Şimdi Ara

Hosting Firmalarının MSSQL Boyutu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MSSQL hosting şirketlerinin tekliflerini incelediğimde MSSQL veritabanı boyutunun oldukça küçük tutulduğunu görüyorum(50-250 mb arasında değişken).
    Geliştirmekte olduğum ufak çaplı bir web projesi var. Henüz başlangıç aşamasında olduğum için veritabanım oldukça küçük fakat ilerleyen aşamalarda bahsedilen değerleri geçmesi çok olası. Benim ise merak ettiğim; veritabanı boyutum hosting firmasının bana verdiği geçince ne olacak ?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• 50 mb a ulaşabileceğinizi düşünüyor musunuz ufak çaplı web projenizde?
  • Evet hocam sadece test ortamı değil bir ürün olarak sunarsam 50 mb' i kısa sürede geçecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Database de resimleri vs. saklamazsan kısa bir sürede geçebileceğini sanmıyorum 250 mb i.
    Böyle durumlarda resimler,videolar FTP serverda tutulur, database de ise bu serverın linki string olarak kayıtlı olur.
    DB den yolu alıp FTP servera istek atıp uygulamana veya websitene içerikleri çekebilirsin.
  • Aynen sakın görsellerini dbde saklama tam tersine arkadaşın dediği gibi proje içinde klasör aç ve orada sakla linkini yazdırırsın string olarak o zaman fazla yer sorunun olmayacağı gibi db yide yormazsın ve yavaslatmazsın.

Ama veri olarak daha önce çok büyük projeler yazmadığımdan ( max kayıt 10.000 - 12.000 i gördüm ) çok net bilgi verip yanıltmayayım ama herhalde dediğim gibi yaparsan 30 MB falan gidiyor. Yani görsellerini dbye eklemesen bile çooook büyük projem var dersen o zaman 50 mb vsler sana yetmez hatta bir kac yıl içinde 250 mb bile yetmeyebilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.