Şimdi Ara

hoparlörden ses çıkmıyo :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar.. benim hoparlörden ses gelmiyo bunun yüzünden bilgisayara çok kez format attım, ses sürücülerini yeniden kurdum ama olmadı lütfen yardım edin.. ses sürücüleri bilgisayara sorunsuz olarak yükleniyor aygıt yöneticisinde de herhangi bi soru işareti yok. ama denetim masasından ses ayarlarına girdiğim zaman ayarları değiştiremiyorum hepsi pasif durumda.. ve son olarak bilgisayarda virüs taraması yaptığım zaman system volume information da bikaç kez virüs buldu.. yardım ederseniz sevinirim.. şimiden teşekkürler...

• Ses kartın onboard değilse başka pcı yuvasına takarak dene birde.Onboard ise biostan seskartını disable yapmış olabilirsin onu aktif et.Bana pc in ses kartını algılamıyor gibi geldi...
  • ses kartım onboard ve o dediğine bakmıştım. enable durumda yapabileceğim ne kaldı bilmiyorum :(
  • ya benimde anakartımdan sağ tarafın sesi çıkmıyor.sorun onboard sesi olan anakartımda fakat ben 5+1 i açarak diğer slottan nazicane streo ses alabiliyorum.mümkünse sende öle yap.
  • ya nasıl yaptın onu anlamadım.. biraz açık anlatırmısın.. :(
  • kurulumu yaparken digital ses çıkışı işaretliyse onun işaretini kaldır
  • kabloları doğru yerlere taktığından emin ol eminsen ses kartının programından speaker configuration kısmında bağlantılarını kontrol et hepsi alması gereken görevimi üstlenmiş
  • ses kartını tanıtırken diğital ses çıkışı diye bi yer göremedim :( ve speaker configuration diye bi yer de bulamıyorum bilgisayar da.. dedim ya ses le ilgili herhangi bi ayarı bana değiştirtmiyo bilgisayar :( acaba internetten driverı indirsem ne kadar yararlı ollur ???
  • driver ini indir bide onu dene .. denemekten zarar gelmez.. en son çare olarak bir bilgisayarcıya götür 3-5 milyona yapar.. tabi bu en son çare..

ben de audigy 2 zs kart vardı.. uğraştım ettim kuramadım ses gelmidi... servise götürdüm baktılar ettiler abi virüs var dediler bunda biz cahiliz ya :) format atmamız lazım dediler.. bugün kalsın burda falan...

ama ben şüphelendim.. ya bir parçasını değiştirceklerdi ya da başka bişi ...

dedim formatlık bişiyse bende hallederim bunu ... eve gittim kurcaladım ettim.. meğerse digital çıkış işaretliymiş.. kutucu bir kaldırdım.. takır takır çalıştı... yani anlıycağın bilgisayarcı beni kazıklıycaktı.. abi şu sorun vardı abi şu sorun vardı 50 kağıttan aşağı çıkamazdım ordan... tabi parça değiştirede bilirlerdi !!! ve virüs namına bişi yoktu yaptığım taramalarda..

o yüzden bilgisayarcıya götürürsende başında dur ve kesinlikle orda bırakma çok büyük bir sorun olduğunu sanmıyorum ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Subat -- 12 Ağustos 2006; 16:34:38 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.