Şimdi Ara

Hosting+Domain Şirketi kurmak istiyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
8.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben işyerini açıcağım ama henüz sitem yok. :)
    Web sitemden hostin+domain satmak için ne yapmam lazım. sunucu mu kiralamalıyım? öyleyse uygun olanları neler? bana bilgi verirseniz teknik+parasal olarak çok yardımcı olursunuz. şimdiden tşkler

• Arkadaşım hiç bu host işine girmesen nasıl olur

girmek istiyorsanda ilk önce bu işe reseller alarak başlıyabilirsin. Resellerde bayilik demektir. Bu konuda pm attım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eltun -- 9 Ekim 2006; 18:18:09 >
  • Bilmiyorsun belli oyuzden kufur yemek istemiyorsan girme
  • quote:

Orjinalden alıntı: mr_boombastic

Bilmiyorsun belli oyuzden kufur yemek istemiyorsan girme

Ne demek şimdi bu?
  • benim de anladığım kadarıyla hosting treni bir hayli yol almış durumda... talep nedeniyle bir sürü de ek vagon eklemişler, vagonların çoğu çürük yolcu taşımıyor... aşağı yukarı buna benzer birşey anlatılmak isteniyor
  • CHMOD u bilmeyen host satıyor. Dolayısıyla birçok kişi mağdur. Biraz pişin en ince ayrıntısına kadar öğrenin sonra belki. 2-3 yıldır bu işlerle uğraşıyorum kendi sunucumda sitelerimi host ediyorum hala host satacak o büyük sorumluluğa girecek cesaretim yokken daha nasıl yapıldığını bilmeden bu işe girmeye çalışanları anlayamıyorum. Belkide riske girip ya batar ya çıkarım diyorsunuz ama batma ihtimalinde geride bırakacağınız müşterilerinizide düşünmeniz gerekiyor bence.
  • beyler herkez bildiği işi yapmalı bencede
    ben yemek yapmayı bilmiyorum mesela, gidip lokanta açarda milleti zehirlersem hoş olur mu

bildiğin ve zevk aldığın işten para kazan, hayatta mutlu yaşa
  • ya iyide adam herhangi bir bilgi vermemiş belki parası çok ve yatırım yapmak istiyordur en iyi yetişmiş elemanı tutacak belki en iyi serverları kullanancak belki de iyi biyerlere gelebiceltir [şahsi fikrim]

kostebek der ki " ne adamlar var ilkokul mezunu ama Yanında çalıştırdığı üniliden daha karizma neden para"
  • Bencede öncelıkle kesınlıkle reseller olarak baslamanı tavsıye ederım herzaman gırdıgın bır ıste dırek senı mudur yapmazlar mutlaka alt kademelerden gecersın (tabi buyk torpılın yoksa). Türk milleti olarak her zaman kolay para kazanmanın pesınden kosuyoruz a ne ıı ıs oturdugun yerden para kazanıcaz daha ne derız parayı alır gerısınız dusunmeyız LÜTFEN BİRAS KARSIMIZDAKINE SAYGI. Sunu Söylıyım öncelıkle reseller basla sonra kendıne baska bır domaın al ve kendı resellerınden musterı gıbı domaını ac ve basla once kendı musterın sen ol ver herseyı yapmaya calıs kendıne ıı hızmet verebılıyorsan daha sonra resellerer dvm et veremıyorsan bırakırsın zaten ama ii hizmet verebılıyorsan zaten ister istemez server olayına girmiş bulursun kendını
  • quote:

Orjinalden alıntı: kostebek

ya iyide adam herhangi bir bilgi vermemiş belki parası çok ve yatırım yapmak istiyordur en iyi yetişmiş elemanı tutacak belki en iyi serverları kullanancak belki de iyi biyerlere gelebiceltir [şahsi fikrim]

kostebek der ki " ne adamlar var ilkokul mezunu ama Yanında çalıştırdığı üniliden daha karizma neden para"

Kendin yaptığın işin ne olduğunu bilmez isen eğer batarsın.
    Kimse kimseye hayrına çalışmıyor para için çalışıyor ve parada insanı çok iyi çekiyor bunu herkes bilir.
  • tabi hepiniz zaten ananızın karnından bir meslek sahibi olarak çıktınız dimi ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: MH

tabi hepiniz zaten ananızın karnından bir meslek sahibi olarak çıktınız dimi ??

Mh kendi adıma sana cevap verim.

1.Kimse anasının karnında öğrenmedi bu işi.
    2.Forumda "ana, avrat , vb..." kelimeleri kullanmak çok tepki yapar ve gerekli cevabı alır kullanan kişi.
    3.Ben 10 yıldır bilgisayar dünyasının içidneyim ne ne olduğunu çok iyi biliyorum.

Birde ilk önce foruma ben hosting şirketi kurmak istiyorum vs.. yazmadan önce okumayı öğrenmek lazım.
    Kısaca önce hamur yapmak için ne lazım UN unu yapmak için ne lazım Buğday bunu yapmak için ne lazım ?

En kökünden öğreniceksin bu işi öyle hemen herşeyi isteyince olmuyor paran olsa bile.

Konuyu açan arkadaş kusura bakma ama bunlar gerçekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eltun -- 10 Ekim 2006; 16:33:02 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Eltun

quote:

2.Forumda "ana, avrat , vb..." kelimeleri kullanmak çok tepki yapar ve gerekli cevabı alır kullanan kişi.
    3.Ben 10 yıldır bilgisayar dünyasının içidneyim ne ne olduğunu çok iyi biliyorum.

Birde ilk önce foruma ben hosting şirketi kurmak istiyorum vs.. yazmadan önce okumayı öğrenmek lazım.
    Kısaca önce hamur yapmak için ne lazım UN unu yapmak için ne lazım Buğday bunu yapmak için ne lazım ?

En kökünden öğreniceksin bu işi öyle hemen herşeyi isteyince olmuyor paran olsa bile.

pardon ama dediklerinden hiç bişey anlamadım neyse 1. söylediğini ben söyledim zaten kimse anasının karnından bir meslek sahibi olarak çıkmadı adamın hevesini enden kırıyorsunuz yapar yapar yapamazsa bırakır. işte güzelim türkiye durduğu yerde sayıyor ya kimseye şans tanımıyoruz hep bana hep bana diyoruz ne güzel

• quote:

quote:

quote:

pardon ama dediklerinden hiç bişey anlamadım neyse 1. söylediğini ben söyledim zaten kimse anasının karnından bir meslek sahibi olarak çıkmadı adamın hevesini enden kırıyorsunuz yapar yapar yapamazsa bırakır. işte güzelim türkiye durduğu yerde sayıyor ya kimseye şans tanımıyoruz hep bana hep bana diyoruz ne güzel

Ne güzel iş "yapamazsa bırakır" ondan sonra bizim adımızda "hosting satan kişilerin hepsi dolandırıcı" olarak mı çıksın piyasaya.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ne güzel iş "yapamazsa bırakır" ondan sonra bizim adımızda "hosting satan kişilerin hepsi dolandırıcı" olarak mı çıksın piyasaya.

arkadaşım ne alakası var öyle yapmasın tabiki ama kimseyide sen bu işi yapma falan filan demeyin tekrar söylüyorum sizde zamanında bu işe yeni girmiştiniz dimi ?? bende 8-9 senedir bu işi yapıyorum

• @MH

Ama ben okumuştum araştırmıştım ve halada araştırıyorum. Bu şekilde direkt foruma yazmamıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eltun -- 10 Ekim 2006; 17:17:23 >
  • sabancı lassa fabrikasında lastikleri kendi yapmıyor birader hatta lastiğin hammaddesini bile bilmez belkide ama patron olarak yönetiyor insanları bu kadar küçümsemeyin adam bi işe başlamak istiyor bi yerden siz napıyorsunuz yol göstereceğinize adamı eleştiriyorsunuz acaba bu olumsuz tavrın altında kendinize yeni bir rakip gelecek korkusumu yatıyor
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kostebek

ya iyide adam herhangi bir bilgi vermemiş belki parası çok ve yatırım yapmak istiyordur en iyi yetişmiş elemanı tutacak belki en iyi serverları kullanancak belki de iyi biyerlere gelebiceltir [şahsi fikrim]

Kendin yaptığın işin ne olduğunu bilmez isen eğer batarsın.
    Kimse kimseye hayrına çalışmıyor para için çalışıyor ve parada insanı çok iyi çekiyor bunu herkes bilir.

• @geneve

Hodri meydan kendimize sonuna kadar güveniyoruz biz.
  • eltun kardeşim 9-10 senedir bu işlerdeydim diyosun , ilk senende ne diyodun ?

bak kardeş adam efendice sormuş işte ne yapcam diye

madem o kadar tecrübelisin ona yol göster , onu acımasızca eleştirip umudunu kırma.
  • quote:

Arkadaşım hiç bu host işine girmesen nasıl olur

girmek istiyorsanda ilk önce bu işe reseller alarak başlıyabilirsin. Resellerde bayilik demektir. Bu konuda pm attım.

eltun kardeşim ilk başta diyorsun ki reseller ile başla bu işe sonra adama pm atıyorsun reseller satmak için ve daha sonra adamı yerden yere vuruyorsunuz yok açma falan filan dolandırcak ne adamsın yaa

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.