Şimdi Ara

Hosting+Domain Şirketi kurmak istiyorum... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
8.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlk senemizde ne diyormuşum ?

9-10 senedir bilgisayar işi yapıyorum dedim 9-10 senedir host işi yapmıyorum ( dikkatlice okumanı öneririm )

Tecrübeliyim zaten arkadaşa ilk mesajımı yazdıktan sonrada pm attım bu konuda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MH

quote:

Orjinalden alıntı: Eltun

Arkadaşım hiç bu host işine girmesen nasıl olur

girmek istiyorsanda ilk önce bu işe reseller alarak başlıyabilirsin. Resellerde bayilik demektir. Bu konuda pm attım.

eltun kardeşim ilk başta diyorsun ki reseller ile başla bu işe sonra adama pm atıyorsun reseller satmak için ve daha sonra adamı yerden yere vuruyorsunuz yok açma falan filan dolandırcak ne adamsın yaa

Baştan sona okurmusun bir daha neler yazıldığını ve olayın nerden nerey geldiğini...

" MH " yabancı biri değilsin beni çok iyi tanıyorsun. Buna eminim çıkarırım yakında foyanı

• @eltun

En kökünden öğreniceksin bu işi öyle hemen herşeyi isteyince olmuyor paran olsa bile.

Konuyu açan arkadaş kusura bakma ama bunlar gerçekler

demişisn , adam zaten Web sitemden hostin+domain satmak için ne yapmam lazım. sunucu mu kiralamalıyım? öyleyse uygun olanları neler? bana bilgi verirseniz teknik+parasal olarak çok yardımcı olursunuz. şimdiden tşkler

böyle yazmış , yani işi öğrenmek istiyor . ama sen ne diyosun parayla olmuyor , e adamda zaten öğrenmek istediğini söylüyor
    !!!!
  • forum yine kaldığı yerden devam ediyor:) konuyu açan arkadaşa bir önerimdir böyle forumlarda bu işe gireceğim yatırım yapacağım diye söyleme destek yerine böle burada olduğu gibi (-) eleştiriler alırsın, sana tavsiyem eğer bu işi şirket ve bir ekip oluşturarak yapacaksan, bilişim vakfı, İTO gibi kuruluşlarla iletişime geç çok fazla yardımcı oluyorlar veya bana pm den ulaş bende yardımcı olurum (kesinlikle server, host vs. satışı değildir yardım, teknik konuda gerek yasal prosedürler gerek teknik bilgiler vs.)

Saygı ve Sewgilerle,
  • bu arada slm Eltun nasılsın, uzunca nir süre Canadadaydım o yüzden gerek msn gerek foruma girmedim girmek istemedim, sanırım sen dating sitesi (arkadaşlık) açmak istiyordun mareze düşmüşler şu anda işe yaramaz çoğu admin girişinde açıktan dolayı kolpa, dotSilver Dating Software vs PHPizabi scriptlerini kurabilirsin bunlar php dir. ve ücretsiz olan scriptlerdir. istersen kendinde bunları php bilgin varsa geliştirebilirsin, bi ara phpizabiyle güzel işler yapmıştım neyse kendine ii bak kolay gelsin,
  • @bLuEbLooD®

Seni tekrardan burda görmek gerçekten güzel buna sevindim . O iş yattı sanırım biraz açarsamda zaten baştan kendimiz yazmayı veya yzdırmayı düşünüyoruz scripti.

@headhunter18
    Arkadaşım sanırım işine geldiği yerleri okuyorsun diyorumki kardeşim kimse cevap yazmadan zaten ben arkadaşa pm olarak attım.
  • eywAllah kardeşim saolasın bende seni gördüğüme sevindim hayırlısı olsun:)

kendine çok ii bak şimdi çıkmam lazım:)

görüşmek üzere, bayramdan sonra seninle görüşelim yaww bir kahve ısmarlayayım sana:)
  • istediğim yerleri filan okuduğum yok.
  • konuyu açana adam piyasada yok biz burda birbirimizi yiyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: geneve

konuyu açana adam piyasada yok biz burda birbirimizi yiyoruz

hehe

ayrıca yinelemk istiyorum hosting şirketim fln yok, girmeyide düşünmüyorum bu işe.
    ama parası olan adam bilmediği işe girmemeli. bu zamana kadar bi meslek öğrenemediyse o parasını meslek öğreten kurslara harcamasını tavsiye ederim...
    ayrıca sabancı lassayı işletiyor diyen arkadaşlarada cevap vereyim,
    sabancının işi şirket yönetmek onlar lastik yapmıyor lastiği yapan gene işinin ehli insanlar... sabancı gene en iyi bildiği iş olan holding yönetimi yapıyorlar...

• bu arkadaşta hosting şirketi kurup yönetecek zati amacı o
    quote:

Orjinalden alıntı: Joker

quote:

Orjinalden alıntı: geneve

konuyu açana adam piyasada yok biz burda birbirimizi yiyoruz

hehe

ayrıca yinelemk istiyorum hosting şirketim fln yok, girmeyide düşünmüyorum bu işe.
    ama parası olan adam bilmediği işe girmemeli. bu zamana kadar bi meslek öğrenemediyse o parasını meslek öğreten kurslara harcamasını tavsiye ederim...
    ayrıca sabancı lassayı işletiyor diyen arkadaşlarada cevap vereyim,
    sabancının işi şirket yönetmek onlar lastik yapmıyor lastiği yapan gene işinin ehli insanlar... sabancı gene en iyi bildiği iş olan holding yönetimi yapıyorlar...

• işin başında durcak adam teknik bilgi istemez.
    sen sabancının gidip "hocam bu lastikler yapılıyormuş, nasıl yapıcaz bileniniz varmı" diye sormaz
  • açacağınız şirket bir bakkal yada benzeri birşey olsa sorun değil derim en kötü ihtimal kısa bir süre sıkıntı çekersiniz ama alışırsınız

Fakat bu hosting işi diğer işler gibi değil. yani ürün satmakla bitmez yıllarca bu sektörde bu işlerle uğraşmak lazım önce. bazı arkadaşlar reseller ile başla demişler ama sıfır bilgiye sahip bir insan resellerdede iş yapamaz. neleri öğrenmem lazım dersen en az bilen bir adamın yanında 4-5 ay ını harca sonra reseller al derim. server kesinlikle tavsiye etmem.
  • Dostum hostşng işi gerçekten kolay bir iş değil. Arkadaşlar ne demek istediklerini anlatmya çalışırken ağır bir üslup kullandıklarından dolayı farklı yerlere çekilmiş. Örneğin, birine host sattın ve adam ftp sine giremiyor. Bu sorunu doğal olarak sana soracak ve sende bu konu hakkında bir bilgiye sahip değilsen sorunun çözümü hakkında ne yapacaksın. Eğer adamın işi acil ise bu adama sorun yaşatmış olacaksın. Ya da dnsleri yönlendirdi fakat zaman gerekiyor ama adam ftpye dosyalarını upload etmek istiyor bunu anlatmak zorunda kalacaksın bilmiyorsan adama yine sorun yaşatmış olacaksın. Bu işte bunun gibi yüzlerce problem var ve bunlar için anında destek olman gerekiyor. Bu desteğide verebilmen için öncelikle çekirdekten işe başlamalısın. Birinden reseller kirala bu bile sonraki aşamadır ki sen çabuk bişiler öğrenmek istiyorsun biraz kasman gerekecek. Sonra bu işte yaşadığın sorunlar genellikle herkesin yaşayabiileceği sorunlar olur bunların çözümünü yaptırırkende bir yandan öğren. Ve belli bir yol katettiikten sonrada işe gir. Sonuçta reseller satarakta para kazanabilirsin. En azından adını kötüyede çıkarmamış olursun.

• evet arkadaşlar aradan 5 ay geçmiş ve şu an bu konuda gayet güzel işler çıkardım. çok yakında kendi sunucumu kuracağım. eleştirilerinizi şimdi okudum. iyi yada kötü eleştiren herkese çok teşekkür ederim. bana inanmadığınızı gördüm, çok üzüldüm. ben ise şu an yaşadığım şehirde aranan adam oldum. yinede teşekkür ederim sizlere....

Saygılarımla,
    Yasin IŞIK

(Bu arada iyi tartışmışsınız)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThE_lAmP

evet arkadaşlar aradan 5 ay geçmiş ve şu an bu konuda gayet güzel işler çıkardım. çok yakında kendi sunucumu kuracağım. eleştirilerinizi şimdi okudum. iyi yada kötü eleştiren herkese çok teşekkür ederim. bana inanmadığınızı gördüm, çok üzüldüm. ben ise şu an yaşadığım şehirde aranan adam oldum. yinede teşekkür ederim sizlere....

Saygılarımla,
    Yasin IŞIK

(Bu arada iyi tartışmışsınız)

Abi koptum ya cevabına senin adına sevindim unutma en iyi yol bildiğin yoldur!

• quote:

ben ise şu an yaşadığım şehirde aranan adam oldum.

Ben burasını anlamadım, neden aranıyorsun?

Bakkal Kasaba borçmu taktın yoksa..
  • İlk önce reseller kirala iş in olursa servere geçersin
  • quote:

Orjinalden alıntı: domainci_

quote:

ben ise şu an yaşadığım şehirde aranan adam oldum.

Ben burasını anlamadım, neden aranıyorsun?

Bakkal Kasaba borçmu taktın yoksa..

cok enteresan

• Merhaba,

Tüm soruların tek bir cevabı var aslında :) BilgiYazan Eğitim Merkezinde Türkiye de ilk defa bu işin eğitimi veriliyor. bilgiyazan.com adresinde Hosting ve Web Server Uzmanlığı Eğitimi başlığını incelemenizi tavsiye ederim. Oradaki hocalar eğitim sonrası da size her tür desteği vereceklerdir.

Saygılar...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.