Şimdi Ara

Hortumla araçtan yakıt çekme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
4.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şu sensör muhabbetine böle söledim. Yani ucuz lpgye uyum sağlamıyor motor. Seçici.
  • jubeii kullanıcısına yanıt
    Doğrudur AFR ayarıyla alakalidir. Belli bir kaliteye ayarlanmış.
  • Kaynak?
  • quote:

Benzin Türlerine Etanol Harmanlanması Hakkında Tebliğ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, artan dezenfektan ve kolonya ihtiyacının yerli üretim ile karşılanması için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulundan (EPDK) talepte bulundu. Bakanlık, EPDK’dan etanolün, akaryakıt sektörü yerine etil alkol olarak koronavirüse karşı etkili kolonya ve dezenfektanların üretimine yönlendirilmesini talep etti. Talebi değerlendiren EPDK, benzin türlerine etanol harmanlanmasına ilişkin yükümlülükleri 13 Haziran’a kadar askıya aldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bu kararla benzine yüzde 3 oranında etanol karıştırma zorunluluğunun 3 aylığına kalktığını ifade ederek, “Böylece petrol rafinerilerinin biyoetanol talebi azalacak. Üreticiler benzine karıştırılacak biyoetanol üretimi yerine, koronavirüse karşı kullanılan ve yoğun talep gören dezenfektanlar ve kolonyaların üretiminde kullanılan etil alkolün üretimine yoğunlaşacak” dedi. Varank, üreticilerle görüştüklerini, sorunu başta Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı olmak üzere tüm taraflarla masaya yatırdıklarını anlatarak, “Nihai aşamada talebimizi EPDK’ya ilettik. Onların da çözüm odaklı yaklaşımı sayesinde piyasanın işleyişini düzeltecek etkin ve güçlü bir adım atıldı. Yapılan düzenlemeyle birlikte hem virüsten etkin şekilde korunmak için kullanılan dezenfektanların üretimi artacak hem de fiyat spekülasyonunun önüne geçilecek” diye konuştu.

Hürriyet 14/03/2020

Bir teşekkürü alirim Herhalde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 3 Nisan 2020; 11:21:13 >

• Yakıtta sorun yok ama çekeceksen hortumu depoya sal, sonra açıktaki ucundan ağzınla biraz çek ve hemen bidona koy, o gelir.
  • Detaylı bir haber bulamamıştım. Teşekkürler.
  • Temsilidir.

• Boyle bir etki olmaz hic bosuna ugrasmayin bence.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.