazda olur da oyun açarsam illa ki çipset daha fazla ısınacak ve kasa kötüyse soğutmadan feragat edip çipin ömrü kısalacak.

Öte yandan fazla para ayırmak da istemiyorum sürekli kullanmayacağım bir cihaza. Biraz daha bir kurcalayayım sonra muhtemelen bir şekilde karar vereceğim. Şu haftalarca bekleme olayı geriyor beni açıkçası.
  • https://www.teknosa.com/acer-aspire-a31541-amd-ryzen-3-2200-4gb-1000-gb-2gb-radeon-535-156-w10-nxgybey005-notebook-p-125033921

Sanırım bu cihaz Radeon535 ve FHD seçeneği ile Vatan'daki cihazdan çok daha iyi aynı fiyata. Ne dersiniz forumdaşlar

Edit: TeknoSA çalışanı telefonda FHD dediği ve TeknoSA sayfasında FHD yazdığı için kontrol etmemiştim ama sanırım 768p. Gidip yerinde kontrol edeceğim 1 saate.
    Edit2: Değilmiş ama yine de aldım cihazı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacrer -- 13 Haziran 2019; 23:55:16 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.