Şimdi Ara

Hoparlör terminal girişini bilgisayara bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski bir 5+1 ses sistemim var bunun girişlerini bilgisayara bağlamak istiyorum ama uygun bir kablo bulamadım.

Bu girişleri jaka dönüşmüştürebileceğim bir kablo var mı?

• AnasalGaming A kullanıcısına yanıt
    Bu hoparlörler pasif hoparlörlerdir ve ses verebilmeleri için amfiye ihtiyaç duyarlar.
    Eğer bu 5.1 takımın amfisi duruyorsa bilgisayarınızı amfiye bağlayın. Bu hoparlörleri de amfinin hoparlör çıkışlarına bağlayın

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • maalesef çok eski 10 tane termial girişi olan bir anfi önerebilir misiniz?

bu şekilde sağlıklı tavsiye olmaz. sizin elinizde kaç tane, ne özellikte, kaç ohm ve kaç rms hoparlör mevcut, bunu yazın? ilerde sisteme ekleme yapacak mısınız? ne amaçla kullanacaksınız? amfi sıfır yada 2. el olur mu? max bütçe nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam elimde pionner scr30 var 5+1 ses sistemi sinema amacı ile kullanacağım televizyona bağlamak istiyorum 5 tane rms var 2 tane tekli (front) 80w 8 ohm 1 tane (center) 80w + 80w 8ohm ikili tek kolon var

bunlarda diğeleri ile aynı değere sahip birde böyle bir radyom var

Küçük hoparlörlerin modeli s-cr30 (center da dahil)

Kulellerin modeli Pioneer S-H 230 V

• Bunun üzerinden ses aktarabilirsem sorun yok ama eğer anfi alınder iseniz 1000 tl verebilirim

noktalama işareti kullanmadığınız için mesajlarınız tam olarak anlaşılmıyor.

siz, av receiver cihazı bakacaksınız. belirttiğiniz bütçe ile 2. el görmüş geçirmiş cihazlar bulmanız mümkün. bütçeyi biraz daha arttırıp temiz, 2. el, bulunduğunuz şehirde, görerek, elden alabileceğiniz, optik girişli, 5.1, ya da 7.1 , kumandalı av receiverlar sahibinden üzerinden bulmanız mümkün. siz cihazı bulursanız burdan marka model vererek sorun, ona göre yanıtlayalım.

• Hocam elimdeki, receiver olmaz mı? Onun bir de hairici blurayi var media ve tv özellikleri var. Ses aktarmamın imkanı yok mu?

elindeki receiverın marka modeli nedir?

• pioneer vsx d511

Hoparlör terminal girişini bilgisayara bağlamakamazon.com
    Pioneer VSX-D511 Digital AV Receiver 100 Watt Stereo
    https://www.amazon.com/Pioneer-VSX-D511-Digital-Receiver-Stereo/dp/B01BIDDCB6

bu cihaz olur.

• ilk mesajındaki soruya gelecek olursak. elindeki hoparlörleri pc ye bağlamak istediğini sormuştun. 3.5mm stereo to 2 rca kabloya ihtiyacın var. 3.5mm ucunu pc nin hoparlör çıkışına (pc kasasının arkasındaki yeşil delik) takacaksın. rca uçlarınıda pionner av receivarın cd girişine takacaksın(görseli aşağı ekledim). av receivarın menüsünden input olarak (cd) seçeceksin. kule hoparlörleri av receıverın front left, ve front right çıkışlarına +,- dikkat ederek takacaksın. bu şekilde 2.0 stereo ses alabilirsin.
    5.1 ses almak istiyorsan. bu kablodan 3 tane alman gerekli. 5.1 ses almak istiyorsan yaz, hangi kablonun nereye takılacağını yazayım. ya da, pc kasasında optik ses çıkışı mevcut mu? optik çıkış mevcutsa direk optik kablo ile bağla, aux vs uğraşma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 20 Haziran 2022; 23:38:51 >

• Cevaplar için çok teşekkür ederim. İlk defa ses sistemleri ile uğraşıyorum, bilgili olmadığım için çok iyi ifade edemedim kendimi. Optik yok bu gün aux to rca almıştım dediğinizi deneyecektim şimdi emin oldum ama optik ile daha rahat derseniz optik girişi yok ama çevirici alabilirim 5+1 ses almam çok iyi olur.

• Bu (front) kısmına küçükleri (center) kısmına ikili tek olanı (surround) kısmına da kuleleri taktım ama doğrusu nasıldır hocam?

• bişey değil, optik çevirici önermiyorum. önce 2.0 sesi başaralım. sonrasında isterseniz diğerine bakarız. elinizde 1 adet rca kablosu varsa, aynısından 2 adet daha rca kablosu aldığınızda burdan yazın nereye takacağınızı yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 21 Haziran 2022; 0:10:12 >

front kısmına kule hoparlör, surround kısmına küçükler, center kısmına tek olan center hoparlör takılır. şuanki sistemle sadece fronta taktığınız kolonlardan ses gelir. diğerlerini aktif etmeniz için 2 adet daha stereo to rca kabloya, doğru bağlantıya ve 5.1 ses kaydedilmiş filme ihtiyacınız var. ayrıca sisteminizde aktif subwoofer eklerseniz 5.1 in .1 ini gerçekleştirmiş olursunuz. subwoofer .1 oluyor bu sistemde.

• Hocam alakasız ama bir şey diyeceğim, ses sistemlerini test ediyorum 84.80 deki kanala (virgin-radyo) karışma oluyor class kısımına baktım ama düzeltemedim.

çok kafaya takılacak bir sorun ise teknik servise götürüp cihazın içinin açılıp tuner ayarlarına bakılması gerekebilir.

pc ye bağlayıp ses alabildin mi?

konu ile alakalı değil ama kullanıcı adın bende farklı çağrışımlar yapıyor ;), seni rahatsız etmiyorsa sorun yok ama, ayarlarda değiştirilebiliyor diye biliyorum.

• Daha kargo gelmedi, ismimi otomatik koymuş 9-10 yıl önce koyduğum isim :d

• Hocam geldi kargo taktım ses alıyorum ama ses kalitesi kötü gibi geliyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.