Şimdi Ara

Hoparlör Kabini Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar , 6 adet 13 cm pioneer midrange + 2 adet 25 cm pioneer 253 bas için kule kabin yapmak istiyorum 2 adet.Sölediğim parçaları 2 ye bölüp 2 kule kabin yapıcam yalnız ebatları ne olması lazım hacim olarak kaça kaç yardımlarınızı bekliyorum.

• SEMİHSEM89 S kullanıcısına yanıt
    13cm midrange in modeli nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pioneer TS - G133Cİ
    Tweeter ve crossoverları da duruyorsa ben böyle bir dizayn yapardım herhalde.

Hoparlör Kabini Yardım Hoparlör Kabini Yardım

• Çizim süper ellerine sağlık.Yanlız bas ı sol yada sağ alt tarafa koyamam çünkü sıfıra sıfır bi yere yaaştırıcam yanları kapanmış olur.Alt yerine çizdiğin resmi tam tersine çevirik olarak düşün bas yukarda kolonlar aşşağıda olurmu ? Pineer ın sölemiş olduğum kolonlar sence yeterli olurmu ayriyetten.

Bide resimde işaretlediğin yerler kabin,in içinde ayriyetten başka bi kabinmi doğrumudur ? Eğer kabin ise onları yapmazsam sorun olurmu? Hoparlör Kabini Yardım

Eğer duvara yakın olacak ise içe bakacak şekilde yerleştirebilirsin.
    Bu dizayn ile ne kadar oynar ve değiştirisen o kadar kötü olur.
    Ayrıca o küçük odacıkları yapmazsan o subwoofer diğer mid hoparlörleri patlatır.
    Tabiki bunu bir skeç olarak değerlendirmek lazım ince hesaplr devreye girmeli.
    Ayrıca nasıl bir amfiyle kullanacaksın.

• Duvara sıfır olucak evet.Bunlara uygun eski seri pioneeer araç amfisi alıcam.Autocad yüklemeye üşendim şimdi 1/10 ölçeğinde elimde çizicem 2 modek onlarıda yükliycem yarın bi sana sunıyım onlarıda.

Ama aklıma takılan kolonlardan fazla anlamıyorum bu dediğim 6 kolon ve 2 bas a uygun amfileride bağlasam güzel ses alırmıyım.Yada önericeğin kolon varmı pioneer fazla fiyatları yüksek olmamak şartıyla malum 3 takım alınıcak :D
    Bu hoparlörler elimde var sanmıştım. Eğer yoksa bence fazla zorlama keza çokça para harcayıp sonucunda iyi ses çıkmasını şansa bağlayacaksın araç amfileriyle uğraşacağına ikinci el bir amfi birde hoparlör bulsan da hiç bu işlere bulaşmasan daha iyi olmaz mı?

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-quadral-argent-50-made-in-quadral-germany-369260614/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-technics-su-a700mk3-stereo-integrated-amplifier-japon-cift-stk-369790344/detay

• Doru sölüyosunda çocukluktan gelme bi heves diyeyim :)
    Kuleyi ben yapıyım diyorum kolon taviyen olabilirmi ama amfide seni dinliyebilirim , ev amfisi takıp gerekirse dvd falan herseye takabilirim ondada i önerini bekliyoru :) Ama pioneer olucak hepsi.

Bide şöle bişi çizdim.
     Hoparlör Kabini Yardım
    Olur tabiki ancak crossover devresi tasarlamak gerekecek ya da iki ayrı amfi kullanmak gerekecek.
    Gel benim çizdiğim gibi ince bir hoparlör tasarla genişlik 17cm derinlik 30 cm gibi . Yükseklikte 100cm civarında olsun.
    Subwooferı unut onu ayrıca aktif subwoofer alarak çözersin.

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Altuğ hocam yalnız kalemin çok kuvvetli. çizgin acayip güzel.
    topik sahibine şimdilik önerim;
    linkteki sayfayı okuması.

http://forum.diyaudiotr.com/makaleleriniz/bir-hoparlorun-dogusu-t792.html
  • Kaba taslak okudum şimdilik çok başarılı , hepsini tek tek okuycam ve yardımlarınıda istiycem @the_cantan

@HI-DEF-MAN basları çıkardım kulelerden ayrı yapıcam bas ı kolonlar içinde 2 ayrı amfi kullanıcam ama kaçlık amfi önerirsin
    2x80 watt 8 OHM da çevirebilen bir amfi işini görür kuleler için bu arada ev amfisinden bahsediyorum. Sanırım üç komponent hoparlörü crossoverlarıyla bağladığımızda 6ohm nominal empedans yakalarız.
    Subwoofer için yukardaki amfinin bir subwoofer çıkışı olması iyi olur bu sebeple sinema amfisi bulsan şöyle ucuz yollu daha iyi olacak.

• the_cantan kullanıcısına yanıt
    Hmmm... evet ya! Bir de o site vardı değil mi!
  • cafyon C kullanıcısına yanıt
    Evet sevgili dostum biride tarih oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kim demiş tarih olduğumu baya uzun zaman alabilir gerçekleştirmem ama hala çalışmalara devam en ince detayına kadar.Resimde tarih olmadığımın kanıtı olsun :D @the_cantan Hoparlör Kabini Yardım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.